KORBIS IN DERBY NAAR TITEL moerkapelle haalt punt IN SLECHT DUEL DAMES NESSELANDE WINNEN GEMAKKELIJK VERLIES WADDINXVEENSE VOLLEYBALDAMES FLYERS HEREN 1 MET DE HAKKEN OVER DE SLOOT MAXIMALE WINST TZM 1 IN JEUGDCOMPETITIE GROENEWEG VERLIEST TERREIN NUTTIGE OVERWINNING HEREN DE GOUWE GEVOELIGE NEDERLAAG HEREN NESSELANDE JUBILEREND BE FAIR OPENT INSCHRIJVING BEDRIJFSVOLLEYBAL SPORT Hart van Holland 18 februari 2004 voetbal pagina 17 Volleybal Volleybal Volleybal Basketbal Tafeltennis Voetbal Waterpolo Waddinxveen - In een rechtstreekse confrontatie met de enig overge bleven concurrent Vriendenschaar uit Bodegraven heeft Korbis afge lopen zaterdag in een tot de nok gevulde sporthal de Dreef het kam pioenschap in de derde klasse in de wacht weten te slepen. In een meer spannende dan goede wedstrijd stond na het laatste fluitsignaal een verdiende 12-11 overwinning op het scorebord. Het Waddinx- veense achttal, dat voldoende had aan een gelijkspel, keek aanvanke lijk tegen een 1-3 achterstand aan, maar wist dit om te buigen naar een 7-3 voorsprong. Korbis speelde vooral verdedigend een erg sterke wedstrijd, waardoor Vrienden schaar veel tijd nodig had voor de aanvalsopzet. Via de 7-5 ruststand liep Korbis in de tweede helft liep weer uit tot 9-5; Vriendenschaar, dat moest winnen om een kans op de titel te houden, zette nog één keer alles op alles en kwam terug tot 10-9. In de spannende slotminu ten miste Vriendenschaar nog een strafworp, die bij een 12-11 voor sprong Korbis nog wel in een lasti- ge positie had kunnen brengen. De doelpunten van Korbis werden gescoord door: Marco van Leeuwen (6x), Gerben Wijnstra (2x), Mels Graveland, Jaco Wineke, Donja van Otterloo en Marjolein Visser. Door de overwinning zijn de Waddinx- veense korfballers ongeslagen kampioen geworden en is promo tie naar de tweede klasse veilig gesteld. Zevenhuizen - In de thuiswedstrijd tegen het in de eerste divisie laag geklasseerde Interkontakt Pegasus uit Reusel behaalden de Zevenhui- zense volleybaldames een 4-0 over winning. Door enkele blessures bij Nesselan- de was Coach Wim Boegheim genoodzaakt een paar omzettin gen binnen het team aan te bren gen. Zo bezette de pas 16-jarige Flore Gravesteijn de liberopositie en ook spelverdeelster Monique Bijl speelde weer een gehele wed strijd na al haar blessureleed. Vanaf het begin van de wedstrijd hadden de Capricorn dames het heft in handen en hielden dit tot het einde toe vast. De servicepass was goed verzorgd, waarbij vooral Flore Gra vesteijn zich onderscheidde, zodat spelverdeelster Monique Bijl haar medespeelsters makkelijk kon aan spelen. Pegasus kon weinig daar tegenoverstellen: de servicedruk was laag en het gebrek aan lengte binnen het team kon slechts deels gecompenseerd worden door met veel inzet te verdedigen. De Nesse- lande-aanval scoorde er dus lustig op los en mede door de sterke blok kering van vooral Olga van Zaanen bleef de ploeg uit Zevenhuizen de gehele wedstrijd aan de voordelige kant van de score. Het wedstrijdverloop mocht dan wat eenzijdig zijn, dit betekende niet dat er weinig te genieten viel voor het talrijke publiek. Monique Bijl kon weer ouderwets variëren waardoor menig aanvalster de bal, zonder blok voor zich, vrij kon inslaan. Met de setstanden: 25-19; 25-15; 25-19 en 25-17 werd Inter kontakt Pegasus gedecideerd ver slagen, zodat Nesselande met veel vertrouwen de rest van het seizoen tegemoet gaat. Waddinxveen - Be Fair moest zich afgelopen vrijdagavond melden in Delft voor de wedstrijd tegen Delta dames 1. Ondanks het vroege tijd stip waren de teams op tijd aanwe zig en werd er begonnen aan een interessante wedstrijd. In de eerste set mislukte praktisch alles bij Be Fair. Slechte serves, foute passes en het niet afmaken van een bal resul teerden in een snel verlies van 25- 12. In de tweede set was het heel verwonderlijk precies andersom. Be Fair toonde wilskracht en alles wat zij probeerden lukte in tegenstel ling tot de gastvrouwen. Met 14-25 leek de wedstrijd weer volledig open en was het niet duidelijk wie er zou gaan winnen. In de derde set echter blunderde Be Fair constant. Wissels die coach Van Maaren toe paste, bleken ook geen verbetering en Delta trok met 25-16 de set naar zich toe. In de vierde set werd er geen beter spel getoond. De gast vrouwen begonnen wel erg makke lijk te denken over de wedstrijd en zo kon Be Fair in de laatste fase van de wedstrijd toch nog terug komen, maar het bleek niet vol doende. Met 25-20 maakte Delta een einde aan de wedstrijd. Be Fair heeft twee weken rust nu en zal dan thuis aantreden tegen Zovoc. De heren van Nesselande speelden in Apeldoorn tegen de regerend landskampioen PZ/Dynamo en wisten geen vuist te maken. Dyna mo won met 3-0 (25-21, 25-20 en 25-16. Aan de stand op de ranglijst wijzig de niet veel. Omniworld staat nu alleen aan kop, Nesselande volgt op drie punten, daarachter staat met drie punten minder Dynamo. Voor aanstaande zaterdag staat de lasti ge wedstrijd tegen Zwolle op het programma. In het topsportcen trum speelt Ortec.Nesselande om 20.00 uur tegen de Zwollenaren. Waddinxveen - Het 45-jarige Be Fair Volleybal organiseert dit jaar voor het 14e jaar het Bedrijfsvolleybal- toernooi voor bedrijven en instellin gen uit de regio. Op de woensdag avonden 7, 14, 21 en 28 april zullen er onervaren, minder ervaren en ervaren teams het tegen elkaar opnemen in sporthal de Groens- waard. Deelnemende bedrijven worden ingedeeld op sterkte. De inschrij ving sluit uiterlijk 10 maart of zoveel eerder als het maximum aantal deelnemers is bereikt. Toela ting geschiedt op volgorde van binnenkomst. Voor meer informa tie: www.befair.nl. Moerkapelle - Aan het uitduel bij Floreant hield het standaardteam van Moerkapelle zaterdag één punt over. Aangezien Koudekerk met 3-0 van Winschoten won, liep het verschil met koploper Koude kerk (31 uit 14) uit tot vier punten. Gelukkig voor de Blauw-Witten leed Be Fair thuis met 1-1 tegen Sportief eveneens puntverlies, waardoor men met de Waddinxve ners qua verliespunten (Be Fair 30 uit 15 en Moerkapelle 27 uit 14) op gelijke hoogte bleef. Door met 4-0 van SDV te winnen, kreeg ook BSC'68 (25 uit 14) weer aansluiting bij de bovenste drie ploegen, waardoor men zich kan opmaken voor een spannend verder competi tieverloop. Om tot het eind toe mee te kunnen doen, zullen de Merkapellenaren beter moeten presteren dan zaterdag, want het tegen Floreant geboden spel kon nauwelijks voldoende worden genoemd. Aangezien ook Floreant bepaald niet in haar beste vorm verkeerde, viel er in Boskoop niet al te veel te genieten. Er werd veel balverlies geleden en van combina tievoetbal was nauwelijks sprake. Hoewel ook bepaald niet groots spelend, liep het bij de gastheren met name in de eerste helft iets beter. Dit leidde tot enkele gevaar lijke situaties voor het doel van Mark Huisman, maar laatstge noemde voorkwam een achter stand. Hoewel minder in balbezit, kreeg ook Moerkapelle enkele goede kansen. In goede positie ver gat Lennard Visser terug te leggen op Gido Stuurman, Rob van Leeu wen lobde net over en Pieter Lips zag een riante kans verijdeld door keeper Jordi Slappendel. Vlak voor rust kwam Floreant op voorsprong, een lange bal werd door de defen sie gemist, waarna Jeroen de Wild keeper Huisman wist te passeren. In de tweede helft zakte het spelpeil naar een steeds bedenkelijker niveau, al was de gelijkmakende 1- 1 van Jurn Hoogma van grote schoonheid. Na zo'n 15 minuten in deze tweede helft rondde hij een voorzet van Danny Pols schitterend a la Vennegoor of Hesselink met het hoofd af. Daarna viel er weinig te genieten, hoewel Floreant het nog wel probeerde. Voor de toe schouwers was het wachten dan ook op een toevalstreffer, maar deze viel evenmin en zo bloedde de wedstrijd allengs dood. Zaterdag wordt thuis ingehaald tegen Zwammerdam (aanvang 14.30 uur), een week later volgt de topper in en tegen Koudekerk. royale voorsprong opbouwen. In de vierde periode dacht Flyers de wedstrijd rustig te kunnen uitspe len, maar New Stars vocht terug en kwam nog akelig dichtbij, maar de thuisploeg scoorde makkelijker en beter bij de vele strafworpen 41 in de gehele wedstrijd) en hield uit eindelijk nog vier punten over van de voorsprong. Uitslag 68-64. Tops coorder: Wim Koole met 11 pun ten. Vrijdagavond 20 februari om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 2 tegen Zoebas. Zaterdag 21 februari om 19.00 uur Jongens Kadetten 1 tegen Grasshoppers. Waddinxveen - Heren 1 van Flyers begon slapjes aan de wedstrijd tegen New Stars en liet het initia tief over aan de gasten. Pas tegen het einde van de eerste periode kwamen de Waddinxveners beter in hun spel en de periode werd afgesloten met een 12-12 stand. In de tweede periode ging het nog een stukje beter en nam Flyers via 19-15 een kleine voorsprong. Nadat Flyers in de derde periode tien pun ten op rij scoorde, begon het fou- tenfestival. Beide teams scoorden bijna uitsluitend uit strafworpen. Via 19-13 kon de thuisploeg een Moerkapelle - Het eerste jeugd- team van TZM heeft de derde wed strijd op rij in de jeugdcompetitie gewonnen. Met de spelers Adriaan Bout, Jeroen Hoogendoorn en Peter van der Spek werd de uit wedstrijd tegen Pecos 4 uit Oegst- geest met 0-10 gewonnen, waarbij Jeroen en Peter de dubbel voor hun rekening namen. Door deze ruime overwinning heeft TZM 1 de kop positie stevig in handen gekregen. Voor het tweede jeugdteam speel den Laurens de Graaff, Nadia van Kasteel en Sjakko Perdijk een uit wedstrijd tegen Vriendenschaar 11 uit Gouda. Laurens wist twee partij en te winnen en Nadia één. Sjakko slaagde er niet in een partij te win nen. De dubbel werd door Laurens en Nadia in vijf games verloren, waarmee de uitslag kwam op 7-3 in het nadeel van TZM. voeiPdi Waddinxveen - Voor heren 1 van de Gouwe stond afgelopen zater dag een belangrijke wedstrijd op het programma. Immers in een spannende competitie, zoals de 2e klasse Bond, is het belangrijk dat je tegen lager geplaatste ploegen punten haalt. Op papier zijn de heren van de Gouwe de betere ploeg, maar in de praktijk moest nog wel gewonnen worden. Jaco de Jong opende de score en zette zijn ploeg op een 1-0 voorsprong. De heren kregen de overwinning niet cadeau. De spelers moesten blijven 'bikkelen'. In de tweede periode waren het wederom Jaco de Jong (2x) en Bas Pronk die hun ploeg naar een 4-2 voorsprong leid den. In de derde periode was het duidelijk dat de heren langzaam maar zeker meer grip kregen op de wedstrijd en weinig kansen wegga ven. Door doelpunten van Remko Overdam, Jos van den Dool en Mark Hensen was de stand 7-2 aan het einde van derde periode; een voorsprong die in de laatste perio de niet meer in gevaar kwam. Hoorn mocht in deze periode nog wat terugdoen, maar kon niet voorkomen dat Wouter Steller en Bas Pronk de eindstand bepaalden op 9-4. Een mooie overwinning voor de heren, die hiermee goede zaken hebben gedaan. Zevenhuizen - Gewaarschuwd door de acht voorgaande thuisoverwin ningen van RVC zal trainer Cor Hazebroek ongetwijfeld zijn man schappen op het hart hebben gedrukt dat met name in het begin van de wedstrijd RVC fel van leer zou trekken. Het gezegde 'een gewaarschuwd man telt voor twee' ging voor Groeneweg niet op. Direct vanaf het beginsignaal liet Groeneweg zich wegdrukken door een veel agressiever spelend RVC. Achterin werd de bal onzorgvuldig rondgespeeld, het middenveld werd op alle fronten afgetroefd en ook de spitsen werden nauwelijks met een goede bal bediend. Toch kwamen de gasten het eerste kwartier, met zelfs de beste kans voor Maurice Eckhardt, goed door. Toen echter sloeg het noodlot toe. Pascal Crielaard werd, met een vrije trap in zijn voordeel, wegens natrappen met rood van het veld gestuurd. De scheidsrechter bestrafte hem met zelfs nog een keér rood wegens grove belediging van de leidsman. Twee minuten later keek Groeneweg tegen een 1- 0 achterstand aan. Arjan van Erk schoot de bal heel ongelukkig tegen een Reeuwijkse aanvaller op waarna de bal in de uiterste hoek verdween. Het leek er op dat Groe neweg voor een verloren wedstrijd stond toen RVC tot 3-0 uitliep. Net voor en net na rust zorgde Eckhardt uit een strafschop en uit een van richting veranderde vrije trap van Cor Buitenhuis voor de aansluitingstreffers. Groeneweg leek, met tien man, terug in de wedstrijd. Vanaf dat moment werd er ook beter gevoetbald, er werden duels gewonnen en de vele meege reisde supporters geloofden weer in een goed resultaat. Toen ging Buitenhuis verdedigend de mist in. In tegenstelling tot de verdedigers van RVC, die alles naar voren of uit roeiden als het maar even moeilijk werd, probeerde Buitenhuis het voetballend op te lossen. Een mooi streven, maar gehinderd door de agressieve aanvallers moest hij een overtreding maken. Uit dit dode spelmoment maakte de laatste man van RVC zijn tweede doelpunt. Verdedigend werd door zijn kop en fysieke kracht de geschorste Jaap Bevaart node gemist. Nu was elke spelhervatting bloedlink. Het pleit voor Groeneweg dat werd geprobeerd toch weer tot scoren te komen en van RVC viel erbehalve een gemiste strafschop, aanvallend niets meer te vrezen. Over de hele wedstrijd gezien een dik verdiende nederlaag voor de Zevenhuizena- ren, die door overwinningen van RVC, Gouderak en Stolwijk een drietal concurrenten heeft bij gekregen voor de twee promotie plaatsen. Het was toch een sombe re dag, want ook het tweede elftal verloor thuis van een directe con current, in dit geval in de strijd tegen degradatie. Slikkerveer 2 wist met drie punten (2-1 winst) naar huis terug te keren. Zondag wacht Groeneweg weer een zware klus. Runner-up Gouderak is dan te gast en in deze wedstrijd mag Groeneweg geen punt verliezen in de strijd voor rechtstreekse promo tie.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17