Rabo viewpoint: Nieuws Kopen met Nationale Hypotheek Garantie v f 7 Effecten Greenspan krijgt handen op elkaar Veel valse euro's in omloop Weeknieuws Rabobank De bank waar je lid van wordt digitale informatie in de bankhal Oproep Lokaal Initiatief 2004 Agenda pagina 2 Hart van Holland 18 februari 2004 6e jaargang nummer 252 Verruiming van het maximale hypotheekbedrag Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Afgelopen week zijn, in het kader van de 'finishing touch' van de ver bouwing' een 3-tal beeldschermen in de bank gemonteerd die bezoe kers van de bank informeren over producten van de Rabobank. Naast onze producten worden ook lan delijke evenementen getoond, of loka le aangelegenheden waarbij de Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle be trokken is. Naast de digitale vernieuw ing is er ook nog wat 'huiselijkheid' binnen onze muren gebracht. De 'Cro- ton', een kamerplant van weleer, krijgt van ons de kans om opnieuw aan populariteit in deze regio te winnen. Op de foto kunt u zelf zien dat het digi-tijdperk en ouderwetse gezellig heid zich prima laten combineren. Loopt u eens binnen om zelf het resultaat en de informatie te bezichti gen. Er hangt ook een scherm voor het raam, wat 24 uur per dag de genoemde informatie vertoont. Rob Beentjesjan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De beurzen profiteerden van uit spraken van Alan Greenspan. Vol gens de Fed-voorzitter staat de Amerikaanse economie aan de vooravond van de sterkste groei sinds 1984. Het 'krachtige' herstel zal het werkloosheidspercentage drukken, maar niet direct leiden tot een fors oplopende inflatie. Verder toonde Greenspan zich tevre den met de huidige renteniveaus. Gevolg was wel dat de dollar verder daalde ten opzichte van de euro. Eer der hadden de ministers van financi ën van de 7 grootste industrielanden (G7) al voor een duurdere euro gezorgd. Zij wisten geen concrete maatregelen af te spreken om de stij ging van de munt tegen te gaan. Tot slot was er nog een tegenvallend banencijfer in de VS. Er bleken in janu ari 112,000 banen te zijn gecreëerd, terwijl op een groei van 175,000 was gerekend. Wel was het de hoogste groei in drie jaartijd. Naast de nodige jaarcijfers, waren er afgelopen week verschillende overna me- en samenwerkingsberichten. De tailhandelsconcern VendexKBB meldde in gesprek te zijn met diverse investe ringsmaatschappijen over verkoop van de onderneming. Volgens Vend exKBB wordt het concern door de maatschappijen gewaardeerd op circa EUR 14 per aandeel. Het aandeel VendexKBB steeg 15.7%. Kabelproducent Draka meldde dat zij haar glasvezel- en communicatieka- belactiviteiten gaat samenvoegen met die van de Franse telecomappa- ratuurproducent Alcatel. De op te richten joint venture wordt marktlei der in China en Europa en gaat een belangrijke rol spelen in Noord-Ame- rika. Minpuntje is dat Draka voor de financiering EUR 150 miljoen aan nieuwe aandelen uitgeeft. Het aan deel Draka won 4.1 Verder kreeg Air France van zowel de Europese Com missie als de Amerikaanse mededin gingsautoriteiten toestemming voor de overname van KLM. Het aandeel KLM kon 14.7% omhoog. Tot slot bracht het Amerikaanse kabelcon cern Comcast een verrassingsbod van USD 54 miljard uit op mediaconcern Disney. voor u, van en door uw bank Het aantal onderschepte en gere gistreerde valse eurobiljetten in Nederland steeg in 2003 naar 26.151. Dat is 8% meer falsificaties dan in 2001, het laatste jaar van de gulden. Die stijging laat zien dat Nederland na de invoering van de euro deel uit maakt van een valutagebied dat door de omvang veel aantrekkelijker is voor valsemunters. Vorige maand maakte de Europese Centrale Bank bekend dat het aantal onderschepte vervalsingen in alle eurolanden samen in 2003 551.287 was. In totaal zijn in de eurozone 9 miljard echte eurobiljetten in omloop gebracht. (Bron: De Nederlandsche Bank) Steeds meer winkeliers zien af van de acceptatie van 100,-, 200,- en 500,- biljetten. Toch zijn we in Zevenhuizen en Moerkapelle ook al valse 20,- en 50,- biljetten tegen gekomen. De Nederlandsche Bank en de banken stellen ontvangers van deze biljetten niet schadeloos. Dit zou het maken van vals geld aanmoedi gen. Indien wij een vals biljet aange boden krijgen dienen we dit aan de politie over te dragen, zodat het door de recherche onderzocht kan wor den. Het advies blijft dus: goed oplet ten wat u in handen krijgt! De afgelopen weken heeft u een serie artikelen kunnen lezen over de besteding van de lokale initia tieven van 2002 en 2003. Ook dit jaar zullen wij net als voor gaande jaren bedragen beschik baar stellen voor de initiatieven die de lokale gemeenschap of een deel daarvan, in de ruimste zin van het woord, ten goede komen. De indieners van de meest spre kende voorstellen zullen in de gele genheid worden gesteld om hun plannen te presenteren tijdens de Algemene Ledenvergadering, die dit jaar zal plaatsvinden op maan dag 21 juni aanstaande. Na afron ding van de drie presentaties zullen alle aanwezige leden in de gele genheid worden gesteld hun favo riete 'goede doel' te kiezen. Het voorstel met de meeste stemmen wordt gehonoreerd met een bedrag van maar liefst 6.000,=. Maar ook de overige projecten worden niet vergeten. Zij ontvan gen een donatie van respectievelijk 4.000,= en 2.500,=. Bij deze roepen wij dan ook alle inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle op om, via hun stich ting, vereniging of club, onder bouwde voorstellen in te dienen voor de financiële ondersteuning van hun lokale initiatieven. De onderbouwde voorstellen ontvan gen wij graag uiterlijk 13 mei 2004. De stichtingen of verenigingen die geen persoonlijke brief hebben ontvangen, kunnen deze alsnog opvragen via onderstaand tele foonnummer. Als u vragen, opmer kingen of suggesties heeft, kunt u daarvoor contact opnemen met Anneke de Vos of Els van Laarho ven. Zij zijn bereikbaar op telefoon nummer (0180) 637 301. Met ingang van 1 januari 2004 kun nen meer mensen in aanmerking komen voor een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie (NHG). De grens van het hypo theekbedrag, waarbij u gebruik kunt maken van NHG is namelijk verruimd van 225.000 naar 230.000. Een kans om honderden euro's per jaar te besparen! Waarborg voor verantwoord lenen NHG is een garantie van de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen. Mocht u onverhoopt in de situatie terechtkomen dat u de hypotheek- lasten niet meer kunt betalen en de woning verkocht moet worden met een lagere opbrengst dan de lopende hypotheek, dan staat het waarborg fonds borg voor terugbetaling van uw hypotheeklasten aan uw hypotheek verstrekker. Met de verhoging van de NHG-grens naar 230.000 wordt het voor veel mensen mogelijk om het hypotheekbedrag op een verant woorde manier te lenen. Dit bedrag is inclusief 12% kosten (8% bij nieuw bouw). Geld besparen Omdat de financiële instellingen min der risico lopen met een hypotheek met NHG, bieden zij een lagere rente aan met een voordeel tot ongeveer 0,5%. De eenmalige kosten van 0,3% van het totale hypotheekbedrag die er tegenover staan, kunnen meegefinan- cierd worden en zijn fiscaal aftrekbaar. Oversluiten of een tweede hypotheek NHG kan ook worden aangevraagd bij oversluiten van een hypotheek en is tevens te verkrijgen voor een twee de hypotheek die wordt gebruikt voor de kwaliteitsverbetering van de woning. Wilt u meer weten over de voor waarden van NHG? Kijk dan op www.nhg.nl of vraag uw Rabobank Hypotheekadviseur om advies, tele foonnummer (0180) 637 383 Rabobank sponsor tv-programma voor mkb De Rabobank is één van de spon sors van het tv-programma 'Backto- Business' van RTL5. BacktoBusiness gaat over innovatief ondernemen en is vooral bedoeld voor het midden- en kleinbedrijf. Het pro gramma wil afrekenen met doem denken door de economische recessie en innovaties in de schijn werpers zetten. Het televisiepro gramma bestaat uit dertien aflever ingen. In de eerste aflevering is onder meer aandacht besteed aan i-mode, Rabobank Mobiel Bankie ren, Rabobank Mobiel Beleggen en Minitix, betalen met de 'Chipknip' op internet. In nog eens vier afleveringen lich ten Rabobankmedewerkers inno vaties toe die we met name voor de bedrijvenmarkt hebben. Backto Business wordt iedere zondag uit gezonden van 12.10 tot 12.40 uur en de zaterdag daarna herhaald van 12.30 tot 13.00 uur. Europese banken slaan handen ineen De samenwerking tussen Europese financiële instellingen wordt nau wer. De talloze belangenorganisa ties voor financiële instellingen besloten onlangs samen EBIC op te richten, om zo sterker te staan. EBF, ESBG, EACB, EMF, EAPB, EFBS, Eurofi- nas en Leaseurope. Dit zijn nog maar een paar Europese samen werkingsverbanden. Van een aantal maakt Rabobank deel uit. Deze belangenorganisaties hebben de knoop doorgehakt: ze gaan meer samenwerken, zodat ze samen meer invloed kunnen uitoefenen in Brussel. EBIC, de nieuwe naam die bij deze samenwerking hoort, staat voor European Banking Industry Committee. De Europese Unie wil graag haar overlegstructuur efficiën ter maken, maar de financiële sec tor wil dat zelf ook. In de huidige opzet praten de financiële instellin gen in de verschillende overleggen vaak over dezelfde onderwerpen. Door sommige overleggen samen te voegen, wordt de afstemming verbeterd. Spaarweek 23 - 27 februari Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: oeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Helpdesk IntemetbankierenfTelebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Rabolijn: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2