Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente ft NIEUWE ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING (APV) VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES AAN ALLE INWONERS VAN MOERKAPELLE UITNODIGING KERNBEZOEK NIEUWE STIJL VERGUNNINGEN PUBLICATIE APV 2004 pagina 4 Gemeentenieuws 18 februari 2004 www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl De raad heeft op 10 februari een nieuwe APV aangenomen en een aanpas sing aan de Legesverordening vastgesteld. Deze nieuwe APV wordt met ingang van 1 april a.s van kracht. Vergunningen op basis van de oude APV uit 1992 komen, na een overgangsregeling van een jaar, te vervallen. Afspraken over sluitingstijden, het nut- gemeente is gevraagd tigen van alcohol in openbare ruimtes, sneeuwruimen en het parkeren van WEEK 8 uw caravan op de openbare weg, alle maal voorbeelden van zaken die in een APV geregeld worden. Op basis van deze afspraken kunnen instanties als politie en de Milieudienst in actie komen, als bijvoorbeeld u als burger meent dat afspraken geschonden wor den. Door de nieuwe APV, die voldoet aan de huidige maatstaven ten aan zien van overlast, veiligheid en bescherming van het milieu en het uiterlijk aanzien van de gemeente, kunnen deze instanties beter hun werk doen dan voorheen en wordt een maximaal mogelijke garantie aan u als burger gegeven op deze terreinen. Vergunningen Na een overgangsregeling van een jaar komen alle bestaande vergunningen te vervallen. Naar aanleiding van de nieuwe APV dienen horeca onderne mingen een exploitatievergunning aan te vragen. Zij ontvangen hierover, bin nenkort, middels een brief rechtstreeks informatie. Hoe kwam de nieuwe APV tot stand? Er is een jaar lang gewerkt aan de nieuwe APV. Om tot een goed resul taat te komen, is er gesproken met handhavende instanties en zijn over last en klachten van burgers in de afgelopen paar jaar geïnventariseerd. Tevens zijn er oplossingen voor bedacht. Alle medewerkers van de is gevraagd om op hun beleidsterrein mee te denken. Ook is gekeken naar wat andere gemeenten in hun APV hebben vastgelegd. Van zelfsprekend is dat gebeurd bij gemeenten, die gelijksoortige proble matiek kennen als Zevenhuizen-Moer kapelle en die op bepaalde terreinen, zoals grootte, op onze gemeente lij ken. Evaluatie Bepaalde onderdelen van de nieuwe APV hebben een doel voor ogen. De aanpassing van de sluitingstijden van horeca ondernemingen bijvoorbeeld. Op basis van de ervaringen van andere gemeenten bestaat de hoop dat dit leidt tot een vermindering van over last. Na een jaar wordt de APV dan ook geëvalueerd, om te kijken of wat men wenst en hoopt ook bereikt is. U begrijpt dat wat in de APV is opgeno men niet in een keer aan u bekend gemaakt kan worden. Zo heeft het ook weinig zin om in mei te vertellen wie verantwoordelijk is voor het rui men van sneeuw. Daarom zullen we een aantal onderwerpen uit de nieuwe APV middels deze informatiepagina maandelijks toelichten. Wilt u direct meer informatie dan kunt u de gemeentelijke website raadplegen waar u de APV kunt vinden. Ook kunt u bellen met de ambtenaar vergunnin gen APV, mevr. D. Bijnaar of de juri disch medewerker mevr. A. Sinke, bei den bereikbaar via telefoonnummer: 0180-63777. Cie I 2 maart 2004 (extra vergadering) Aanvang 18.30 uur Cie II 9 maart 2004 (extra vergadering) Raad 16 maart 2004 (extra vergadering) De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente informatie. Tevens kunt u deze stuk ken raadplegen via de gemeentelijke website Openbare welstandsven 'gadering at plaats Deze vergadering vindt plaats op maandag 23 februari om 14.15 uur in het gemeentehuis. De agenda ligt ter inzage op het gemeentehuis, sectie VROM. regionale wel- Defft-8i Schieland Openbare vert^ standscommissie en Gouwestreek Deze vergadering vindt plaats op donderdag 26 februari in het gemeentehuis Boskoop aan het Raad huisplein 1 te Boskoop 15.00 - 17.00 uur. De agenda ligt ter inzage op het gemeentehuis, sectie VROM. College en raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle bezoeken de kern Moerkapelle op maandag 15 maart aanstaande. Het kernbezoek wordt gehouden in Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 in Moerkapelle. De aanvang is om 19.30 uur. Deze week ontvangen de inwoners van Moerkapelle een uitnodiging. Voor wie geen uitnodiging heeft ontvangen is de tekst hieronder afgedrukt. Ook kunt u de uitnodiging op het internet nalezen. College Het kernbezoek bestaat uit een colle gedeel en een raadsdeel. Het kernbe zoek gaat van start met het college- deel. Het college is verantwoordelijk voor de uitvoering van het gemeente lijke beleid, zoals het beheer van de openbare ruimte, openbare orde, sociale zaken, bouwzaken, verkeer, onderwijs, recreatie en de ruimtelijke ontwikkelingen in de Eendragtspol- der en de Zuidplaspolder. Daarbij dient de jaarlijks vastgestelde begro ting als wegwijzer en huishoud boekje. Hierin staat precies verteld waar in de gemeente het gemeen schapsgeld aan wordt besteed. U kunt op deze avond vragen aan het college stellen. Als het antwoord niet direct te geven is, krijgt u naderhand (schrif telijk) antwoord. Raad Een belangrijke taak van de gemeen teraad is het aandragen van ideeën en suggesties voor nieuw beleid. Wat u als inwoner wil, dat is waar de raadsleden naar benieuwd zijn! Zij willen dan ook graag met u in gesprek over uw ideeën of die u namens een groep burgers vertegen woordigd. In opdracht van de gemeenteraad kan het college er ver volgens voor zorgen dat uw ideeën en/of wensen worden vertaald in beleid. Dit beleid wordt vervolgens door het college uitgevoerd. Uw mening, uw ideeën en suggesties zijn dus belangrijk voor de raad. We nodigen u daarom van harte uit te reageren. U weet vast wel iets dat in onze gemeente de aandacht verdient. En u niet alleen, maar wellicht ook gezamenlijk met de buurt waarin u woont. Bedenk dat uw onderwerp of idee wel altijd betrekking moet heb ben op de gemeente en op de hoofd lijnen. U moet hierbij denken aan bij voorbeeld de mogelijkheid om als burger groen te adopteren, wijkge richte aanpak, sport kennismakings cursussen voor jongeren, veiligere schoolroutes, aandacht voor sociale veiligheid of iets dergelijks. Dit zijn enkele voorbeelden. Met andere woorden, het moet iets zijn dat onder de verantwoordelijkheid van de gemeente valt, of waarop zij invloed kan uitoefenen. Insturen antwoordcoupon Wij vragen u om via onderstaande antwoordcoupon uw ideeën, sugges ties of onderwerp in te sturen naar de gemeente. Dit kan uiterlijk tot 19 maart 2004. Insturen per e-mail kan uiteraard ook.Van alle aangedragen ideeën en onderwerpen maakt de gemeente een inventarisatie. Voor het kernbezoek vindt u op de gemeentepagina van het Hart van Holland en op de gemeentelijke web site de onderwerpen en het defini tieve programma. Tijdens het kernbe zoek kunt u met de raad in groepjes én samen met andere burgers daar over van gedachten wisselen, of uw idee verder toelichten. Na het kernbezoek We begrijpen dat u wil weten hoe het verder gaat na het kernbezoek. De gemeenteraad zal gaan debatteren over de onderwerpen die voor of tij dens het kernbezoek zijn ingebracht. Vijf tot zeven onderwerpen gaan door naar een volgende ronde. In het Hart van Holland zullen wij deze onderwerpen op de gemeentepagina publiceren. Dan vragen wij opnieuw uw inzet, want dan kunt u uw voor keur aangeven. De drie onderwerpen met de meeste stemmen komen op de beleidsagenda van de raad en krijgen dus voorrang. Het college krijgt de opdracht om onderwerpen uit te wer ken en voor te leggen aan de raad. Uiteindelijk kan het dus zijn dat üw idee of suggestie leidt tot een con crete opdracht voor het college. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de gemeente: Commu nicatie, telefoon 0180-637747/637783. Vul onderstaande antwoordcoupon in en stuur deze in naar de Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Ant woordnummer 13017, 2740 VE (een postzegel is niet nodig). U kunt ook per email reageren. Stuur dan een e- mail naar: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl U kunt deze tekst ook nalezen op onze website www.zevenhuizen- moerkapelle.nl/bestuurenorganisa- tie/kernbezoek Ik wil graag een onderwerp/idee/suggestie voor het kernbezoek in Moerkapelle naar voren brengen: naam adres woonplaats e-mail Verleende bouwvergunningen/vrijstellingen R.P. de Vries voor het plaatsen van een dakkapel voor zijde woning op het perceel Wollefoppenweg 83 te Zevenhuizen, (verzonden 11 februari 2004) M.J.W. Hessing voor het plaatsen van een dakkapel op de voorzijde en het vergroten van de dakkapel op de achterzijde van de woning op het perceel Mauritsstraat 3 te Moerkapelle. (verzonden 11 februari 2004) Woonpartners Midden-Holland voor het vergroten van de C-woningen door middel van een uitbouw op het perceel Tirionstraat 3, 5, 13, 19, 21, 33, 41 en 43 te Zevenhuizen, (verzonden 10 februari 2004) Fa. H. Smaal en Zn voor het oprichten van een bedrijfs ruimte met loods op het perceel Bredeweg 48 te Moer kapelle. (verzonden 13 februari 2004) JJ. Hart voor het vergroten van de woning op het per ceel Oranjestraat 54 te Moerkapelle. (verzonden 13 februari 2004) •W.H. Bovekerk voor het vergroten van de woning op het perceel Raadhuisstraat 23 te Moerkapelle. (verzon den 13 februari 2004) Ingekomen aanvragen bouwvergunning Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat zij de vol gende aanvragen voor een bouwvergunning heeft ont vangen: aanvraagdatum: 11 februari 2004, B2/2004/0001: C.J. Sleeuwenhoek voor het bouwen van een woonhuis met aanbouw op het perceel Rottekade 47 te Zeven huizen; •aanvraagdatum: 12 februari 2004, BL/2004/0007: P. Boersma voor het vergroten van de woning d.m.v. een aanbouw aan de achterzijde op de percelen De Fuut 17 en 19 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 12 februari 2004, BR/2004/0007: Zijder hand Moerkapelle B.V. voor het plaatsen van portoca- bins op het perceel Ambachtstraat 2 te Moerkapelle; Verleende sloopvergunningen C.J. Sleeuwenhoek voor het slopen van een dijkwoning op het perceel Rottekade 47 te Zevenhuizen, (verzon den 11 februari 2004) •Koolhaas Nieuwerkerk BV voor het slopen van een tuinbouwkas en schuur op de locatie Oogstpad 10 te Zevenhuizen, (verzonden 11 februari 2004) •A. van Vliet voor het slopten van een woning aan de Middelweg 13 te Moerkapelle. (verzonden 13 februari 2004) Bezwaar vergunningen (ontheffingen) Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Even min kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aan tekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbe treffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Het college van burgemeester en wethouders, en de burgemeester voor zover het zijn bevoegdheden betreft, maakt bekend dat op 10 februari 2004 is ingetrokken de Algemene Plaatselijke Verordening die op 15 september 1992 is vastgesteld, en dat de Algemene Plaatselijke Ver ordening 2Ö04 is vastgesteld. In de Algemene Plaatselijke Verordening 2004, en met vaststelling van de Algemene Plaatselijke Verordening 2004 heeft de raad gebruik gemaakt van haar bevoegdheden op grond van de arti kelen 149, 151 a, 151 b, 154, 154 a en 156, lid 3 van de Gemeentewet. Het vaststellen van de nieuwe verordening en het intrek ken van de oude verordening is referendabel op grond van de Tijdelijke referendumwet en de Verordening op het raadgevend correctief referendum. De nieuwe verordening treedt in werking op de eerste dag na het verstrijken van een termijn van zes weken met ingang van de dag na de datum van bekendmaking; dat zal dus zijn op 1 april 2004. De nieuwe verordening ligt kosteloos ter inzage op het gemeentehuis. Tegen betaling van leges is voor een ieder een kopie te verkrijgen. Tegen het besluit dat het intrekken van de Algemene Plaatselijke Verordening die op 15 september 1992 is vastgesteld, en het vast stellen van de Algemene Plaatse lijke Verordening 2004 referendabel is, staat binnen zes dagen beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Instellen van beroep schort de werking van dit besluit niet op. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 overige informatie

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4