Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente PUBLICATIE BIJ DE LEGESVERORDENING HORENDE LEGESTABEL BOUWZAKEN PVDA RAADSLID DOORNHEIN NEEMT AFSCHEID BESLUITENLIJST GEMEENTERAADSVERGADERING 10 FEBRUARI 2004 MILIEU-UITVOERINGSPROGRAMMA Hart van Holland 18 februari 2004 pagina 5 Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat op 10 februari 2004 als onderdeel van het vaststellen van de Algemene Plaatselijke Verordening 2004, is vastgesteld de aanpassing aan de bij de legesverordening behorende tarieventabel voor hoofdstuk 19, afdeling 6. Voornoemde aanpassing is niet referendabel op grond van de Tijdelijke referendumwet en de Verordening op het raadgevend correctief referendum, aangezien het een aanpassing betreft van een algemeen verbindend voorschrift op het gebied van belastingen, en hier op grond van artikel 8, 4 van de Tijdelijke referendumwet en artikel 2 van de verordening op het raadgevend correctief referendum, geen referendum als bedoeld in de Tijdelijke referendumwet over kan worden gehouden. De aanpassing aan de bij de legesverordening behorende tarieventabel treedt samen met de Algemene Plaatselijke Verordening 2004 in werking; dat zal dus zijn op 1 april 2004. Het besluit ligt kosteloos ter inzage op het gemeentehuis. Tegen betaling van leges is voor een ieder een kopie te verkrijgen Tegen het besluit dat voornoemde aanpassing niet referendabel is, staat binnen zes dagen beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Instellen van beroep schort de werking van dit besluit niet op. Tervisielegging bouwplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle maken bekend, dat vanaf 19 februari 2004 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de volgende bouwplannen ter inzage liggen: W.H.G. van den Akker voor het vergroten van een kantoor op het perceel Noordeinde 23 te Zeven huizen; H.T.K. B.V. voor de bouw van een kas achter Brede- weg 76-78 te Zevenhuizen; H.T.K. B.V. voor de bouw van een kas tegenover Bredeweg 12-13 te Zevenhuizen; •H.T.K. B.V. voor de bouw van een kas achter Brede weg 80-86 te Zevenhuizen; H.T.K. B.V. voor het realiseren van een waterberging en 3 waterbassins achter Bredeweg 76 t/m 86 te Ze venhuizen (nabij de A12). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van de bouw voornemens vrijstelling te verlenen van de voor schriften van de ter plaatse geldende bestemmings plan "Landelijk Gebied 1990". Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging. i.e. van 19 februari 2004 tot en met 17 maart 2004 tegen het verlenen van de vrijstelling zienswijzen bij ons in te dienen. Voorbereidingsbesluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 10 februari 2004, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan: "Landelijk Gebied 1990" voor: •het perceel Noordeinde 23 te Zevenhuizen ten be hoeve van het vergroten van een kantoor op het perceel; •diverse percelen in de Zuidplaspolder ten behoeve van de aanleg van een omleidingsweg; •diverse percelen gelegen achter Bredeweg 76 t/m 86 te Zevenhuizen ten behoeve van de bouvwan kassen en het realiseren van waterbassins en een water berging op de percelen. een en ander zoals is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan binnen zes weken na datum van inwerkingtreding van het besluit hiertegen een bezwaarschrift worden ingediend bij de gemeenteraad van Zevenhuizen Moerkapelle. Bij de Arrondissementsrechtbank te Den Haag kan tegen het besluit tevens een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Dinsdag 10 februari jl. heeft de raad noodgedwongen afscheid genomen van het PvdA raadslid H. Doornhein. Hij legt met grote spijt zijn werkzaamheden neer. Regelgeving tast zijn financiële positie zo aan, dat het niet langer verantwoord is om in de raad te blijven. De heer Doornhein ontving zowel lovende woorden van burgemeester J.D. Westendorp als van PvdA fractievoorzitter mevrouw B.M. Spekman. Beiden benadrukten de ontstane situatie te betreuren. Een verandering in de wet (die op komst is) maakt een terugkeer in de politiek wellicht mogelijk. Aan de hand van anekdotes keken fractievoorzitster Spekman en Henk Doornhein zelf terug op 10 jaar raadslidmaatschap. Hij maakte voor het samengaan van Zevenhuizen en Moerkapelle deel uit van de gemeenteraad van Moerka pelle. De heer P. Pols volgt hem als raadslid op. A. Vragenuur Mevrouw Spekman stelt vragen over het bevriezen van de aanvragen uit het sociaal- en cultureelfonds. Zij dient een motie in. Zie punt 20a. De heer Rooker spreekt positief over het verloop van de Oud en Nieuw viering in Moerkapelle. B. Agenda 4. Vaststellen van de notulen van de vergaderingen van 16 en 17 december 2003. Conform besloten 5. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving aangenomen 6. Voorstel tot vaste aanstelling van de griffier de heer H. Sterken. Conform 7. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een startkrediet voor het onderzoeken van de haalbaarheid van de verkoop van een perceel grond aan de Zuidplasweg te Zevenhuizen. Aangehouden tot de volgende vergadering. Door de fracties van Christenunie, PvdA en SGP wordt een motie ingediend: "De raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in ver gadering bijeen op 10 februari 2004 Overwegende dat wethou der Zijderhand zonder een besluit van de raad een koopover eenkomst heeft getekend; dat in deze overeenkomst een bedrag van 150.000,= als sub sidie beschikbaar wordt gesteld aan de projectontwikkelaar; dat dit bedrag beschikbaar is gesteld zonder een daartoe benodigd besluit van de raad; stel vast: het vertrouwen in wethouder Zijderhand verloren te hebben. En gaat over tot de orde van de dag. Deze motie wordt eveneens aangehouden tot de volgende vergadering. 8. Voorstel tot het vaststellen van de Organisatieverordening griffie gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle en de Instructie griffier ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle. Conform 9. Voorstel tot het vaststellen van de Verordening op de ambtelijke bij stand en de fractieondersteuning. Conform 10. Voorstel tot het vaststellen van een Verordening onderzoeken, doelmatigheid en doeltreffend heid. Conform 11Voorstel tot het vaststellen van de planning- en controlcyclus 2004. Conform 12. Voorstel tot het vaststellen van een modelformulier voor voor stellen aan de gemeenteraad. Conform 14. Onderzoek geloofsbrieven en toelating van de heer P. Pols als nieuw benoemd lid van de raad. Besloten wordt de heer P.Pols toe te laten als lid van de raad 15. Voorstel tot het nemen van voorbereidingsbesluiten. Conform 16. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe Algemene Plaatse lijke Verordening en het in verband daarmee wijzigen van de Legesverordening. Tijdens de behandeling van dit punt komt de heer De Bruin ter vergadering. De APV wordt vastgesteld, met dien verstande dat de fractie van SGP en Christenunie op het punt van de openingstijden van de horeca, in de nacht van zaterdag op zondag, worden geacht te hebben tegengestemd. 17. Voorstel tot het vaststellen van het Milieu-uitvoeringsprogramma 2004. Conform 18. Voorstel tot het wijzigen van de Huisvestingsverordening (3e wij ziging). Conform 19. Voorstel tot het aanwijzen voor de periode tot 1 januari 2007 van Deloitte Touche als gemeen telijk accountant en tot beëindig ing van de met deze accountant gesloten audit-overeenkomst per 31 december 2006. Door de fracties van de Christen- Unie en Gemeentebelangen wordt een amendement ingediend: De raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in ver gadering bijeen op 10 februari 2004. Constateert: dat het op dit moment nog niet noodzakelijk is om een besluit te nemen welke accountant namens de raad van Zevenhuizen-Moer kapelle de controle van de jaarrekening de komende jaren gaat verrichten; dat het verstandig is om, voordat hierover een besluit wordt ge nomen eerst de kaders aan te geven wat de raad verwacht van een accountant; dat het de raad minder onder handelingsruimte geeft omtrent de financiën als nu reeds voor een accountant wordt gekozen; Stelt het volgende voor: De overeenkomst met de huidige accountant Deloitte Touche wordt per eerst volgende mo gelijkheid opgezegd; De rekenkamercommissie van de Gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle zal voor 1 juli 2004 komen met zowel een plan van aanpak over de door de accountant te verrichten werkzaamheden als mede een voorstel om te komen tot een selectie van een accoun tant; En qaat over tot de orde van de dag. Voor het amendement stemmen de fracties van PvdA, Gemeente belangen en Christenunie. Tegen het amendement stemmen de fracties van WD, CDA en SGP. Het amendement wordt met 8 stemmen voor en 7 stemmen tegen aangenomen. 20. Voorstel tot het benoemen van de voorzitter en secretaris van de Rekenkamercommissie. Als voorzitter wordt benoemd mevrouw B.M. Spekman en als secretaris de heer C. Swieb. 20a. Motie van de fractie van de PvdA: "De raad van de Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in vergadering bijeen op 10 februari 2004. overweegt dat uit krantenpub licatie op de gemeentepagina van Het Hart van Holland van 4 febru ari 2004 blijkt, dat vragen die betrekking hebben op het Sociaal Cultureel fonds, op dit moment niet beantwoord kunnen worden; dit in strijd is met het door de raad vastgestelde beleid, betreffende het Sociaal Cultureel fonds; draagt het college op om de uitvoering van het vastgestelde beleid betreft het Sociaal Cul tureel fonds opnieuw ter hand te nemen. En gaat over tot de orde van de dag. Aangezien het college verklaart de motie te zullen uitvoeren, wordt hij niet in stemming gebracht. 21. Afscheid van de heer H. Doorn hein als lid van de raad. De heer Doornhein wordt toe gesproken door burgemeester Westendorp en door mevrouw Spekman, fractievoorzitter van de PvdA. De heer Doornhein spreekt een slotwoord. Op 70 februari jl. heeft de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle het MiHeu-uitvoeringsprogramma 2004 gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle vastgesteld. Met het Milieu-uitvoeringsprogramma 2004 wordt voldaan aan een verplichting vanuit de Wet milieubeheer. Het programma omschrijft de milieuactiviteiten in 2004 ter voldoening van e wettelijke de wettelijke verplichtingen en de financiële gevolgen van deze activiteiten. Het Milieu-uitvoeringsprogramma 2004 kan van 19 februari t/m 31 maart 2004 iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur worden ingezien in het gemeentehuis van Zevenhuizen- Moerkapelle aan de Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Publicatie Vaststelling 3e wijziging van de Huisvestingsverordening 1996 Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle maakt bekend dat de raad in zijn vergadering van 10 februari 2004 de 3e wijziging van de Huisvestingsverordening 1996 heeft vastgesteld. De wijziging heeft betrekking op het vereenvoudigen van de systematiek voor het bepalen van de financiële passendheid van huurwoningen. De wijziging treedt in werking op de derde dag na die van de bekend making. Genoemde wijziging is opgenomen in de bundel verordeningen en besluiten en ligt met ingang van heden ter inzage op de sectie Interne Zaken en de openbare bibliotheek. Tegen betaling van het daarvoor geldende tarief van de Leges verordening is hiervan een afschrift te verkrijgen.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 5