WERELDGEBEDSDAG 1 ONENIGHEID OVER SCHENKRECHT DOET BESTUURSLEDEN Y0 OPSTAPPEN SCHAAK TOP-DRIE WINT DUBBEL CONCERT IN BRUGKERK THEATER IN BIBLIOTHEEK OP VROUWENDAG JUF C0RRIE NEEMT AFSCHEID VAN ICHTHUSSCH00L BINGO BIJ Dl PADDESTOEL m \ft/a nniNXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 25 februari 2004 pagina 11 Onduidelijkheid Hoge omzet drankverkoop Toekomst Kroonenberg Kroonenberg Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Door onenigheid over het contract met de gemeen te en de pachter van sporthal de Dreef zijn twee bestuursleden van de jongerenorganisatie YO opgestapt. YO is in maart 2003 opge richt en heeft sindsdien een aantal grote feesten in de Dreef geor ganiseerd. Onder meer het Luilakfeest, een optreden van Van Dik Hout en een groot dansfeest. De feesten waren een groot succes, maar de YO-bestuursleden Daniël Klijn en Lisanne van der Veen hadden het gevoel dat er achter de schermen dingen niet klopte. Om die reden zijn ze opgestapt. Lisanne van der Veen legt uit: "De onenigheid met de gemeente heeft vooral betrekking op het schenkrecht tijdens de feesten. YO wilde graag zelf de drank schen ken, maar volgens de gemeente en de pachter van de Dreef was dit contractueel niet mogelijk. Daarom vroegen we bij de gemeente om het contract tussen gemeente en pachter in te mogen zien. Inzage kregen we echter pas nadat we een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur deden. Vervolgens hebben we het contract aan ver schillende juristen laten zien. Zij konden nergens uit opmaken dat de pachter van de Dreef het alleen recht heeft om te schenken." Jongerenorganisatie YO wordt door de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk gesubsidieerd en bestaat alleen uit vrijwilligers. Lisanne: "Als vrijwilliger werk je echt hard, zowel tijdens het feest zelf als bij de voorbereiding. Dat is niet erg, maar het is vervelend als je merkt dat een barexploitant, die zelf geen risico's loopt en weinig werk heeft aan het feest, er wel veel geld aan verdient. En wij weten hoeveel drankjes hij ver koopt. Wij doen namelijk de munt- verkoop. Als YO de drankverkoop zelf had kunnen regelen, waren de Lisanne: "niet veel behoefte hier nog energie in te stoppen. drankjes goedkoper geweest en hadden we bovendien door het verdiende geld minder subsidie nodig gehad." Raadslid Ben Pereboom steunt YO. Hij heeft het contract laten bekij ken door een juriste die van mening was dat De Dreef gehuurd kan worden, zonder dat de huur der aan het schenkrecht van de pachter vastzit. Volgens Lisanne kan het nog jaren duren voordat deze kwestie is opgelost. "Ik ben blij dat Ben Pereboom het voor ons opneemt. Ik heb veel vertrouwen in hem. Ik zit zelf in de jeugdad- viesraad, maar op het moment spe len daar andere belangrijke pun ten. Daarbij komt dat ik zelf niet veel behoefte heb hier nog veel energie in te stoppen. De jongeren organisatie gaat met de overgeble ven leden gewoon door met het organiseren van feesten." Waddinxveen - In de 21e ronde van de onderlinge competitie liepen de nummers 1, 2 en 3 uit op hun con currenten. Erik Hennink, Theo van Herk en Ronald Dannis wonnen hun partijen. Ronald Dannis is dankzij zijn overwinning de eerste die zich heeft geplaatst voor de halve finale van de beker, hij deed dit ten koste van Jeroen Eijgelaar. Het tweede team van Waddinx veen speelde met 4-4 gelijk tegen het tweede team van Zwijndrecht. Door dit gelijkspel heeft WSV nog een klein kansje om kampioen te worden, maar het ziet er naar uit dat de Waddinxveners tweede blij- Ronald Dannis speelde donderdag 19 februari in de eerste kwartfinale van de beker tegen Jeroen Eijge laar. Deze twee maakten er een ingewikkelde partij van. Ronald kwam na een tijdje beter te staan en zette Jeroen mat. Ronald plaat ste zich hiermee voor de halve eindstrijd van de beker, die op 8 april gespeeld wordt. In de huishoudelijke competitie stonden afgelopen donderdag een paar spannende partijen op het programma. Kampioen Erik Hen nink speelde met zwart tegen oud kampioen Mark van Putten. Mark, die vorige week nog Theo van Herk versloeg, speelde sterk en kwam erg goed te staan. Hij miste echter de juiste voortzetting en het leek af te stevenen op een remise. Maar Mark verloor uiteindelijk nog, doordat hij in tijdnood een dame weggaf. Theo van Herk speelde tegen de nummer 2 van vorig jaar, Wim Hennink. Theo zette Wim onder druk en creëerde een sterk paard. Wim deed nog wel zijn best, maar hij kon niet voorkomen dat Theo won. Wim van Vuuren speel de Wim van Os helemaal zoek en won een kwaliteit. Wim van Vuu ren vergat echter zijn tijd en ver loor ongelukkig. Bert van de Knaap maakte het Bart van Putten erg lastig, maar Bart verdedigde zich goed met remise als gevolg. Her man Smitskamp gaf een stuk weg tegen Jan Muit. Het lukte Jan ech ter niet om deze materiële voor sprong uit te buiten. Heel onver wacht verloor hij uiteindelijk nog van Herman. Albert Prins was don derdagavond al heel vlug klaar tegen Henk Stam. Albert won een stuk in de opening, waarna Henk opgaf. Ton Kuiper won op mooie manier de dame van Marco de Bruijn. Marco gaf zich echter niet gewonnen en wist zijn executie nog heel uit te stellen, maar Ton won uiteindelijk toch. Dirk en Hans van Offeren hadden een familie onderonsje. Dirk kwam tegen zijn neef beter te staan en won materi aal en uiteindelijk ook de partij. Jan Kraijesteijn zette Laurens Ellers stevig onder druk. Jan kreeg een paar gevaarlijke pionnen en Lau rens gaf op. Teun van der Linden won een stuk van Randy Girdhari en maakte dit bekwaam af en won. Stand aan kop: 1. E. Hennink, 2. T. van Herk, 3. R. Dannis. Volgende week gaan de schakers weer verder en staan de overige kwartfinales van de beker op het programma. Waddinxveen - Voor het derde jaar op rij geven Klaas-Jan Mulder en Jan Mulder een dubbelconcert op orgel en vleugel. Op zaterdag 28 februari vindt dit concert plaats in de Brugkerk. Beide musici genieten vanwege hun veelzijdige muzikale capaciteiten en activiteiten natio nale en internationale bekendheid. Klaas-Jan Mulder is al tientallen jaren één van de bekendste Neder landse organisten. Jan Mulder is de laatste tijd vooral actief met het componeren van werken voor piano en orkest. Het programma bevat zowel solo- als duo-optre dens, waaronder quatre-mains. Aanvang 20.00 uur, toegang €7,- en €3,- voor kinderen t/m 12 jaar. De opbrengst is bestemd voor de vol tooiing van het orgel in de Morgen ster. KERKDIENSTEN - 29 februari Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur woord en communiediens. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. E. Hoogerwerf; 11.15 uur Woord en Communieviering pastor M. Ame- ling. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong; 18.30 uur C. de Jong Vesper. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. De Rank 10.00 uur ds. C. v.d. Berg. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff; 18.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. K. Boersma; 17.00 uur ds. B. van Smeden. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur J. Schippers. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging de Paddestoel houdt vrijdag 27 februari een bingo avond. ledereen vanaf 12 jaar is welkom. Aanvang 19.30 uur. Voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar wordt woensdag 3 maart een bingo gehouden van 13.30 tot 15.30 uur. De entree bedraagt €1,25 voor leden, niet-leden betalen 1.50. Boskoop - De jaarlijkse Wereldge bedsdag wordt gehouden op vrij dag 5 maart. In 24 uur gaat het gebed de hele wereld rond; in 180 landen dezelfde viering op dezelf de dag. Het thema is: "Vol vertrou wen bouwen aan de toekomst". Christenvrouwen in Panama heb ben de liturgie voor de viering samengesteld. Voor projecten in dat land zal worden gecollecteerd, onder andere voor zorg voor blinde ouderen en begeleiding, integratie en revalidatie van kinderen met een handicap. De oecumenische viering in Bos koop is voorbereid door vertegen woordigers van de verschillende kerken. Muzikale medewerking wordt verleend door organist Hans Ferweda en het dameskoor van "Hosanna" onder leiding van Nico Blom. Een meditatief moment wordt verzorgd door ds. R. de Reu ver. Aan de hand van enkele dia's en muziekfragmenten zal in vogel vlucht een indruk worden gegeven van Panama. ledereen is van harte welkom op vrijdag 5 maart om 19.30 uur in d kerk van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsgemeenschap aan de Burg. Colijnstraat 24 in Boskoop. Boskoop - De vrouwenraad presen teert, in samenwerking met de bibliotheek, op Internationale Vrouwendag een theateravond. In de openbare bibliotheek wordt het tekst- en liedjesprogramma "Kroo- nenberg Kroonenberg" gebracht door Philip en Yvonne Kroonen berg. Aanvang 20.15 uur. De toe gang bedraagt 5,25; kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek. Philip en Yvonne kennen elkaar van voordat ze konden praten, want Philip en Yvonne zijn broer en zuslVoor het eerst in hun leven zien ze elkaar aan het werk, want voor het eerst treden ze samen op. Philip behoort al jaren tot de top van de Nederlandse singer-songwriters en hij zet de muzikale lijn door het hele programma heen. Yvonne Kroonenberg is psychologe, journa liste, columniste, mannenkenner en is bekend/ berucht door haar bun dels waarin mannen min of meer centraal staan: 'Alle mannen willen maar één ding', 'Alles went behalve een vent', 'Het zit op de bank en het zapt', etcetera. Philip en Yvon ne praten in dit programma over hun leven, hun drijfveren, hun Joodse achtergrond. Boskoop - Juf Corrie Angenent nam vorige week afscheid van de Ich- thusschool. Zij gaat vervroegd met pensioen. In mei 1990 kwam zij als invalkracht op de Ichthusschool; met ingang van 1993 werd zij als vaste leerkracht benoemd in groep 1/2. In deze kleuterklassen heeft zij grotendeels haar werkzaamheden verricht. Ook heeft zij zich verdien stelijk gemaakt in de Medezeggen schapsraad van de school. Op de afscheidsdag werd zij 's och tends ontvangen door alle kinde ren van de school met een feeste lijk afscheidslied. Daarna konden de kleuters genieten van een optreden van de theatergroep "Toi, toi" met een levende pop penkastvoorstelling. Een pannen koekenmaaltijd en een spelletjes circuit maakten voor de kleuters en de juf de afscheidsdag compleet. (Foto: Ichthusschool)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11