KAPVERGUNNING VERLEEND, BEWONERS TELEURGESTELD LEZING EN STUNT SCHAKERS MOERKAPELLE 2 TEGEN JAARVERGADERING NPV KOPLOPER LENTEWANDELING NOG BEZIG VERBINDING TE MAKEN! C0CK VERSTOEP KAAPT BRONS WEG VOORJAARSDISCO BURGEMEESTER KEIJZERSCHOOL pagina 14 Hart van Holland 25 februari 2004 INGEZONDEN Biljarten NESSE LANDE/ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLeI Door Karin Heeren Nesselande - Ondanks de vele bezwaren die zijn geuit tegen het verlenen van een kapvergunning voor de groenstrook die bestemd is voor het 'Oeverpark' heeft deelgemeente Prins Alexander een kapvergunning verleend voor het vellen van 58 bomen (voornamelijk populier en wilg) en 51.219 m2 houtopstand (met daarin populieren, elzen, essen en esdoorns) ten noorden van de Wollenfoppen- weg ter hoogte van de huisnummers 57 tot en met 75. De deelgemeente Prins Alexan der benadrukt dat de vergun ning voor deze werkzaamhe den is ingediend om de aanleg van het toekomstige Oeverpark te rea liseren. De grond moet hiervoor opgehoogd worden omdat het waterniveau in de Zevenhuizerplas zal gaan stijgen als het oude en nieuwe deel van de plas een geheel worden. Het ophogen is nodig, ongeacht de eventuele komst van de commerciële voorzieningen in het Oeverpark. Op dit moment loopt de bezwaarschriftenprocedu re nog. De deelgemeente heeft naast deze kapvergunning nog twee andere aanvragen liggen voor het terrein ten westen en noordwesten van de Johannahoe- ve. De eerste aanvraag is voor vier bomen en 2573 m2 bosplantsoen, ook ten behoeve van het ophogen van het terrein, de tweede aan vraag is voor 59 bomen en 504 m2 bosplantsoen en 180 m2 sierbe planting ten behoeve van het gra ven van een ontwateringsingel. Deze aanvragen zijn nog niet in procedure genomen. Bewoners van de Wollenfoppen- weg zagen een duidelijke relatie tussen het aanvragen van de kap vergunning en de mogelijke bouw van een congrescentrum en hotel van ongeveer vijftien verdiepingen hoog. Daarbij enkele recreatieve voorzieningen die publiekstrekkers zijn, waarvoor het nodig is parkeer voorzieningen te maken voor ruim 900 auto's. De deelgemeente ont kent deze relatie. Het ophogen van de oevers is nodig voor het behoud van de waterkwaliteit en om ervoor te zorgen dat het gebied toegankelijk blijft. Voor de bouw van een dergelijk congrescentrum is een herziening van het bestem mingsplan nodig. De plannen zijn echter wel zover gevorderd dat de procedure voor herziening van het bestemmingsplan in gang wordt gezet. Direct betrokkenen kunnen in de bezwaarprocedure hun standpunt kenbaar maken. Voor de bewoners is het een hele teleurstel ling dat de plannen op deze manier gewijzigd worden. Niet alleen ver liest het park zijn openbare karak ter, het uitzicht van de bewoners zal ook blijvend beïnvloed worden door de komst van de hoogbouw en de overlast van de verwachte verkeerstoename zal naar inschat ting van de bewoners ook niet gering zijn. Natuur- en Vogelwacht 'Rotta' heeft de deelgemeente gevraagd naar de consequenties voor de aan wezige beschermde dieren en plan ten en de vraag of de hele ingreep wel binnen het kader van de ver bodsbepalingen van de Flora- en Faunawet past. Hierop heeft de deelgemeente geantwoord dat voor het gehele gebied Nesselande een aanvraag tot ontheffing van deze wet is aangevraagd. Hierin is gevraagd om een tijdelijke onthef fing voor verstoring van diersoor ten en het permanent verdwijnen van het leefgebied voor weidevo gels voor de periode waarin de voorgenomen activiteiten in het projectgebied zullen worden uitge voerd. Deze ontheffing is verleend aan de deelgemeente en heeft een geldigheidsduur tot 1 september 2008. Met deze overwegingen van de deelgemeente en het verlenen van de kapvergunning zijn de bezwa ren van de betrokken van tafel. Het is nu opnieuw aan de bewoners om te reageren, indien zij dit wensen. Moerkapelle - De Nederlandse Pati ëntenvereniging, afdeling Zeven- huizen-Moerkapelle, organiseert een aantal informatieve avonden waarbij psychosociale vragen op een begrijpelijke manier aan de orde gesteld worden. Drs. D.W.J. van Pelt, psycholoog van Eleos te Dordrecht, verzorgt dinsdag 2 maart een lezing met als titel "Angsten en Fobieën'" .Vrijwilli gers, leden en belangstellenden zijn van harte welkom op deze avond, waarop tevens de jaarver gadering van de NPV gehouden wordt. De avond begint om 20.00 uur in de grote zaal van Beth-San aan het Kerkplein 1, zaal open 19.45 uur. Zevenhuizen - Onder het motto 'Er op uit in 't Groen?...Doen!' houdt recreatieschap Rottemeren op zon dag 29 februari samen met G.Z-H een lentewandeling in recreatiege bied Zevenhuizerzoom/ Rotteme ren. Deelnemers aan de wandeling kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf café de Roerdomp aan de Tweemanspolder. Drie wan deltochten zijn uitgezet van respec tievelijk 5 kilometer (met puzzelop drachten voor kinderen), 10 en 15 kilometer. Het is ook mogelijk onder leiding van een gids deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. Meedoen aan de wandeling en/of de excursie kost €1, - voor volwas senen en €0,50 voor kinderen tot en met 12 jaar. Voor meer informatie: 010-2981060 (tijdens kantooruren). Arno Lamot besluit zijn bijdrage "VERBINDING" van vorige week in het Hart van Holland met de vraag 'begrijpt u mijn verwonde ring?' Nou, daar kan ik kort over zijn: ik niet! Als je je verwondert over het feit dat een gemeenteraad zijn con trolerende taak serieus neemt en dus uitvoert heb je een foute "verbinding" met de politieke werkelijkheid. Als je vervolgens ook nog ver wonderd bent over de lokale poli tieke "verbinding" wat betreft heden en verleden, nou dan heb je de geschiedenis in ons Prachtige Dorp niet gevolgd. En dan heb ik het met name over het besteden van gemeenschaps geld. De Raad heeft alle reden, gezien de financiële status van deze gemeente, elke uitgave kri tisch te beoordelen. Elke uitgave! Dus ook die van de Stichting Dorpsstraat, Ons Dorp. Ondanks, als we Arno moeten geloven, dit het hogere doel over stijgt: Dit Geweldige Dorp! "'n Puur en oprecht verlangen van een gemeenschap wordt afgebroken door een gekozen gemeenteraad met z'n regeltjes die leiden tot een destructieve macht" Tssssü! Het is nogal wat, m'n beste Arno. Enige macht wordt je blijkbaar ontnomen om zo ver drietig te reageren maar vergeet hierbij niet de eeuwenoude vraag uit Nero's tijd: "quis custodiet ipsos custodes?": Wie zal de bewakers zélf bewa ken? Hoe houden we de macht hebbers onder controle? Het ant woord op deze vraag, wordt gege ven door vrije, geheime en alge mene verkiezingen: de democra tie! De democratisch gekozen gemeenteraad remt dus nu de snelle jongens zonder "verbin ding" en mét verwondering even af. Er zijn binnen Mijn Prachtige Dorp namelijk nog veel meer zaken die geld ontberen en waar een groter deel van de door jou geroemde gemeenschap een stapje terug moeten doen. Ik weet zeker dat jij ze die keuze niet voor durft te leggen. Maar ik ben een sociaal-demo craat in hart en nieren en ik doe je de volgende suggestie: Richt je eigen politieke partij op, misschien word je wel de grootste door zulke bedenkelijke zaken goed te praten en de Raad op zo'n manier te schofferen. Misschien moet je die partij wel de "Spek en Bonen Verbinding" noemen. Rob Fermont Raadslid Partij van de Arbeid Moerkapelle - Het tweede team van de schaakvereniging Moerka pelle speelde dinsdag 17 februari uit tegen koploper Dordrecht 3. Het team heeft het dit jaar moei lijk, de tegenstand is sterk en als het zelf niet helemaal lekker gaat, is de huidige positie net boven de degradatiestreep goed verklaard. Een goed resultaat tegen de koplo per in een uitwedstrijd en ook nog eens met 2 invallers, is dan alleen maar iets waarop je kan hopen. Toch gebeurde het. Het werd een gelijkspel: 4-4 en daarmee mocht juist Dordrecht 3 de handen dicht knijpen. Op zich jammer, want nu is degradatie nog steeds mogelijk. De laatste ronde komt het team dat nu één plaats onder Moerkapelle 2 staat, Zwijndrecht 2, op bezoek. Een belangrijke wedstrijd, want bij een nederlaag is Moerkapelle 2 als nog de klos. Tegen Dordrecht was er winst voor Arno Luinenburg, Boudewijn Weijermars (topscorer met 4_ uit 6) en invaller Jacques de Lange. Kees van Vuuren en Arie Hoogduijn brachten met remises het 4e punt binnen. Michiel Ren- sen. Jan Blok en Kevin Bakker beten in het stof. In de onderlinge competitie was er weinig strijd in de top. De partijen tussen Gerard van Ommeren - Ben van Geffen en Arno Luinenburg - Dick Bac werden vrij snel remise gegeven. Ook de broederstrijd tus sen Wouter en Maarten Vroeginde- weij leverde weinig strijd, maar wel een winnaar op. Maarten dreigt een beetje 'angstgegner' voor zijn broer te worden. Na een snel gespeelde opening van beide kan ten overzag Wouter een combina tie die een vol stuk kostte. Deze partij was daarna ook snel afge lopen. Het langst waren Marcel de Haan en Boudewijn Weijermars bezig. Boudewijn speelt Skandina- visch, maar Marcel speelt elke ope ning altijd op zijn eigen manier. Toch kwam Boudewijn erg goed te staan. Hij deed het echter niet goed en kwam een kwaliteit ach ter. In een iets mindere stelling deed hij per abuis een stuk in de aanbieding en hij kon direct opge ven. Kevin bestreed de Caro-Kann van zijn tegenstander André Nieuwlaat ook zeer verassend. Hij deed dat goed en zette een prima prestatie neer door André uiteinde lijk te verslaan. Overige uitslagen: Ron Droog - Arie Hoogduijn 0.5-0.5; Kees van Vuuren - Christiaan Noorland 0.5- 0.5; Jan Blok - Maarten Pilgram 1-0; André Corpeleijn - Stefan van der Zalm 1-0; Pieter Perdijk - Matthias Freeke 1-0; Jojanneke Weijermars - Wim Westerman 0-1; Freek Hofman - Patrick Stam 0.5-0.5; Dirk-Jan van den Berg - Björn Hjulmand 1-0. Stand aan kop, met nog enkele ronden voordat de eerste 6 zich kwalificeren voor de finaleronde: 1 Gerard van Ommeren; 2. Maarten Vroegindeweij; 3.Dick Bac; 4. Ben van Geffen; 5. Wouter Vroeginde weij; 6. Hugo van Elteren. Moerkapelle - In 'Het Wapen van Moerkapelle' werd afgelopen weekend de districtsfinale Bandsto ten 3e klasse gespeeld. BV Moerka pelle was wederom goed vertegen woordigd. Drie spelers wisten zich via de voorrondes te plaatsen. Niels van der Vlist heeft afgezegd voor de finale, maar Reeuwijker Cock Verstoep en Waddinxvener Paul Hillegers speelden wel mee. Omdat er nog een afzegging was mochten de nr. 9 en 10 uit de voorrondes opdraven voor de finale. Joop van Veen uit Gouda was door zijn hoogste moyenne in de voorronde de gedoodverfde favoriet, maar al in de eerste ronde verloor hij van clubgenoot Peter van de Vegt. Het werd een spannende finale want her en der lieten de spelers punten liggen. Tot aan de laatste ronde was er één speler die nog niet ver loren had. Rob Kuster uit Gouda, 2e reserve, had echter drie remises achter zijn naam staan. Hij ging de slotronde in met één puntje voor sprong op Van Veen en Muilwijk. Albert Muilwijk uit Capelle a/d IJs- sel had echter het beste moyenne tot dan toe gespeeld. Drie kans hebbers moesten gaan strijden om de titel. Muilwijk speelde tegen V/d Vegt en de anderen tegen elkaar. V/d Vegt wilde winnen om zo van de laatste plaats af te komen en deed dat ook. De directe strijd ging toen tussen de beide Gouwenaars. In een niet hoogstaande partij, met dan de ene op voorsprong en dan de andere, wist Joop van Veen als eerste de 55 car. te volbrengen. Kuster had nog de nabeurt om op gelijke hoogte te komen en zo de titel te grijpen. Eerder in dit finale weekend lukte het hem al drie keer om zo toch nog één puntje in de wacht te slepen. Tegen Cock Ver stoep, van de organiserende vere niging, maakte hij er zelfs 11 in de nabeurt. Maar de zenuwen sloegen toe en Kuster produceerde slechts één car. en kwam er zo twee tekort. Door dit resultaat werd Joop van Veen districtskampioen, Kuster werd tweede en Verstoep kaapte de derde plaats weg voor Muilwijk. Paul Hillegers eindigde op de zesde plaats. Moerkapelle -Voor de leerlingen van groep 6,7 en 8 van de openba re basisschool de Burgemeester Keijzerschool was het donderdag avond 19 februari feest. De gym zaal was omgetoverd tot een disco waar d.j. Marcel de grootste hits draaide. De kinderen hadden het geweldig naar hun zin en er werd volop gedanst. Veel te snel was het tijd om naar huis te gaan. (Foto: Keijzerschool)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 14