-I- L IT I E BErichten WERELDGEBEDSDAG VROUWEN VAN NU STEUNEN SKR EEN KLEURRIJK 2004 IN DE WERELDWINKEL tvanftflaiK KOM OP VOOR KINDEREN EN GEEF AAN DE JANTJE BETON COLLECTE m deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven ia t Hart van Holland 25 februari 2004 pagina 3 lïeberichten Opbaargelegenheid o.a.: Wanrteer de tijd voer u even aftHtttaat naman wij voor u aila tijd Telefoon OIO 522 21 90 Waddinxveen Boskoop GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Alef eerbied en respect Zeven huizen-Moer ka pel Ie, TEL. 0180-328094 DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Rouwkamers Zevenhuizen: Zuidplasweg 3 Moerkapelle: Akkerweg 84 Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging 'CV van «fan Bogerd Zorgverlening toe in het kleinste detail Hoeketndseweg öO - 2665 Kf- Ble*«.wijk Marian v.d. Bogard- Zevenhuizen - De jaarlijkse Wereld gebedsdag is dit jaar op vrijdag 5 maart. Op deze dag komen christe nen van over de hele wereld bijeen om de bidden en zij maken daarbij gebruik van een van tevoren vast gestelde viering, zodat iedereen, 24 uur lang, dezelfde viering mee maakt. De viering van dit jaar komt uit Panama. Het thema is: "Vol ver trouwen bouwen aan toekomst". Panama is een klein en veelkleurig land in Midden-Amerika met veel verschillende culturen, godsdien- Moerkapelle - Tijdens de afdelings avond van 18 februari overhandig den de Vrouwen van Nu de opbrengst van de Waterlooplein- markt aan de voorzitter van de SKR, de heer A. Noordam. De Waterloopleinmarkt werd gehou den tijdens de jaarvergadering en bracht 238,05 op. De heer Noordam vertelde meteen waar het bedrag aan besteed wordt: de SKR verzorgt dit jaar voor de kinderen uit de dorpen die sten en mensen van alle rassen. De vrouwen van Panama willen laten zien dat het bouwen aan de toe komst iets is van alle tijden. De viering van Wereldgebedsdag in Zevenhuizen vindt dit jaar plaats op vrijdag 5 maart in het kerkge bouw van de Vereniging Vrijzinnig Hervormden aan de Dorpsstraat. Aan deze viering werkt ook het oecumenisch gelegenheidskoor mee en ook de Wereldwinkel is met producten aanwezig. De dienst begint om 19.30 uur. ledereen is welkom. Aanrijding: Het niet verlenen van voorrang was dinsdag 17 februari op de kruising Beijerincklaan met de Dreef de oorzaak van een aan rijding tussen twee personenauto's. De bestuurder die van de Beijerinc klaan kwam, verleende geen voor rang. Beide auto's liepen materiële schade op. Snelheidscontrole: Op de Henegou- werweg werden op 17 februari 595 bestuurders bekeurd die zich niet aan de maximumsnelheid van 50 km/u hielden. De hoogst gemeten snelheid was 119 km/u. Inbraak bedrijven: Bij een viertal bedrijven is woensdag 18 februari ingebroken of deed men een poging daartoe. Bij een bedrijf werd een laptopcomputer ont vreemd en bij de andere drie bleef het bij een poging. Aanrijding: Op het bedrijventerrein Doelwijk aan de Bredeweg waren donderdag 19 februari een perso nenauto en een fiets bij een aanrij ding betrokken. De fietsster kwam uit een uitrit en de bestuurder van de personenauto werd door de laagstaande zon verblind en zag haar niet aankomen. De fietsster werd voor onderzoek naar het zie kenhuis gebracht en daar consta teerde men een gekneusde onder rug. Inbraak: Bij een inbraak in een bedrijf vrijdag 20 februari aan de Maarten Schoutenstraat werd een laptop ontvreemd. Men was in het pand gekomen door een raam open te breken en naar binnen te klimmen. Rijverbod: Op de Staringlaan werd op 20 februari een man achter het stuur van een stilstaande auto aan getroffen. De man zei dat de auto niet meer wilde starten. Bleek dat de man behoorlijk had gedronken. Daar hij niet rijdend was aange troffen werd hem uit voorzorg een rijverbod van 24 uur opgelegd. Alcoholcontrole: Op de Kanaaldijk bleek dat de bestuurder van een personenauto zaterdag 21 februari een ademalcoholgehalte van 300 had, daar waar 220 de wettelijke limiet is. Het kwam de man op een boete van €220,- te staan. Weg wielen!: Bij de Wingerd keek de eigenaresse van een personen auto wel heel vreemd op toen zij bij haar voertuig kwam en men in de nacht alle vier de wielen van de auto had gedemonteerd en meege nomen. Verkeerscontrole: Bij een controle zondag 22 februari op de Groens- voorde bleek de bestuurder van een personenauto met iets te veel alcohol op achter het stuur te zit ten. De man bleek een alcoholge halte van 270 en dat was boven de toegestane 220. Hij kreeg een boete van €220,-. Inbraak auto's: Afgelopen week werd op de Beukenhof, Tarweak- ker. Dorpsstraat en Jan Dorrekens- kade-Oost ingebroken in vijf perso nenauto's. In alle gevallen werd een ruit ingeslagen om bij de buit te kunnen komen. Ontvreemd wer den twee attachékoffers een sport tas en een draagbare computer. Een gedeelte van de buit uit een van de auto's werd aan de Stoofka- de in Gouda teruggevonden. Mishandeling: Op de Dreef werd een 18-jarige jongen het slachtof fer van mishandeling. De jongen was met de discobus uit Zevenhui zen gekomen en buiten de bus ont stond wat onenigheid tussen een paar passagiers. Zonder dat er enige aanleiding voor was kreeg de jongen een stomp in het gezicht en een knietje in de buik van een van de begeleiders van de bus. Het slachtoffer heeft hierdoor enige verwondingen opgelopen. Een onderzoek naar de identiteit van de dader is gestart. Inbraak auto: Op de Vogellaan werd dinsdag 17 februari ingebro ken in een personenauto. Men had een ruit vernield en kon daarna van de achterbank een tas met sport- spullen wegnemen. Kop-staartaanrijding: Op de Roe mer waren twee personenauto's bij een zogenoemde kop/staart aanrij ding betrokken. Een van de bestuurders remde voor een over stekende zwaan en de achter hem rijdende bestuurster reageerde daarop te laat en reed tegen de achterzijde van de auto voor haar. Beide auto's liepen materiële scha de op. Inbraak: Naar aanleiding van een inbraak zondag 22 februari in een kinderdagverblijf aan de Rietkraag, waarbij gepoogd is een computer te ontvreemden zijn drie jongeren uit Boskoop, in de leeftijd van 13 en 14 jaar, aangehouden. De jon gens zijn lopende het onderzoek aan de hand van getuigenverkla ringen aangehouden. Zij zijn in ver zekering gesteld en het onderzoek wordt voortgezet. Inbraak: Bij een inbraak in een bedrijf maandag 23 februari aan de Reijerskoop werd een personenau to ontvreemd. Men brak in in de kantoorruimte en nam vandaar uit de sleutels van de auto weg. Zevenhuizen Botsing auto/tractor: Zowel de bestuurder van een auto als de bestuurder van een tractor hebben dinsdagmorgen 17 februari op de kruising Nrd. Dwarsweg/Knibbel- weg de snelheid van de tegenpartij verkeerd ingeschat. De tractorbe stuurder had de personenauto voorrang moeten verlenen. Beide voertuigen raakten beschadig. Baldadigheid: Een ruit van het zorgcentrum aan de Leliestraat is dinsdagavond 17 februari door vandalen ingegooid. Omdat dit niet de eerste keer is dat schade wordt toegebracht, vraagt de poli tie eventuele getuigen zich te mel den. Aan de daders wordt gevraagd zich te realiseren dat dit soort baldadigheid een hoop geld kost. Auto te water: Donderdagavond 19 februari kwam een melding binnen dat een auto te water was geraakt op de Bredeweg. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek dat de bestuurder al uit de auto was. Ambulancepersoneel vond het toch verstandig de bestuurder mee te nemen naar het ziekenhuis ter con trole. De auto was totall-loss en is weggetakeld. Er was geen alcohol in het spel. Parkeeroverlast wijk Swanla: Zoals eerder in het Hart van Holland aan gekondigd, heeft de politie vep scherpte controle gehouden op verkeerd parkeren in de wijk Swanla. Een vijftal overtreders zal binnenkort een bekeuring krijgen thuisgestuurd. zij steunen een vakantie. Er is geko zen om een huis in Roemenië te huren, zodat de kinderen in eigen land en omringd door mensen met hun eigen taal van een ontspannen vakantie kunnen genieten. Even weg uit de dagelijkse armoede en zorgen. De kosten voor deze vakantie bedragen ongeveer 9,- per kind per dag, zodat mede door de Vrouwen van Nu 26 kinderen één onbezorgde vakantiedag kun nen vieren. Zevenhuizen- Het thema van de wereldwinkels is dit jaar "Meeting colours". Tijdens het Holifeest bestrooien Hindoes in India elkaar met gekleurd poeder om samen vrolijk de nieuwe lente en een nieuw jaar in te gaan. Ook Wereld- Winkel Z-M. staat dit jaar in het teken van "Meeting colours", een campagne die aandacht schenkt aan de betekenis van kleur in de verschillende culturen. Daar is al iets van te zien in de kleurrijke Fair Trade folder, die één dezer dagen bezorgd wordt en aan diverse pro ducten uit deze folder in de win kelwagen, zoals sjaals, servies goed, sieraden en manden. In het assortiment hebben zijn ook leuke presentjes voor babies te vin den. Wie producten aanschaft uit de Wereldwinkel koopt niet alleen iets heel speciaals, maar hij/zij biedt ook de producenten uit Azië, Afri ka en Latijns Amerika uitzicht op een beter bestaan. De Fair Trade folder wordt vanaf heden niet meer door de Wereld winkelmedewerkers verspreid, maar via de post bezorgd. Wie een sticker op de bus heeft ontvangt dus de folder niet. De kinderen bij u uit de buurt hel pen en tegelijkertijd een bijdrage leveren aan kinderen in Nederland die het erg moeilijk hebben omdat ze in een achterstandwijk wonen of omdat ze de dupe zijn van proble men thuis? Dat kan! Van 7 tot en met 13 maart wordt in Zuid-Hol land de Jantje Beton Collecte geor ganiseerd: een collecte voor én door het jeugdwerk bij u uit de regio. 50% van de collecte-opbrengst is bestemd voor de collecterende clubs. Hierbij valt te denken aan de scouting, speel-ó-theken, speeltuin verenigingen, sportclubs, peuter speelzalen en jeugdcentra in de buurt. Deze opbrengst kunnen de clubs naar eigen inzicht besteden aan activiteiten of spelmaterialen voor kinderwerk, waar normaal gesproken geen geld voor is. Bij voorbeeld voor het organiseren van een vakantiekamp of het aan schaffen van een nieuw speeltoe stel. Met de andere helft van de opbrengst ondersteunt Jantje DE GEDENKTEKEN SPECIALIST Voet fit OtjjvenJc h?>i>mcrwg Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig Zegwaartseweg 4A 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079-341 62 27 www.degedenktekenspecialist.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Beton projecten voor kinderen in Nederland die in de verdrukking dreigen te komen. Zoals kinderen uit achterstandswijken of kinderen die de dupe zijn van problemen thuis. Kortom: kinderen die weinig of geen momenten van ontspan ning in hun leven hebben. Juist deze kinderen wil Jantje Beton een toekomst bieden waarin zij geen achterstand kennen ten opzichte van de rest van de samenleving. Zo kunnen we voorkomen dat ze op het verkeerde pad raken. Die projecten kunnen variëren van speelvoorzieningen tot activiteiten speciaal voor kinderen. Van een gezellig dagje uit tot een week lang op een spannend vakantie kamp. Zodat ze even zorgeloos en gelukkig zijn en kunnen ervaren hoe het voelt om een 'normaal' kind te zijn. Bovengenoemde pro jecten kosten veel geld. Geef daar om ook uw bijdrage aan de collec tanten. Alleen dan kunnen wij deze kinderen blijven helpen en helpt u de kinderen uit uw buurt. Namens alle kinderen in Nederland hartelijk dank! Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nes- selande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 3