Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente UITNODIGING KERNBEZOEK NIEUWE STIJL KERNBEZOEK MOERKAPELLE RECTIFICATIE DATUM INZENDING ANTWOORDCOUPON ALLE KERNBEZOEKEN OP EEN RIJ VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES AGENDA EXTRA COMMISSIE OP 2 MAART VERGUNNINGEN WET MILIEUBEHEER Gemeentenieuws 25 februari 2004 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERT^irnr^ AAN ALLE INWONERS VAN OUD VERLAAT Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 9 College en raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle bezoeken de kern Oud Verlaat op maandag 22 maart aanstaande. Het kernbezoek wordt gehouden in Wijkgebouw De Vierkap, Vlietkade 37 te Oud Verlaat. De aanvang is om 19.30 uur. Deze week ontvangen de inwoners van Oud Verlaat een uitnodiging. Voor wie geen uitnodiging heeft ontvangen is de tekst hieronder afgedrukt. Ook kunt u de uitnodiging op het internet nalezen. woorden, het moet iets zijn dat In het Hart van Holland zullen wij onder de verantwoordelijkheid van de gemeente valt, of waarop zij invloed kan uitoefenen. College Het kernbezoek bestaat uit een colle- gedeel en een raadsdeel. Het kernbe zoek gaat van start met het college- deel. Het college is verantwoordelijk voor de uitvoering van het gemeen telijke beleid, zoals het beheer van de openbare ruimte, openbare orde, sociale zaken, bouwzaken, verkeer, onderwijs, recreatie en de ruimtelijke ontwikkelingen in de Eendragtspol- der en de Zuidplaspolder. Daarbij dient de jaarlijks vastgestelde begro ting als wegwijzer en huishoud boekje. Hierin staat precies verteld waar in de gemeente het gemeen schapsgeld aan wordt besteed. U kunt op deze avond vragen aan het college stellen. Als het antwoord niet direct te geven is, krijgt u naderhand (schriftelijk) antwoord. Raad Een belangrijke taak van de gemeen teraad is net aandragen van ideeën en suggesties voor nieuw beleid. Wat u als inwoner wil, dat is waar de raadsleden naar benieuwd zijn! Zij willen dan ook graag met u in gesprek over uw ideeën of die u namens een groep burgers vertegen woordigd. In opdracht van de gemeenteraad kan het college er vervolgens voor zorgen dat uw ideeën en/of wensen worden ver taald in beleid. Dit beleid wordt ver volgens door het college uitgevoerd. Uw mening, uw ideeën en suggesties zijn dus belangrijk voor de raad. We nodigen u daarom van harte uit te reageren. U weet vast wel iets dat in onze gemeente de aandacht ver dient. En u niet alleen, maar wellicht ook gezamenlijk met de buurt waarin u woont. Bedenk dat uw onderwerp of idee wel altijd betrekking moet hebben op de gemeente en op de hoofdlij nen. U moet hierbij denken aan bij voorbeeld de mogelijkheid om als burger groen te adopteren, wijkge richte aanpak, sport kennismakings cursussen voor jongeren, veiligere schoolroutes, aandacht voor sociale veiligheid of iets dergelijks. Dit zijn enkele voorbeelden. Met andere Insturen antwoordcoupon voor 12 maart Wij vragen u om via onderstaande antwoordcoupon uw ideeën, sugges ties of onderwerp in te sturen naar de gemeente. Dit kan uiterlijk tot 12 maart 2004. Insturen per e-mail kan uiteraard ook.Van alle aangedragen ideeën en onderwerpen maakt de gemeente een inventarisatie. Voor het kernbezoek vindt u op de gemeentepagina van het Hart van Holland en op de gemeentelijke website de onderwerpen en het definitieve programma. Tijdens het kernbezoek kunt u met de raad in groepjes én samen met andere bur gers daarover van gedachten wisse len, of uw idee verder toelichten. Na het kernbezoek We begrijpen dat u wil weten hoe het verder gaat na het kernbezoek. De gemeenteraad zal gaan debatte ren over de onderwerpen die voor of tijdens het kernbezoek zijn inge bracht. Vijf tot zeven onderwerpen gaan door naar een volgende ronde. deze onderwerpen op de gemeente pagina publiceren. Dan vragen wij opnieuw uw inzet, want dan kunt u uw voorkeur aangeven. De drie onderwerpen met de meeste stem men komen op de beleidsagenda van de raad en krijgen dus voorrang. Het college krijgt de opdracht om onder werpen uit te werken en voor te leg gen aan de raad. Uiteindelijk kan het dus zijn dat üw idee of suggestie leidt tot een concrete opdracht voor het college. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de gemeente: Communicatie, telefoon 0180- 637747/637783. Vul onderstaande antwoordcoupon in en stuur deze in naar de Gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle, Antwoordnummer 13017, 2740 VE (een postzegel is niet nodig). U kunt ook per email reageren. Stuur dan een e-mail naar: gemeente@zevenhuizen-moerka- peile.nl U kunt deze tekst ook nale zen op onze website www.zevenhui- zen-moerkapelle.nl/bestuurenorgani- satie/kernbezoek CU Ik wil graag een onderwerp/idee/suggestie tijdens het kernbezoek in Oud Verlaat naar voren brengen: naam adres woonplaats mail Op de gemeentepagina van 18 februari jongstleden is een verkeerde datum gepubliceerd in het artikel over het kernbezoek in Moerkapelle. Het gaat om de uiterste inzending datum van de antwoordcoupon. Dat moet 5 maart 2004 zijn in plaats van 19 maart. Onze excuses voor dit ongemak. in de maand maart organiseert het gemeentebestuur kernbezoeken in de drie kernen. College en raad bezoeken achtereenvolgens Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. Nadere informatie volgt op deze pagina. Kijk ook op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Dorpshuis Op Moer Aanvang 19.30 uur Wijkgebouw De Vierkap Aanvang 19.30 uur Zorgcentrum De Zevenster Aanvang 19.30 uur Moerkapelle 15 maart 2004 Oud Verlaat 22 maart 2004 Zevenhuizen 30 maart 2004 Werk samen met ons aan uw gemeente. De gemeente komt bij u op bezoek! M. Spreekrecht N. Vergadering •Scholen- en woningbouw Zevenhui zen Drie architecten geven een presentatie over het project scholen- en woning bouw in de kern Zevenhuizen. 1e presentatie van 18.30-19.15 uur; 2e presentatie van 19.15-20.00 uur en de 3e presentatie van 20.00-20.45 uur. Het college stelt de raad in de vergadering van 20 april 2004 voor tot besluitvorming over het project te komen. Grondbank Zuidplaspolder Het college 'stelt de raad voor om een gemeenschappelijke grondbank op te richten met de vijf Zuidplasge- meenten, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Rotterdam voor het innemen van strategische grondposi- ties in de Zuidplaspolder. Richtlijnen MER Eendragtspolder De gemeente participeert in het pro ject Eendragtspolder. De planontwik keling is zo ver gevorderd, dat dit jaar een Milieu Effect Rapportage (MER), een inrichtingsplan en een voor-ontwerpbestemmingsplan kun nen worden afgerond. De raad heeft hierbij op twee momenten een for mele rol. Enerzijds de vaststelling van de richtlijnen MER in de raad van 16 maart aanstaande en anderzijds het vaststellen van het MER voorkeursal ternatief in het najaar van 2004. Cie I 2 maart 2004 (extra vergadering) Aanvang 18.30 uur Cie II 9 maart 2004 (extra vergadering) Raad 16 maart 2004 (extra vergadering) De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moer kapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente informatie. Tevens kunt u deze stuk ken raadplegen via de gemeentelijke website Ingekomen aanvragen bouwvergunning/sloopvergunning L. Tuitel; aanvraag sloopvergunning voor het slopen van een garage en een deel van de bijkeuken aan de Julia- nastraat 2 te Moerkapelle (ontvangen 19 februari 2004). aanvraagdatum: 16 februari 2004, BL/2004/0008: J.W. Bouman voor het plaatsen van een erfafscheiding op het perceel Bredeweg 66c te Moerkapelle; aanvraagdatum: 18 februari 2004, BL/2004/0010: J, Bree- dijk voor het plaatsen van een garage op het perceel Tirionstraat 1 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 20 februari 2004, BL/2004/0011: L. Len- ters voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Dorpsstraat 132A 2 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 17 februari 2004, BR/2004/0008: M.H. Groenewegen voor de herbouw van een bergloods op het perceel Rottekade 38 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 19 februari 2004, BR/2004/0009: E.P. Bodaan voor het vergroten van de zolder op het perceel De Esdoorn 10 te Zevenhuizen: Besluiten algemene plaatselijke verordening De Jeugdclub van de Gereformeerde Gemeente voor de organisatie van een huis aan huis verkoop van stroop wafels op vrijdag 20 februari 2004 van 19.00 tot 21.00 uur in Moerkapelle. Rolschaatsvereniging Rolling '90 voor de organisatie van de een huis aan huis verkoop van bloembollen en plantjes op donderdag 1 april 2004 in Moerkapelle. Tafeltennisvereniging TZM voor de organisatie van een trimloop op 30 april 2004 van 9.00 tot 16.00 uur in Moerkapelle. Stichting Ontmoeting en Kom over en Help voor de organisatie van een plantenmarkt op 8 mei 2004 op het Raadhuisplein te Moerkapelle. Het doel van deze plan tenmarkt is het inzamelen van geld ten goede van Stichting Ontmoeting en Kom over en Help. Tevens wordt toestemming verleent voor het afzetten van enkele parkeerplaatsen aan het Raadhuisplein in ver band met het plaatsen van een springkussen. Tourclub Zevenhuizen '80 voor de organisatie van wie lerwedstrijden op de Molenviergang door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle op; - zondag 14 maart 2004; - zondag 21 maart 2004; - zondag 28 maart 2004; - zondag 29 augustus 2004; - zondag 26 september 2004; - zondag 3 oktober 2004; A.M.C. The Skymasters voor de organisatie van puzzel- ritten door de gemeente Zevehuizen-Moerkapelle op; - vrijdag 19 maart 2004; - donderdag 8 april 2004; - vrijdag 7 mei 2004; - vrijdag 11 juni 2004; - vrijdag 10 september 2004; - vrijdag 8 oktober 2004; - vrijdag 29 oktober 2004; - vrijdag 19 november 2004; - vrijdag 17 december 2004. Bezwaar vergunningen ontheffingen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar wor den aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aante kenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbe treffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voor ziening worden ingediend bij de President van de Arron dissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag ontwerpbeschikking Het college van burgemeester en wethouders is voorne mens de volgende vergunning te verlenen: Noordelijke Dwarsweg 96 (Zevenhuizen), Agrifirm Wei koop Zevenhuizen inzake een gedeeltelijke revisiever gunning voor een detailhandel in land- en tuinbouwbe- nodigdheden en opslag en verkoop van vuurwerk. De gedeeltelijke revisievergunning betreft de opslag en ver koop van vuurwerk. Tegen de ontwerpbeschikking kunnen tot en met don derdag 25 maart 2004 schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders. Wie wil spreken over de ontwerpbeschikking of mondeling bedenkingen wil indienen, kan vóór genoemde datum telefonisch een afspraak maken, tele foon 0180-637731. Wie niet wenst dat persoonlijke gegevens openbaar wor den gemaakt, kan tegelijk met de bedenkingen een schriftelijk verzoek tot geheimhouding indienen. Alleen zij die tijdig bedenkingen uiten tegen de ontwerpbe schikking, kunnen later beroep instellen tegen de defini tieve beschikking. De ontwerpbeschikking ligt vanaf donderdag 26 februari tot en met woensdag 24 maart 2004, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637731. Alarm Alarm Politie Brandweer 0900-8844 0182-550550 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van tot uur

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4