RECREATIE IN NESSEIANDE BEWONERSAVOND G0UWEB0S HART wJStum: WOON- SPECIAL' 'T REIGERB0S BEZOEKT LUCHTBUS JANTJE BETON COLLECTE BRIDGECURSUS ANGST EN BEVRIJDING SPORTDUIKERS BIJ DE GOUWE VIS REANIMATIECURSUS CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. VOLGENDE WEEK Presentatie uitkomst ontwikkeling Gouwebos 26e jaarganc nummer 1064 3 maart 2004 Schilderij-opbrengst voor Rode Kruis Zie pagina 6 Toos eerste in turncompetitie Zie pagina 15 Hondentraining: hobby of overlast? Zie pagina 13 Tralnlngstocatie ptfrtiehonctefl vereniging 'IDE VERDEDIGER" Zevenhuizen - In Dorpshuis Swan- la start maandag 8 maart een bridgecursus. Er zal aandacht worden besteed aan het spelen van Sans-atout-contracten, aan het manipuleren in troefcontrac- ten, maar ook veel aan biedtech- niek. De cursus wordt gegeven door Frans Schiereck, bridgedo- cent van de Nederlandse Bridge Bond. Deze cursus bestaat uit vijf lessen Opgeven kan per e-mail: fcschiereck@hotmail.com of tele foon: 0182-392590. Boskoop - Dr. Anthonie F. Verheu- le, emeritus predikant en schrijver van het theologisch en psycholo gisch handboek "Angst en bevrij ding", geeft dinsdag 9 maart een lezing over dit onderwerp in de Vrijzinnig Protestantse Kerk aan de Burgemeester Colijnstraat 24. Ondanks alle technische vooruit gang en welvaart blijft angst een kenmerk van de hedendaagse mens. Daarnaast zijn er de geva ren van binnenuit, zoals angst voor onze eigen verlangens en woede. Toch is angst niet alleen een negatieve emotie. Het is ook een waarschuwingssignaal en een stimulans om naar bevrijding te streven. Over deze thema's gaat het in de lezing van 9 maart. De zaal is open vanaf 19.45 uur.De entree is vrij. ledereen is welkom. Waddinxveen - In gebouw Zon nig Zuid houdt Aquarium-, Terra rium- en Vijververeniging "De Gouwe Vis" maandagavond 8 maart een thema-avond. Twee sportduikers presenteren deze avond en zullen door middel van elektronische projectie de bezoe kers meenemen naar een paar duikgebieden, waaronder de Galapagos-eilanden. De avond begint om 20.00 uur. De toegang voor niet-leden bedraagt €2,50. ledereen is welkom. Waddinxveen - De werkgroep Reanimatie Waddinxveen gaat bij voldoende aanmeldingen een nieuwe cursus reanimeren verzor gen. De cursus wordt gegeven op 31 maart,7 en 14 april van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste avond bestaat uit een theoretisch gedeelte en de volgende avon den een praktijk gedeelte. Aan het einde van de cursus wordt na gebleken geschiktheid een diplo ma uitgereikt. De lessen staan onder leiding van de heer Lig thart, verbonden aan het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Voor meer informatie en inschrij ving kan men terecht bij Lydia van Tol, telefoon 0182-619561. Door Karin Heeren Nesselande - Het is prachtig weer én zondagmiddag. Welke mogelijkheden zijn er dan voor recreanten in een nieuwbouw wijk om dicht bij huis even te genieten van het koude, maar prachtige weer. In Nesselande zijn er natuurlijk diverse moge lijkheden om vrij dicht bij huis te recreëren, aan de Rotteme- ren of de Zevenhuizerplas. Toch heeft een wijk in aanbouw ook een zekere aantrekkingskracht. Een kijkje op zondagmiddag in Nesselande. In het deel van de nieuwbouw wijk waar het al redelijk 'af' is spelen kinderen buiten op de bedoelde speelplaatsen. Sommige hebben de skates ondergebonden of zwieren met skateboard over de weg. Er is inmiddels een flinke wandeling te maken door de wijk, met of zonder hond. Iets verderop komen veel mensen kijken, wellicht toekomstige wijk bewoners, hoever de nieuwbouw vordert van het plandeel waterrijk, waar momenteel aan wordt gebouwd. Een aantal huizen is al klaar, of bijna klaar, en staat als een eenzaam clustertje midden op het bouwterrein. Nog wat verder weg liggen besneeuwde toppen van bouw- zand met hier en daar een ver dwaald stuk rioleringsbuis. Ook dit blubberige gebied heeft een zeke re aantrekkingskracht op zondag middagrecreanten. Wandelen over het bouwterrein, wellicht fantase rend over hoe het er hier binnen kort uit zal zien. Sportieve fietsers op mountainbikes kunnen in dit gebied hun lol op, geheel onher kenbaar komen ze weer van het terrein af, van top tot teen onder de modder. Ook een geheel andere tak van sport wordt hier beoefend. Bouw terrein is een geweldig gebied voor zogenaamde offroad motoren. Op aanhangwagens worden ze speci aal naar de in aanbouw zijnde wijk gereden om met deze motoren op vier wielen de toppen te bedwin gen. Het ruige terrein met de vele hoogteverschillen is een prima oefenterrein voor een training op deze offroad motoren. Zevenhuizen - Door een grote mond naar binnen klimmen, door A #l J| ÉL BA Êk J| HT een luchtpijp kruipen, Harry de huisstofmijt ontmoeten. Dat kan m SM MS IV MS allemaal in de Luchtbus, de voorlichtingsbus van het Astma Fonds wr wuwm^ rm w en serviceclub Kiwanis. Op dinsdag 23, woensdag 24 en donderdag 25 maart bezoekt openbare basisschool 't Reigerbos deze luchtbus op het Dorpsplein in Zevenhuizen. Eén op de tien kinderen heeft astma. Om het begrip voor deze kinderen te vergroten, rijdt de Luchtbus naar zo veel mogelijk basisscholen in Nederland. In de Luchtbus wordt op speelse wijze uitgelegd wat astma is. Kin deren in de groepen 6, 7 en 8 kun nen er een kijkje nemen, vragenlijst invullen en theorieles uit het les pakket 'Even ademhalen' volgen. De Luchtbus rijdt sinds 2001 door Nederland. Ruim 150 basisscholen zijn in de afgelopen periode bezocht en meer dan 15.000 kinde ren hebben rondgekeken en mee gedaan aan de spelletjes. De reac ties zijn bijzonder positief en 't Rei gerbos kijkt dan ook uit naar deze leerzame lessen. Zevenhuizen - In de week van 8 tot 13 maart wordt de Jantje Beton col lecte gehouden. Een collecte voor en door jeugdwerk, waarbij 50% voor de peuterspeelzaal De Zeven Dwergen is bestemd. De andere helft besteedt Jantje Beton aan allerlei zinvolle projecten voor de jeugd in Nederland. Jantje Beton staat voor kinderen en vrije tijd. Het is belangrijk dat kin deren kunnen spelen in hun vrije tijd. Want wanneer kinderen samen spelen, hebben ze niet alleen plezier, maar leren ze ook samenleven. En dat begint al op de peuterspeelzaal. Steun Jantje Beton en peuter speelzaal De Zeven Dwergen en geef aan de collectant in de week van 8 tot 13 maart. Waddinxveen - Het Natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plas sen en omgeving houdt dinsdag 16 maart van 1945 tot 21.45 uur in Het Trefpunt aan de Stations straat 18 een bewonersavond over de ontwikkeling van het Gouwebos. De gebruikers van het Gouwebos zijn, mede namens de gemeenten Boskoop en Waddinxveen, welkom met ideeën en suggesties over het gebied. Het Natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen e.o. is de eigenaar van het Gouwebos en wil het gebied een opknapbeurt geven. De wensen en ervaringen van de gebruikers over aanvullin gen en aanpassingen in het gebied zijn van groot belang bij het opstel len van het ontwikkelingsplan. Hiervoor is half februari een uitno digingsbrief huis-aan-huis verspreid aan de bewoners van de wijken grenzend aan het Gouwebos. Bij de brief is een formulier ingesloten waarop ideeën en suggesties over de invulling van het Gouwebos kunnen worden ingevuld en opge stuurd aan het Natuur- en recrea tieschap Reeuwijkse Plassen in Schiedam. Inmiddels is een twintigtal reacties ontvangen. Een aantal van deze reacties wordt besproken tijdens de bewonersavond op 16 maart. Op de avond zelf kunnen ook onder werpen worden aangedragen en kan kort met elkaar in discussie worden getreden. Recreanten van het Gouwebos kunnen het ideeën- en suggestieformulier ophalen bij het gemeentehuis Boskoop en Waddinxveen of afhalen van de websites www.waddinxveen.nl en www.boskoop.nl. Het ideeënfor- mulier opsturen kan tot 9 maart. In juni vindt een presentatie plaats over het uiteindelijke ontwikke lingsplan van het Gouwebos. Recre anten die bij deze presentatie aan wezig willen zijn, kunnen de adres gegevens op 16 maart achterlaten en ontvangen in mei een uitnodi ging. De exacte datum van de voor dracht wordt tijdens de.bewoners avond bekend gemaakt.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1