VROUWENDAG 2004 T ONTMOETING EN INSPIRATIE APRES-SKI PARTY W WADDINXVEEN SJOELEN C0ENEC00PC0LEGE WINT SCHAAKKAMPIOENSCHAP FILMS IN KREATER MUSICAL JONA VERTELT WAAR HET OM DRAAIT pagina 10 Hart van Holland 10 maart 2004 WADDINXVEEN/BOSKOOP Jona Door Karin Heeren Waddinxveen - "Een moment van inspiratie, van elkaar ontmoeten en leren kennen." Wethouder Dorenda Gerts heette op deze manier twintig vrouwen met diverse achtergronden welkom tij dens het ontbijt in het gemeentehuis, georganiseerd op Interna tionale Vrouwendag, 8 maart. "Door elkaar te kennen en regelma tig te spreken ontstaat er een netwerk, het is belangrijk dat vrou wen elkaar weten te vinden als het nodig is." Het was niet de bedoeling van de wethouder om 'zware' politieke en emancipatoire onderwerpen op de agenda te heb ben van deze bijeenkomst. Met de strijd om het kiesrecht voor vrou wen en de emancipatiegolf is er in het verleden al veel strijd geleverd en is het nu relatief 'rustig'. Voor zitter van de Vrouwenraad in Wad dinxveen, Bep Vermeij, was wel van mening dat de vrouwendag in ere moet worden gehouden, ook als dankbetuiging aan diegene die voor zijn gegaan als het gaat om vrouwenrechten. Inmiddels gaan er vaak mannelijke stemmen op over het feit dat er geen 'mannendag' is. Bep Vermeij is in ieder geval van mening dat het juist erg goed zal zijn als ook mannen zich verenigen met een emancipatie taak. "Want zover zijn we inmiddels gekomen. We kunnen niet verder emancipe ren als ook mannen niet hun deel van die taak voor hun rekening nemen. Zij zullen ook een bewe ging moeten maken. Dus een man nendag: graag!" Met de broodjes, koffie en jus d'o- range ging het ook vanzelf: allerlei Waddinxveen - Voetbalvereniging Waddinxveen houdt zaterdag 3 april een après-ski party. Tijdens deze avond, die oorspronkelijk gepland stond voor 27 maart, wordt de trekking gehouden van de sponsorloterij van de vereni- Waddinxveen - De uitslag van de sjoelclub is als volgt: Klasse A: 1. Kees Kuipers, 135.733 punten; 2. Jan Kersbergen, 133.567 punten; 3. Tine Lutgendorff, 133.040 punten; 4. Wim Slingerland jr., 132.600 pun ten; 5. Dick Dros, 131.414 punten. Klasse B: 1. Pascal van Gils, 129.222 punten; 2. Cor Faay, 129.178 pun ten; 3. David Sinnema, 129.100 punten; 4. Frans Bouwmeester, 127.943 punten; 5. Henk van Beek, 127.914 punten. Klasse C: 1. Cees Slingerland, 119.843 punten; 2. Otto Supusepa, 119.800 punten; 3. Bas Koppenaal, 119.200 punten; 4. Arie Roos, 119.138 punten; 5. Frans Botger, 118.417 punten. Klasse D: 1. Ans Endeveld, 107.667 punten; 2. mevr. A. Warmelink, 107.386 pun ten; 3. Marie van Herk, 106.275 punten; 4. dhr. A. Warmelink, 106.138 punten; 5. Floor van Abs- hoven, 105.940 punten. Klasse E: 1.Ronald Meijer, 99.917 punten; 2. Wim Slingerland sr., 99.886 punten; 3. Ben den Ouden, 99.467 punten; 4. Corrie Treffers, 97.714 punten; 5. Peter Botger, 97.617 punten. Rotterdam/Waddinxveen - In het Schaakkampioenschap van de Rot terdamse Schaakbond (RSB) op 6 maart heeft het team van het Coenecoopcollege de eerste plaats behaald. De wedstrijden van de finalegroep werden gehouden in het Emmauscollege in Rotterdam. In een gesloten competitie van acht teams werden zeven ronden gespeeld. Het team van Coenecoop was samengesteld uit spelers van de schaakverenigingen Waddinx veen (WSV) en Moerkapelle. Erik Hennink (WSV), Bouwdewijn Weijermars (Moerkapelle), Ron Droog (Moerkapelle) en Ryan den Drijver (WSV) wisten alle teamwed strijden te winnen. De eerste twee ronden gingen erg voortvarend met tweemaal 4-0. In de derde ronde moest een lastige klip omzeild worden, want al spoedig onderwerpen passeerden de revue. Uitwisseling van 'wie is wie' en 'wie doet wat'. Uiteraard kwam aan de orde dat het winkelcentrum in Waddinxveen er nu eindelijk eens moet komen. Dit moet ook een plaats worden voor ontmoeting, in het centrum van het dorp. Hoe gaan we om met onze jongeren? En vooral met jongeren uit verschil lende culturen? Wat kunnen vrou wen vanuit verschillende netwer ken voor elkaar betekenen? En hoe kunnen vrouwen gestimuleerd worden om naast hun drukke werkzaamheden nog wat extra te doen, bijvoorbeeld politieke parti cipatie? Voor wethouder Gerts was er een cadeautje als dank voor het initia tief van de voorzitter van de Vrou wenraad. In een uurtje zijn er geen antwoorden op de thema's geko men. Wel het voornemen om elkaar vaker te ontmoeten. Hierbij heeft een van de aanwezigen voor gesteld om dan allemaal iemand mee te nemen die anders nooit naar een dergelijke bijeenkomst zou komen. Hierdoor breiden net werken zich uit. Op maandagavond was er een bij eenkomst in Kreater waar een film werd vertoond: De Tweeling, naar het boek van Tessa de Loo. Ook hier waren de aangesloten vereni gingen van de Vrouwenraad aan wezig om informatie te geven over hun doelstellingen. Een vertegenwoordiging van Amnesty International was hierbij eveneens aanwezig om aandacht te vragen voor de maandag gestar te campagne 'Geweld tegen vrou wen raakt iedereen'. Deze campag ne gaat twee jaar duren en de werkgroep van Amnesty Interna tional in Waddinxveen zal hiervoor bij verschillende gelegenheden aandacht vragen. ging. Voor deze loterij zijn nog een beperkt aantal loten beschikbaar. Met of zonder lot, iedereen is op 3 april van harte welkom, de toe gang is vrij en deuren zijn vanaf 20.30 uur geopend. Waddinxveen - In Kreater draait woensdagmiddag 17 maart, aan vang 13.30 uur, de kinderfilm 'Ice Age'. Duizenden dieren trekken naar het zuiden om de barre winter te ontvluchten, maar Manfred, een eenzame norse mammoet, is op weg naar het noorden. Al snel ont moet hij Sid, een irritante luiaard, die tegen Manfred's zin mee wil gaan. Als ze plots een weesje vin den, overtuigt Sid Manfred van het feit dat ze de mensenbaby terug moeten brengen naar zijn familie. Dit kan alleen maar met behulp van Diego, de sluwe tijger, die denkt dat hij een snelle manier weet om de familie op te sporen. Toegangsprijs €2,50. Vrijdagavond 19 maart, aanvang 20.00 uur, draait de film 'The Mag dalene Sister'. Deze hartverscheurend mooie film van de Schot Peter Mullam is geba seerd op een waar gebeurde geschiedenis, te weten de mens onterend wrede praktijken in een Ierse nonnenorde, waar meisjes door hun vaders en weeshuizen werden gedumpt. Mullan maakt het niet mooier dan het was; de toeschouwer krijgt twee uur lang nauwelijks lucht. Winnaar van de Gouden Leeuw in Venetie. Toegangsprijs €5,-, Pas 65+/GP of Kreaterpas €4,-. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13 in Waddinx veen, telefoon 0182-614422. bleek dat het team van de Driestar uit Gouda, met sterke spelers van de schaakvereniging Messemaker, de te kloppen tegenstander was. Deze wedstrijd werd met 3-1 in Waddinxveens voordeel beslist. Daarna lag de weg naar de titel open en in de nog te spelen ronden werden geen fouten meer gemaakt. Nu volgt het Nederlands Kampi oenschap, dat gehouden wordt op 29 mei in Nijmegen. Daar worden 16 teams van vier spelers toegela ten, waar in groepen van vier teams telkens twee teams zich plaatsen voor een volgende ronde. Gezien het overweldigende resul taat in het Rotterdamse kampioen schap heeft het Coenecoopcollege hier kansen verder te komen. Waddinxveen - Tientallen kin deren voeren vrijdag 2 en zater dag 3 april, in de aula van het Coenecoop College aan de Dreef, de musical Jona op. De voorstelling begint om 19.30 uur. De deuren van de zaal ope nen om 18.45 uur. Kaarten voor deze avondvullende voorstel ling kosten 2,50 en zijn telefo nisch te bestellen (0182-617129) of aan de kassa van de zaal ver krijgbaar. De musical Jona vertelt het verhaal van het gelijknamige Bijbelboek. Jona krijgt van God een moeilijke opdracht. Een grote boot met 18 matrozen, negen vissers, een kok en een kapitein brengen hem ver weg van zijn bestemming. Maar dan gaat zijn geweten spreken... Sinds oktober 2003 beleeft een vijf tigtal kinderen in de leeftijd van zes tot zestien jaar en afkomstig uit verschillende Waddinxveense ker ken, veel plezier aan de repetities voor de musical. Het is de zesde keer op rij dat Ingrid Lodder, samen met een team van enthousiaste begeleiders en een muziekcombo, een musical op de planken brengt. Zij bewerkte het verhaal voor de musical. Toetsenist Peter Brinkhorst zette de tekst op muziek. Andere leden van de hervormde gemeente De Rank maakten het decor en bij passende kostuums. Vorig jaar werd de musical Ruth voor twee uitverkochte zalen met in totaal zo'n 700 toeschouwers opgevoerd, (foto en illustratie: pr Jona)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 10