PLATFORM KINDEROPVANG VAN START WSV ORGANISEERT SCHAAKSIMULTAAN actie vraag SCHAKERS HANDHAVEN ZICH 55+ BINGO AANBOD pagina 11 Peuterspeelzalen in de problemen? Door Karin Heeren Waddinxveen - Een feestelijke bijeenkomst met de onderteke ning van een convenant, met als doel een doelmatige samenwer king tussen verschillende orga nisaties voor kinderopvang met behoud van de eigen identiteit. Een platform kinderopvang is sinds vrijdagmiddag 5 maart realiteit. Een bijeenkomst waar ook een kritische noot te horen was. Kennismaken met elkaar, de wil en noodzaak van samen werking en de beste voorne mens. Wethouder Dorenda Gerts was erbij om de start mee te maken en ondersteunt het initiatief van harte. De voorzitters en secretarissen van de Stichting Kinderdag verblijf Kwiebus, de Stichting Waddinxveense Peuterspeelzalen, met zes aangesloten peuterspeel zalen, de Stichting Gastouderpro ject Waddinxveen en omstreken en de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, waaronder peuterspeel zaal Yasmina valt, waren aanwezig om hun handtekening te zetten onder het convenant. Het Platform Kinderopvang is hiermee een feit geworden. Er zal op verschillende terreinen intensief door de ver schillende organisaties worden samengewerkt. De SWW zal daar bij ook ondersteunende taken ver richten zoals de salarisadministratie en de plaatsing van kinderen op de peuterspeelzalen centraal organi seren. De aangesloten organisaties willen ook gezamenlijk gespreks partner zijn bij derden, bijvoor beeld bij de gemeente. Bovendien maakt nieuwe wet- en regelgeving binnen de kinderopvang samen werking noodzakelijk. Het bunde len van krachten staat daarbij cen traal. Ook wil het Platform onder zoeken welke mogelijkheden er voor toekomstige samenwerking nog meer zijn. De woordvoerders van de aange sloten organisaties spraken allen de intentie uit om pragmatisch en praktisch aan de slag te gaan. De heer Ritsema van Stichting Gastou derproject Waddinxveen en omstreken sprak de verwachting uit dat de cultuurverschillen tussen de organisaties overbrugbaar zijn. Hans van Stel, voorzitter van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk had een dubbele reden om aanwezig te zijn bij de onderteke- Zaterdag 20 maart - www.opendagzorg.nl ning van het convenant. Enerzijds omdat Yasmina onder de paraplu van SWW functioneert. Binnen dat kader vindt de stichting het belangrijk dat er zoveel mogelijk een forum is dat meedenkt over beleidsontwikkeling in Waddinx veen. Anderzijds heeft de SWW in de statuten de opdracht om instel lingen die daarom vragen te onder steunen bij de uitvoering van hun activiteiten op het gebied van wel zijn en sociaal cultureel werk en binnen dit kader is de SWW gevraagd om het secretariaat van het platform te gaan voeren. Zij doen dat op verzoek van het plat form. Hans van Stel wilde dit bena drukken omdat de SWW dikwijls het verwijt te horen krijgt teveel aanwezig te zijn. "Een onterecht verwijt", aldus Van Stel, "ik kan u verzekeren: wij doen dat alleen in het belang van de zaak." Tijdens de bijeenkomst vroeg Ad van Luyn, voorzitter van de Stich ting Waddinxveense Peuterspeel zalen aandacht voor de visie van de gemeente als het gaat om kinder opvang. Hij stelde dat het bestuur van zijn Stichting al enige jaren met wethouder Gerts in discussie is over dit onderwerp. De Stichting dreigt in de problemen te komen doordat professioneel peuterspeel- zaalwerk financieel onder druk staat. Doordat werknemers betaald moeten worden volgens het CAO en de leidsters aan steeds hogere eisen van deskundigheid moeten voldoen en daarbij ook de zalen moeten voldoen aan de normen van veiligheid, welzijn en gezond heid. Door de stijgende kosten en achterblijvende subsidiering stijgen de ouderbijdragen naar een onaanvaardbaar niveau. Het is voor het bestuur dan ook onbegrijpelijk dat er in Waddinxveen andere peu terspeelzalen zijn die niet aan deze eisen hoeven te voldoen en daar om veel goedkoper zijn dan de zalen van de Stichting Waddinx veense Peuterspeelzalen. De stich ting is van mening dat er sprake is van een oneerlijke concurrentiepo sitie en stelt dat er, als er niet snel een gelijkwaardig speelveld wordt gerealiseerd, er een of twee zalen van de stichting moeten sluiten om de rest rendabel te houden. Wethouder Dorenda Gerts reageer de op de sprekers met allereerst de felicitaties aan het nieuwe plat form. Goed om gezamenlijk beleid te ontwikkelen en zij pleitte er dan ook voor om de andere nog niet aangesloten organisaties voor kin deropvang de gelegenheid te bie den toe te treden tot het platform. Op de kritiek van de Stichting Wad dinxveense Peuterspeelzalen rea geerde zij met de stelling dat er al een lange en lastige historie aan ten grondslag ligt. Zij benadrukte hierbij de keuzevrijheid die ouders in dit verband hebben en onder kent dat er peuterspeelzalen zijn die op vrijwillige basis werken en dat dit ook zo blijft. Wat betreft de extra financiële middelen keek zij vooruit naar de komende kernta kendiscussie die binnen de raad van Waddinxveen gevoerd zal gaan worden waarbij de raad zal bepa len welke prioriteiten er gesteld moeten worden. KERKDIENSTEN - 14 maart Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9.30 uur dhr. G. ter Beek; 11.15 uur Gezinsviering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. H. ten Brinke; 16.30 ds. E. Brink in Ontmoetingskerk. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. L. de Reuver. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. M.D. vd Giessen. Ger. kerk 9.30 uur ds. H. Bouma Kampen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uurds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur R. v.d. Berg. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. 1750 a 1800 dus er is duidelijk spra- weer aan z'n bord staat. In het ke van een krachtsverschil. Dit uitte begin van de simultaan zijn alle zich ook in de uitslagen van 2003 tegenstanders nog achter de bor- waarbij Tea en Johan een score den, zodat het met de bedenktijd wisten te behalen van boven de wel meevalt. Naarmate er partijen 80%! beslist zijn zal ook de simultaange- ver eerder terug zijn aan het bord Samen zullen zij het op 22 april en dat is de fase waarin het moei- gaan opnemen tegen zo'n 55 a 60 lijker wordt. Naast de leden van tegenstanders. Het evenement WSV zal er ook een groot aantal start om 20.00 uur; deelname is omliggende verenigingen aanwe- gratis. Bij een simultaan speelt de zig zijn. Ook thuisschakers worden simultaangever zo'n 30 partijen van harte uitgenodigd om aan te tegelijk, altijd met de witte stuk- schuiven. Bij 60 aanmeldingen sluit ken. De zwartspeler dient een zet de inschrijving, te doen zodra de tegenstander Voor aanmelding en/of meer infor- Waddinxveen - Na het succes van de schaaksimultaan in 2003 is de activiteitencommissie van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV er ook dit jaar in geslaagd twee topschakers vast te leggen. Don derdag 22 april zal Waddinxveen worden bezocht door WGM Tea Lanchava en IM Johan van Mil. Zowel Lanchava (Woman Grand master) als Van Mil (International Master) willen naar het Anne Erankcentrum afreizen. Beide beroepsschakers hebben een rating van bijna 2400 elo punten. Het gemiddelde bij WSV ligt zo rond de Waddinxveen - Het derde team van Waddinxveen speelde afgelopen donderdag de voorlaatste wed strijd thuis tegen het vierde team van Messemaker uit Gouda. De Waddinxveners hadden genoeg aan een gelijkspel om zich in de tweede klasse te handhaven. Albert Prins en Ryan den Drijver zorgden voor een droomstart, ze zetten de thuisploeg namelijk op een 2-0 voorsprong. Frank Hordijk en Marco de Bruijn brachten de Waddinxveners het nodige gelijk spel door hun overwinningen, maar ondertussen hadden Ton Kui- Per, Herman Smitskamp en Evert Hildebrand verloren en lag bij Hans van Offeren de taak de overwin ning binnen te halen. Hij stond een stuk voor, maar het lukte hem niet om dit te verzilveren en uiteindelijk verloor hij nog. Met het 4-4 gelijk spel zijn de Waddinxveners met nog één wedstrijd te gaan verze kerd van handhaving in de tweede klasse en dat is zeker niet slecht voor een promovendus. De laatste kwartfinale van de beker ging tussen Bert van de Knaap en Erik Hennink. Bert kwam beter uit de opening en zette Erik onder druk. Bert ging goed door, maar maakte een foutje in zijn aanval, waardoor hij een stuk verloor en later ook de partij. Hierna werd de loting voor de halve finales ver richt, wat de volgende confronta ties opleverde: Mark van Putten neemt het op tegen Albert Prins en Ronald Dannis speelt tegen Erik Hennink. In de huishoudelijke competitie verloor Theo van Herk opnieuw, deze keer van Leon Willemen, doordat Theo te lang nadacht en op tijd verloor. De nummer drie, Ronald Dannis, kwam slecht uit de opening tegen Barthold Jansen, die de laatste weken goed in vorm is. Barthold won knap en stijgt daar mee naar de 6e plaats. Mark van Putten en Jeroen Eijgelaar maak ten er een ingewikkelde partij van met kansen over en weer, maar beiden maakten van hun kansen geen gebruik en uiteindelijk beslo ten ze tot een remise. Wim van Vuuren en Eduard Philipse kwamen al gauw op de avond tot een remi se overeen na een bloedeloos gevecht. Nico Dannis kreeg een gevaarlijke aanval in zijn partij tegen Jan Muit. Nico gingsterk matie: www.wsv.netmenu.nl, tele fonisch: 0182-610009 of0182- 630594. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt vrijdag 12 maart een 55+ bingo gehouden. De bingo begint om 14.00 uur, de zaal gaat open om 13.30 uur. Er wor den acht rondes gespeeld en één superronde. door en won een toren, waarna Jan opgaf. Dirk van Offeren speelde tegen Wim Mulder de sterren van de hemel. Wim deed er alles aan, maar kon de juiste verdediging niet vinden en Dirk maakte de partij met een mooie koningsaanval uit. Teun van der Linden is de laatste tijd goed in vorm en won voor de vierde maal op rij, deze keer was Henk Erkelens zijn slachtoffer. Gerard Torenbeek en Jeroen van de Veen waren donderdag als eerste klaar, Jeroen boekte zijn tweede zege op rij. Stand aan kop: 1. E. Hennink, 2. T. van Herk, 3. R. Dan nis. Volgende week speelt het eer ste team van Waddinxveen tegen de koploper, het eerste team van Nieuwerkerk a/d IJssel. Waddinxveen - De Sint Victorparo- chie neemt zaterdag 13 maart deel aan de actie Vraag Aanbod. Voor deze actie wordt gebruiksappara- tuur ingezameld, in samenwerking met het jongerenpastoraat van het dekenaat Groene Hart en de stich ting Vraag&Aanbod Internationaal. De stichting maakt zich sterk voor het inzamelen van afgedankt ge reedschap. De ingeleverde spullen worden in werkplaatsen hersteld door langdurig werkloze jongeren. Op deze werkervaringsplaatsen oefenen zij een arbeidsritme, leren zij omgaan met een werksituatie en ontdekken zij hun eigen capacitei ten. Dit vergemakkelijkt het vinden van een reguliere baan. De gerevi seerde spullen worden vervolgens naar kleinschalige projecten in met name Afrika verzonden. Goederen die welkom zijn: naaima chines (hand, elektrisch, trap), brei machines (compleet), schrijfmachi nes (mechanisch of elektrisch, geen lindcassettes), matrixprinters (Star en Epson), handgereedschap (voor onder andere timmerman, fietsher- steller, automonteur, elektricien, metselaar, loodgieter, schoenma ker), eenvoudig landbouwgereed schap (zoals spade, hark, cultivator, snoeischaar), rolstoelen, krukken, looprekjes, verpleegsterskleding. Wat niet gebruikt kan worden: meubilair," keukenapparatuur, beeld- en geluidsapparatuur, huis raad, wasmachines en dergelijke. De spullen kunnen ingeleverd wor den op zaterdag 13 maart, tussen 12.30 en 14.00 uur, bij de Sint Vic torkerk aan de Zuidkade 176.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11