NYNKE PEREBOOM AFDELINGSKAMPIOEN OPNIEUW PUNTVER LIES MOERKAPELLE NESSELANDE OPPERMACHTIG ASTRID DE WIT REGIOKAMPIOEN KAMPIOENEN WINTER COMPETITIE MOERKAPELLE WINST VOOR JEUGDTEAMS TZM SPORT Hart van Holland 10 maart 2004 Schietsport pagina 13 Tafeltennis Senioren Voetbal Tennis Volleybal Paardensport Moerkapelle - Het eerste jeugd- team van TZM, met de spelers Jeroen Hoogendoorn, Daniëlle Lindhout en Peter van der Spek, speelde een uitwedstrijd tegen llac 3 uit Gouda. Door met een 0-10 zege opnieuw de maximale winst te pakken, waarbij Jeroen en Daniëlle de dubbel wonnen, komt het kam pioenschap voor TZM 1 nu erg dichtbij. Het tweede jeugdteam moest op bezoek bij Rijnsoever 10 uit Katwijk aan den Rijn. Laurens de Graaff, Nadia van Kasteel en Hans Uitten- bogaard wisten een 3-7 overwin ning te behalen, waarbij alle spelers twee van de drie enkelpartijen op hun naam schreven. De dubbel werd door Hans en Nadia gewon nen. Het eerste team van TZM heeft zijn thuiswedstrijd tegen Flamingo' s 2 uit Gouda met 7-3 gewonnen. Guus van Amerongen won zijn drie enkelwedstrijden vrij eenvoudig in drie games. Patrick van der Meer wist twee partijen te winnen, waar van een met 12-10 in de laatste game. Coerd van Kasteel won een partij en verloor er een in vijf games met 11-7. De dubbel werd door Guus en Patrick gewonnen. Team 3 speelde thuis tegen llac 10 uit Gouda. Er werd met 9-1 gewon nen. Adrie Bout en Kees de Wilde wonnen ieder hun drie enkelwed strijden. Walter Micke wist twee partijen te winnen. De dubbel werd heel moeizaam met 14-12 in de laatste game gewonnen door Wal ter en Adrie. Waddinxveen - Tijdens de afdelingskampioenschappen voor Zuid Holland op de olympische luchtgeweer disciplines eiste Nynke Pereboom van Schuttersvereniging Waddinxveen met overmacht de titel in de dames hoofdklasse voor zich op. Broer Niels haalde het podium niet. Hij werd in de heren hoofdklasse vierde. Samen met Harry van Laviere vormden Niels en Nynke een korps en dit Waddinxveense team werd in de hoofdklasse tweede. Niet helemaal tevreden keek Nynke Pereboom terug op haar wedstrijd. "Jammer dat de eerste twee series van 10 scho ten niet helemaal lekker liepen" was haar realistische commentaar. "Normaal gesproken schiet ik series van 97 punten (uit 100) of hoger, maar de eerste twee waren nu maar 96. Maar ja, ik schoot de laat- se twee series wel uit met 99, dus ik heb 't nog een beetje goed gemaakt" zo blikte de studente bedrijfseconomie terug op haar wedstrijd. Met een score van 390 punten (uit 400) bleef ze Joyce Kipping uit Warmond vijf punten voor. Het brons bij de dames werd opgeëist door Anita Stapel uit Rotterdam (382). Omdat Nynke ook deel uitmaakte van het korps van de SV Waddinx veen moest ze haar wedstrijd uit breiden tot een 60 schoten wed strijd. Haar laatste twee series brachten haar uiteindelijk op een totaal van 585 punten (uit 600). Voor Nynke Pereboom een nieuw persoonlijk record. Met deze score had ze het ook bij de heren senio ren niet slecht gedaan. In deze klas se eiste Mischa Harmsen uit Poortu- gaal met 588 punten de eerste plaats voor zich op, gevolgd door zijn clubgenoot Egon Romondt (Rotterdam) met een score van 585 punten, derde werd hier Peter Boes (Rotterdam) met een score van 582 punten. Niels Pereboom eindigde zoals gezegd op de vierde plaats met een score van 579 punten. Het korpstotaal van de SV Wad dinxveen bedroeg 1721 punten, waarmee de tweede plaats werd behaald. Eerste werd het korps van Het Trefpunt uit Poortugaal met een score van 1732 punten. Hier ging het brons naar De Postschut- ters uit Rotterdam met een score 1712 punten. Naast de successen in de hoofdklas- ses en bij de korpsen gingen ook SV Waddinxveen schutters Henk Gle- rum en Youri van der Lans met ere metaal huiswaarts. In de Heren C- klasse pakte Henk Glerum met een score van 485 punten het zilver. Hetzelfde deed Youri van der Lans met zijn score van 310 punten bij de B-junioren. Al met al kan de SV Waddinxveen als organisator van dit kampioen schap terugkijken op een geslaagd evenement. (foto: SV Waddinxveen). Moerkapelle - Deze maand sluit Tennis-en Squashcentrum Moerka pelle de wintercompetities op gezellige wijze af. De kampioenen van de dames-en herencompetitie worden in de voorjaarsbloemetjes gezet en kunnen genieten van een heerlijke lunch. Ook bij de jeugd werd er gestreden en wel om de titiel Kampioen Wintercompetitie 2003 - 2004. Zij sluiten het winterseizoen af met een sportief slotfeest, waarop zij kunnen tennissen,squashen darten en tafeltennissen. De oudere jeugd speelt een slottoernooi met aan het eind een hapje en drankje. In de ranglijstcompetitie worden eveneens de laatste wedstrijden gespeeld en zal er uiteindelijk een kampioen gehuldgd worden. Deze individuele competitie (voor dames en heren) waarin men zelf bepaalt wanneer en hoevaak men speelt, levert niet alleen veel tennisplezier maar ook veel verschillende tennis- contacten op. Voor meer informatie: 079- 593 3042 of 0182-612191. Rotterdam - De heren van Nesse- lande speelden zaterdag 6 maart de laatste wedstrrijd van de regu liere competitie tegen het talen tenteam van Capelle. Zoals ver wacht werd, wist Ortec.Nesselande deze wedstrijd met 3-0 te winnen via de setstanden 25-13, 25-18 en 25-16. Na deze overwinning was het afwachten wie de nummer zeven van de competitie zou worden, de tegenstander in de eerste play-off ronde. In Nieuwegein streden Vre- vok en Rijnmond Volleybal. In dit duel won Vrevok met 3-1 en zo zal Nesselande de komende weken spelen tegen Rijnmond voor een plek in de halve finale. De eerste wedstrijd van de play-off is vandaag, woensdag 10 maart in het Topsportcentrum te rotterdam aanvang 20.00 uur. De tweede wedstrijd is zaterdag in Schiedam en de mogelijke beslissende derde wedstrijd wordt op woensdag 17 maart om 20.00 uur in het Top sportcentrum gespeeld. Moerkapelle - Ook in Ter Aar bij TAW kwam zaterdag jongstleden het standaardteam van Moerkapel le niet tot winst. De 0-0 betekende de derde achtereenvolgende pun tenverdeling op rij. Sinds de winter stop gaat het bij de "Blauw-Witte" formatie van trainer Peter Kerkhof stukken moeizamer dan voor die periode. Drie gelijke spelen en slechts één overwinning duiden toch wel op vormverlies. Ook tegen TAW werd afgelopen zaterdag naadloos aangeknoopt bij het moeizame voetbal van eer dere duels. De eerste helft bood de toeschouwers weinig kijkplezier, door beide teams werd veel balver lies geleden, de spelsituaties speel den zich voornamelijk af tussen beide 16 meter gebieden, kansen werden dan ook nauwelijks gecre ëerd. TAW was in de eerste 45 minuten iets sterker, brak ook een tweetal keren gevaarlijk door, maar even zo vaak greep keeper Mark Huisman kundig in. Moerkapelle kreeg één redelijke kans, maar Len- naert Visser richtte het vizier te hoog. In de tweede helft speelde Moerkapelle veel geconcentreerder en had, zonder tot echt goed voet bal te komen, TAW constant in haar greep. Achterin werd niets meer weggegeven en vanaf het middenveld werden de voorwaart- sen nu veel beter bereikt. Dit leidde tot enkele goede kansen, waaruit minstens toch éénmaal gescoord had moeten worden. Op grond van het spelbeeld zou een kleine overwinning verdiend zijn geweest, maar de kansen die nen dan wel te worden benut. Om bij de koplopers niet verder achter op te raken, dient uit de komende twee thuiswedstrijden dan ook beslist het maximale puntenaantal te worden behaald. Zaterdag aan staande wordt Linschoten ontvan gen op "de Wilde Veenen", een week later komt Perkouw op bezoek. Een geruststellende gedachte kan daarbij zijn dat een derde of vierde plaats waarschijn lijk al voldoende is voor deelname aan de nacompetitie. De stand aan kop in 4B is als volgt: 1. Be Fair, 16-33; 2. Koudekerk, 15- 32; 3. Moerkapelle, 16-29; 4. BSC68, 14-25; 5. Floreant, 15-20. Moerkapelle 2 speelt thuis tegen Linschoten, door de vele afkeurin gen is dit pas haar eerste duel in 2004. Waddinxveen - De 13-jarige Astrid de Wit is met haar pony Red Devil regiokampioen Zuid-Holland geworden. Astrid rijdt sinds 8 jaar bij manege Het Paardendal in Wad dinxveen. Toen manage Het Paardendal nog in Moerkapelle zat is zij op 5-jarige leeftijd begonnen met lessen. Zij heeft jarenlang op verschillende pony's gereden en sinds drie jaar rijdt ze op de Welsh pony-hengst Red Devil. Red Devil kwam als jaarling naar Het Paardendal is daar zadelmak gemaakt. Hij doet zijn naam zeker eer aan en werd ook nog wel eens "knorretje" genoemd, omdat hij bijna geheel roze van kleur van het land kwam na een zomer met veel zon. Astrid en Red Devil zijn inmiddels goed op elkaar ingespeeld. Het feit dat Red Devil een hengst is maakt het soms lastiger om op wedstrij den goed te rijden. In de L2 heeft Astrid de kringwedstrijden gewo nen. De beste van de verschillenden kringen mochten door naar de regiokampioenschappen. Astrid moest daar als laatste'starten en behaalde zeer overtuigend de eer ste plaats, van beiden jury's kreeg zij het hoogste aantal punten. (foto: Het Paardendal)

HH | 2004 | | pagina 13