Zevenhuizen IN DE PUT, UIT DE PUT GRONDBANK VOOR DE ZUIDPLASPOLDER VOORZITTER O.S.S. BIEDT RUIM 2800 HANDTEKENINGEN AAN BENAUWD GELIJKSPEL SCHAKERS PARFUM VOOR VROU WEN VAN NU KINDERKLEDING- EN SPEEL GOEDBEURS VOOR UNICEF VOORJAARSCONCERT DE KLEINE TROMPETTER Hart van Holland 10 maart 2004 pagina 27 Gem. Zevenhuizen-Moerkap Door Karin Heeren Zevenhuizen - Voorafgaand aan de commissieverga dering van dinsdag 2 maart heeft de heer Ab van der Eist de voorzitter van de commissie, mevrouw Hui- zenga, ruim 2800 handtekeningen aangeboden. Hier van zijn er bijna 2200 van volwassen ondertekenaars en 'slechts' ruim 600 van kinderen. Samen met ruim 350 brieven die bij de gemeente ontvangen zijn heeft het college en de raad een massale reactie gekregen van de inwoners van Zevenhuizen die kennelijk graag getekend hebben voor het behoud van de gym- nastiekmogelijkheden in de kern. Zevenhuizen - Tijdens de commissievergadering van 2 maart sprak de commissie over de gevolgen van het oprichten van een grondbank. Het college stelt de raad voor om een gemeenschappelijke grondbank op te richten met de vijf Zuidplasgemeenten (de Z-5), de provincie Zuid Holland en de gemeente Rotterdam. Aanleiding voor dit voorstel is het feit dat de gemeente participeert in het project 'Driehoek Rot- terdam-Zoetermeer-Gouda'. Gouda - De afdeling Preventie en Dienstverlening van de RIAGG Midden-Holland start maandagochtend 15 maart met de cursus "In de put, uit de put" voor 55-plussers die zelf hun somberheid willen overwinnen. Voor nadere informatie of aan meldingen: Renske van Rooijen, afdeling Preventie en Dienstver lening, telefoon: 0182-682326. Op de gemeentepagina van het Hart van Holland van vorige week heeft het college gereageerd. Hierin wordt in ieder geval de intentie uitgesproken mee te willen denken en medewerking te willen verlenen aan de verruiming van de mogelijkheden en sportfaci liteiten. Voor voorzitter Van der Eist is dit echter nog geen harde garantie. Op de eerste plaats vraagt hij zich af of de gymnastiekloka len in de gepresenteerde plannen voldoen aan de normen die de bond hieraan stelt. Bovendien heeft hij nog geen garanties zwart op wit als het gaat om zaalgebruik na juli 2004. "Het enige wat vastligt is het opzeggen van het huurcontract, verder nog niets. Dit zijn goede berichten, ik zou alleen graag een briefje willen waarin alles bevestigd wordt." Aldus Ab van der Eist. In dit project is de Zuidplaspolder, waarvan een groot deel grondgebied is van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle, bijzonder in beeld als het gaat over claims ten behoeve van woningbouw, glastuinbouw en bedrijfsterrein. Vanuit het project wordt het belangrijk gevonden om op korte termijn strategische grondposities in te nemen. Mevrouw Spekman van de Partij van de Arbeid vroeg wethou der Van der Stee of het niet verstandig is om een vetorecht te houden. Volgens de wethouder werd er op die manier nog teveel gedacht vanuit 'wij tegen hen' terwijl het in zijn visie een samenspel moet zijn. De intentie is immers uitgesproken tussen de Z-5 om samen de Zuidplaspolder te ontwikkelen. Hiervoor is echter wel de steun van de provincie en de gemeen te Rotterdam noodzakelijk volgens de wethouder. "Onze gemeente kan zelf een aantal taken niet meer vervullen en dat betekent het overdragen van macht". Aldus wethouder Van der Stee. Ook de heer Rooker van de Christenunie had moeite met de stemverhouding. De wethouder benadrukte dat het uitsluitend een grondbank is, voor verkoop van grond. Ais het gaat om het wijzigen van bestem mingsplannen dan is het de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle die uitspraak doet over wijzigen op haar grondgebied. Moerkapelle - Het eerste team van Schaakvereniging Moerkapelle heeft in de zesde ronde van de KNSB-competitie met 4-4 gelijkge speeld tegen Botwinnik. In Zoeter- meer tekenden beide teams voor een punt na een enerverende wed strijd. Door dit resultaat bezet Moerkapelle in klasse 3G de zeven de plaats met 5 matchpunten na 6 wedstrijden. Met nog drie ronden te gaan zijn de Moerkapellenaren nog lang niet veilig voor degrada tie. Belangrijke winstpunten wer den gescoord door Jesse van EIte- ren en Ben van Geffen. Gerard van Ommeren (bijzonder fraai), Wouter Vroegindeweij, Marcel de Haan en Maarten Vroegindeweij tekenden voor een half punt. Hugo van Elte- ren en Dick Bac verloren. In de onderlinge competitie werd ronde 24 gespeeld. Kevin Bakker liet zich tegen Jac ques de Lange van zijn beste zijde zien. Met een superieur paard dreef hij de loper van wit tot wan hoop en in het eindspel won zwart gemakkelijk. Jan Blok kreeg tegen Andre Corpeleijn prachtige lijnen en diagonalen voor al zijn stukken. Dat werd de zwartspeler te machtig. Gerrit van Meeteren won wel een pion tegen Maarten Pil gram, maar laatstgenoemde kreeg een sterke aanval tegen de witte koning in het midden. Die werd Gerrit noodlottig. Overige uitslagen: Kees van Vuuren - Andre Nieuwlaat 0,5-0,5; Stefan van der Zalm - Matthias Freeke 0-1; Jojanneke Weijermars - Freek Hofman 1-0; Patrick Stam - Wim Westerman 1-0; Henk Doorn hein - Björn Hjulmand 0,5-0,5. De stand bovenaan: 1. Gerard van Ommeren; 2. Maarten Vroeginde weij; 3. Dick Bac; 4. Ben van Geffen; 5.Wouter Vroegindeweij. Ook de jeugd speelde volop. In de kampioensgroep geven Jojan neke Weijermars en Dirk-Jan van den Berg elkaar geen duimbreed toe.. Beiden hebben 5 punten uit 5 partijen. Daniel Noorland is derde met 3 uit 5, gevolgd door Stephan Noorland met 2,5 uit 5. In de tweede groep versloeg Mar- tijn de Wit concurrent Hielke Hen- drikse in een rechtstreeks duel. Martijn nam daardoor de leiding in het klassement met 6,5 uit 7. Hij wordt gevolgd door Hielke, die 6 uit 7 heeft gescoord. Moerkapelle - Bij de .Vrouwen van Nu is woensdag 17 maart een lezing over parfum. Mevrouw van Velzen-van den Brand zal deze avond in het dorpshuis "Op Moer" verzorgen, aanvang 20.00 uur. Introducés zijn van harte welkom. Op donderdag 15 april vindt in Dorpshuis Op Moer de 67e jaarver gadering plaats. Het thema van deze dag is 'Eten is genieten'. Mevrouw Alma Huisken, culinair publiciste, gaat in haar lezing uit voerig in op dit onderwerp. Na de lunch kan worden deelgenomen aan een van de workshops die ook staan in het teken van de voeding. Alle leden van Zuid-Holland zijn van harte welkom op deze bijeen komst. Tot 1 april aanmelden -met vermelding welke workshop de voorkeur heeft en van welke afde ling men lid is- bij Corry de Vos, Esdoornlaan 19, 2451 XN Leimui- den. Zie voor verdere informatie het blad Kontakt van februari 2004. Zevenhuizen - In de Gereformeer de Kerk aan de Dorpstraat 106 wordt donderdag 18 en vrijdag 19 maart een kinderkleding- en speel goedbeurs voor Unicef gehouden. Kinderkleding en goed speelgoed kunnen ingeleverd worden op don derdag 18 maart van 9.00 tot 18.30 uur. Als men de kleding thuis wilt prijzen, kunnen prijslijsten etc. opgehaald worden op de volgende adressen in Zevenhuizen: Boslaan 52, Perkstraat 55 en Kratonlaan 134, in Moerkapelle: Beatrixlaan 22. U kunt ook de kleding daar prij zen, er mogen dan slechts 30 stuks worden ingeleverd. De verkoop van de kleding is op donderdag 18 maart van 19.30 tot 21.00 uur en vrijdag 19 maart van 8.30 tot 11.00 uur. Voor verdere inlichtingen: telefoon 0180-633971, 633381 of 079- 5932797. Zevenhuizen - De Kleine Trompet ter geeft op 2 en 3 april een voor jaarconcert in de theaterzaal-van het dorpshuis Swanla. Het thema van de avond is Dans. Door alle leden van De Kleine Trompetter wordt muziek gespeeld die een relatie met dans heeft. Het leerlin genorkest en de slagwerkgroep openen de avond, waarna de har monie het overneemt. Na de pauze zal Afslag 9 aantreden, waarna de harmonie de avond zal afsluiten. Zowel voor de pauze als na de pauze is er ruimte voor een solist. Benny Verbakei zal een accordeon solo geven, begeleid door de har monie met het nummer Black and White van Fernando Francia. Na de pauze brengt slagwerker Dennis Brok samen met de harmonie het nummer Little "B" ten gehore b. Verder worden nummers als The Saint in the City, Cordilleras de los Andes, Fame, The Blues Factory en vele andere nummers gespeeld.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 27