Nieuws 1111 Beklimming Kilimanjaro f I Effecten Rabo Wereld Garantie Certificaat 04/10 Nog drie weken... Rabobank SPAARWEEK: GOEDGEK(L)EURD! pagina 2 Hart van Holland 10 maart 2004 voor u, van en door uw bank De bank waar je lid van wordt 6e jaargang nummer 255 Komende weekend in theater Swanla "Dat is kamperen!" Agenda Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Bijna 350 kleurplaten mochten wij ontvangen tijdens de spaarweek van 23 t/m 27 februari."Een goede opkomst, positieve geluiden en gelukkig geen noemenswaardige storing van de nieuwe apparatuur" aldus Alexander Faber. Voor veel kinderen en ook ouders was het de eerste kennismaking met de stortingsmachines welke sinds okto ber in Zevenhuizen en Moerkapelle in gebruik zijn. Faber: "Het was verheu gend om te horen dat ook onze jon gere klanten het gebruiksgemak wisten te waarderen" Toch zal een eventuele toekomstige spaarweek weer in de herfstvakantie gepland worden, omdat we hebben vernomen dat er meer mensen in de voorjaars vakantie afwezig zijn. Daarbij is de herfstvakantie, ook voor oudere klan ten, van oudsher de week waarin het storten op de spaarrekening met een verassing wordt beloond. De kleurwedstrijd was verdeeld in verschillende leeftijdsgroepen. Afge lopen maandag werden de 3 win naars (het was nog moeilijk om uit zoveel goede'kunstwerken'te kiezen) van de kleurwedstrijd gehuldigd: van 0 tot 4 jaar Björn Bakker, van 4 tot 8 jaar Larissa Twilt en van 8 tot 12 jaar Chantal van Helden. Namens de bank van harte gefeliciteerd. Carolien Groeneweg, Ruud de Ridder en Jan HordijkBeleggingsadviseurs Vanaf 15 maart kan men inschrij ven op het Rabo Wereld Garantie Certificaat 2004/2010. We beschou wen hieronder de voor- en nadelen van dit aantrekkelijk vormgegeven product. Het certificaat biedt de mogelijkheid om met over de gehele looptijd bezien geen hoofdsomrisico te beleg gen in 3 bekende regio-indices; de Euro Stoxx 50, de S&P 500 en de Nik kei 225. Deze vorm van beleggen levert echter geen dividend op. Hoe moeten we dit product zien? Het meest voor de hand liggend is natuurlijk dat het een gewoon wereldwijd gespreide belegging is zonder dividendrendement, maar met hoofdsomgarantie over de hele looptijd. In werkelijkheid wordt het product iets anders opgezet. Op de startdatum koopt de emittent een zero-coupon obligatie met een looptijd van 6 jaar. De huidige zesjaarsrente bedraagt 3.7%. Bij een inleg van EUR 100.00 kost de zero dan ongeveer EUR 80.00. Het restant van EUR 20.00 is dan beschikbaar voor de aankoop van een calloptie op het mandje van indices. De prijs van de calloptie wordt onder andere bepaald door de te verwachte dividenduitkeringen op de onderlig gende aandelen van de indices. Dat de belegger in dit product geen divi dend krijgt, is dus niet echt een nadeel. Wij zijn positief over de vooruitzich ten voor aandelen over de komende 6 jaar. De onderliggende waarden zijn goed gespreid. Het Certificaat geeft echter ook nog eens hoofdsomgaran tie over de hele looptijd bezien. Andere garantieproducten kennen vaak een garantie van minder dan 100%, of ze lopen niet volledig mee met de stij ging van de onderliggende waarde, of ze zijn afgekapt ('capped') vanaf een bepaalde stijging. De enige nadelen zijn dus het ontbreken van dividend en actief beheer. Per saldo vinden we het Rabo Wereld Garantie Certificaat 2004-2010 een van de meest aantrek kelijke varianten voor garantiepro ducten die we de laatste jaren heb ben zien langskomen. Garard en Margreet Klijn: "Het is een hele bijzondere ervaring" reis verslag van sponsor-klimtocht voor kinderen van Imani tehuis. Vier weken geleden berichtten wij u op deze pagina over de plannen van het ondernemers-echtpaar Klijn uit Moordrecht om op een bijzondere manier geld in te zamelen voor een goed doel. Op dit moment beklim men zij samen met vrienden en een groep Keniaanse kinderen uit kinder tehuis Imani in Nairobi de hoogste berg van Afrika, de Kilimanjaro. Met deze beklimming willen ze geld bij elkaar krijgen om een viskwekerij op te zetten. Het kindertehuis, dat 350 kinderen uit de sloppenwijk opvangt, krijgt door deze kwekerij eigen inkomsten en is vervolgens niet meer, in ieder geval veel minder, afhankelijk van hulporganisaties en particuliere gevers. Thuis in Moordrecht houdt broer Hans Klijn de firma Klijn, een groothandel in gereedschappen, draaiende. De Rabobank ondersteunt het project door op deze pagina twee weken achtereen verslag te doen van de reis: "Het gaat fantastisch. Nog helemaal geen problemen", luidde zondag avond 7 maart het bericht vanaf de Kilimanjaro, in Tanzania. "Vandaag hebben we onze tweede bestem ming bereikt, het Shira-kamp op 3840 meter hoogte. We hebben het fijn met elkaar." De groep is wel wat groter dan van tevoren gepland. Voor aan vang van de klim moest iedereen zich bij de Machama-Gate laten registeren en werd de bagage gewogen. De hoogte van het gewicht is bepalend voor het aantal dragers dat je ver plicht bent mee naar boven te nemen. De Nederlands/Keniaanse klimgroep kreeg maar liefst 23 dragers toebe deeld. Naast deze dragers klimmen ook een paar koks en drie gidsen mee naar boven. Onze groep bestaat nu uit veertig mensen. Wel wat meer dan gedacht. Maar,ja die dingen gaan hier nu eenmaal zo" stelt Gerard. "We lopen de niet-toeristische route en toch is het hier hartstikke druk. We zijn al een groep Italianen en een groep Duitsers tegen gekomen. En natuurlijk zijn er ook Nederlanders bezig met een klimtocht. Het is een hele bijzondere ervaring." De dragers zijn echt nodig. „Als je alleen al ziet wat die 'jongens' van imani per dag aan eten naar binnen werken, ongelo felijk. En iedereen moet minstens 4 tot 6 liter water per dag drinken. Ook dat moet allemaal mee naar boven." Tot nu toe gaat het fysiek goed met ieder een. Nog niemand heeft last van bles sures. „We slapen in tweepersoons tentjes die niet van een geweldige kwaliteit zijn. Wij hebben daar niet zoveel problemen mee, maar de Keni- anen hebben het vooral 's nachts echt koud," stelt Gerard. "Zij beginnen als het 's middag zo'n 17 graden is, al warme mutsen en truien aan te trek ken. Wij vinden de temperatuur dan nog lekker. Als er mensen afvallen zal dat bij hen zijn vanwege de kou en niet omdat ze het klimmen niet vol houden." Bij de Europeanen is het klimmen op hoogte dat hen wel eens parten kan gaan spelen."We moeten er goed om denken dat we langzaam klimmen. De luchtdruk daalt als je hoger komt en dus adem je minder zuurstof in. Bij ons komen al eerste verschijnselen naar buiten, zoals lichte hoofdpijn en misselijkheid. Daarom rusten we veel. Het is 's avonds toch om een uur of zeven al donker en dan gaan we dus ook maar slapen. En slaap je niet, dan rust je toch." Voor de rest van de week, maandag, dinsdag en woens dag staan nog wandelexpedities van gemiddeld 4 a 5 uur op het program ma. Op de vijfde dag moet het gezel schap al rond middernacht opstaan om aan de laatste beklimming te beginnen, de Uhuri Peak. Ze arriveren rond zonsopgang op de top. Een schouwspel dat een goede beloning belooft te worden voor alle inspan ningen. De terugtocht wordt hoogstwaar schijnlijk in twee dagen gedaan. Met deze sportieve onderneming hopen Gerard en Margreet en hun mede klimmers voldoende geld bij elkaar te brengen om hun doel te bereiken. Beloon hun inspanningen. Geef gul en help Imani aan een eigen viskwekerij. Uw bijdrage is welkom via: - Wilde Ganzen: giro 40000 - Stichting De Ondergronds Kerk (SDOK):giro 249300 - Internationaal Christelijk Steunfonds (ICS)giro 70730 O.v.v Imani Project Kenia Volgende week leest u op deze pagi na het tweede en tevens laatste reis verslag. V.O.O. met medewerking van theatergroep ZOT (Blijspel in 3 bedrijven) Zaterdag 13 maart Aanvang 20.00 uur Organisatie: V.O.O. Entree: Gratis (toegangskaarten bij de ingang) Kamperen is voor veel mensen de ideale manier om hun vakantie door te brengen. Lekker in de bui tenlucht en genieten maar. Dat geldt in zekere zin ook voor de bazi ge An en haar onderdanige man Willy. Zij delen het veldje met de wereldse Olga, die als verstokt rook ster nu toch wel eens een keertje wil stoppen met roken, en haar vriend Jeroen, voor wie de simpele geneugten des levens goed genoeg zijn. Dit kleurrijke viertal wordt al snel aangevuld met een omhooggeval len "snelle jongen" die uit is op een avontuurtje met een vrouwelijke collega. Maar of de kampeerders inderdaad de rust vinden die ze zoeken U bent van harte uitgenodigd om op deze avond te komen genieten van een avontuurlijk blijspel in drie bedrijven, geschreven door Peter Damen. Na afloop kunt u gezellig napraten, borrelen en dansen op muziek en zang van zanger/presen tator Hans van Katwijk. 22 maart WLTO avond 29 maart Informatieavond Pensioen en de BV 3 april Kom in de Kas Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openinostiiden: geldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: oeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderiiin: Verzekeringen: Blokkeren oassen/cards: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2