EXPOSITIE RUSSISCHE KUNSTENARES IN ATELIER.57 i 1 ENGELSE PARTYBAND IN ROZENBURCHT DARTTOERNOOI DE TUNNEL OUDERENMISHANDELING JEUGDDISCO BOSKOOP: NIET RIJK, WEL OP ORDE DIALEZING 'WIJNEN IN FRANKRIJK1 KAARTAVOND GOUWE RIJDERS LEZING BIJ GROEI EN BLOEI KINDERKLEDING- EN SPEELGOEDBEURS IN "DE SCHAKEL" WADDINXVEEN/BOS KOOP Hart van Holland 10 maart 2004 pagina 35 lit *>4' ,^-sj Erkend beoefenaar Eigen bedrijf Handgemaakt Door Josine Timmermans Boskoop - Ze laat zich inspireren door mythen, literatuur en de rei zen die zij maakt. Zo komt de Russische kunstenares Mila Jelezni- kova tot fantasierijke schilderijen. Soms in sprankelende kleuren, soms in poëtische pasteltinten. Haar werk, voor een groot deel figuratief maar ook abstract, is vanaf zondag 14 maart tot en met 12 april te zien in Atelier.57 aan de Burgemeester Colijnstraat 57. De titel van deze expositie 'De aankondiging', is vernoemd naar één van haar schilderijen. Op zoek gaan naar nieuwe vormen en technieken, is wat het werk van Mila ken merkt. Dat maakt het tot een ver assend geheel. Mila, geboren in Sint Petersburg, volgde al voor haar tiende jaar teken- schilder- en beeldhouwcursussen. Na een toela tingsexamen werd de Russische in 1977 aangenomen voor de avond opleiding van de 'Gemeentelijke Kunstschool', studeerde af aan de 'Academie der Schone Kunsten' en behaalde haar diploma voor binnenhuisarchitect. Na deze stu die, is ze vervolgens twee jaar werkzaam geweest als architect bij het plan- artistieke activiteiten. Restauratrice In 1990 wordt Mila toegelaten tot de 'Unie der Vrije Artiesten'. "Je moet daarvoor wel het een en ander in je mars hebben", vertelt de kunstenares. "Er worden hoge eisen gesteld en een diploma van de kunstacademie is een vereiste." Het ging haar voor de wind. "Tij dens de tentoonstellingen die door de Unie werden georganiseerd, merkte ik dat mijn werk veel waardering kreeg, zowel van publiek als de critici." Dit vertaalde zich onder andere in de Handgemaakt Russisch sprookjesboek met originele aquarellen. bureau van de rijksinstelling 'Lenneftechim'. Vanaf dan slaat zij een andere weg in. Ze besluit zich volledig te richten op onafhankelijk koop van ver scheidene doeken aan buitenland se verzamelaars, met name uit Ita lië, Zweden en Finland. Daarna, in de periode 1991-1992, werkte Mila ais restauratrice aan, het grootste museum ter wereld, de 'Hermita ge'. Hier heeft zij zich, naast de restauratiewerkzaamheden, in toe nemende mate gericht op het reproduceren van de daar aanwezi ge schilderijen van grote Vlaamse en Hollandse meesters uit de zeventiende eeuw, zoals Willem Kalf, Hendrik Averkamp en Pieter Breughel. Inmiddels woont de Russische alweer zo'n twaalf jaar in Neder land. De verhuizing naar Neder land gaf haar de mogelijkheid om actief deel te kunnen nemen aan het artistieke en culturele milieu van Europa. Dat dit opnieuw een succesvolle stap in haar leven is geweest, blijkt uit een uitgebreide lijst van persoonlijke tentoonstel lingen in Nederland en Italië en de uitgevoerde werken in opdracht. Omdat er altijd een grote interesse voor fresco's was, heeft zij in die jaren ook een gespecialiseerde cur sus in Florence gevolgd, waardoor zij zich 'erkend beoefenaar' van deze techniek mag noemen. De kunstenares heeft een eigen bedrijf 'Kunst van A tot Z' opge richt, dat inmiddels negen jaar bestaat. Naast het runnen van dit bedrijf, is Mila als docente betrok ken bij schilder- en tekencursussen op verschillende volksuniversitei ten. Ook geeft zij lezingen over de architectuur van Sint Petersburg, en publiceert artikelen. Behalve een diversiteit aan schilde rijen, is tijdens de expositie in Ate lier.57 ook een Russisch sprookjes boek te zien. Deze is handgemaakt en bevat originele aquarellen. De galerie is geopend van donderdag tot en met zaterdag tussen 10.30- 17.00 uur en zondags(+2e paasdag) van 13.00-17.00 uur. Voor meer informatie: 0172-230852 of 06- 10329684. Boskoop - In De Rozenburcht treedt zaterdag 13 maart de party band Fragment op. Reeds meerde re malen hebben de drie Engelse jongens van Fragment gespeeld in de Rozenburcht tijdens carnaval. De carrière van Fragment kwam in de jaren '80 langzaam op gang. De mannen van Fragment waren net in Nederland en begonnen als straatmuzikanten in Rotterdam. Een paar jaar later werden ze gere gelde gasten bij radio 3FM. De pers beschreef Fragment meerdere malen als de beste live act in Neder land. Na een aantal cd's en singles stond Fragment in 1991 voor een uitverkocht Ahoy, wat zij in 1995 wisten te herhalen. De zaal gaat om 21.30 uur en de entree bedraagt €8,50. Boskoop - De afdeling Boskoop van de KMTP/Groei en Bloei houdt maandag 15 maart een lezing met dia's over de flora van Noordoost Tur kije. Mevrouw van der Plank uit Reeuwijk verzofgty de avond. Zij maak te enkele jaren geleden deel uit van een groep dendrologen die dit gebied bezocht. De lezing begint om 20.00 uur in de Loods aan de Zijde. Leden hebben gratis toegang, introducés betalen 2.50. Boskoop - In De Schakel aan de Nieuwstraat 77 wordt maandag 29, dinsdag 30 en woensdag 31 maart een Kinderkleding- en speelgoed beurs gehouden. Goede voorjaar- en zomerkleding (schoon, heel en in de maten 68-164) en speelgoed (goed bruikbaar en compleet) kun nen worden ingeleverd op maan dag 29 maart van 19.00 tot 21.00 uur en dinsdag 30 maart van 9.00 tot 11.00 uur. Men kan maximaal 30 stuks inleveren (tot en met maat 74 maximaal 10) en men bepaalt zelf de verkoopprijs. Van de opbrengst is 2/3 deel voor de aanbieder en 1/3 deel voor het bouwfonds van de Chr. Geref. Kerk. De verkoop is op dinsdag 30 maart van 19.00 tot 21.00 uur en woens dag 31 maart van 9.00 tot 10.30 uur. Voor meer informatie: telefoon 0172-213031,0182-611161 of 0182- 610360. Waddinxveen - De Christelijk- Maatschappelijke Vrouwenbewe ging Passage houdt woensdag 17 maart een bijeenkomst in de Hoek steen aan de Esdoornlaan. Mevrouw de Jong uit Gouda spreekt over Ouderenmishande- ling. Een niet al te bekend onder werp, maar het komt vaker voor dan gedachtDe avond begint om 19.45 uur en iedereen is welkom. Introducés betalen €3,-. Waddinxveen - In "De Paddestoel" is vrijdag 19 maart van 19.30 tot 22.00 uur een jeugddisco voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Voor deze disco wordt een voorverkoop gehouden op maandag 15 maart van 19.00 tot en met 19.30 uur, in het gebouw van "De Paddestoel" aan de Lijsterbesstraat 18. Kaartjes zijn alleen via de voorverkoop ver krijgbaar met de Paddie Pas en kosten €1,50. Op de avond van de disco gaat de deur om 19.30 uur open en de disco duurt tot 22.00 uur. Meer informatie en foto's van de vorige disco zijn te vinden op: www.paddie.nl.nu. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdag 11 maart een klaverjasavond in "De Unie" aan de Kerkweg Oost 26. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur. Het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Boskoop - Jongerencentrum de Tunnel houdt zaterdag 13 maart een darttoernooi. Voor deze gele genheid veranderd de Tunnel in een sportcafé met een muzikaal tintje. Op dit toernooi zal worden gespeeld met het 501. Iedere deel nemer zal minimaal twee keer kun nen speler door middel van het poulesysteem met verliezersronde. De tunnel opent zaterdagavond om 19.00 zijn deuren. Inschrijven kan op de avond zelf tot 19.15 uur, of bij Dennis Pellekooren via tele foon 06-24858517. Na de inschrij ving volgt de loting en startl het toernooi om 19.30 uur. De kosten voor deelname bedragen €5,-. Boskoop - in het kader van de boe kenweek houdt bibliotheek Bos koop woensdag 17 maart een dia lezing rond wijnen uit Frankrijk. Deze lezing wordt gegeven door Els Groot, organisator van zoge naamde 'wijnwandelreizen'. Els is vinoloog en een enthousiast wan delaar. Ze besteedde veel tijd aan net vinden van de mooiste wandel paden en de beste adressen om te slapen, eten en wijn te proeven. Graag wil zij anderen laten profite ren van haar ruime ervaring op dit gebied. De lezing is op woensdag 17 maart en begint om 10.00 uur. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek voor €5,-. Aanmelden voor de lezing kan via telefoonnummer: 0172-213170, via e-mail: obbos- koop@biblionet.nl en aan de balie van de bibliotheek. Boskoop - Vorige week stelden ver tegenwoordigers van het Rijk en de Provincie Zuid-Holland met het col lege van Boskoop de slotnotitie artikel 12 vast. Vanaf 2000 heeft de gemeente de artikel 12 status, waardoor zowel het Rijk als de Pro vincie Zuid-Holland zich nadrukke lijk bemoeiden met het financiële beleid van de gemeente. Feitelijk stond de gemeente daarmee onder curatele. Verheugend is dat dit scherpe financiële toezicht nu offi cieel is beëindigd. Boskoop moet het binnen de gestelde kaders weer alleen aankunnen. Daarmee is het vertrouwen van het rijk in Boskoop bevestigd. De artikel 12 status heeft pijnlijke saneringsopdrachten gebracht, maar ook miljoenen euro om Bos koop weer op orde te brengen. Er wordt op dit moment dan ook met man en macht gewerkt aan het inlopen van het achterstallig onderhoud aan wegen, kademu ren, beschoeiingen, baggeren en schoolgebouwen. Ook de plannen voor een Multi Functioneel Cen trum en een passende huisvesting van brandweer en wijkbeheer zijn in een vergevorderd stadium. De financiële afrekening moet overi gens nog definitief plaatsvinden, omdat Boskoop meent dat niet alle problemen zijn opgelost. Daarbij gaat het met name om de kosten voor het verwijderen van teerhou- dend asfalt. Er is een integrale strategische visie op de toekomst ontwikkeld waarin ruimtelijk, economisch en sociaal beleid in samenhang zijn bezien. Inmiddels is en wordt dit beleid op verschillende terreinen uitgewerkt. Denk hierbij aan wonen, onderwijs. welzijn, volksgezondheid, verkeer en veiligheid. Op dit moment heeft de ontwikkeling van het ruimtelijk structuurplan hoge prioriteit. De ambtelijke organisatie is afgeslankt en gemoderniseerd en er is bestuurlijk veel meer aandacht voor communicatie met burgers, bedrijven en maatschappelijke organisaties. Al deze inspanningen werpen hun vruchten af, maar de realiteit gebiedt ook te constateren dat in een tijd van forse rijksbezuinigin gen en hoge belastingdruk voor de burgers het weerstandsvermogen van de gemeente gering blijft. Alleen als het Rijk zou besluiten om de financiële positie van Boskoop structureel te verbeteren, worden de nadelen van de bodemgesteld heid afdoende gecompenseerd. En daar ziet het voorlopig niet naar uit.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 35