Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente PROGRAMMA KERNBEZOEK MOERKAPELLE VOORONTWERPBE STEMMINGSPLAN "MOERKAPELLE- WEST" TER INZAGE PRESENTATIES NIEUWBOUWPLANNEN SCHOLEN LOCATIE JIP/JOPBUS ZEVENHUIZEN VOOR IEDEREEN TUSSEN DE 12 EN 21 JAAR AGENDA RAADSVERGADERING 16 MAART VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES VERGUNNINGEN GEBRUIKSVERGUNNINGEN MELDINGEN WET MILIEUBEHEER pagina 4 Gemeentenieuws 10 maart 2004 www.zevenhuizen-moerkapelle.nl MELDINGSFORMULIER ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 11 Maandagavond 15 maart 2004 bezoeken college en raad de inwoners van de kern Moerkapelle. De bijeenkomst vindt plaats in Dorpshuis Op Moer, Raad huisstraat 40 in Moerkapelle. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Het programma (wijzingen voorbe houden) ziet er als volgt uit: 19.15 uur Ontvangst met koffie en thee 19.30 uur Welkom 19.35 uur Introductie en toelich ting* door het college van burgemeester en wethouders op ingeko men reacties 20.20 uur Gelegenheid voor het stel len van vragen 20.45 uur Pauze 21.00 uur Tafelgesprekken burgers, gemeenteraadsleden en collegeleden met de mogelijkheid om over een of meerdere onderwer pen te praten onder leiding van een van de fractievoorzitters 21.45 uur Schorsing 22.00 uur Conclusies per tafel door de fractievoorzitters 22.15 uur Slotwoord door burge meester J.D. Westendorp 22.30 uur Einde bijeenkomst Het is tijdens het kernbezoek onmo gelijk op alle ingekomen vragen en reacties (veelal ingekomen onder houdsklachten) persoonlijk in te gaan. Wij vragen daarvoor uw begrip. Om de twee weken treft u op deze pagina een meidbon onderhoudsklachten aan. U kunt deze insturen naar de gemeente. De klachten die op deze bon aan de gemeente worden doorge geven worden naar urgentie afgehan deld. De klachten die voor het kernbe zoek zijn binnengekomen, zullen op dezelfde wijze worden benaderd. Tafelgesprekken Nieuw tijdens het kernbezoek is het raadsgedeelte. Na de pauze zal de zaal worden opgedeeld in zes groepen. Deze zes groepen gaan onder leiding van een fractievoorzitter een aantal onderwerpen bespreken, die door de inwoners en/of door de raad zijn aan gedragen. Na afloop worden de onderwerpen en conclusie genoteerd. In de raad van 20 april gaat de raad als ook de kernbezoeken in Oud Verlaat en Zevenhuizen zijn voltooid verder debatteren over de besproken onder werpen. Voor de zomer zal blijken of er een geschikt onderwerp bij zit dat voor uitvoering in aanmerking komt. Werk samen met ons aan uw gemeente. De gemeente komt bij u op ezoek! Het college van burgemeester en wet houders van Zevenhuizen-Moerka pelle maakt het volgende bekend: Ten behoeve van onder andere de ontwik keling van een zorgcentrum inclusief aanleunwoningen, alsmede gezinsver vangende woningen en reguliere woningen in de kern Moerkapelle is een voorontwerpbestemmingsplan opgesteld. Het college heeft besloten de inspraakperiode voor het vooront- werpbestemmingsplan te verlengen. Het voorontwerpbestemmingsplan ligt tot en met 31 maart 2004 ter inzage in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Inspraak Op 24 maart 2004 zal in dorpshuis "Op Moer", Raadhuisstraat 40 te Moerka pelle een inspraakavond georganiseerd worden. De avond begint om 19.30 uur. Vertegenwoordigers van de gemeenten geven tijdens deze avond een toelichting op net bestemmings plan en de inspraakprocedure. Groot was de belangstelling voor de presentaties van de nieuwbouwplannen op het terrein van de scholen De Eendragt en 't Reigerbos tijdens de commis sievergadering van dinsdag 2 maart jl. Drie visies van projectontwikkelaars in de vorm van maquettes en informatiemateriaal kunt u nog zien tot en met 12 maart in de gang van het gemeentehuis tijdens de openingstijden van de bibliotheek en het gemeentehuis. In de raadsvergadering van 20 april a.s. wordt de definitieve keuze voor een van de projecten gemaakt. Gedurende de periode van terinzageleg- ging (dus tot en met 31 maart 2004) kan een ieder schriftelijk een inspraakreactie indienen bij het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 30, 2760 AA te Zevenhuizen, o.v.v. "inspraakreactie Moerkapelle-West" Vanaf 5 maart tot en met december 2004 staat iedere vrijdag de Jip/Jop- bus voor de jeugd van 15.30 - 18.00 uur bij het skate-terrein aan de Lelie straat te Zevenhuizen. Gymnastiek vereniging Oefening Staalt Spieren Voorafgaand aan de vergadering ont ving de voorzitter van commissie I, mevr. Huizenga, plusminus 2900 hand tekeningen uit handen van de heer Van der Eist namens de leden, jong en oud, van de gymnastiekvereniging OSS. Ze zijn bezorgd over het verdwij nen van nun gymnastieklokaal in de Dorpsstraat. Deze vrees is weliswaar Dorpsstraat verdwijnen, maar tijdens de presentaties van de plannen bleek dat op basis van alle drie de plannen een mooie, nieuwe gymzaal terug te verwachten is bij of in de nieuwe school. Volgens de voorgestelde bouw- planningen gaat de oude zaal pas tegen de vlakte als de nieuwe ruimte in gebruik kan worden genomen. over onderwerpen als scholen, sport, drugs, hulpverlening en gezondheid. Ook kun je er leeftijdsgenoten ont moeten. Naast iemand van JlP is in de bus ook een sportmedewerker aan wezig. Deze gaat samen met jou ver schillende sportactiviteiten opzetten. Heb je zin in een computerspelletje, een tijdschrift te lezen of om een potje te tafeltennissen (bij mooi weer buiten)? Kom dan gerust eens langs! Vragenuur Agenda 1. Opening. 2. Spreekrecht voor belangstellenden. Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. 3. Vaststellen van de agenda. 4. Installatie van de heer P. Pols als lid van de raad. 5. Vaststellen van de notulen van de vergadering van 10 februari 2004. 6. Voorstel tot het instellen van een grondbank voor de Zuidpiaspolder. 7. Voorstel tot het vaststellen van de MER-richtiijnen voor de Eendragts- polder. 8. Voorstel met betrekking tot de positionering van de Zuidplasge- meenten. Via onderstaande meldingsbon kunt u onderhoudswerkzaamheden aan wegen, straat- meubilair, riolering, openbaar groen en straatverlichting aan de gemeente doorgeven. Let op, de meldingen worden op basis van urgentie afgehandeld en er wordt niet schrif telijk op gereageerd. U kunt ook telefonisch een melding doorgeven van maandag t/m vrijdag van 12.00-14.00 uur, tr 0180-634275. Omschrijving van de melding: naam: adres: woonplaats: telefoon*: c-- *ik wil wel/niet teruggebeld worden (doorhalen wat niet van toepassing is) Zevenhuizen/Moerkapelle, Handtekening: 2004 9. Behandeling van het in de verga dering van 10 februari 2003 aan gehouden voorstel tot het beschik baar stellen van een startkrediet voor het onderzoeken van de haal baarheid van de verkoop van een perceel grond aan de Zuidplasweg te Zevenhuizen en de bij die behandeling ingediende motie. 10. Sluiting. Raad 16 maart 2004 (extra vergadering) De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente informatie. Tevens kunt u deze stuk ken raadplegen via de gemeentelijke website Ingekomen aanvragen bouwvergunning/sloopvergunning aanvraagdatum: 01 maart 2004, BR/2004/0011: Fa Gebr. Zwinkels voor de bouw van een bedrijfs- en verwerkings ruimte op het perceel Bredeweg achter nr 76 te Zevenhui zen; aanvraagdatum: 02 maart 2004, BL/2004/0012: P. de Vos voor het plaatsen van een nooduitgangkozijn in de Neder lands Hervormde kerk op het perceel Dorpsstraat 170 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 02 maart 2004, BL/2004/0013: A. Bender voor het vergroten van de woning d.m.v. een aanbouw op het perceel Rozenstraat 56 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 04 maart 2004, BL/2004/0014: B. van de Velde voor het plaatsen van een terrasoverkapping op het perceel Klaproosstraat 27 te Moerkapelle R. Verweij voor de sloop van een garage op het perceel Onderweg 18 te Zevenhuizen, (ingekomen 26 februari 2004) Verleende bouwvergunningen W. Westerman voor het plaatsen van een erker aan de voorgevel van de woning op het perceel Akkerweg 87 te Moerkapelle. (verzonden 3 maart 2004) C.A. Ruiter voor het vernieuwen van de ramen en kozijnen aan de voorzijde van de woning op het perceel Boslaan 33 te Zevenhuizen. Op grond van de gemeentelijke bouwverordening artikel 6.1.1. is een gebruiksvergunning verleend aan: Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel voor het in gebruik hebben van Christelijke Basisschool "Rehoboth" plaatselijk bekend Raadhuisstraat 38 te Moerkapelle (GA20030033, d.d. 4 maart 2004) De heer R.C. van der Knijff voor het in gebruik hebben van Vakgarage Van der Knijff v.o.f. plaatselijk bekend Brede weg 31 te Moerkapelle (GA20030038, d.d. 4 maart 2004). Een gebruiksvergunning is wettelijk verplicht op basis van de gemeentelijke bouwverordening. In een gebruiksvergun ning zijn voorwaarden opgenomen voor een brandveilig gebruik van een gebouw, zoals bijvoorbeeld de jaarlijkse controle van de kleine brandblusmiddelen (brandslanghas pel, handblusser). Daarnaast kunnen in een gebruiksvergun ning specifieke eisen worden gesteld met betrekking tot de brandveiligheid, zoals het aantal en de bruikbaarheid van de nooduitgangen, de vluchtroutes, de nood- en transpa rantverlichting, brandmeld- en ontruimingsalarminstallaties en het maximaal aantal mensen dat in de ruimte aanwezig mag zijn. Dit alles heeft als doel om in geval van brand en ongeval het gebouw op een veilige wijze te kunnen verla ten. De gebruiksvergunningen worden toegekend op basis van de bevindingen van de veiligheidskundige en/of bouw kundige betreffende de brandveiligheid van een gebouw. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de sectie VROM van de gemeente. Bezwaar vergunningen ontheffingen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de pro cedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aan getekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de ver leende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Beschikking Het college van burgemeester en wethouders heeft de vol gende vergunning verleend: Molenweg 4 (Zevenhuizen), G. Roos inzake een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkens fokkerij. Tegen de beschikking kan tot en met donderdag 22 april 2004 beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. De voorschriften, die deel uitmaken van de beschikking zijn ten opzichte van de ontwerpbeschikking niet gewijzigd. Beroep kan worden ingesteld door: degenen, die eerder bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; degenen, die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen ten opzichte van de ontwerpbeschikking; belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren bedenkingen in te brengen tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking ligt vanaf donderdag 11 maart tot en met woensdag 21 april 2004, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen- Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637731. Alarm Alarm Politie Brandweer 0900-8844 0182-550550 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van tot uur

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4