AUTftennar&T GLOBAL RECREATIE IN NESSELANDE: HET VERVOLG M0ERKAPEISE B-JUNIOREN BLIJVEN KOPLOPER NIEUWE CAMPAGNE REUMAFONDS 1090,- INZAMELDAG GEBRUIKT GEREEDSCHAP Dorpsstraat, Ons Dorp Hart van Holland 10 maart 2004 pagina 7 vervolg van pagina 3 Boskoop Zevenhuizen i«i} lï! ft 'www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten NASA KUSSEN NASA MATRAS vanaf POWERMATRAS €425,- TWEE BOXSPRINGS €395,- Consumenten dagen: wo. t/m/za. 10.00-17.00 uur koopavonden: do. en vr. tot 21.00 uur De portemonnee werd later op de dag teruggevonden in een vuilnis bak in Zevenhuizen. Te veel gedronken: Op de Starin glaan viel een 30-jarige inwoonster van Hillegom op, omdat de verlich ting van haar auto niet deugde. Bij controle werd bij haar alcoholge bruik geconstateerd en bij de ademanalyse kwam zij tot een alco holgehalte van 615 en dat is duide lijk te veel. Tegen haar is procesver baal opgemaakt en haar rijbewijs is ingenomen. Boete voor niet meewerken: Op maandag 8 maart is een 34-jarige Waddinxvener aangehouden. De man werd bij een snelheidscontrole op de Koningin Wilhelminasingel geflitst omdat hij te hard reed. Hij ging daarop verhaal halen bij de politieagent en parkeerde daarbij zijn auto opzettelijk zo dicht voor de radarauto dat daarmee geen foto's meer gemaakt konden wor den. Ondanks enkele vorderingen weigerde de man zijn auto te ver plaatsen, waarop hij werd aange houden voor het beletten of belemmeren van een ambtshande ling van een politieagent. De man kreeg een boete van 150,- en als hij deze-niet betaalt moet hij op 17 mei voor de Politierechter in Gouda verschijnen Inbraak auto: Op de Voorofsche- weg werd maandag 1 maart inge broken in een personenauto. Men had een portierslot verbroken en vervolgens werd de radiocdspeler uit de auto weggenomen. Rijden ondanks ontzegging: Tegen een 37-jarige Boskoper is proces verbaal opgemaakt omdat hij met een auto reed, terwijl hij een ont zegging van de rijbevoegdheid had. Aanrijding: Op de kruising Snijdel- wijklaan met de Mendelweg waren twee personenauto's en een bestel auto bij een aanrijding betrokken. De bestuurder van de bestelauto remde voor een overstekende fiet sers, de achter hem rijden bestuur der remde ook op tijd, maar num mer drie was te laat en drukte alles op elkaar. Aanrijding: Op Den Ham vond een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's. De bestuurster van een van de auto's liet bij het invoe gen bij de oprit de op de hoofdrij baan rijdende bestuurder niet voor gaan. Er was alleen materiële scha de. Kip onthoofd: Bij de kinderboerde rij aan de Lage Weide heeft een onbekende vrijdag 5 maart een kip onthoofd. Het dier werd 's morgens vroeg dood door de beheerder aangetroffen. Inbraak auto: Op de Beemd werd ingebroken in een personenauto. Men sloeg een ruit in en nam ver volgens een schoudertas met porte monnee en rijbewijs weg. Inbraak: Ingebroken werd er in een school aan de Populierenhof. Met een stoeptegel had men een ruit ingegooid en via het ontstane gat nam men een beeldscherm weg. Verkeersongeval: Op het Noordein de waren twee personenauto's en een bestelauto bij een verkeerson geval betrokken. Een van de bestuurders van een personenauto reed zijn erf af en verleende geen voorrang aan de bestuurster op het Noordeinde. Deze werd door de klap van de aanrijding tegen de geparkeerde bestelauto aange drukt. Er was flinke schade en van een van de personenauto's moest het kentekenbewijs worden inge nomen. Inbraak bedrijf: Op het Torenpad werd ingebroken in een bedrijf. Men had een rolluik vernield en was via het raam naar binnenge gaan. Er werd een geldkistje ont vreemd. Controle vreemdelingendienst: Bij een tuinder op de Knibbelweg werd vrijdag 5 maart een controle gehouden in het kader van de vreemdelingenwet. Van de zes aan wezige personeelsleden waren van een tweetal mannen de papieren niet helemaal in orde. Beide perso neelsleden zijn aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau in Gouda. Van één van de mannen bleek op het bureau dat alles in orde was; hij werd vrijgela ten. De tweede man is in bewaring gesteld tot uitwijzing uit Neder land is geregeld. Woning inbraak: Zondagmiddag 7 maart is ingebroken in een woning aan de Noordelijke Dwarsweg. De dader(s) is binnen'gekomen door aan de achterzijde een uitzetraam te forceren. Het gehele huis is door zocht. Uit de zak van een colbert is de sleutel van een splinternieuwe auto gehaald en daarna is de dader met de auto verdwenen. Vernieling: Op de parkeerplaats bij een uitgaansgelegenheid op de Zuidplasweg heeft een 20-jarige Zevenhuizenaar zondagmorgen vroeg een deuk in een autoportier getrapt. Nadat door de politie een aantal getuigen was gehoord, is de jongeman aangehouden. Ondanks veel verzet is deze jongeman, nadat hij een deur van de politie auto tegen een andere politieauto had geschopt, overgebracht naar het bureau in Gouda. Oderweg heeft de jongeman veel verzet gepleegd. De volgende dag is hij met een aantal proces verbalen naar huis gestuurd. Door Karin Heeren Nesselande - Naar aanleiding van het artikel op de voorpagina van deze krant over de recreatie in Nes selande op een zonnige maar koude zondagmiddag is een aantal reacties binnen gekomen. Het blijkt dat wat voor de ene persoon een hobby is, voor de ander over last inhoudt. Met name het crossen op motoren - die achteraf quad motoren blijken te heten! - bete kent ook overlast voor mensen die wonen in het gebied en op zon dagmiddag willen genieten van hun tuin en directe omgeving. Wonen in de Randstad blijkt toch steeds de grenzen te zoeken van de tolerantie van de samenleving. Daar waar veel mensen op een kluitje wonen zijn er verschillende ideeen over de invulling van het gebied. Dat geldt op bestuurlijk niveau: de ons omringende polders kunnen met gemak een aantal keren worden ingevuld: woning bouw, bedrijfsterreinen, kassen bouw of recreatiegebied. De plan nen liggen er allemaal. Dit komt uiteraard ook voor op kleiner niveau. Een wijk in aanbouw is bij uitstek geschikt voor training op crossmotoren. Dit kan echter niet zonder geluid en stof. In de directe nabijheid zijn dan uiteraard men sen te vinden die andere plannen hebben voor 'hun' gebied. Hobby of overlast: het blijkt eens te meer een dillema De collecte vormt een belangrijke bron van inkomsten voor het fonds. De opbrengst gebruikt het Reumaf onds enerzijds voor de bestrijding van reuma en wel door de financie ring van wetenschappelijk onder zoek om oorzaken te vinden en tot betere behandeling te komen. Anderzijds wil het Reumafonds mensen met reuma helpen de ziek te beter draagbaar te maken door voorlichting, individuele financiële hulp, aangepaste vakanties en het ondersteunen van patiëntenorga nisaties. Voor meer informatie over de collecte in Zevenhuizen: telefoon 0180-632249. Moerkapelle - De R.K. Gemeenschap Moerkapelle-Zevenhuizen doet mee aan de actie van 'Vraag en Aanbod Internatio nal' voor het inzamelen van gebruikt gereedschap. Goederen die gevraagd wor den zijn: naai- en breimachines, schrijfma chines, matrix-printers en eenvoudig handgereedschap voor timmerman, land bouwer, metselaar, loodgieter, electricien, fietshersteller, automonteur of schoenma ker. Verder is ook verpleegterskleding, éénpersoonsbeddengoed, bestek en pan nen van roestvrijstaal van harte welkom. Goede kleding in gesloten plastic zakken inleveren. De goederen zullen worden opgeknapt door jonge en langdurig werk lozen. Op deze manier leren zij omgaan met een arbeidsproces en ontdekken zij hun capaciteiten. De goederen kunnen worden gebracht op zaterdag 13 maart tussen 10.00 en 14.00 uur bij de familie Van Mil, Oranjestraat 31 in Moerkapelle. Moerkapelle - Door de vele regenval zaterdag jongstleden was er oor de Moerkapelse voetbaljeugd een beperkt programma. Thuis werd alles afgelast, waardoor er van de negen geplande wed strijden slechts vier doorgang vonden. A1 versterkte haar positie in de middenmoot door de lastige uit wedstrijd bij Moordrecht A1 overtuigend met 1-3 te winnen. A1 speelde verzorgd voetbal en zette een voortdurend overwicht om in drie gave treffers. Timme Ham, Sander Hertog en Wesley Swit- zar waren verantwoordelijk voor de score. Koploper B1 kende een lastige wedstrijd bij het op de derde plaats staande Haastrecht B1. In de eerste helft had B1 een over wicht, waarbij Niels de Zwart scoorde. In de tweede helft kreeg de ploeg het lastiger, maar bleef toch knap overeind, waardoor opnieuw meer afstand werd genomen. C2 vocht in Woerden bij Vep C3 een leuk duel uit, wat terecht in een 1-1 remise eindigde. Jesper Jonker bracht C2 op voorsprong, na rust volgde de gelijkmaker. E2 speelt heel leuk voetbal, de 3-9 winst bij WSE E3 betekende de vijfde winst op rij, een riante koppositie met 15 uit 5 is een logisch gevolg. Yoni Broers (viermaal), Tim Koorevaar (driemaal) en Dylan van Vliet (tweemaal) waren de schutters. Regio - Even een sms-je sturen, een blokje om met de hond, een maal tijd bereiden, je optutten voor een avondje uit. Normaalste zaak van de wereld, zou je zeggen. Maar niet voor mensen met reuma. Dagelijkse bezigheden zijn voor hen vaak niet vanzelfsprekend door de beperkingen die reuma met zich meebrengt. En hier gaat de nieuwe campagne van het Reumafonds dit jaar dan ook over. Met verschillende afbeeldingen, gegrepen uit het dagelijks leven, vraagt het reumafonds aandacht voor reuma en de vergaande gevol gen van de ziekte op het leven van de patiënt. Want veel mensen reali seren zich niet hoe reuma iemands leven kan veranderen. De campag- Moest u in de krokusweek ook zo wennen aan de sneeuw en de kou? Terwijl de tulpenbollen al uitliepen, sloeg de winter ineens toe. Een groot deel van Neder land zocht de sneeuw op, maar wij kregen hem hier gratis aangereikt. Je kunt er hier, voor mijn gevoel, niet echt van genieten. We doen er namelijk alles aan om het zo snel mogelijk te laten verdwijnen. Vroeg in de middag is er al niets meer van te zien. Ik geloof dat alleen kinderen genieten van de sneeuw, de gemiddel de Nederlander wordt er niet vrolijk van en ruimt of strooit er lustig op los. Natuurlijk is onze veiligheid belangrijk, maar we zijn er niet op ingesteld. De Zwitser pakt bij sneeuw zijn bergschoenen, heeft winterhanden onder de auto en geniet. Iets wat wij vroeqer ook deden. Het zijn aspecten die vervliegen en waar je eigenlijk niet meer op ingesteld bent. Zo kenden wij ook, in het begin van ons denken over een dorp met dorpse waarden, de noodzaak om een gedeeld beeld van de authenticiteit (echtheid) van ons dorp te krijgen. De kreet 'een dorp met dorpse waarden' werd door ieder een ondersteund, maar hadden wij het wel over het zelfde. Wanneer je in een periode zonder sneeuw er over praat, wil iedereen sneeuw, maar wanneer het er daadwerkelijk isJuist, het eerste verlangen naar iets houdt nog niet in dat je het ook echt wilt. Om dit ele ment te tackelen was het hoogst noodzakelijk om dat nieuwe dorp nog concreter te maken. Plots werd de naam Mulleners genoemd, dat was een architectenbu reau wat erbij zou passen. Achteraf is eigenlijk niet exact aan te geven waarom juist zij werden benaderd. Waarom ga je voor een dorp naar een architectenbu reau wat gevestigd is aan de Keizersgracht in Amster dam? De logica leek ver te zoeken. Het bleek echter een gouden greep. Aan een korte briefing over onze gesprekken, hadden zij al genoeg om enthousiast te worden en met geweldige beelden te komen. Bij hun eerste presentatie zat de gehele initiatiefgroep met open mond te luisteren. Hoe kwam het dat juist deze mensen ons verlangen zo konden vertalen? Het bureau heet Mulleners Mulleners en dat komt doordat de eigenaren een eeneiige tweeling is. Ton en Kok zijn geboren in Sittard en besloten na hun afstude ren als architect heel dicht bij elkaar en bij hun dromen te blijven. Gebruik maken van oude bouwtechnieken, de sfeer en uitstraling van vakmanschap en gedegen heid is voor hen van geweldig belang. Na een bezoek aan omgevingen met hun werk, kwamen wij uiteinde lijk in Limburg terecht in Thorn. Dit is het witte stadje in Limburg waar dorpse waarden als nergens anders te voelen zijn. Juist daar hebben Ton en Kok een depen dance van hun architectenbureau in een prachtig authentiek pand. Het zijn mensen met een uitzonderlijk gevoel voor authenticiteit. Een ding bleek daarnaast van heel groot belang, zij kenden onze omgeving uit stekend en hadden er een emotionele band mee. Na zijn afstuderen had Ton heel wat uurtjes bij Pieter van Loon doorgebracht. Via het bureau Hollandschap van Pieter in Moerkapelle hadden zij in het verleden deze omgeving leren kennen en zo was hun band met Zeven huizen direct al intens. Toen ik later hun kantoor in Amsterdam bezocht, werd mij duidelijk dat hun hang naar het verleden zelfs daar voelbaar is. Geen glad en modern kantoorpand, maar een grachtenpand met bin nenin een sfeer en omgeving waarin alle aanwezigen worden geïnspireerd tot de verbinding met het verle den om die te vertalen naar het heden. Ton en Kok zijn kunstenaars, niet makkelijk om mee om te gaan, maar een eer om te kennen en mee te mogen werken. Arno Lamot (arno@lamot.nl) ne is gekoppeld aan de landelijke collecteweek van 14 tot en met 20 maart. Ruim anderhalf miljoen Nederlan ders heeft Reuma. Dat is één op de tien inwoners! Met andere woor den: iedereen krijgt er voeg of laat mee te maken in zijn omgeving. Toch weten maar weinig mensen wat de ziekte precies inhoudt. Daarom brengt het Reumafonds reuma en de gevolgen van reuma zo breed mogelijk onder de aan dacht. Duizenden vrijwilligers gaan in de week van 14 tot en met 20 maart op pad om te collecteren voor het Reumafonds. Want het Reumaf onds heeft geld nodig, veel geld. VOOR MENSEN MET qc VOORMENSEN GEWRICHTSKLACHTEN O O,- MET OVERGEWICHT TWEE POCKETSFRINÖMATRASSEN IN DIVERSE STOFFEN MET HOOFDPANEEL COMPLEET GEÏNSTALLEERD VANAF" f EXCLUSIEVE BEDDEN SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP HAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 www.globalbedding.nl

Hart van Holland | 2004 | | pagina 7