MOTIE VAN WANTROUWEN INGETROKKEN NA WOORDEN VAN SPIJT Zevenhuizen Moerkapelle VOORZITTER STUURGROEP NIET BLIJ MET INITIATIEF ZEVENSTER ±J BOERDERIJ CENTRAAL IN KWEKRUIMTE DONATEURSAVOND MOLENVRIENDEN JEUGDBRANDWEER MOERKAPELLE WINT ONDERLINGE WEDSTRIJD II Hart van Holland 24 maart 2004 ZEVENHUIZEN MOERKAPE'LLE College Zevenhuizen blijft zitten Gem. Zevenhuizen-Moerkap .^SdStsJS-ir \n m. Zevenhuizen-Moerkapelle CMBMC-AV0ND CBMC OPBRENGST UNICEF-BEURS Zevenhuizen - De kwestie was vol strekt helder: het college is met het toekennen van subsidie buiten zijn bevoegdheden getreden. Er moesten antwoorden komen en oplossingen. De raad moest zeggenschap over de gewraakte 150.000 euro. Een motie van wantrouwen zelfs, tegen de verant woordelijke wethouder. Niet alleen de oppositiepartijen maar ook de coalitie partijen waren het erover eens: dit kan niet gebeuren. Dit was de situatie tij dens de raadsvergadering van 10 februari. Hoe anders was de stemming tijdens de raadsvergadering van 16 maart, waar tijdens de raadvergade ring opnieuw het voorstel met de aan gehouden motie van wantrouwen werd behandeld. De ommezwaai van de coalitiepartijen: de bedoelingen waren toch goed en het is toch een mooi project. Geen woorden over 'fouten' maar 'misverstan den'. Niet het proces maar het resultaat stond ter discussie. Terwijl dit eigenlijk niet de discussie was. Niemand van de raad heeft zich in de vergadering van februari uitgesproken tegen de plannen in de Dorpsstraat: het proces stond ter discussie. De heer Aalderink (WD) trok de grootste mistgordijnen op. Hij had een heleboel woorden nodig om te verwoorden waar het eigenlijk om gaat: de WD zit niet te wach ten op een vertrouwensbreuk. Dan moet er een nieuw college komen en dat is wellicht nog een groter probleem. De heer Bac (SGP) begon zijn betoog met een terugblik naar het einde van de vorige vergadering. Hij haalde de woorden van de heer Aalderink terug die heeft gezegd dat er 'een majeur probleem' ligt als de wet houder er niet in zou slagen deze deal ongedaan te maken. De heer Bac stelde nog niets te hebben gezien van deze voor nemens van de fractievoorzitter van de WD, noch de gevraagde acties door de wethouder. De heer Bac haalde verder aan dat hij een 'verdrietig gevoel' kreeg bij het stukje van het college op de gemeentepagi na in deze krant, waarin het college stelt dat er slechts sprake is van een misverstand en een communicatiestoornis. Terwijl de zaak toch volstrekt helder is: het college is buiten zijn bevoegdheden getreden en niet meer dan dat. Een brief gedateerd op 2 maart die mede ondertekend zou zijn door de projectont wikkelaar waarin opgenomen is dat het bedrag van 150.000 euro pas vrijkomt als de bouwvergunning voor het project Dorps straat is verleend, was voor de WD vol doende. De heer De Bruin van dezelfde par tij sprak zelfs van respect, dat het de wet houder was gelukt dit te bereiken en ook hij vond dat het niet ten koste mocht gaan van het proces, de rest deed hij af als 'thea ter'. Deze opmerking ontlokte de reactie van de heer Bac dat hij kennelijk vond dat het resultaat geldt en niet de weg waar langs dat bereikt is. Bovendien waren de oppositiepartijen van mening dat er inhou delijk niets is veranderd, alle afspraken zijn gebleven zoals zij waren en er was dan ook verbazing alom dat dit nu kennelijk wel kon. De heer Boersma van het CDA stelde dat bestuurders kennelijk nog wat worstelen met de nieuwe rol die voor hen is wegge legd binnen het duale stelsel en vond dat daarmee verwarring was ontstaan tijdens de vorige raadsvergadering. Alle signalen zijn in zijn visie goed: de intentie bij zowel college als samenleving zijn goed en dat proces moet niet gestopt worden. De heer Aalderink hield een lange en omslachtige inleiding met een terugblik op het hele pro ces rondom de Dorpsstraat. Wanneer en waar de raad al dan niet vertrouwelijk op de hoogte zou zijn gebracht van de ontwik kelingen en de inspanningsverplichting naar de Stichting Dorpsstraat Ons Dorp. Een aantal besluiten is genomen waar in zijn visie op zich niets mis mee is. En daarna de conclusie dat de brief van 2 maart kennelijk het maximaal haalbare is en dat dit voor de WD voldoende is om de motie van wan trouwen niet te steunen. De heer Van Rijn van Gemeentebelangen snapte alle com motie niet. Hij was van mening dat het pro ces van de Dorpsstraat alle steun verdient en dat met deze deal het hele project staat of valt en dat dit niet gestopt moet worden. Mevrouw Spekman gaf aan met toenemen de verbijstering te luisteren naar de argu menten van de coalitiepartijen en dat zij daarmee volledig voorbij gaan aan het feit waarover het ging: het college heeft iets gedaan wat niet mag. Zij bleef in eerste instantie bij haar standpunt: het college is buiten zijn boekje gegaan en dat heeft met het hele proces in de Dorpsstraat niets te maken. Wethouder Van der Stee vond dat achteraf gesteld kon worden dat het contract beter anders opgesteld had kun nen worden. Hij begreep van deze hele zaak helemaal nul komma nul, zo zei hij, de hele maatschappij is verworden tot een maatschappij van wantrouwen. Van der Stee stelde zich op het standpunt dat er toch wat meer vertrouwen in het college moest zijn. Wethouder Zijderhand kwam met excuses. Na maanden van onderhandelen had hij alleen het hoofddoel in het oog gehouden en was daarmee het cruciale feit van de bevoegdheid van toekennen van subsidie uit het oog verloren. Burgemeester Westen dorp vond dat de vorige vergadering ver warrend was en dat ook de berichtgeving in de media daarna verwarrend was geweest en dat het standpunt van het col lege daarbij onvoldoende naar voren werd gebracht. Hierna had het college een bericht laten plaatsen op de gemeentepagi na van deze krant waarin gesproken werd over een misverstand. De heer De Gooijer had een duidelijke mening over deze plaat sing: onjuist en ongepast. Nog voordat de kwestie besproken is binnen de raad is het ongepast om de inwoners van de gemeente op deze manier te informeren. Gaande de vergadering werd duidelijk dat de stemverhouding zeven tegen acht zou worden: de motie van wantrouwen zou het niet halen. Na schorsing werd de motie ingetrokken door de partijen die deze motie hadden ingediend: de Partij van de Arbeid, SGP en Christenunie. Bac lichtte het besluit toe, ook hij sprak over theater met de WD in de hoofdrol. De partijen blijven veel moeite houden met de hele gang van zaken en hij vond dat de controlerende taak van de raad maar door een aantal frac ties serieus is opgepakt. Namens de fracties aanvaarde hij wel de excuses van de wet houder en wilde 'daarmee de motie van wantrouwen intrekken. Het voorstel is inhoudelijk verder niet meer besproken en werd aangenomen. Hiermee is een krediet van 25.000 euro beschikbaar gesteld voor grondonderzoek van het perceel aan de Zuidplasweg. Door Karin Heeren Het bestuur van zorgcentrum 'De Zeven ster' heeft het initiatief genomen een bij eenkomst te organiseren rondom de acti viteiten van de nieuwbouw van de scho len in de kern Zevenhuizen, waarbij de discussie rondom het samengaan met het zorgcentrum besproken zal worden. Op de vraag aan de voorzitter van de stuur groep, 'nieuwbouw scholen' of dit initia tief van het bestuur van 'De Zevenster' spoort met het proces rondom de nieuw bouw wil de voorzitter wel kwijt dat dit op het verkeerde moment en met de ver keerde formule is. De voorzitter van de stuurgroep is wethouder Van der Stee. Allereerst wil de voorzitter kwijt dat pra ten met het bestuur van het zorgcentrum over hun specifieke problematiek rond om huisvesting natuurlijk prima is, zelfs noodzakelijk omdat hun zorgen en pro blemen ook thuis horen op de agenda van het college. Voorzitter Van der Stee: "Edoch, je moet communiceren op het juiste moment en met de juiste formule. Ik betwijfel op het initiatief hieraan vol doet, integendeel. Geruime tijd geleden is er een opdracht geformuleerd voor de projectontwikkelaars en zijn de selectie criteria vastgesteld. Dit alles is in de openheid gebeurd. Noch in de opdracht, noch in de selectiecriteria speelt de Zevenster een rol. Nu we aan het einde van een zeer zorgvuldig uitgevoerd pro ces zijn aanbeland, want morgen (dins dag 23 maart 2004 -red.) komt de stuur groep met een advies aan het college, komt men met volledig nieuwe elemen ten. We zouden voor een deel weer opnieuw moeten beginnen. Ik zie de schadeclaims al op ons afkomen. Kortom: ik zie het project bij toekenning van deze elementen in vuilcontainer belanden, al of niet mét de wethouder!" De wethou der kan zich als voorzitter van de stuur groep dan ook niet voorstellen dat het de bedoeling is van het bestuur van zorg centrum 'De Zevenster' dat dit project getorpedeerd wordt. 1 ';£f:i~- -xX" -- - - Zevenhuizen - Jaarlijks wordt er bij basisschool De Eendragt gewerkt aan een onderwijsproject. Dit jaar staat 'de boerderij' centraal. Maan dag 15 maart werd in de gemeen schapsruimte - bij de Eendragt is dat 'De Kwekruimte' - de opening verricht waarbij leerkrachten een toneelstukje opvoerden. Tijdens de tentoonstellingavond, die gehou den wordt op donderdag 1 april vanaf 19.00 uur, zijn kinderen, ouders en alle andere belangstel lenden van harte welkom de resul taten van de projectperiode te komen bewonderen. Zevenhuizen - De gespreksgroepen Gouda, Waddinxveen en Zevenhui zen-Moerkapelle van CBMC (vereni ging van christelijke zakenmensen en leidinggevenden) houden maan dag 29 maart een openbare avond. Gastsprekerdrs Jan Schippers, voor heen werkzaam in de bouw en thans predikant in Zoetermeer. Het thema van de avond is 'Wat doe ik hier op aarde?' De avond wordt gehouden in dorpshuis Swanla. Een ieder is welkom vanaf 19.45 uur. Voor meer informatie: 0182- 615701. Zevenhuizen - Ook dit jaar is er een goede opbrengst van de speelgoed- en kledingbeurs voor Unicef. In totaal is er op de beurs 977,- opgehaald. De kleding en het speelgoed wat over blijft, gaat naar noordoost Polen. In Tarnobrzeg zijn vier kinderhuizen en één babyhuis heel blij met de spullen, ledereen wordt hartelijk bedankt voor de inzet en hopelijk tot de najaars- beurs. Zevenhuizen - De Vereniging Molenvrienden in het Rottemeren- gebied houdt donderdag 25 maart de jaarlijkse donateursavond voor leden, sponsors en andere belang stellenden. Tijdens deze avond worden de jaarstukken behandeld en een film vertoond over de Molenviergang. Ook houdt de heer Sjoerd Veerman een lezing over de molenbiotoop. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden worden in de Conferance Room van de Rabo bank te Zevenhuizen (ingang achterzijde). Belangstellenden zijn van harte welkom; de koffie staat klaar. Moerkapelle - De eerste onderlin ge wedstrijd van de jeugdbrand weer werd gehouden op vrijdag 19 maart. Aan de onderlinge wedstrij den doen vijf korpsen uit de regio mee: Oudewater, Bodegraven, Gouda, Nieuwerkerk a/d IJssel en Moerkapelle. De jeugdbrandweer van Nieuwerkerk is vorig jaar opge richt en doet dit jaar voor het eerst mee. De eerste wedstrijd werd gehouden in Oudewater en om 20.30 uur was het de beurt aan het Moerkapelse team. Er was brand gemeld in de Zuivelboerderij in Oudewater. Ter plaatse bleek er in de boerderij een machine op de begane grond in brand te staan en de brand was doorgeslagen naar de bovenverdieping. De enige weg naar boven was langs de branden de machine, dus daar moest de eer ste straal op ingezet worden. Ver volgens kon de tweede straal erlangs, op zoek naar een trap. Toen dit gedaan was kon ook de brand boven geblust worden en waren ze "brand meester". Bij het bekend maken van de uit slag bleek dat de ploeg uit Moerka pelle de klus het beste had geklaard. Op de tweede plaats was geëindigd Nieuwerkerk en de vier de en vijfde plaats waren voor res pectievelijk Gouda en Bodegraven.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 10