FLYERS DAMES 1 TOONT KARAKTER V00RJAARSST0RM SPELBREKER OP MIDGETG0LFT0ERN00I TZM VERSTEVIGT KOPPOSITIE BEGINNERS WEDSTRIJD ROLLING'90 VIER TOOS HEREN REGIONAAL KAMPIOEN MONSTERZEGE GROENEWEG BE FAIR DAMES VERSLAAN INTER RIJSWIJK PRIMA RESULTAAT HEREN DE GOUWE CLUBKAMPIOENSCHAP TRIPLETTE NEDERLAAG NESSELANDE-DAMES SPORT Hart van Hoiland 24 maart 2004 Basketbal Midgetgolf Tafeltennis Rolschaatsen Turnen ZEVENHUIZEN y MOrRkApELLEn Voetbal Volleybal Waterpolo Jeu de Boules Volleybal Waddinxveen - Flyers Dames 1 wint van SVO. Heren 1 verrast met uitzege op Alexandria. Na de ietwat teleurstellende resultaten van de afgelopen weken begon Flyers niet gerust aan de wedstrijd tegen SVO uit De Meern. De eerste twee peri odes waren duidelijk voor de bezoekers. Zij scoorden makkelijker en de thuisploeg moest alle krach ten aanspreken om in het spoor te blijven. Via 12-15 en 14-19 lukte dit maar matig. Na de pauze stond er een heel ander Flyers in het veld. Na vijf minuten in de derde periode vielen de ballen wel door de ring en kon het - door felle verdediging - heroverd balbezit steeds worden verzilverd. SVO raakte volledig de kluts kwijt, ging fouten maken en kwam niet meer in de wedstrijd. Via 13-4 werd de achterstand weg- gewerkt.Ook in de vierde periode eenzelfde beeld. SVO was totaal gesloopt en via 12-5 werd er een verdiende overwinning geboekt en is er weer een sprankje hoop om van de vervelende laatste plaats af te komen. Uitslag 51-43. Topscoor der: Anita van Unen met 19 pun ten. Ook Ymke Troost met 11 pun ten had een flink aandeel in de score. Heren 1 deed goede zaken in Rot terdam tegen koploper Alexandria. Flyers speelde als team ijzersterk. In de eerste twee periodes kwam dit qua scores nog niet tot uitdruk king, want Alexandria bleef, via 20- 19 en 21-16 aan de positieve kant van het scorebord. In de derde peri ode voerde Flyers de druk nog hoger op en dat resulteerde in een totale instorting van de gastheren. Via 8-19 kwamen de Waddinxveen- se heren op een voorsprong, die in de vierde periode bekwaam werd verdedigd. Uitslag 65-68. Topscoor ders: Walter Padding en Wim Koole, ieder met 15 punten. De echte topper van het weekend, was de strijd tussen Jongens Mini's 1 en Voorburg. Beide voerden de Boskoop - Het was het afge lopen weekend een drukte van belang op het terrein van mid- getgolfvereniging De Trekvo gels. De vereniging organiseer de haar jaarlijks nationaal toer nooi, wat door veel mensen wordt gezien als het begin van het seizoen. Dit jaar waren er 133 inschrijvingen. Op zondag viel het weer nog ontzettend mee, het bleef de gehele dag droog, maar op zaterdag was dat wel anders. Verschillende keren moest het eve nement worden onderbroken om te schuilen voor de voortrazende regenbuien. Uiteindelijk werden op beide dagen drie ronden in plaats van vier gespeeld. Toernooi- winnaars dit jaar werden Elly Mul der van De Ploegers uit Voorthui zen met 75 slagen, zij won met deze score dan ook bij de dames senioren-A. Ruud Slappendel, spe lend voor Geldrop, is toernooiwin- naar geworden bij de heren met 72 slagen. Hij deed dit voor de zesde achtereenvolgende keer op de baan bij zijn oude club. Ruud won ook bij de Heren-A. Bij de teams moest De Trekvogels 1 de winst aan Hole Ridders 1 uit Rid derkerk laten met 312 slagen, de Boskopers hadden er acht meer nodig. Aalsmeer 1 werd 3e met 328. Leo van der Bas won op zijn thuisbaan bij de heren senioren-B met 79 slagen, clubgenoot Paul de Wit werd derde met 83 slagen. Bij de dames senioren-B werd Els van der Stroom tweede met 85 slagen. Irene Blanken werd derde met het zelfde aantal slagen, maar zij ver loor de barrage van Els. Marco Slomp wist beslag te leggen op de Moerkapelle - Het eerste jeugd- team van TZM heeft opnieuw over- tuigendgewonnen in dejeugdcom- petitie. In de uitwedstrijd tegen Avanti 7 uit Hazerswoude Dorp behaalden Adriaan Bout, Danielle Lindhout en Peter van der Spek een 1-9 overwinning. Adriaan en Dani elle wonnen al hun partijen en Peter won er twee. De dubbel werd door Adriaan en Peter binnenge haald. Het tweede jeugdteam moest op bezoek bij koploper Scyl- la 4 uit Leiden en verloor met 9-1. Van de spelers Nadia van Kasteel, Sjakko Perdijk en Hans Uittenbo- gaard wist alleen Hans één partij te winnen. Nadia en Hans wisten bijna de dubbel te winnen, maar in de vijfde game trok Scylla 4 toch aan het langste eind. In Alphen aan den Rijn werd afge lopen zaterdag het heren turnsei- zoen geopend met de regionale kampioenschappen. Vier turners van het TOOS Turn Team, te weten Daan Koedoot, Bas van Agten, Menno Versluis en Daan Vermeij, werden in hun niveau regionaal kampioen. De LOS wedstrijd (Landelijk Oefen stof Systeem) was het toneel voor vijf TOOS heren. Lesley van Hof en Mats Kuystermans turnden in LOS- 3. Lesley mocht na een goede wed strijd een bronzen medaille in ont vangst nemen, Mats miste net het podium en werd vierde. Dennis van Hof, Bas van Agten en Menno Versluis kwamen uit in LOS- 2. Menno en Bas eindigden ex aequo op de eerste plaats, op de voet gevolgd door Dennis die derde werd. Tijdens de NWS wedstrijd (Nationa le Wedstrijd Sport) kwamen zeven TOOS turners in actie. Daan Koe doot was met ruime voorsprong de beste bij de Benjaminnen. Yannick Verwey is pas een jaartje lid van het TOOS Turn Team en met zijn negen jaar een zogenaamde "late begin ner" voor de turnsport. Hij heeft echter in dit eerste jaar al enorm veel van zijn achterstand goedge maakt. In zijn eerste officiële wed strijd turnde hij ijzersterk, wat hem een terechte bronzen medaille opleverde. Sander de Graaff is al een meer ervaren turner. Nieuw dit seizoen is voor hem de keuzeoefen stof, na vier jaar met verplichte oefenstof. Deze overstap is Sander goed afgegaan, gezien zijn goede wedstrijd in niveau Jeugd C met een tweede plaats als eindresul taat. Wouter de Graaff en Daan Vermeij hadden hun gebruikelijke tweestrijd in niveau Junior 1C, waarbij Daan uiteindelijk met de eer mocht strijken: hij werd eerste en Wouter werd tweede. Tenslotte turnden Richard Nobel en hoofd trainer Anton Stoter in niveau Seni or C. Ook hier een onderlinge strijd die met miniem verschil werd gewonnen door Anton. Hij eindig de als derde waar Richard vierde werd. ranglijst aan en de inzet was dus de eerste plaats. In de eerste helft was er voor Flyers geen vuiltje aan de lucht. De thuisploeg verloor de eer ste periode wel met 11-16, maar was veel sterker in de tweede peri ode en nam via 26-3 een, dacht men, beslissende voorsprong van 37-19. Maar in de derde periode ging het toch nog bijna fout. Nu was het de beurt aan de gasten en zij konden via 5-10 een flink deel van de achterstand goed maken. De vierde periode stond bol van de spanning. Flyers liep tien punten uit, maar de gasten kwamen terug en namen zelfs een 52-56 voor sprong, maar de eindsprint van de Waddinxveense jongens was voor Voorburg te veel en via 61-58 kwam de overwinning bij Flyers terecht. Topscoorder: Niek Haze laar met 19 punten Vrijdagavond 26 maart om 21.00 uur Heren 1 tegen Leerdam. Zater dag 27 maart om 17.15 uur Jongens Junioren 1 tegen Argon. Zevenhuizen - Groeneweg kreeg afgelopen weekend Kralingen op bezoek en hoewel het altijd moei lijk is om tegen onderste ploegen de spelen, vormde Kralingen geen probleem. Al na 12 minuten had Groeneweg een 4-0 voorsprong verkregen via doelpunten van Eckhardt, De Boer en Ed Boudewijn (tweemaal). Daarna werd het Groe- neweg-spel slordig en werd er in de eerste helft niet meer gescoord. Na de rust zorgde Michael van Yperen voor 5-0. In de 66e minuut kwam de 6-0 van Eckhardt en via Menno van Dam werd het 7-0. Daarna zorgde De Boer voor 8-0 en goud haantje Maurice Eckhardt maakte de 10 vol. Aanstaande zondag komt koploper Stolwijk op bezoek. Dit belooft een uiterst spannende wedstrijd de worden. Aanvang van deze topper is 14.00 uur. derde plaats bij de Heren-A met 75 slagen. Dominique Dijksman werd keurig tweede bij de Jongens met 92 slagen, op een slag van Arno Bos uit Ede. Timon Saman werd op zijn eerste toernooi vierde met een mooi resultaat van 115. Corrie Ver meulen werd met 87 slagen twee de, achter Ria Paarlberg uit Aal smeer bij de Dames senioren-B, die won met 81 slagen. Martin Blokker won met 76 bij de Heren senioren- A. Bij de Meisjes won Kay Weyer- mans uit het Limburgse Nuth met 104 slagen. Zondag 28 maart begint de bonds- competitie voor twee teams van De Trekvogels. Beide teams komen uit in de eerste klasse en spelen de eer ste wedstrijd tegen eikaar. Verder komen teams uit Rotterdam, Rid derkerk en Bilthoven uit in deze klasse. Waddinxveen - Het eerste dameste am van Be Fair heeft zaterdag met 3-1 gewonnen van Inter Rijswijk. Met nog drie wedstrijden voor de boeg moet Be Fair vechten voor elk punt om directe degradatie te voorkomen. In de eerste set bracht de service van Astrid de Jong direct een 8-1 voorsprong. Inter Rijswijk antwoordde met ook een uitste kende service en bij 8-8 ging de strijd gelijk op. Uiteindelijk kon Be Fair de set naar zich toe trekken met 25-23. In de tweede set kwam Inter Rijswijk beter in het spel en coach Van Maaren bracht zijn nieu we speelster Liselotte de Gijt in om het blok van Be Fair te versterken. Zij kon de ommekeer niet brengen en deze set ging met 25-15 naar de gasten. In de derde set werd Merel de Best op de diagonaal positie ingezet en door een combinatie van sterke services en gerichte aan vallen moest Inter Rijswijk met 25- 15 toezien hoe Be Fair op voor sprong kwam. In de vierde set zette Be Fait haar spel sterk door en trok ook deze set (25-13), naar zich toe. Aanstaande zaterdag wacht Be Fair een uitwedstrijd tegen Nesselande dames 2 in Zevenhuizen. Waddinxveen - De bondsteams heren 1 en dames 2 van de Gouwe speelden afgelopen zaterdag uit wedstrijden. En dat ging heel ver dienstelijk. Heren 1 won haar wed strijd in en tegen Katwijk met 6-8, waardoor handhaving in de twee de klasse bond een stuk dichter bij komt. De heren zijn er nog niet, maar deze overwinning is een stevi ge stap voorwaarts. Dames 2 behaalde in Bilthoven bij Branden burg een prima 9-13 overwinning. Hoewel een dergelijke overwinning was verwacht, moest het nog wel gedaan worden. Door het verlies van de SG De Zijl-LGB/Vivax 1 bij Lumio het Ravijn 2 (9-8) lijkt dames 2 de ploeg uit Leiden van zich af te hebben geschud en zal het met Grando GZC Donk 2 (11-0 winst tegen PSV 2) gaan uitmaken wie er dit seizoen kampioen wordt in de 1e klasse bond. De ploegen staan in punten gelijk, doch de Gouwe heeft een wedstrijd meer gespeeld. Beide ploegen spelen nog tegen elkaar in Gouda. Zondag behaalde dames 2 een gedecideerde 2-10 overwinning op de SG van De Zijl- LGBA/ivax. Door dit resultaat speelt dames 2 de finale tegen PSV 2 dat met 17-3 Lumio het Ravijn 3 uit schakelde. De finale wordt op zaterdag 10 april gespeeld in Stads kanaal. Aanvang 16.00 uur. Zaandam/Moerkapelle - De eerste wedstrijd voor beginners werd zon dag 14 maart gereden in Zaandam. De vereniging Pauwin organiseerde deze wedstrijd. In de categorie 'Beginners A' waren 13 deelnemers. Romy de Gruijter van Rolling'90 werd vijfde. Bij 'Beginners B' waren 28 deelne mers. Van Rolling '90 werd Michelle Groenendijk 10e, Sylvana Twilt 11e, Gwenn Oosterom 13e, Lisa de Gruij ter 18e, Shayenna van Delft 20e, Jaimy Kempers 22e, Diana Ver blauw 27e. Waddinxveen - In het kader van het clubkampioenschap triplette zijn op 16 maart twee wedstrijden gespeeld. Omdat er een oneven aantal inschrijvingen is, hebben niet alle teams evenveel wedstrij den gespeeld. Geen enkel team is zonder verlies en de tussenstand is als volgt: 1. Ton en Jopy Huls kamp/Peter Rubeling 4-3-20+; 2. Imca Matla/Corrie Monster/Anneke Grootjen 4-3-6+; 3. Wout Versluis/Elly Nieuwland/Andries Roos 4-2-13+; 4. Herman Ver- waal/Henry vanWageningen/Toon v.d.Velden 3-2-7+; 5. Toos Wub- ben/Jan Kooistra/Leen Roos 3-2-4+; 6. Babs Allaard/Hanna de Wilde/Wil Vons 4-2-2+; 7. Harm Maillé/Jan Lapaer/Jan van Luiken 3-2-5-; 8. Rob, Ron en Fred van Dijken 3-1-3-; 9. Wim Hendriks/Riek de Jong/Bert Grootjen 4-1-14-; 10. Hans van Woudenberg Arnold en Marco Janssen 4-1-15-,11. Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas/Norbert Schiffer- ling 4-1-15-. De volgende wedstrijden vinden plaats op dinsdagavond 23 maart. Zevenhuizen - Wat een topper tus sen WC en Nesselande, de num mers 1 en 2 in de eerste divisie B, had moeten worden, draaide uit op een matige wedstrijd. Misschien beïnvloed door de ambiance, WC had twee punten nodig om het kampioenschap veilig te stellen, en door de aanwezigheid van een dweilorkest was de nodige scherp te bij Nesselande niet aanwezig. De thuiswedstrijd was immers met 3-1 gewonnen door Nesselande, het geen de enige nederlaag tot nu toe betekende voor WC in dit seizoen. Enkele basisspeelsters van Nesse lande begonnen nerveus aan de wedstrijd, wat de rest van het team niet goed kon opvangen. In de eer ste set was het derhalve een aan eenschakeling van fouten, maar ook de tegenstander had hier last van. Nesselande wist niet te profi teren en keek al snel tegen een 15- 9 achterstand aan. Door een serv iceserie van een van de Vughtse dames ging de eerste set met de cij fers 25-16 naar WC. Ook in de tweede set was er door de matige passing aan Nesselande kant al in een vroeg stadium een voorsprong voor WC, die door de Vughtse dames mede door het naderende kampioenschap niet meer uit handen werd gegeven. De setwinst met 25-14 voor WC werd daarom uitbundig gevierd. De derde set leverde bij vlagen leuk spel op en oogde van beide kanten minder nerveus. De ploegen hiel den elkaar lange tijd in evenwicht en aan het einde van de set namen de Capricorn dames een kleine voorsprong, die omgezet werd in setwinst met 25-21 voor Nesselan de. Ook in de vierde set waren de teams aan elkaar gewaagd, maar na het 15e punt ging Vught in de versnelling op naar de champagne. Met 25-18 en een 3-1 overwinning konden voor WC, met in de gele deren oud Nesselande speelsters Barbera Knap, Angelique van der Meer en Joske Lucassen, de festi viteiten aanvangen. Voor het team van coach Wim Boegheim wacht zaterdag 27 maart om 16.30 uur in dorpshuis Swanla de volgende wedstrijd tegen het op de 3e plaats staande TSL Activia uit Sint Anthonis. Mis schien wordt dit een kraker tussen de nummers 2 en 3 op de ranglijst.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 14