VEEl REACTIES OP OPKNAPBEURT G0UWEB0S JUBILEUMSPONSORLOOP LAATSTE CARNAVALSAVOND KABOUTERVOETBAL EEN WANDELING DOOR BOSKOOP KAARTAVOND TRIOCONCERT IN HERVORMDE KERK EXPOSITIE JAN NEVEN FANCY FAIR VOOR SCHOOLPLEIN P0LDERG0LFT0ERN00I Bi GOUD VAN OUD PARTY BINGO BINGO JAARVERGADERING HSW \m a rrniNX VEEN/ BOSKQOP Hart van Holland 24 maart 2004 pagina 15 Tractoren Wandelaars Modder Definitieve plannen Groots opgezet Waarvoor lopen? Josine Timmermans Waddinxveen/Boskoop - Voor de een staat de ongereptheid van het bos voorop, de ander ergert zich eraan dat je op de zogenaamde hondenpaden 'tot aan je enkels toe in de modder staat'. Dat het Gouwebos, de 'natuurlijke overgang' tussen Waddinxveen en Boskoop, velen na aan het hart ligt, bleek vorige week. Veel mensen waren aanwezig tijdens de bewonersavond, georganiseerd door Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omge ving. In het Trefpunt aan de Sta tionsstraat werd gediscussieerd over de ontwikkeling van het Gouwebos. Zowel omwonen den als gebruikers van het bos konden hun zegje doen en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Genoeg ideeën en punten van kritiek kwamen naar voren tijdens een al eerder gehou den enquête onder omwonenden van het Gouwebos. Deze avond was ervoor om daar verder op in te gaan. Een heikel punt was de even tuele komst van een ijs- of skeeler- baan. Pleitten een aantal aanwezi gen ervoor dat er meer voor de jeugd zou moeten komen, anderen waren van mening dat het gebied niet volgebouwd moet worden en dat het zijn functie als natuurlijke buffer moet behouden. De manier waarop het bos wordt onderhouden, was ook een punt dat er werd uitgelicht. Kritiek was er op het zware materieel dat wordt ingezet tijdens het maaien van de velden. "Op de huidige werkwijze wordt een groot deel van het levende materiaal platge walst. De natuur krijgt op deze manier geen kans", aldus een van de bezoekers. Ook schijnen de grote tractoren een modderboel van de paden te maken. Naast het inzetten van minder zwaar materieel, werd het belang van snoeihout benadrukt. Dat zou volgens een aantal aanwezigen niet moeten worden weggehaald. "Gebeurt dat wel dan zouden bepaalde dieren, zoals egels, op een gegeven moment steeds min der in het bos voorkomen." Informatiebordjes die meer vertellen over de planten en dieren die het bos rijk is, zouden er volgens de aanwezigen zeker moeten komen. "Dit zou niet alleen inte ressant kunnen zijn voor wandelaars, ook voor de jeugd van het lagere- en middelbaar onderwijs", werd er gezegd. Daar naast werd geopperd dat er duidelijke bordjes geplaatst moeten worden voor een trimparcours. Het onderwerp 'honden' had meer voeten in de aarde. Dit ging met name over de normen en waarden van hondenbezitters. Zo schijnen groepen die gezamenlijk met de hond wandelen, voor een aantal medegebruikers van het bos een storende factor te zijn. Een vrouw zegt daarover: "Op het hoofdpad vraag ik mij wel eens af wie voor rang heeft. Ik kan niet eens rustig fietsen als zij hun hond niet aan de riem hebben." Een ander punt, zo werd genoemd, is dat de hondenpaden 'erg saai' zijn en dat er in verhouding maar weinig plek is waar de hond los mag lopen. "En waar dat wel mag, is het vaak modderig." Het schepje dat hondenbezitters volgens een aanwezige bij zich zouden moeten hebben, werd door de heer Timmer niet erg gewaardeerd. Hij zou een 'ongelukje' liever opruimen met een plasticzakje en in de vuilnisbak gooien. Het plaatsen van meer vuil nisbakken, werd ook een belang rijk punt gevonden. Voordat de uiteindelijke plannen uit de doeken worden gedaan, wordt volgens mevrouw Dijkstra van het recreatieschap zoveel mogelijk rekening gehouden met de reacties die zij hebben gekre gen. In juni krijgen de omwonen den opnieuw een uitnodiging om bij elkaar te komen, maar dan om de uitgewerkte plannen te bespre ken. Dat het bos geen totale gedaanteverwisseling zal onder gaan, blijkt uit de woorden van Dijkstra: "Het bos wordt niet hele maal op zijn kop gezet. Er zijn veel dingen die wel werken." Theo de Bruin zorgt dat de gesprekken in goede banen worden geleid. Boskoop - Carnavalsvereniging De Krooshappers houdt dinsdag 30 maart in De Rozenburcht de laatste klaverjasavond van het seizoen. Omdat het de laatste klaverjas avond is, wordt traditioneel een grote opkomst verwacht (van jong tot oud). Aanvang 20.00 uur; voor die tijd moet men zich ingeschre ven hebben. Naast de drie ronden klaverjassen wordt er ook een klei ne loterij gehouden, ledereen is welkom, ook niet-leden. Boskoop - De heer Arie van Vliet komt dinsdagavond 30 maart bij de Katholieke Vrouwen Vereniging vertellen over de avonturen die hij van 1935-1945 beleefde, lopende op de weg van huis naar school. Met dia's wordt de oude en nieuwe situatie toegelicht. Aanvang 20.00 uur in de Parochiezaal van de R.K. Kerk aan de A.P. van Neslaan. Intro ducés zijn van harte welkom, entree 2,50. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging Be Fair vindt zaterdag 27 maart, aanvang 10.00 uur, kabou tervoetbal plaats. Hierbij kunnen kinderen van 4 en 5 jaar op een Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdag 25 maart een klaverjasavond in "De Unie" aan de Kerkweg Oost 26. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur. Het speelse en creatieve manier kennis maken met de voetbalsport. Alles is kosteloos en een tenue is niet ver plicht. Voor informatie of opgave: 0182-610491 of 0182-630352. klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Gouda/Waddinxveen - De realisti sche stillevens van de Waddinx- veense schilder Jan Neven zijn van 1 tot en met 3 april te zien in de Agnietenkapel in Gouda op een door Liz Venema georganiseerde groepstentoonstelling. De Agnie tenkapel aan de Nieuwe Markt 100 is geopend op donderdag 1 april van 12.00 tot 17.00 uur en op vrij dag 2 en zaterdag 3 april van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informa tie: www.janneven.nl. Boskoop - De Christelijke Zangver eniging Hosanna geeft, met twee- andere koren, op zaterdag 27 maart een passieconcert in de Her vormde kerk. Naast Hosanna wer ken mee de Christelijke Zangver eniging Excelsior uit Sprang-Capel- le en het Stads Knapenkoor Gor- kum. Vóór de pauze treden de koren afzonderlijk met een kort programma op, waarbij van Hosan- Waddinxveen - De Koningin Beatrixschool en de Kardinaal Alfrinkschool organiseren op 2 april een groots opgezette Fancy fair voor alle inwoners van Wad dinxveen. De opbrengst komt geheel ten goede aan de inrichting van de nieuwe schoolpleinen. De Koningin Beatrixschool en de Kar dinaal Alfrinkschool zijn samen gevestigd in één schoolgebouw aan de Zuidplashof. Begin vorig jaar vond de oplevering plaats van enkele nieuwgebouwde lokalen aan beide scholen. Om deze ver bouwing mogelijk te maken wer den de schoolpleinen volledig gesloopt. Medio vorig jaar werden de schoolpleinen rond beide scho len opgeknapt. Ze kregen zowel nieuwe tegels als nieuwe speeltoe stellen en groenvoorzieningen. Maar het budget was beperkt en de scholen konden niet alle wensen van leerlingen, leerkrachten en ouders honoreren. De Paas-fancy fair van 2 april zou een leuke bij drage kunnen leveren aan de ver dere verfraaiing van de schoolplei nen. De fancy fair vindt plaats in en rond de Koningin Beatrixschool en de Kardinaal Alfrinkschool aan de Zuidplashof van 15.00 tot 20.00 uur. ledereen is welkom. Op de Fancy fair is van alles te bele ven: rommelmarkt, rad van fortuin, groenworkshops - er kunnen bloe men, planten en kruiden worden gekocht tegen speciale fancyfair prijzen. Ook zijn er kookboekjes te koop met de heerlijkste kinderre cepten. Dit unieke smulhoekje is samengesteld uit ingezonden recepten van ouders van leerlingen van beide scholen. Eten en drinken is volop verkrijgbaar, onder andere Surinaamse hapjes, tosti's en broodjes worst. Spelletjes en ande re échte fancy fair-activiteiten vin den ook plaats. Zo kunnen kinde ren onder meer 'stokken vangen', blikgooien, darten, geschminkt worden, 'spijkerbroekhangen', enveloppen trekken of grabbelen. En er is een waarzegger.... Boskoop - Rotary Club Boskoop organiseert voor zaterdag 19 juni het Poldergolftoernooi. Voor een bedrag van 50,- inclusief een lunchpakket en een drankje kan men hieraan meedoen. De opbrengsten komen ten goede aan het herstel van een gebouw van het Boomkwekerijmuseum. Aan- KERKDIENSTEN - 28 maart Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. D.H. Elderman; 11.15 uur Eucha ristieviering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong; 18.30 uur ds. C. de Jong Ves per. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. A.O. Reitsma; 16.30 uur ds. H. v.d. Berg. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. R.J. Crew Jeugd dienst. Boskoop De Stek 9.30 uur dr. G. de Har- togh. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.J. van Oordt; 18.30 uur mw. ds. H.J. Paas. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdiensten. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur L. Hellinga. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Karin Hamoen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoO' ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda 0182-698820. na naast het Gemengd koor ook het Dameskoor zich laat horen. Na de pauze wordt gezamenlijk de Crucifixion uitgevoerd, het op muziek gezette lijdensverhaal van Christus in een bewerking van de Engelse componist John Stainer (1840 - 1901). Aanvang 19.30 uur, kerk open 19.00 uur. Toegangsprijs 10,-, donateurs van Hosanna en kinderen tot 16 jaar 7,50. melden voor het toernooi kan bij de volgende leden (inschrijving vóór 29 me): Jaap Stellingwerff 0172-230086, e-mail stwerff@ xs4all.nl en Hans Straver 0172- 214836, e-mail hansstraver@zon- net.nl. Voor meer informatie: 0172- 216810; 0172-213237; 0172-211404 en: www.rcboskoop.nl Waddinxveen - Bij de Paddestoel vindt zaterdag 27 maart een Goud van Oud avond plaats. De entree is voor leden en donateurs gratis, niet-leden betalen 2,-. ledereen is welkom vanaf 21.00 uur. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 27 maart een bingo gehouden. Er worden negen rondes gespeeld en één superronde. De zaal gaat open om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Waddinxveen - Bij de Paddestoel" wordt vrijdag 26 maart een bingo gehouden. De entree is gratis en vanaf 19.30 uur is iedereen vanaf 12 jaar welkom aan de Lijsterbesstraat 18. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen houdt maandag 29 maart de 42e Algemene Jaarver gadering. Deze vergadering, voor alle leden van de vereniging, wordt gehouden om 20.00 uur, in het wijkgebouw van de Paddestoelaan de Lijsterbesstraat 18. Waddinxveen - De Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinx veen organiseert voor het vijfde achtereenvolgende jaar op woens dagavond 14 april een sponsorloop voor leerlingen van het basisonder wijs en brugklassers van het voort gezet onderwijs. Tot op heden heb ben drie basisscholen, te weten de Regenboogschool, de Dick Bruna- school en de Leilinde, toegezegd met hun leerlingen te willen mee- doén. In Addis Abbeba de hoofdstad van Ethiopië, wordt midden in een van de sloppenwijken een scholings centrum opgezet. De twee leden van de Kerngroep die onlangs in Ethiopië zijn geweest hebben de bouw van dit centrum bekeken. Voor de inrichting van dit schö"- lingscentrum voor inwoners uit de sloppenwijk zelf is natuurlijk van alles nodig, zoals boeken, compu ters en meubilair. Van de opbrengst van de sponsorloop kan dat wor den aangeschaft. Hoe meer kinde ren zullen meelopen, des te meer zal er kunnen worden aangeschaft. Zoals de voorgaande vier jaren wordt er weer een parcours uitge zet rondom de singel aan de Beatrixlaan in Waddinxveen. Op twee plaatsen langs het parcours worden de lopers muzikaal en rit misch ondersteund door leden van Concordia en enthousiast tromme lende djembécursisten van Kreater. De kinderen van groep 1 tot en met groep 4 starten om 18.30 uur en de kinderen vanaf groep 5 starten om 19.15 uur. Individuele deelname is ook mogelijk. ledereen die mee wil lopen voor dit doel is welkom. Deelnameformulie ren kunnen worden afgehaald bij de volgende adressen in Waddinx veen: Vijverlaan 7; Zuidplaslaan 284; Anna van Hannoverstraat 9.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15