ZEVENHUIZEN IN DE BAN VAN DE FRANSE REVOLUTIE? ASTMA THUIS EN OP SCHOOL NESSELANDE MET GEMAK NAAR HALVE FINALE SCHAKERS MOERKAPELLE BLIJVEN 2E KLASSERS GEMEENTE WIL WELZIJNSBELEID ONTWIKKELEN IN SAMENSPRAAK MET ORGANISATIES Activiteiten-Agenda Hart van Holland 24 maart 2004 "zeveMHuiz^n-moÈrkapelT?] VOLLEYBAL i Door Ron Krul - Zevenhuizen - De nieuwe musical Les Misérables van de Stichting Polderromance gaat vrijdag 16 april in premiere Het Hart van Holland volgt met regel maat de voorbereidingen en woonde afgelopen zondag een repetitie bij met de gehele cast. Een 'kiekje in de keuken' van Jean Valjean, Cozette, Marius, Javert, Eponine en vele anderenzij kunnen bijna niet wachten! Waddinxveen - Eén op de tien kin deren op de basisschool heeft astma. In iedere klas zitten dus wel twee of drie kinderen met astma. Voor het Astma Fonds is dit aanlei ding om in samenwerking met de gezondheidsinstellingen in de regio cursussen over astma voor kinderen en hun ouders te starten, la deze cursus wordt geleerd hoe met astma zo goed mogelijk te leven is. Deze cursus, die georgani seerd wordt door Vierstroom, Groene Hart Ziekenhuis en Gezondheidscentrum Goverwelle bestaat uit zes bijeenkomsten van 75 minuten en is bedoeld voor kin deren van de groepen 5 tot en met 8. De cursussen worden begeleid door fysiotherapeuten en specia listisch verpleegkundigen die een speciale aantekening hebben om deze cursussen te mogen geven. Kindercursus In Waddinxveen start op 13 april een kindercursus. Op een speelse manier komen verschillende onder werpen aan de orde. Er worden spelletjes gedaan, zoals een quiz, kwartetspel, puzzels en rollenspe len. Kinderen leren onder andere wat astma is, hoe ze het uit kunnen leggen aan klasgenootjes, hoe de medicijnen werken, wat ze kunnen doen als ze geplaagd worden van wege hun astma en hoe ze door middel van 'warming-up' oefenin gen beter aan sportactiviteiten mee kunnen doen.Aan deelname aan de cursus zijn geen kosten ver bonden. Voor meer informatie: Vierstroom-Zorglijn, 0182-59 45 00. De Vierstroom, de organisatie voor thuiszorg, jeugdgezondheidszorg 0-4 en maatschappelijke dienstver lening, het Groene Hart zieken huis, het Hofpoortziekenhuis, GGD Midden Holland, apothekers en huisartsen in de regio verzorgen deze cursus in nauwe samenwer king met het astmafonds. VVVV V«f 9 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zeven Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend IJoorgs mevrouw G. Beunder, 0180-631733 luizen-1 »n aan Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: /edere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH. 2 en 3 april: dorpshuis Swanla: Voorjaarsconcert Kleine Trompetter. Zaterdag 15 mei en zaterdag 12 juni: dorpshuis Swanla: Bedrijfsvolleybaltoernooi. Zeven Muzen: 24 mrt: Inl. Mattheus Passion, geref. kerk, 20.00 uur; 3 apr: amateur muziekavond, geref. kerk, 20.00 uur; 19 juni:'Grote Avond', geref. kerk, 20.00 uur. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffte-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken I elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. I kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: donder dag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het I Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten: 9 apr. (paaskaarten), 16 apr. Theater Swanla: 16, 17, 23, 24 apr., 7 en 8 mei: Polderromance "Les Miserables:. OUD VERLAAT De Vierkap: Wo-avond en do-morgen en- avond tekenles (opgeven 010-4554051); I Disco jeugd: 26 mrt.; Creatieve middag jeugd: 7, 21 apr; Paasspeurtocht jeugd: 8 apr.; Bingo: 10 apr.; Koninginnedag: 30 apr.; Beachvolleybal: 10, 11 en 12 apr.; Buurtfeest: 28 aug. Dansles: om de week op vrijdagavond; Soos: 30 mrt., 13,27 apr, I I mei; Klaverjas sen: 2 en 16 apr. De Schakel: 6 apr., 27 apr., 6 mei. MOERKAPELLE Ouderensoos dorpshuis Op Moer: 9.30-1 1.30 uur op 8 apr., 13 mei. 18 mei 2004: Seniorenreis Moerkapelle Rotterdam - Nesselande speelde woensdag 17 maart in eigen huis de derde wedstrijd van de eerste play off ronde tegen Rijnmond vol leybal. Net als in de eerste twee edities waren de Rotterdammers te sterk voor de ploeg uit Schiedam. Via de cijfers 25-18, 25-20, 25-19 werd een duidelijke 3-0 overwin ning behaald. Door dit resultaat speelt Ortec.Nesselande vanaf 27 maart in de halve finale, waarin Piet Zoomers de tegenstander zal zijn. De eerste wedstrijd van de halve finale is op zaterdag 27 maart en wordt om 15.00 uur gespeeld in het Topsportcentrum. Dit is een combi natiedag; om 19.30 uur spelen de basketballer van Rotterdam Basket bal hun wedstrijd tegen Soltsin Weert. Aan de kassa zijn combi- kaarten voor 2,50 verkrijgbaar. Moerkapelle- Het tweede team van Schaakvereniging Moerkapelle heeft in de zevende (en laatste) ronde in klasse 2A van de RSB-com- petitie met 5,5-2,5 gewonnen van Zwijndrecht 2. Door deze uitslag is Zwijndrecht 2 gedegradeerd naar de derde klasse. In Op Moer had Moerkapelle 2 aan een gelijkspel genoeg om zich in de tweede klas se te handhaven. Zwijndrecht moest dus winnen, een moeilijke opdracht, temeer omdat Moerka pelle in twee vooruitgespeelde par tijen een 1,5-0,5 voorsprong had genomen. Al vrij snel nam de match een voor Moerkapelle gun stige wending en toen kopman Arno Luinenburg met een eenvou dige winst voor 4-1 had gezorgd was het pleit beslecht. Naast Arno wonnen ook teamleider Andre Nieuwlaat, topscorer Boudewijn Weijermars (5,5 uit 7) en (zeer fraai) Arie Hoogduijn hun partijen. Kees van Vuuren, Jan Blok en Kevin Bakker kwamen remise overeen. Invaller Michiel Rensen was de enige die verloor. In de onderlinge competitie werd ronde 26 gespeeld. De zes fina listen zijn na deze ronde bekend geworden. Door met zwart een remise te bereiken tegen Ben van Geffen wist Hugo van Elteren de zesde en laatste positie, die recht geeft op het spelen in de finale- groep om het clubkampioenschap, voor zich op te eisen. De eerste plaats na de voorronde is voor Gerard van Ommeren, die met zwart in een onduidelijke positie remise overeenkwam met de reeds voor de finale uitgeschakelde Mar cel de Haan, toevallig wel de huidi ge topscorer van het eerste team. Overige uitslagen: Christiaan Noor- land - Jacques de Lange 0-1; Andre Corpeleijn - Pieter Perdijk 1-0; Mat thias Freeke - Gerrit van Meeteren 1-0; Wim Westerman - Stefan van der Zalm 1-0; Patrick Stam - Jojan- neke Weijermars 0,5-0,5. De stand: 1. Gerard van Ommeren; 2. Maar ten Vroegindeweij; 3. Dick Bac; 4. Ben van Geffen; 5. Wouter Vroegin deweij; 6. Hugo van Elteren. Ook de jeugd liet van zich spreken. In de kampioensgroep geven Jojan- neke Weijermars en Dirk-Jan van den Berg elkaar nog steeds niets toe. Beiden hebben 6 punten uit 6 partijen. Hun onderlinge duel gaat beslissen wie er jeugdkampioen van Moerkapelle wordt. In de tweede groep won Martijn de Wit opnieuw. Hij gaat vrijwel zeker deze groep winnen, want hij staat al 1,5 punt voor op de concurren tie. Boskoop - De gemeente Boskoop is bezig met de ontwikkeling van welzijnsbeleid. Het doel hiervan is te bekijken of zaken zoals maat schappelijke participatie, toegan kelijkheid van voorzieningen en zelfredzaamheid van burgers nog beter bevorderd kunnen worden door de inzet van gemeentelijke en overige middelen. De gemeente wil Boskoopse organisaties, verenigin gen en instellingen hierbij nauw betrekken. Natuurlijk is er al veel 'welzijn' in Boskoop. Een groot aantal organi saties verzorgt met elkaar een goed functionerend 'welzijnspak- ket', maar tot op heden ontbreekt een afgewogen inzet van al die activiteiten in onderlinge samen hang. Die afweging wil de ge meente gaan maken. Bovendien is de gemeente verplicht het accom- modatiebeleid te herwaarderen. Binnen dit beleidsveld is een bezui nigingsopdracht neergelegd voor alle gemeentelijke accommodaties (dus niet alleen voor sociaal-cultu rele of sportaccommodaties). Dat heeft natuurlijk veel raakvlakken met welzijnsbeleid, hoewel er op dat gebied geen bezuinigingsop dracht ligt. Samen met organisaties en verenigingen De gemeente wil het welzijnsbeleid ontwikkelen in samenspraak met Boskoopse organisaties, verenigin gen en instellingen die een vorm van welzijn-, cultuur- of sportaan- bod verzorgen. "Al die kennis en ervaring bij elkaar is de belangrijk ste input voor de ontwikkeling van het welzijnsbeleid", aldus wethou der De Jager. Om de inbreng van de betrokkenen te structureren heeft de gemeente hen een vragenlijst toegestuurd. Op die manier kan er een analyse van het huidige aan bod worden gemaakt. Bovendien organiseert de gemeente op 6 april twee bijeenkomsten: een voor vrij willigersorganisaties en een voor professionele welzijnsaanbieders. Tijdens deze bijeenkomsten kun nen ervaringen, inzichten en idee ën worden uitgewisseld. Sociale kaart en sociale agenda De vragenlijst en de inbreng van de bijeenkomsten leveren de informa tie voor de 'sociale kaart'. Deze geeft antwoord op: - welk welzijnsaanbod heeft Bos koop op dit moment - op welke plekken - in welke accommodaties - hoeveel gebruik wordt daarvan gemaakt - hoe functioneert dat Deze kaart zal in mei in de raads commissie worden behandeld. Naar aanleiding hiervangaan gemeente en organisaties verder met de ontwikkeling van het wel zijnsbeleid, oftewel de 'sociale agenda': wat beogen we met de gezamenlijke inzet van alle wel- zijnscapaciteit, en hoe kunnen we dat het meest effectief realiseren? Na de zomer zal de gemeente de ontwikkeling van het welzijnsbe leid afronden. De gemeente heeft een bureau ingeschakeld om het proces in goede banen te leiden. Van harte welkom op 6 april Vertegenwoordigers van alle Bos koopse organisaties, verenigingen en instellingen die een vorm van welzijn-, cultuur- of sportaanbod verzorgen zijn van harte uitgeno digd voor de bijeenkomst op dins dag 6 april. Deze bijeenkomst vindt plaats op het gemeentehuis en begint om 19.30 uur (zaal open om 19.00 uur). Voor meer informatie: 0172-219500 of per mail LBuitendijk@boskoop.nl.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 6