POLITIEKORPS NEEMT AFSCHEID VAN PIET KEIJZER BANDJES-AVOND IN OP MOER OP 27 MAART FAMILIEDAG SOOTJEVISCH PAASBINGO PAASZANGAVOND J0LANDA VERLAAT NA 10 JAAR REISBURO DE ZWALUW COÖRDINATOR GEVRAAGD VOOR COLLECTE KINDERHULP DIRECTRICE HUISHOUDSCHOOL OP BEZOEK BIJ "ONS VERLEDEN" V00RJAARS CONCERT KLEINE TROMPETTER Hart, van Holland 24 maart 2004 ^TËÏÏÏÏÜTzEN MQERKAPELLE oagina 7 Door Karin Heeren ril Bos- gen van bod ;no- Jins- indt en i om 3500 Zevenhuizen - Met een druk bezochte receptie in dorpshuis Swan- la heeft Piet Keijzer afscheid genomen van de actieve dienst bij de politie. Hij maakt gebruik van de 'TOR', de tijdelijke ouderen rege ling. Formeel blijft hij daarmee in dienst bij het korps, echter inac tief. Samen met zijn vrouw werd hij opgehaald door een postkoets en begeleid door twee motoragenten naar het dorpshuis gebracht. De postkoets en de welkomstmuziek zegt iets over Piet Keijzer: tij dens een aantal toespraken werd gerefereerd aan een aantal per soonlijke eigenschappen die bij een deel van de aanwezigen her kend werd. Piet Keijzer gaat in 1968 naar de 'politieschool' en na zijn oplei ding begon hij bij de rijkspoli tie in Oudewater. Destijds vielen kleine gemeenten met minder dan 25.000 inwoners onder het korps van de rijkspolitie, ook wel de 'boe- renpolitie' genoemd. Piet heeft daar niet zo heel erg lang gewerkt, al snel vervolgde hij zijn carrière bij de verkeerspolitie. Na vijf jaar in het district Den Haag gewerkt te hebben ging hij naar de Algemene verkeersdienst, bij de basissurveil lance groep. Met plezier kijkt Piet Keijzer terug op deze tijd, waar dit politieonderdeel rondreed in Range Rovers en daar zelfs vracht auto's mee konden verslepen. Een intensieve tijd bij de politie met diensten van twee dagen 'op' en dan twee dagen 'af'. Privé was dit na een aantal jaren niet meer te combineren. Inmiddels waren er kinderen bij de familie Keijzer en daarom besloot Piet te gaan wer ken bij de meldkamer van de alarmcentrale. Na enige jaren ging hij werken als coördinator veiligheid bij de Twee de Kamer in Den Haag. Destijds was het gebied van het Binnenhof nog 'rijkspolitie gebied', buiten de muren van het Binnenhof was het gebied van de gemeentepolitie Den Haag. Destijds was Piet Keijzer al politiek geïnteresseerd en hij kijkt dan ook terug op een leuke tijd met vele externe contacten, veelal met politieke figuren. Bij de reorganisatie in 1993 waarbij het onderscheid tussen rijks- en gemeentepolitie wegviel, ging Piet Keijzer bij de politie Hollands Midden werken als preventiemede werker en voorlichter. De voorlich tingsfunctie is er later afgegaan zodat Piet zich uitsluitend op pre ventiewerkzaamheden kon richten. De laatste jaren heeft Piet Keijzer zich bezig gehouden met het 'Poli tie Keurmerk Veilig Wonen' en met de beveiliging van bedrijfsterrei nen. En daar houdt hij voorlopig ook niet mee op. Want een inactie ve dienst bij de politie betekent in geen geval dat Piet Keijzer inactief zal zijn. Hij heeft een eigen bedrijf je opgezet, AaBeeKaa, en zal zich toeleggen op het geven van bevei- Moerkapelle - Wild Dudes, H&V band, Kevlar en Fo(u)r Bourbon tre den op tijdens de bandjes-avond die zaterdag 27 maart in dorpshuis "Op Moer" gehouden wordt. Deze "Night of the summertime" is een jaarlijks terugkerende evenement. Er hebben zich vier bandjes aange meld met een zeer verschillend repertoire. Dat belooft een gevari eerde avond te worden, die gepre senteerd wordt door Arie Boertje. De avond is gratis toegankelijk. De avond begint met een optreden van de band Wild Dudes met een muziekstijl die ze zelf als unk omschrijven. De tweede band is inmiddels een begrip in de omge- Moerkapelle - In de kerk van de Gereformeerde Gemeente wordt zaterdag 27 maart de jaarlijkse paaszangavond gehouden. Kinder koor Asarela en jongerenkoor Nethanja werken aan deze avond mee. Verder is mannenkoor Datheen uitgenodigd en de muziekgroep onder leiding van Marja van den Beek levert een ving van Moerkapelle, de H&V band heeft verschillende optredens gegeven en de muziekstijl is te omschrijven als Blues en Rock Roll. De leden van de derde band, Kevlar, komen voornamelijk uit Zevenhuizen en zij spelen onder andere een aantal nummers van Metallica. De avond wordt afgeslo ten met de band Fo(u)r Bourbon, die een spetterende Rock Roll afsluiting van deze avond gaat ver zorgen Op Moer biedt deze bands een pro fessionele geluidstechnicus in een gezellige zaal met sfeerverlichting. Iedere liefhebber van live muziek is van harte welkom. instrumentale bijdrage. Spreker is de heer A. van Stuijvenberg, bestuurslid van stichting Kom Over En Help. Er wordt een collecte gehouden voor KOEH, waarvan de opbrengst bestemd is voor de ondersteuning van onderwijspro gramma's voor basis - en beroeps onderwijs in Albanië, ledereen is welkom vanaf 19.45 uur. Zevenhuizen - De jaarlijkse familie dag van viswijvenkoor Sootjevisch wordt zondag 28 maart gehouden in dorpshuis Swanla. De familiedag is bedoeld om familie, vrienden en donateurs te laten kennis maken met het (nieuwe) repertoire en het "kunnen" van de koorleden. Dit jaar is er samenwerking gevraagd van Shantykoor "De Maeze Sang- hers" uit Schiedam. In een in 18e- eeuwse stijl aangekleed Dorpshuis, - wasgoed aan de lijn,teilen, man den, visnetten en andere attribu ten-, worden de genodigden ont vangen met koffie en door de vis wijven zelf gebakken taart. In de theaterzaal zullen de optredens te bewonderen zijn en wat dat alle maal inhoudt is tot zondag aan- Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521 Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. staande een verrassing. Gezien de wekenlange inspanningen van de koorleden, de gasten De Maeze Sanghers, en van het combo, belooft het een verrassende avond te worden. Na ruim 10 jaar werk zaam te zijn geweest bij Reisburo De Zwa luw, heeft Jolanda van Leeuwen-van Fulpen besloten om te stop pen met werken. KERKDIENSTEN - 28 maart Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. G. van Vel- zen; 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.C. de Borst. Nesselande 10.00 uur ds. P. Nagel. Geref. kerk 9.30 uur ds. R. Klijnsma. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr. G. Glastra. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. H. Paul. Herv. Gem. 9.30 uur ds. E.F. Ver- gunst; 18.30 uur ds. C. Boele. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Zevenhuizen - De paasbingo, die op zaterdag 25 maart in het dui- venlokaal van de Stromvliegers gehouden zou worden, is uitgesteld en zal nu worden gehouden op zaterdag 24 april. Kwijtgeraakt: autosleutel met afstandbediening van Peugeot - 0180-632782 23 maart werd Jaap, het is echt waar, 50 jaar! Liefs Galabae Hoera! Wilma en Gerrit gaant trou wen, gefeliciteerd! Pa en ma vd Ent Zevenhuizen - In het hele land wordt in de periode van 25 april tot en met 1 mei geld ingezameld voor het Nationaal Fonds Kinderhulp. Dus ook in Zevenhuizen. Alleen... wie durft het aan om voor één jaar de plaatselijke coördinatie van de Kinderhulpcollecte op zich te nemen. Er is een grote lijst met trouwe collectanten voorhanden. Het is natuurlijk ontzettend jam mer als deze collecte dit jaar in Zevenhuizen niet door zou kunnen gaan. Zeker voor de kinderen die de hulp, juist in deze tijd, zo drin gend nodig hebben. Dus... wie durft deze uitdaging aan? Voor meer informatie: mevrouw W. van Heijningen,telefoon 0180- 633784. Zevenhuizen - De Kleine Trompet ter geeft op 2 en 3 april een voor jaarconcert voor donateurs in de theaterzaal van dorpshuis Swanla. Het thema van de avond is dans. Door alle leden van De Kleine Trompetter zal muziek gespeeld worden die een relatie met dans heeft. Het leerlingenorkest en de slagwerk-kits zullen de avond ope nen, waarna de harmonie het over neemt. Na de pauze treedt Afslag 9 aan, waarna de harmonie de avond afsluit. Zowel voor de pauze als na de pauze is er ruimte voor een solist. Benny Verbakei geeft een vir tuoze accordeonsolo, begeleid door de harmonie met het nummer Black and White van Fernando Francia. Na de pauze brengt Dennis Brok samen met de harmonie het num mer Little "B" ten gehore. Verder zullen nummers als The Saint in the City, Cordilleras de los Andes, Fame, The Blues Factory en vele andere nummers gespeeld worden. Belangstellenden zijn van harte welkom. Kaarten zijn af te halen bij de Rabobank in Zevenhuizen. Zevenhuizen - Het historisch Cen trum Ons Verleden houdt zaterdag 27 maart open huis. Voormalig directrice van de Huishoudschool, mevrouw Maartje Vos, brengt deze dag een bezoek aan de wisselten toonstelling over de boerderijen. Belangstellenden zijn van harte welkom. Ook aanwezig is de geneaologische werkgroep en in de filmzaal is nog eenmaal de film te zien die gaat over de bedreiging van het water in de toekomst. Op de bovenver dieping van het museum is de ten toonstelling van de droogmakerij en met de bemalingen rond de Rotte en directe omgeving, en bij de Jan C. Lunenburg Stichting kan men genieten van de molenrijk dom in vroeger jaren met dit keer de Schermer in Noordholland, ledereen is welkom zaterdag 27 maart van 14.00 tot 16.30 uur. Leerlingen op de Huishoudschool met als derde van rechts op de bovenste rij juffrouw Vos, de foto is gemaakt seizoen 1959-1960. Jolanda is jarenlang het gezicht van Reis buro De Zwaluw geweest. Toen het reisbu reau in 1994 werd gestart, werd zij aange nomen als reisadviseuse. Tot ongeveer 3 jaar terug heeft ze deze functie full-time vervuld. Na de geboorte van haar dochter is ze part-time gaan werken, waardoor vaste klanten haar wat minder zagen. Na de geboorte van haar tweede dochter heeft ze besloten om helemaal te stoppen met wer ken om voor haar gezin te zor gen. Op vrijdag 26 maart zal zij voor de laatste keer aanwezig zijn op het reisbureau. Indien u, als klant, afscheid van haar wilt nemen, dan kunt u aanstaande vrijdag nog even binnenlopen om haar de hand te drukken. ligingsadviezen. Daarnaast heeft Piet Keijzer een passie voor tuinie ren, al jarenlang kweekt hij van alles in eigen tuin. Uiteraard wer den tijdens de receptie ook hieraan herinneringen opgehaald. "Zelfs briefjes op de deur met 'jam te koop' waren niet ongewoon." Na de toespraken van de district chef en de chef 'team ondersteu ning' wilde Piet Keijzer zelf ook een kritische noot kwijt. Hij sprak zijn zorg uit over deze maatschap pij en drukte het korps op het hart, in een vergelijking met het boeren bedrijf, niet alleen met de machi nes bezig te zijn, maar ook het land niet te verwaarlozen. Na het offici ële deel was er voor collega's, fami lie, vrienden en bekenden gelegen heid om Piet de hand te schudden. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079- 593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur).

Hart van Holland | 2004 | | pagina 7