INFORMATIEDAG VERWONDINGEN BURGEMEESTER VALLEN MEE... UITVAARTVERZORGING AAT VAN LEEUWEN WINTER KAMPIOEN HSW VOORJAARSCONCERT CONCORDIA PROJECT "VERVOER" OP ICHTUSSCH00L AFGEROND WADDkNXVEEN/B'o'sKOor^n OPEN DAG OVER MSTS TOOS TURNSTERS NAAR HALVE FINALE SCHAKERS KRIJGEN LES VAN RIVAAL pagina 8 Hart van Holland 24 maait 2004 *4 U I a 0 Waddinxveen - Burgemeester Jonkman liep donderdagavond 18 maart wat lichte verwon dingen op na een valpartij. Gelukkig was hij op weg naar basisschool de Leilinde waar de kin deren van groep 8 juist EHBO examen deden. Daar kwam hij in handen van Gerlinda en Elise die hem de juiste behandeling gaven onder toeziend oog van Mevrouw Lichthelm, de exa minator. Burgemeester Jonkman was die week op diverse scholen geweest om de verrichtingen van de kinderen te volgen zoals stabiele zijligging, beademen, alarmeren en het aanleggen van ver schillende verbanden. Ook werd hun kennis van de theorie getoetst. Hij was zeer onder de indruk, prees de kinderen en vond het fijn dat er weer zo veel scholen waren die EHBO in hun lespakket hadden opgenomen. Zo overhandigde de burgemeester op maandag 15 maart op de Kon. Beatrixschool en de Kar dinaal Alfrinkschool de getuigschriften aan de kinde ren. Op 16 maart waren de Theo Thijssenschool en de Kameleonschool aan de beurt. Dit gebeurde in de Unie waar iedereen gastvrij werd ontvangen. Dokter Beeker overhandigde de getuigschriften op de Rehoboth- school. Woensdag 17 maart was het examen van de Bethelschool en de Eben Haezerschool en de laatste In Aalsmeer werden afgelopen zaterdag 20 maart de kwartfinale wedstrijden voor het Nederlands kampioenschap turnen gehouden. Ingeborg Droge en Desiree den Ouden plaatsten zich in de catego rie Pupil 2 NWS (meisjes van 11 jaar) voor de halve finale. Eerst kwam Denise de Wilde voor TOOS in actie. Zij turnde in de Instap (meisjes 9 jaar) een stabiele wedstrijd. Helaas kon zij op de balk haar zenuwen niet helemaal in bedwang houden. Dit koste haar een vol punt op dit toestel en uit eindelijk ook plaatsing voor de halve finale. Met 32.900 punten kwam zij 0.3 punten te kort en ein digde ze als 17de. Bij de pupillen 2 kwamen maar liefst vijf turnsters van TOOS in actie. Naast Ingeborg en Desiree ook Tessa Gutker, Car men Venema en Brenda Blom. Brenda was de hele week ziek geweest en miste kracht en condi tie om een goede wedstrijd te tur nen. Zij kwam met 26.375 niet ver der dan een 31ste plaats. Carmen Venema wisselde twee uitstekende oefeningen op brug en sprong af met twee matige oefeningen op balk en vloer. Ze kwam uiteindelijk minder dan 0.2 punt te kort om zich te plaatsen. Tessa draaide een goede wedstrijd maar werd door een, volgens de trainer, foute beslissing van de jury uit de top van het klassement verbannen. Door een afgekeurde sprong (0.0 pun ten) was zij direct kansloos voor plaatsing. Ingeborg en Desiree turnden een goede wedstrijd. Beide hadden ze één minder goed toestel, maar daar stonden drie uit stekende oefeningen tegenover. Hierdoor plaatsten zij zich terecht voor de halve finale. Nu was het de beurt aan Leonie Heikens en Tiffany Smit. Zij kwa men uit in de categorie Jeugd NWS (meisje 12 en 13 jaar). Beide dames zijn dit jaar gepromoveerd vanuit een lagere klasse en hoewel ze hun programma redelijk goed afwerk ten, kwamen zij nog te kort om mee te kunnen doen om de hoog ste plaatsen. Zij werden respectie velijk 25ste en 34ste. Als laatste kwamen José Droge en Rosanna van Bruinessen in de cate gorie Senior NWS (meisjes 16 jaar en ouder) aan de beurt. Rosanna is ook gepromoveerd en haar pro gramma komt ook nog wat moei lijkheid te kort. Toch draaide ze een prima wedstrijd en eindigde op een keurige 18de plaats. José deed het nog beter. Met name haar brug was goed, maar ook zij kwam minder dan 0.2 punten te kort om zich te plaatsen en ze moest genoegen nemen met de 13de plaats. De halve finale van Ingeborg en Des iree is op 8 en 9 mei in Vught. De Vries Uitvaartverzorging orga niseert op zaterdag 27 maart een grote informatie dag over uit vaartverzorging. Op deze dag kan iedereen zich laten infor meren over uitvaarten en alles wat daarmee te maken heeft. Er zijn ook verschillende stands, o.a. met allerlei soorten rouw kaarten. Ook zal er een stand zijn met verschillende rouwkisten. Wim Rip heeft de rouwbloemen verzorgd en hij heeft ook enkele voorbeelden bij zich van rouw- boeketten. Er zijn ook uitvaartlei- ders aanwezig om voorlichting te geven over een uitvaartplechtig heid. Daarnaast is er de hele dag live muziek van Martin Stone en DJ. Remco. Deze Waalwijkse zanger wordt ook regelmatig gevraagd om bij rouwdiensten een van zijn nummersten gehore te brengen. Buiten voor de Kerk staat een rouwbus van firma van der Poel. Dit is een uitvaartbus die men kan huren om zo met de overledene de laatste tocht te maken naar crematorium of begraaf plaats. Steenhouwerij Sande uit Zoetermeer is aanwezig met een collectie stenen in verschillende variëteiten en soor ten, hij geeft graag informatie over stenen en het onderhoud daarvan. Deze dag is op zaterdag 27 maart van 11.00 uur tot 17.00 uur in de hal van de Ontmoetingskerk, Groenvoorde te Waddinxveen. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heerH.S. de Vries onder de telefoonnummers 0182-630828, 0800-7837343825, 0800-sterfgeval of per email info@devriesuitvaartverzorging.nl, of kijk op www.devriesuitvaartverzorging.nl Waddinxveen - De wintercompeti tie van de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) is gewonnen door Aat van Leeuwen. In de 14e en-laatste wedstrijd, in de Ring vaart bij Aalsmeer, werd goed gevangen. Tien deelnemers visten ruim 43 kilo witvis bij elkaar en zorgden voor de beste vangst van het winterseizoen. Aat van Leeu wen buitte zijn door loting verkre gen gunstige kopplaats volledig uit. Zijn vangst van 13.540 gram aan voorn en brasem was voldoen de voor de overwinning. Goed werd er ook gevangen door Wim Houtman (tweede met 7.820 gr.) en Rinus Reichard (derde met 7.270 gr.). Rob Jenner, die op de andere kop zijn hoge klassering moest verdedigen, maar deze poging in het water zag vallen, eindigde met 4.870 gram op de vierde plaats. De vijfde plaats was voor John van Elswijk met 3.710 gram. Aanstaande zaterdag wordt de afsluitende wedstrijd van het winterseizoen gehouden. Inschrijf geld 4,-. Vertrek vanaf het station NS om 6.00 uur. Waddinxveen - De Trainsimulator gebruikersgroep van Hobby Com puter Club HCC houdt zaterdag 3 april een open dag in zalencentrum "Het Trefpunt" aan de Stations straat 18. De gebruikersgroep bestaat één jaar en telt ruim 350 leden. Microsoft Trainsimulator (MSTS) is een computersimulatie die alle facetten van het treinverkeer in zich heeft; van het rijden met stoom-, diesel- en elektrische loco motieven tot het maken van een dienstregeling. Bezoekers krijgen gelegenheid om vragen te stellen aan routeontwerpers, sceneryma- kers en andere 'gevorderde' leden die zich met deze hobby bezighou den. In drie parallelsessies worden verschillende aspecten van MSTS gepresenteerd op een groot video scherm. Daarnaast is het mogelijk om aanvullende hard- en software voor MSTS te bekijken en aan te schaffen, ledereen is welkom van 13.00 tot 16.30 uur. De toegang is vrij. school was basisschool de Leilinde. Totaal startten 201 kinderen met de cursus waarvan 198 hun getuigschrift in ontvangst mochten nemen. In 19 weken werden de lessen gegeven door vrijwilli gers van de EHBO vereniging. De EHBO vereniging is op zoek naar vrijwilligers want dit jaar moesten er scholen teleurgesteld worden. Voor meer informatie: 0182 - 619440 of www.ehbo-wad- dinxveen.nl. Waddinxveen - Het tweede team van Waddinxveen speelde afge lopen donderdag in haar laatste wedstrijd thuis tegen de aartsri vaal, het derde team van Messema- ker uit Gouda. Deze wedstrijd was er alleen voor de statistieken, want het derde team van Dordrecht was op maandag 15 maart al met over macht kampioen geworden en de Waddinxveners hadden weinig kans om beste tweede, wat recht geeft op promotie, te worden. De wedstrijd begon heel slecht voor de thuisploeg, zij kwam namelijk al gauw met 3-0 achter, nadat Bert van de Knaap, Wim van de Hoek en Nico Dannis hun partijen verloren. Eduard Philipse en invaller Albert Prins verloren later ook en het ver lies kon, met nog drie partijen te gaan, niet meer worden voorko men. De punten voor de Waddinx veners werden behaald door een remise van Bart van Putten en over winningen van Barthold Jansen en Leon Willemen wat de eindstand bracht op 5,5-2,5 voor de bezoe kers. Ondanks dit verlies blijft Wad dinxveen tweede in de groep, alleen moet deze plaats worden gedeeld met het eerste team van Hoeksche Waard. Kopman Leon Willemen is met een score van 6,5 uit 7 topscorer van de tweede klas se geworden. In de huishoudelijke competitie deed koploper Erik Hennink goede zaken door zijn naaste concurrent Theo van Herk te verslaan. Ronald Dannis profiteerde van het verlies van Theo, door in een korte partij Wim van Os met lege handen te laten, en klimt daarmee naar de tweede plaats. Wim van Vuuren won een loper in het eindspel tegen Mark van Putten en maakte dit af en won. Jeroen Eijgelaar en Peter de Louw hadden donderdag de langste partij van de avond, welke eindigde in een gelijkstaand lopereindspel in remise. Ton Kuiper speelde sterk tegen Hans van Wou denberg. Ton ruilde voordelig zijn toren voor twee van stukken van Hans en buitte dit voordeel knap uit en won. Ton van Nieukerke offerde een toren, maar dit bleek iets te wild en verloor van Arjan Hennink. Henk Stam leek beter het eindspel in te gaan dan Ryan den Drijver. Ryan is echter niet voor de poes en behaalde remise na een slimmigheidje. Dirk van Offeren won een stuk van Teun van der Lin den en wist hier wel raad mee en won. Jeroen van de Veen was net als vorige week al heel snel klaar, maar het resultaat was anders dan vorige week, hij verloor namelijk van Adriaan van de Starre. Randy Girdhari won in het eindspel een paar pionnen van Gerard Toren beek. Randy haalde een dame en Gerard gaf op. Nieuwe stand aan kop: 1. E. Hennink, 2. R. Dannis, 3. T. van Herk. Volgende week woensdag speelt het derde team van Waddinxveen haar laatste wedstrijd uit tegen de koploper, het vierde team van Vast- ned Rotterdam. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia zal vrijdagavond 26 maart verschillende sterren ont moeten tijdens haar jaarlijkse voor jaarsconcert. Het harmonie orkest en het opleidingsorkest C-Akkoord, beide onder leiding van dirigent Jeroen Wentel, spelen deze avond verschillende muziekwerken waar diverse muzikale beroemdheden en filmhelden in te horen zijn en tevens zullen deze middels film beelden en/of foto's ook getoond worden. Het voorjaarsconcert wordt gehouden in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde en begint om 20.00 uur. De zaak is open vanaf 19.30 uur. Kaarten a 5,- zijn te verkrijgen aan de zaal, of telefonisch te bestellen bij de heer J. Romijn, telefoon 616297. Jaren '70 '80-platen gezocht! 06-28231811 Boskoop - De leerlingen van de Ich- thusschool hebben zich de afge lopen weken bezig gehouden met allerlei vormen van vervoer. Zo zijn de kleuters zijn met de trein naar Gouda gereden en hebben ze een rondleiding gekregen op het stati on, zijn ze naar de Hoogeveense- weg geweest om verschillende modelvliegtuigen te bekijken en hebben ze een bezoek gebracht aan het vervoersbedrijf Connex- xion. Voor groep 3, 4 en 5 stond het Maritiem museum en het museum schip de Buffel centraal. Vervolgens zijn ze ook nog met de Lightrail naar Gouda geweest en hebben de groepen op school een vrachtauto van de firma van Noort van binnen en van buiten bekijken. Voor de leerlingen van groep 5 kwam de heer Pos een gastles geven over de fiets. Groep 6 heeft alles van de trein bestudeerd en een excursie gemaakt naar Leidschendam naar de werkplaats van Nedtrain. Daar konden zij onder andere zien hoe de treinen worden gerepareerd. De leerlingen van groep 7 hebben in Noordwijk bekeken hoe Andre Kuipers straks naar het ISS, Interna tional Space Station, gaat en daar allerlei proeven in de ruimte gaat houden. De kinderen van groep 8 konden zich op internet uitleven om een werkstuk te maken over Schiphol, waarna ze op Schiphol alles in wer kelijkheid konden gaan bekijken. Op creatief gebied konden de leer lingen uitbeelden waar zij mee bezig waren geweest. Ouders en belangstellenden konden vorige week woensdagavond op school de resultaten daarvan bewonderen. (Foto: Ichthusschool)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8