GESLAAGD VOORJAARSCONCERT 'clubkampioenschap CONCORDIA EN C-AKK00RD MIDGETGOLF: TRIPLETTE COMPETITIE WADDINXVEENSE SJOELERS BANDAVOND IN DE TUNNEL PAAS-ACTIVITEITEN OP DIERENDAL GEESTGRONDENTOCHT KINDER BINGO WINTERSEIZOEN HSW AFGESLOTEN KOPPELKLAVERJASAVOND EEN BEZIGHEID VOOR JONG EN OUD Hart van Holland 31 maart 2004 WADDINXVEEN/BOSKOOP Sjoelen Toerfietsen Hengelsport De vereniging Midgetgolf op clubniveau Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia tovert elk jaar de Ont- moetingskerk om in een concert zaal. Dit jaar, vrijdagavond 26 maart, was het concert "Meet the Stars at Concordia" getiteld. Het concert bestond uit een afwisselend programma onder lei ding van dirigent Jeroen Wentel. Naast dit orkest heeft de vereni ging een opleidingsorkest bestaan de uit jongeren van Concordia Waddinxveen en Excelsior Bos koop, genaamd'C - akkoord'. Beginnende muzikanten kunnen hier ervaring opdoen in het spelen in orkestverband. Ook zij lieten vanavond in een aantal werken van zich horen die onder eveneens onder leiding van Jeroen Wentel stond. De presentatie was in handen van Marcel Ceulen. Het concertorkest opende met 'Hooray for Holly wood' van Richard Whiting waarbij alle bekende sterren de revue pas seerden. Aansluitend speelde Con cordia verdienstelijk 'A tribute to Gilbert Becaud' naar een arrange ment van R. Kernen. In de 'Paso Doble for Band', gecomponeerd door het Concordia lid Joop van Eek, werden de stierenvechters en de toreadors door het orkest goed weergegeven. Iedere partij van het orkest heeft in 'Jungle Book' van Sherman en Gilkyson een hoofdrol en werd ondersteund door de gelijknamige tekenfilm. Het beken de afscheidslied, meedeinlied en poplied 'You'il never walk alone' van Hammerstein en Rodgers, werd als hommage voor alle noeste wer kers aan het nieuwe verenigingsge bouw "de Hoge Noot" gespeeld. Het 'Top of the World' van Bettis en Carpenter werd precies en strak gespeeld. Na de onderbreking speelde het opleidingsorkest C-akkoord een viertal werken. Dit orkest, bestaan de uit 30 zeer enthousiaste jonge ren in de leeftijd van 9 tot en met 16 jaar, lieten in 'I'm a Believer' van Paul Diamond, 'Music from Hercu les' van Alan Menken, 'Ashford Celebration' van Ralph Ford en de jazztune 'Caravan' van Duke Elling ton horen dat, ondanks het feit dat hier en daar de afsluiting haperde, het jeugdorkest bijna een vol waardig begeleidingsorkest is. Vervolgens speelde Concordia de 'Wonky Tonky' mars van Johan Evenepoel, waarin duidelijk tot uiting komt dat dit onderdeel nog steeds beheerst wordt. Met de 'Joagy Carmichael Selection' van de gelijknamige Carmichael werd deze ster uit de dertigerjaren, die in 1935 furore maakte in Holly wood, de sfeer mede door de fagotsolo, goed benaderd. In 'The Three Tenors' naar een arrange ment van James Christensen, speel den drie saxofoons een goede parodie van de bekende tenoren. C-akkoord en Concordia speelden vervolgens de love song 'Sir Duke' van Stevie Wonder. Voorzitter Leo Verweij bedankte na afloop de medewerkenden met een bos bloemen. Waddinxveen - De leden van de Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen speelden 23 maart twee par tijen voor het clubkampioenschap triplette. De tussenstand per 23 maart is als volgt: 1. Toos Wubben/Jan Kooistra/Leen Roos 5-4-22+; 2. Ton en Jopy Hulskamp/Peter Rubeling 6-4-8+; 3. Wout Versluis/Elly Nieuw- land/Andries Roos 5-3-20+; 4. Her man Verwaal/Henry van Wagenin- gen/Toon van der Velde; 5. Babs Allaard/Hanna de Wilde/Wil Vons 6- 3-5+; 6. Hans van Woudenberg/ Arnold en Marco Janssen 6-3-0; 7. Imca Matla/Corrie Monster/Anneke Grootjen 5-3-6-; 8. Harm Maillé/Jan Lapaer/Jan van Luiken 5-3-13-; 9. Rob/Ron en Fred van Dijken 5-2-0; 10. Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas/Norbert Schifferling 6-1-25-; 11Wim Hendriks/Riek de Jong/Bert Grootjen 6-1-261. De volgende wedstrijden vinden plaats op 30 maart. Waddinxveen - De kampioen van de Waddinxveense Sjoelers Kees Kuipers zal, nu het einde van de competitie nadert, naar alle waar schijnlijkheid zijn titel prolongeren. Op dit moment staat hij in de A- klas eerste met 136.350 punten, met achter hem op de tweede plaats Jan Kersbergen met 133.620 punten. Moordrechtenaar Wim Slingerland staat derde (132.500) en de vierde plaats is voor Dick Dros. Pascal van Gils, leider van de B-klas, kan met 129.460 punten nog prom overen. Achter hem staat Gouwe naar Cor Faay met 129.270 punten op de tweede plaats, op de voet gevolgd door Frans Bouwmeester (129.137). In de C-klas is de spanning te snij den, omdat Cees Slingerland (119.825), Otto Supusepa (119.800), Bas Koppenaal (119.250) en Arie Roos (119.138) allemaal nog kampi oen kunnen worden en kunnen promoveren naar de B-klas. Johan Garlich moet oppassen voor degra datie met 111.100 punten. De D-klas wordt aangevoerd door Cor van Gils met 109.640 punten, die nog in staat moet worden geacht om te promoveren. Op de tweede plaats in D staat Annie Endeveld (108.070) en Annie War- melink volgt op korte afstand (107.475 punten). Ben den Ouden staat in deze klas 13e (100.400) en zal boven de 100 moeten blijven gooien wil hij niet degraderen naar de laagste klasse. De nummers één tot en met drie in de E-klas doen niet veel voor elkaar onder, Paul van de Meer (99.978), Ronald Meijer (99.586) en de 89- jarige Wim Slingerland sr. (99.550) kunnen allen nog promoveren. De rode lantaarn wordt gedragen door Riet Looman (94.590 punten). Boskoop - Jongerencentrum de Tunnel verzorgt zaterdag 3 april een avondvullend programma met de optredens van twee bands. Allereerste is het de beurt aan Scal lywag. De muziek van Scallywag kan wor den omschreven als gespierde rock: pakkende melodies worden Waddinxveen - Kinderboerderij Dierendal heeft, samen met de werkgroep natuur en milieu educa tie, in de paasvakantie verschillen de activiteiten op het programma. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 april Regio - Toervereniging Zoetermeer '77 houdt op Tweede Paasdag - maandag 12 april - de Geestgrond- entocht. De route gaat voor wat betreft de langere afstanden door de duinen naar de bollenvelden, kopje van Bloemendaal en Spaarn- woude. Deelnemers kunnen kiezen uit 5 afstanden: 20, 40, 60, 90, 140 en 165 km. Er kan worden gestart vanaf 8.00 uur (voor de drie langste afstanden) tot 14.00 uur (voor de twee kortste afstanden) De kosten Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging de Paddestoel wordt woensdag 7 april van 13.30 tot 15.30 uur een kinder bingo gehouden voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De entree bedraagt 1,25 voor leden en 1,50 voor niet-leden. Waddinxveen - Met de gebruike lijke (koppel)wedstrijd sloot de Hengelsportvereniging Waddinx veen afgelopen zaterdag in de Amstel-Drecht het winterseizoen af. Twaalf deelnemers vingen geza menlijk 18 kilo witvis, een slechte vangst derhalve. Winnaar werd het koppel Romeijn/Van Steenderen met 3.940 gram. Tweede en derde werden de koppels M. van Leeu- wen/Reijm (3.700 gr) en Houtman/Jenner (3.220 gr). HSW-lid Erwin Keijzer heeft goed gepresteerd in de nationale hen- gelcompetitie van John Kooij Hen gelsport in de afgelopen maand maart. Er werd gevist in de Oude Rijn tussen Koudekerk en Nieuwer- brug. Van de 224 deelnemers ein digde hij met 13 punten op een mooie 13e plaats. Zaterdag 10 april start HSW de zomercompetitie. De eerste wed strijd, in een serie van tien, waar van twee verplicht met de vaste hengel, wordt gevist in de Oude Rijn. HSW'ers kunnen zich op de dag zelf bij het station NS aanmel den vóór 6.00 uur. Dit is tevens het tijdstip van vertrek. Informatie is verkrijgbaar bij A. van Leeuwen, telefoon 615225. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk de Zuidpias houdt op vrijdagavond 2 april haar maandelijkse icoppel- klaverjasavond. Aanvang 20.00 uur in het Zuidhonk aan de Zuidplas- laan 552. leder klaverjaskoppel is van harte welkom. gecombineerd met rauwe energie, zonder dat het geheel te hard of te woest wordt. Na Scallywag is het de beurt aan Nodal Point. Nodal Point speelt heavy melodic rock, maar is niet bang om ook boeiende balla des te spelen. De Tunnel is geopend vanaf 22.00. De entree voor deze avond is 6,-. kunnen kinderen eieren komen beschilderen. Kinderen kunnen zich hiervoor opgeven door te bellen naar de kinderboerderij, telefoon 0182-610777. bedragen 2,50 (voor de langste afstand 3,50). De routes tot en met 140 km zijn volledig gepijld, en er hoeft geen gebruik te worden gemaakt van de routebeschrijving die aan de deel nemers ter beschikking wordt gesteld. De lus van 25 km voor de 165 km moet men wel vanaf de routebe schrijving rijden. Voor meer informatie: www.tvzoe- termeer77.nl.nul of 079 3419656 Boskoop - Voor veel mensen zal midgetgolf geen onbekende -sport zijn. Tijdens de vakantie is het vaak één van de dingen die men doet om eens lekker bezig te zijn. Maar na enige tijd zit de vakantie er weer op en dan blijft vaak alleen de leuke herinnering aan dat spel met al die gekke hindernissen. Maar er is meer uit het spel te halen dan menigeen denkt. Met die gedachte in het achterhoofd is een aantal personen precies 33 jaar geleden op het idee gekomen om een midgetgolfvereniging op te richten. Deze vereniging speelde in de beginjaren op een terrein in Alphen aan de Rijn naast het vogel park Avifauna en heette"Rijngaer- de". Na een naamsverandering in "De Trekvogels", is de vereniging enige jaren later in 1980 op de hui dige plek aan de Azalealaan in Bos koop terechtgekomen. De Trekvogels is aangesloten bij de F.N.M.B., de Federatieve Neder landse Midgetgolf Bond. Op dit ogenblik zijn 45 verenigingen ver deeld over het land aangesloten bij deze bond. De bond is ook aange sloten bij het NOC*NSF en WMF (World Minigolf Federation). Het ledental van de bond schommelt tussen de 750 en 900 en het is dan ook een kleine sportbond. De Trek vogels heeft 44 leden, variërend van 14 tot 82 jaar, en is daarmee een middelgrote vereniging in Nederland. Midgetgolfend Nederland is opge deeld in 4 districten, waarin de ver enigingen hun competitiewedstrij den spelen. De Trekvogels speelt in district West en heeft teams in de eerste klasse. Er zijn twee afdelingen in het mid getgolf Afdeling 1 betreft de lange banen en afdeling 2 betreft de korte banen. Lange banen zijn gemaakt op beton, tapijt, vilt en kunststof en hebben, ook weer naar indeling, eigen hindernissen. De lengte bedraagt tussen de 10 en 15 meter. De korte banen zijn van eterniet en zijn ruim 6 meter lang. De hindernissen op de korte baan zijn dan ook totaal verschillend met die van de lange baan. De Trekvogels speelt op de korte baan. In district West spelen op dezelfde afdeling ook verenigingen uit Alphen a/d Rijn, Bilthoven, Maars- sen, Ridderkerk, Heerhugowaard en Rotterdam. Afdeling 1 verenigingen in district West zijn te vinden in Aalsmeer, Ridderkerk, Baarn, Lexmond en Zoetermeer. De Trekvogels organiseert zelf een flink aantal onderlinge wedstrijden en toernooien. Eenmaal in het jaar organiseert de vereniging een nationaal toernooi, waaraan onge veer 150 deelnemers uit het hele land meedoen. Dan is er nog het jaarlijks seniorentoernooi, waaraan alleen de "ouderen", boven de 45 jaar, mee mogen doen. En dan zijn er nog diverse onderlinge toer- nooitjes, clubkampioenschappen, bekerwedstrijden en een tien- en vijf rondentoernooi. Dinsdagavond is de clubavond. Als er geen wed strijd op het programma staat, worden er onderling rondjes gespeeld om toch het ritme vast te houden. In de wintermaanden staat de combi-competitie samen met Aal smeer op het programma. Op deze twee baantypes spelen elke winter weer zo'n 60 golfers, soms in de sneeuw en tussen het ijs op de baan door en de dinsdagavonden worden dan benut voor een sjoe' en een klaverjascompetitie in het clubgebouw. In de loop der jaren heeft de vere niging tal van successen behaald. Op het individuele vlak is er ver schillende keren goud, zilver en brons gehaald op de Nederlandse Kampioenschappen. In 1987 beleefde de vereniging mis schien wel het beste jaar uit haar geschiedenis. Op de NK jeugd werd goud en brons gehaald. De Trekvo gels 1 werd Nederlands Kampioen bij de teams en behaalde de twee de plaats op- het NK zestallen. Tevens werd de bekercompetitie in West door het team gewonnen. Bij de dames senioren was er een gou den plak en voorts werden er een meisje, een dame en drie heren uit gezonden naar de Europese kampi oenschappen in respectievelijk Zweden en Oostenrijk. Ook in eer dere en latere jaren wist de vereni ging NK successen te behalen. In de districtscompetitie speelde De Trek vogels 1 het zelfs klaar om tussen 1988 en 1992 vijfjaar achtereen de titel voor zich op te eisen. Ook op toernooien zijn leden van De Trek vogels geen onbekende verschij ning en vaak weten de Boskoopse midgetgolfers een prijs mee naar huis te nemen. Het afgelopen sei zoen is het damesteam van de ver eniging zelfs op de derde plaats geëindigd op het Nederlands Kam pioenschap drietallen en zijn ere plaatsen gehaald op districtskampi oenschappen en het Nl^. Voor meer informatie over de dub kan men zich richten tot secretari aat MGC De Trekvogels, Voorof- scheweg 289, 2771 ML Boskoop- Telefoon: 0172-216987 (E. van Vos kuilen). De midgetgolfbaan bevindt zich aan de Azalealaan166 in Boskoop- oost. Telefoon- 0172-213228.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 10