K MEERDERHEID LEIDING DE SCHOUW IN BEZIT BHV-DIPLOMA GRAND PRIX VOOR GOED DOEL ACTIVITilTENMIDDAG BOOMFEESTDAG SPORTWEEK VRIJDAG VAN START SPORTWEEKVOETBAL KINDEREN BEREIDEN ZICH VOOR OP SPONSORLOOP WORKSHOP SYMBOUSCH- LITURGISCH BLOEMSCHIKKEN VESPERDIENSTEN STILLE WEEK XA/ADDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 31 maart 2004 pagina 11 Veelomvattend Meeprofiteren Bedrijvencompetitie Karten op Koninginnedag Wereldreis voor wereldkinderen Startbewijs Kartevene- ment reserveren Door Josine Timmermans Boskoop - De vlammen grepen afgelopen dinsdagavond om zich heen op het terrein van de scoutinggroepen Ste Zita en St Jan de Doper, 'De Schouw', aan het Rijneveld. Met een koolzuurblusser kon het vuur worden gedoofd. Reden tot paniek was er niet; dit spektakel behoorde tot het laatste onderdeel van de cursus Bedrijfshulpverlening (BHV), waarvoor 86 leiders van De Schouw inmiddels een diploma op zak hebben. Stond in het begin niemand te springen om de cursus te vol gen, omdat dit naast het werk dat de scoutingleiding al doet voor De Schouw, een hoop extra vrije tijd zou gaan kosten, "inmiddels denken ze daar heel anders over en zijn de geluiden zoals 'moet dat nu' omgeslagen in enthousiasme", ver telt bestuurslid Peter van der Louw. Verplicht is het voor verenigingen tot op heden niet om hun leden een BHV-cursus te laten doen. Toch lijkt veiligheid voor Van der Louw boven alles te gaan. "Je moet het zien als een stukje extra service naar de kinderen en hun ouders toe." De BHV-cursus is veelomvattend. Niet alleen werden de deelnemers geconfronteerd met het beperken en bestrijden van een beginnende brand. Ook aspecten als levensred dende handelingen (zoals wat te doen bij een slagaderlijke bloe ding), hoe te communiceren met hulpdiensten en de ontruiming van het gebouw kwamen uitvoerig aan de orde. Volgens Erik Scholten, die de BHV-cursus verzorgt, gaat het erom dat je leert om de tijd tussen een incident en het arriveren van de hulpdiensten zo goed mogelijk te overbruggen. "Dat is vaak de beslissende fase als het gaat om leven of dood." De Schouw heeft diep in de buidel moeten tasten, om de kosten van de cursus te kunnen betalen. "Van gemeentelijke subsidie hebben wij helaas niet kunnen profiteren, Scoutingleiders leren een beginnend brandje te blussen. omdat dit al een jaar van tevoren moet worden aangevraagd", aldus de voorzitter van de St. Jan de Dopergroep, Clemens Boere. Om de kosten een beetje te drukken, worden enkele werkgevers van lei ders gevraagd een financiële bij drage te leveren, omdat ook zij meeprofiteren van het behalen van het BHV-diploma door hun werk nemer. Voor de vervolgcursussen zal getracht worden om een bijdra ge van de gemeente te krijgen. Scholten tot slot over de cursus: "Je BHV is de enige cursus die je hoopt nooit nodig te hebben." Waddinxveen - In verband met het overlijden van Prinses Juliana is de viering van de Boomfeestdag ver plaatst van woensdag 24 maart naar woensdag 7 april. Daarmee is ook het middagprogramma, dat de werkgroep Natuur- en Milieu- Edu catie in het kader van de Nationale Boomfeestdag zou organiseren, verplaatst naar 7 april. De activiteitenmiddag, georgani seerd door de werkgroep, vindt plaats in en rond kinderboerderij Dierendal. Alle kinderen van groep 1 tot en met groep 8 zijn tussen 14.00 en 15.30 uur van harte wel kom om mee te doen. Er is een puz- zeltocht door het Warnaarplant- soen met allerlei opdrachten die met bomen en planten te maken hebben. Ook kunnen de kinderen een boomschijf versieren die later in de dierenweide van de kinder boerderij een plekje krijgt. Verder wordt er ook een kleurwedstrijd georganiseerd. De kinderen kun nen de kleurplaat via school verkrij gen of vanaf 7 april 's middags afhalen op de kinderboerderij. De kleurplaten kunnen op 14 april tus sen 14.00 en 15.30 uur weer ingele verd worden op de kinderboerde rij. Waddinxveen - Inschrijven voor het Sportweekvoetbal, het '7 tegen 7- toernooi', is nog steeds mogelijk. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van voetbalvereni ging WSE. Déelname staat open voor spelers van 16 jaar en ouder. Er wordt gespeeld op de vrijdag avonden 2, 9 en 16 april, 7, 21 en 28 mei en 4 juni. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Er wordt gespeeld met 6 spelers en een kee per. De wedstrijden duren twee maal 20 minuten zonder rust. Er wordt zonder scheidsrechter in het veld gespeeld, maar er is wel toe zicht door de toernooiieiding. Na elke avond worden er uitslagen en standenlijsten opgemaakt. Opge ven voor dit toernooi kan door het inleveren van het inschrijfformulier met 25 euro bij de toernooiieiding, te weten: André Disseldorp, St. Vic- torplein 26, telefoon (0182) 61 95 39 of Joop van der Lans, Ch. de Bourbonstraat, telefoon (0182) 61 66 73 of in de commissiekamer van WSE. Waddinxveen - De jaarlijkse Wad- dinxveense Sportweek gaat vrijdag 2 april van start met het traditione le Sportweekvoetbal. De wedstrij den vinden plaats op het WSE-ter- rein en beginnen om 19.00 uur. Woensdagmiddag 12 mei wordt om 13.00 uur op het terrein van de v.v. Waddinxveen een begin gemaakt met het schoolvoetbal voor de groepen 5 en 6. Op zater dag 15 mei zijn vanaf 08.00 uur de groepen 7 en 8 aan de beurt. De Koninginnerit van de Gouwerijders vindt plaats op vrijdag 30 april. Inschrijven kan vanaf 06.00 uur in 'De Unie'. Eveneens in de Unie kan men zich woensdag 19 mei vanaf 19.30 uur inschrijven voor de nacht rit van de Gouwerijders. Op woens dagmiddag 12 mei kunnen de 60- plussers vanaf 13.30 uur klaverjas sen in het Anne Frankcentrum. De bingo voor 60-plussers wordt gehouden op dinsdag 18 mei vanaf 19.45 uur en vindt eveneens plaats in het Anne Frankcentrum. Op maandag 24 mei wordt vanaf 20.00 uur in Het Zuidhonk het individue le klaverjasconcours gehouden. Het koppelklaverjassen in 'De Unie' vindt plaats op zaterdag 5 juni. Dit evenement begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Donderdag avond 27 mei vindt het traditionele visconcours plaats met als inzet het kampioenschap van Waddinxveen. Dit evenement wordt wederom georganiseerd door de HSV Wad dinxveen en vindt plaats in het Gouwekanaal aan de Broekweg vanaf de Julianasluizen richting Waddinxveen. De wedstrijd begint om 19.00 uur en duurt tot 21.30 uur. In de week van maandag 3 t/m zaterdag 8 mei, m.u.v. dinsdag 4 mei, is er het traditionele Sport week Lunapark voor de jeugd op het evenemententerrein bij 'De Sniep'. Het schoolzwemmen, geor ganiseerd door de Z&PC Van Uden- De Gouwe, wordt op donderdag 3 juni gehouden in Gouwebad 'De Sniep'. Deze 'scholenstrijd' begint om 19.00 uur. Op dinsdag 8 juni worden de organiserende partijen om 20.00 uur weer verwacht voor de evaluatie in de kantine van de v.v. WSE. Waddinxveen - Heel veel sponsors zoeken, heel veel rondjes lopen en heel veel geld ophalen. Dat gaan in ieder geval de kinderen van de Regenboogschool, de Dick Bruna- school en de Leilinde doen. Zij doen mee met de jubileumsponsorloop die de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen voor de vijfde keer organiseert. De kinde ren weten voor welk goed doel zij open: de inrichting van een scho- 'mgscentrum dat momenteel wordt gebouwd in een van de sloppenwij ken van Addis Abbeba, de hoofd stad van Ethiopië. De twee leden van de Kerngroep die onlangs in Ethiopië zijn geweest hebben de bouw van dit centrum bekeken. Voor de inrichting van dit centrum ls van alles nodig. De afgelopen week hebben de leden van de kerngroep op de scholen voorlich ting gegeven over het leven in een sloppenwijk én het doel van de sponsorloop. De kinderen van deze deelnemen de scholen kunnen ook de fototen toonstelling van de sloppenwijken Waddinxveen - In de Ontmoetings- kerk wordt woensdag 14 maart een workshop symbolisch bloemschik ken gegeven. Symbolisch- liturgisch bloemschikken is een wijze van KERKDIENSTEN - 4 april Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.30 uur Gezinsviering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong; 19.30 uur pastor Martini, dhr. H. Geel. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. De Rank 10.00 uur ds. L. Romein; 18.30 uur ds. C. v.d. Berg. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. A. Schipper. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver en ds. M.D. v.d. Giessen. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Timo van Steenis. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. bloemschikken waarin symbolisch een passage uit de Bijbel wordt uit gebeeld. Men kan zich voor deze workshop aanmelden bij Mies van der Linden, telefoon 393909. Waddinxveen - In de Stille Week worden iedere avond in de Imma nuelkerk SoW-vesperdiensten gehouden. In deze diensten gaan zowel pastores als leken voor en werken koren en vocale en instru mentale solisten mee. Jaarlijks wordt een thema bepaald dat als een rode draad door de diensten loopt. Schriftlezingen, te zingen lie deren, de overdenkingen en de bloemstukken in de kerk worden daar op afgestemd. Dit jaar is het thema 'De weg van Jezus'. Op Palm pasen wordt passiemuziek naar het evangelie van Mattheüs van Willem Vogel gezongen en, op Goede Vrij dag de passiemuziek naar het evan gelie van Johannes van Georg Phi- lipp Telemann. Maandagavond is de lekenavond met gemeenteleden als voorganger. Dinsdagavond is er een boeteviering samen met de RK.Parochie.Woensdagavond is in samenwerking met de Confessione le Hervormde gemeente "de Rank". Donderdagavond is de eucharistie viering en de week wordt zaterdag avond laat besloten met de Paaswa ke, waarin met klokgelui het Licht van Pasen verwelkomd wordt, ledereen is welkom. bekijken die langs deze scholen reist. De sponsorloop vindt woensdag avond 14 april plaats op de Beatrix- laan. Om 18.30 uur starten de kin deren van groep 1 tot en met groep 4. Zij lopen een half uur; om 19.15 uur is het de beurt aan de kinderen vanaf groep 5. Zij lopen drie kwar tier. Langs het parcours is er live muziek. Niet alleen de kinderen van de genoemde scholen lopen mee. ledereen die voor dit doel wil mee lopen is welkom. Leeftijdsgrenzen zijn er niet. Vorig jaar liep een moe der met kinderwagen mee! Indivi duele inschrijving is dan ook moge lijk. Deelnameformulieren kunnen wor den afgehaald bij: Vijverlaan 7, Zuidplaslaan 284, Anna van Hanno- verstraat 9. opgeven via de website van de kerngroep is eveneens mogelijk: www.ontwikkelingssa- menwerkingwaddinxveen.nl Waddinxveen - Tafelronde 143 Waddinxveen houdt donderdag 29 en vrijdag 30 april de "3- uursrace van Waddinxveen" en de "Grand Prix van Waddinx veen". Het evenemententerrein aan de Dreef is die dagen het circuit voor deze kartingraces. De opbrengst schenkt de serv iceclub aan de Round Table Tour. Aan deze "wereldreis voor wereldkinderen" doen drie Waddinxveense (oud) Tafelaars mee. De "3-uursrace van Waddinxveen" is een kartingrace waaraan 12 bedrijven uit de regio deelnemen. Gedurende twee keer anderhalf uur, strijden zij op het circuit van Waddinxveen om de eer. Het racingteam dat na drie uur de meeste rondes heeft gereden, is de winnaar van de eerste in Waddinx veen gereden 3-uursrace. Ook tijdens de "Grand Prix van Waddinxveen" op 30 april draait het om de meeste rondes, ledereen die langer is dan 1.40 meter mag aan de race meedoen. De huldiging vindt aan het einde van de dag plaats. De Grand Prix start om 10.00 uur. De laatst heat finisht om 17.00 Vanaf begin mei tot medio oktober reizen Ton Baan, Pieter Dirven en Eric van den Noort van China terug naar Nederland. In die periode rij den Dirven en Van den Noort van de Chinese havenstad Tianjin via Tibet naar Kathmandu in Nepal. Daar dragen zij de auto aan Baan over. Vanaf het Midden-Oosten rijdt een Haarlems teamlid terug naar Nederland. Onderweg helpen zij de lokale bevolking en bezoe ken zij projecten waaraan de Tafel financieel heeft bijgedragen. Hun avontuur is te volgen via www.roundtabletour.nl. Tijdens de "Grand Prix van Wad dinxveen" zijn op Koninginnedag bij het circuit, zolang de voorraad strekt, startbewijzen te koop. Om er zeker van te zijn een plaatsje in een kart te hebben, heeft de Tafel ronde een website waarop startbe wijzen kunnen worden gereser veerd. De site is bereikbaar via www.waddinxveen.net

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11