GROENEWEG VERLIEST TOPPER ZONNIGE DAG JEUGD GROENEWEG 4 TEGEN 4 TOERNOOI OP GOEDE VRIJDAG VERLIES DAMES NESSEIANDE BROR OPNIEUW 1, 2 EN 3 W.S.E. E-3 WINT WEER WISSELENDE RESULTATEN M0ERKAPELSE VOETBAL- JEUGD MOERKAPELLE KANDIDEERT ZICH VOOR DIRECTE PROMOTIE Hart van Holland 31 maart 2004 SPORT Voetbal Voetbal Voetbal Volleybal Atletiek Voetbal Voetbal Voetbal Zevenhuizen - In de strijd om het kampioenschap moet Groeneweg na de thuiswedstrijd tegen Stolwijk voorlopig even een pas op de plaats maken. De 2-0 nederlaag tegen de koploper betekende ook de eerste nederlaag op eigen ter rein. Stolwijk probeert al jaren de 5e klas te ontvluchten. Twee jaar geleden was het juist Groeneweg dat in een beslissingswedstrijd, ten koste van hetzelfde Stolwijk, de promotie wist af te dwingen. Het lijkt er in deze voetbaljaargang op dat Stolwijk zich niet nog een keer laat verrassen. De trainers wisten dat de tegenstander beschikt over een topscorer in de Goudse regio. Both aan Stolwijk- en Eckhardt aan Groeneweg kant. Lag de Zevenhui- zense topscorer behoorlijk aan de ketting bij zijn directe tegenstan der, Stolwijker Both kreeg twee kansen en benutte deze onberispe lijk. In deze, overigens matige maar sportieve wedstrijd, leek Groene weg wel de ploeg met het meeste balbezit maar toch won Stolwijk verdiend omdat zij de meeste kan sen kreeg en ook aanvallend drei gender bleef gedurende de hele wedstrijd. De beginstand leek tevens de ruststand te worden. Net voor de rust echter speelde aan voerder Marco Terpstra de bal spor tief uit toen een tegenstander geblesseerd op de grond lag en hij kreeg de bal ook weer keurig terug maar verzuimde daarna de bal resoluut op te ruimen waarna deze, schijnbaar moeiteloos te ver dedigen, voor het doel van Gert Haan werd gebracht. Zo moeite loos was het niet want verdediger Arjan van Erk maaide finaal over de bal heen waarna Both koelbloedig dit presentje uitpakte. Direct na de thee gooide Stolwijk de wedstrijd op slot. Een prima voorzet van rechts viel tussen verdediger van Erk en de op de doellijn blijvende keeper Haan in. Weer profiteerde het Stolwijkse goudhaantje Both van deze plotselinge kans en kopte feilloos in. Trainer Hazebroek deed daarna al het mogelijke om via wissels de wedstrijd te laten kante len. Ondanks het vele balbezit, de vele spitsen (die elkaar steeds meer in de weg gingen lopen) en de tomeloze inzet ontstonden er nau welijks kansen. Als de verdedigers van de koploper het dan toch een beetje benauwd kregen werd de bal, zonder aarzelen, naar het derde veld gedirigeerd. Alles bij elkaar een nederlaag waar niets op af viel te dingen. Groeneweg moet zich voorlopig maar even op de tweede plaats richten. Ook deze geeft recht op directe promotie en op Zwarte Pijl en RVC hebben de rood-zwarten nu één punt voor sprong. Na de eerstkomende twee uitwedstrijden weet men meer. Eerst de uiterst lastige wedstrijd in Bergambacht en op Tweede Paas dag kan Groeneweg revanche nemen voor de nederlaag tegen Stolwijk, want dan wordt er uit gespeeld tegen de belangrijkste kampioenskandidaat. Zevenhuizen - Het zonnetje scheen al vroeg over de velden van w Groeneweg. A1 moest thuis spelen, maar Excelsior'20 A2 kwam niet opdagen. De tegenstander van B1 kwam wel opdagen; zij speelden dan ook voor de beker tegen eer steklasser Overmaas. In het begin een hoog tempo en goed voetbal, maar B1 moest het onderspit del ven met 0-4. B2 speelde uit bij WK B3 en won met 5-0. C1 daarente gen verloor uit bij VEP met 3-0. C2 speelde thuis tegen Kamerik C1De wedstrijd ging gelijk op tot en met de 2-2, maar daarna nam Kamerik het initiatief en eindigde de wed strijd in 3-7 voor Kamerik. D1 won met 1-0 van BSC'68 D1 en ook D2 won, met 2-1 van VEP D4. De ploeg houdt zo nog zicht op koploper ONA. Ook D3 hield de punten thuis en won met 4-0 van koploper Soc cer Boys D4. E1 speelde een rede lijke wedstrijd en won met 4-1 van HOV E1E2 moest uit naar Jodan Boys E4 en verloor met 5-2. E3 moest heel vroeg uit spelen bij BVCB en liet de punten ook bij BVCB na een 12-0 verlies. E4 verloor eveneens uit bij Nieuwerkerk E6 en E5 speelde thuis tegen Schiebroek en verloor met 8-3. F1 speelde uit bij Olympia F1 en speelde gelijk met 1-1. Groeneweg F2 speelde thuis tegen Concordia F2 en verloor met 3-0. F3 speelde uit bij Lekker- kerk en nam de punten weer mee terug naar Zevenhuizen. F4 speelde uit bij SVS F3 en verloor met 4-0. F5 speelde thuis tegen RKDEO F7, maar kon helaas de punten niet thuis houden. F5 verloor met 8-0. F6 deed wel goede zaken op weg naar het kampioenschap. Het team speelde thuis tegen Moordrecht F5 en won met 6-0. De mini pupillen moesten voor de afwisseling naar Smitshoek, dit maal de MF3. De wedstrijdjes wer den verloren, maar de jongens waren wel erg groot. Al met al een redelijk aantal punten binnenge haald, waaronder een aantal zeer belangrijke in het kader van moge lijke kampioenschappen op een mooie zonnige dag.... Waddinxveen - Op de velden van voetbalvereniging W.S.E. wordt op Goede Vrijdag 9 april een 4-tegen- 4-toernooi gehouden. Deelname is voor leden en niet-leden in de vol gende leeftijdscategorieën: Jon gens F-groep; geboren op of na 1 januari 1995; E-groep; geboren tus sen 1 januari 1993 en 1 januari 1995; D-groep; geboren tussen 1 januari 1991 en 1 januari 1993. Meisjes: 6 t/m 12 jaar. De uiteinde lijke groepsindeling van de meisjes is afhankelijk van het aantal inschrijvingen. Mogelijk worden meisjesteams ingedeeld bij jon- gensgroepen, welke in sterkte ver gelijkbaar zijn. Een team béstaat uit maximaal 5 personen. Het programma begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Alle deelnemers dienen om 10.15 uur aanwezig te zijn en Zevenhuizen - In de thuiswedstrijd tegen TSL Activia in de 1e divisie poule, waarin WC vorige week al kampioen werd, leden de dames van Capricorn een 3-1 nederlaag. Coach Wim Boegheim startte met de 18- jarige spelverdeelster Eva Malschaert, die zeer verdienstelijk speelde, maar de pech had dat haar aanvalsters niet tot scoren konden komen. De verdediging van de tegenstan der was zeer stug en bijna elke bal werd van de grond gehaald, zodat er in de wedstrijd ook vele ralleys waren. In de eerste set nam Nesse- lande mede door een serviceserie van Lisette Brandenburg een voor sprong 21-16, die echter door een aantal persoonlijke fouten snel slonk. Aan het einde werd de set toch nog uit handen gegeven met 23-25. In de tweede set liepen de dames achter de tegenstander aan en zelfs een aantal wissels van coach Wim Boegheim hadden niet het beoogde effect, zodat de set met 17-25 werd verloren. In de derde set werden spelverdeelster Monique Bijl en middenaanval Anke Boerefijn ingezet en hiermee leek er enige rust binnen het team te komen. De behaalde voorsprong werd niet meer prijs gegeven en na een service-serie van Els Vindevog- hel werd de set winnend afgeslo- Waddinxveen - Bror van der Zijde van atletiekvereniging SC Antilope is opnieuw succesvol geweest tij dens de openingswedstrijd baanat- letiek in Papendrecht. Zaterdag 28 maart organiseerde SV Passaat de traditionele eerste wedstrijd buiten op de baan. SC Antilope was met een achttal junioren vertegen woordigd. Bror (15), C2 junior, behaalde bij de 100 m sprint een eerste plaats met 12,1 sec., tevens een nieuw clubre cord. Bij het discuswerpen was zijn 39,69m goed voor een tweede plaats. Ook dit betekende een ver betering van zijn eigen clubrecord. Zijn resultaat van 5.17m bij het ver springen leverde hem een derde plaats op. Verder deden mee: Frank (15) van Haastrecht: behaalde een aantal persoonlijke records (PR): 100 m 12,8 sec, ver 4.78 m. De 1000m legde hij af in 3.12 min. Discus: 19,90m. Rob (15) van Haastrecht behaalde een PR met discus 18.45 m, 100 m 12,9sec en ver 4,40 m. Jarno (13) van Klaveren, C1, liep voor het eerst een 100 m: 12,6sec. Dit was direct een scherp PR en goed voor een vierde plaats. Met verspringen kwam hij tot 4.56m en met discus tot 20,26m. Naast de Moerkapelle - Het standaardteam van de vv Moerkapelle deed zater dag jongstleden in de vierde klasse B uitstekende zaken. Niet alleen zette het concurrent Koudekerk overtuigend met 1-3 opzij, even eens zag men Be Fair en BSC'68 punten verspelen. Na de resultaten van afgelopen zaterdag is de stand aan kop in 4B als volgt: 1. Be Fair, 18-37; 2. Koudekerk, 18-36; 3. Moerkapelle, 18-35; 4. BSC'68, 16- 26. Uit deze stand is gemakkelijk af te leiden, dat het in 4B ongeméen spannend is en ongetwijfeld nog spannender zal worden, mede gezien de wedstrijden die nog op het programma staan. Aanstaande zaterdag staan bijvoorbeeld de kra kers Moerkapelle - Be Fair en Kou dekerk - BSC'68 voor de deur, ter wijl een week later onder andere Be Fair-Koudekerk gepland staat. Dat Moerkapelle één van de kandi daten is voor de beide promotie plaatsen, daarover liet het team van trainer Peter Kerkhof afge lopen zaterdag geen enkele twijfel bestaan. Er werd gedurende de gehele wedstrijd met een enorme wilskracht en collectiviteit gestre den. Uiteraard ging er voetballend nog wel eens wat mis, met name in de eerste helft, maar er stond wel een team dat er volledig voor ging. Met name de defensie maakte een zeer sterke indruk. Onder de lei ding van Peter Zijderhand en de opnieuw uiterst betrouwbare Mark Huisman werd heel weinig wegge ven en op het middenveld verzet ten Jeroen Hertog, Martin Lekker- kerk en Danny Pols bergen nuttig werk. Daarbij werd de ploeg gerug gensteund door een al snel verkre gen voorsprong. In de tiende minuut scoorde Jurn Hoogma al frommelend via een Koudekerks been de 0-1. Daarna zette Koude kerk wel veel druk en creëerde zich een tweetal goede kansen, maar Mark Huisman pareerde uitste kend. Hierdoor groeide het zelfver trouwen en gaandeweg de wed strijd groeide de ploeg. In de twee de helft ging Koudekerk opnieuw fel van start, maar de rust waarmee de aanvallen werden opgevangen deed dit offensief steeds meer afnemen. Steeds meer nam Moer kapelle het heft in handen hetgeen in de 20e en 30e minuut tot twee verdere treffers leidde. Bij de 2-0 liep Jurn Hoogma na aangeven van Menno Verschoor deze treffer binnen en kort daarna tekende die zelfde Hoogma de 3-0 aan door uit een voorzet van Ron Kievit de bal in één keer op z'n pantoffel te nemen, hetgeen voor Koudekerk de genadeklap betekende. Dat het kort voor tijd na onoplettendheid in de defensie nog 1-3 werd was slechts voor de statistiek. Zaterdag wacht op de "Wilde Vee- nen" de topper tegen Be Fair, een week later wordt thuis ingehaald tegen Perkouw. Moerkapelle 2 klom op naar de sub-top door Hazerswoudse Boys 4 overtuigend met 4-0 te verslaan. Patrick Bontenbal (driemaal) en Johan Klomp tekenden voor de eindstand. iedereen moet zelf voor een luch- pakket zorgen. Inschrijfformulieren zijn te verkrij gen bij leider/trainer van W.S.E. of op zaterdag in de commissiekamer. De formulieren kunnen ingeleverd worden bij Robert Speetjens, Ama- lia van Solmsstraat 36 of op zater dag in de commissiekamer in het clubgebouw van V.V. W.S.E., Willem de Rijkelaan. De uiterste inschrijf- datum is zaterdag 3 april. Waddinxveen - W.S.E. E-3, dat een week eerder eindelijk wist te win nen in een oefenwedstrijd, heeft de smaak duidelijk te pakken. Tegenstander Soccer Boys E-8 stond wel met 2-3 voor in de rust, maar de tweede helft liet W.S.E. E-3 de wedstrijd kantelen. Door heel veel inzet en een positieve instelling wisten zij de wedstrijd met 5-3 te winnen. De mannen van W.S.E. E-1 dachten er de tweede helft tegen Nicolaas Boys E-1 helaas wat te gemakkelijk over. Het resultaat was een 2-3 nederlaag. Voor W.S.E. E-2 was tegenstander DONK E-2 te sterk en zij verloren dan ook met 8-1. Van Soccer Boys F-2 kon W.S.E. F-1 niet winnen, de eindstand was 4-2. Ook voor W.S.E. F-2 was de tegen stander te machtig. Ze verloren van Bergambacht F-3 met 1-6. W.S.E. D-2 bond Be Fair D-5 aan de zegekar. Het werd 4-2 door doel punten van Mohamed Alhaft en Samih Bendriham. W.S.E. D-1 is het spoor helemaal bijster. Alkmania D- 1 nam met een eindstand van 1-3 de punten mee naar huis. W.S.E. C-1 had, gezien het spei- beeld, minimaal één puntje ver diend, maar scoren blijft moeilijk. UNIO C-1 was echter zeer fortuin lijk in de afronding, uitslag 2-0. De meisjesjunioren kwamen met een 5-1 nederlaag gedesillusio neerd terug uit Honselersdijk. W.S.E. A-1 deed hele goede zaken bij Moerkapelle A-1 en met een klinkende 3-7 overwinning konden zij met een gerust hart thuiskomen. Ook W.S.E. A-2, aangevuld met een handvol B-1 spelers, won met mooie cijfers van Alphense Boys A- 4: het werd 6-0. ten met 25-17. In de vierde set hiel den de teams elkaar tot 21-21 lange tijd in evenwicht. Op dat moment wisten de Zevenhuizense dames een klein gaatje te slaan tot 24-21 en leken ze de set binnen te halen. Niets was minder waar en door de door Activia ingezette eindspurt wisten de dames uit Sint Anthonis de set met 24-26 en daar- meee ook de overwinning naar zich toe te trekken. Zaterdag 3 april spelen de dames de uitwedstrijd tegen Mikro Electro in Roosendaal en op 17 april sluiten ze thuis de competitie af tegen Taurus uit Houten. jongens deden nog een 4-tal meis jes mee. Irene (12) Kaptein, D1 juniorsprint- te de 60m in 9,6 sec.en sprong 3,09 m ver. Haar tijd op de 600m was 2.09min. Marieke (15) Kaptein, B1 junior: sprint 100m in 13,8sec en een dikke PR op kogel van 9,38m. Wendy (17) Venema, B2: sprint 100m in een mooie PR tijd van 14,9 sec, hoog 1.35m en kogel PR 8,46m. Lysanne (17) Koops, A1: sprint 100m in 16,5sec.en een mooie PR met kogel 7.58m. Zaterdag 3 april staat er een onder linge meerkamp van Antilope op het programma. Moerkapelle - Met een score van 14 punten uit het maximale aantal van 27 bleef men bij de Moerkapel- se jeugdafdeling nog net aan de positieve kant. Met name de junio ren hebben wel eens betere zaterd agen gekend. Met uitzondering van C1 stelden de drie overige juni orenteams dit keer teleur. A1 stond thuis tegen WSE A1 bij rust al op een onoverbrugbare 1-5 achterstand. Daarna ging het wel wat beter, maar de uiteindelijke 3-7 nederlaag bleek onafwendbaar. Bij rust zag het er niet naar uit dat B1 bij RVC'33 B1 haar eerste neder laag van het seizoen zou lijden, ook getuige de 1-1 ruststand. Daarna ging het echter mis en beet B1 met 3-6 in het zand. De positie aan kop kwam vooralsnog niet in gevaar. C1 handhaafde zich op een keurige vierde plaats door met 2-3 bij Esto C1 te winnen. Dirk Jan Luijendijk had hierin een aandeel met twee goals. C2 tenslotte had thuis tegen Vep C3 geen enkele kans, na 1-5 bij rust bleef de teller uiteindelijk bij 1-11 steken. De Moerkapelse pupillenteams doen het na de winterstop uitste kend, alle teams doen mee in de strijd om de bovenste plaats. D1 voegde drie punten aan haar conto I toe door DSO D6 met 9-1 de baas te blijven. Met vijf goals was Brian Klos erg trefzeker. Voor rust had E1 het erg lastig tegen Floreant E3, daarna liep het stukken beter en werd vrij eenvou dig naar 5-1 uitgelopen en de kop; positie geconsolideerd. E2 leed bij Sportlust met 2-2 haar eerste pun tenverlies, maar dit team kon dit stootje,gezien haar enorme voor sprong, wel verdragen. F1 en CVC F1 vochten een span nend en doelpuntrijk duel uit. Voor rust liep het niet zo, maar daarna vocht F1 zich uit een hopeloos lij kende 4-1 achterstand terug tot 4-4 en stelde daarmee een Verdiend punt veilig. F2 tenslotte en BVCB F12 waren aan elkaar gelijkwaardig. Na een 0- 1 ruststand bracht Danny v.d. Zijden F2 verdiend langszij, waardoor ook dit jeugdige team blijft meedoen.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 26