FLYERS HEREN 1 MAAKT GEEN MISSTAP R0WAH UIT DE BEKER GOEDE RESULTATEN TURNTEAM SUCCESVOL TRAININGS WEEKEND ROLLING'90 BE FAIR HEREN KAMPIOEN NESSELANDE WINT EERSTE DUEL HALVE FINALE GOUWE DAMES 1 SPEELT GELIJK BEGINNERS PRESTEREN GOED IN NIEUWEGEIN DE TREKVOGELS 1 MET SCHRIK VRIJ IN ONDERLING TREFFEN SPORT Hart van Holland 31 maart 2004 pagina 27 Basketbal Handbal Turnen Rolschaatsen Volleybal Degradatie Be Fair dames zo goed als zeker Volleybal Waterpolo Rolschaatsen Midgetgolf Waddinxveen - Heren 1 deed Wat verwacht werd en won ruim van Leerdam. Dames 1 verloor in Barendrecht van kop loper Binnenland. Heren 1 en Leerdam hielden elkaar in de eerste en tweede periode keurig in evenwicht. Van een verschil op de ranglijst was niets te zien. Flyers moest hard werken om bij te blijven en als de gasten de vrije worpen beter had den benut was de ruststand geen 31-31 geweest. Als vanouds kwam Flyers in de derde periode op stoom en nu was er wel sprake van krachtverschil. Een ijzersterke ver dediging en een veel scorende Wim Koole brachten de thuisploeg binnen vijf minuten in een gewon nen positie. (51-35). De tegenstand van Leerdam was gebroken. Via 28- 10 en 18-16 kwam een ruime en verdiende overwinning tot stand. Uitslag 77-57. Topscoorder: Wim Koole met 29 punten. Dames 1 speelde niet slecht tegen koploper Binnenland. Alleen de start was niet goed. In deze eerste periode werd eigenlijk de overwin ning weggegeven. Flyers scoorde pas in de achtste minuut en keek toen al tegen een 12-2 achterstand. Hierna ontstond er een strijd van twee gelijkwaardige teams, waar bij de thuisploeg ook nog in de tweede periode beter scoorde. Via 18-6 en 17-12 werd de rust bereikt met 35-18. In de derde en vierde periode was er helemaal geen krachtsverschil. Flyers knokte goed en leek terug te komen maar kwam in foutenlast en de vrije worpen van Binnenland waren dodelijk. Via 14-14 en 11-10 kwam de einduit slag 60-42 tot stand. Topscoorder: Anita van Unen met 12 punten. Meisjes Kadetten 1 blijft in de win- ningmood. Nu was het Leiderdorp dat aan de zegekar werd gebon den: 92-57 met als topscoorder: Sedira de Jong met 30 punten! De Benjamins gaan in volle galop richting kampioenschap. Ook MSV kon daar geen verandering in bren gen. Flyers was op alle fronten de betere ploeg en via 16-4, 12-4, 10-6 en 13-3 werd een ruime 51-17 over winning behaald. Topscoorder: Chris Milev met 16 punten. Vrijdagavond 2 april in de Duike laar om 21.00 uur Dames 1 tegen MSV. Om 19.00 uur de topper Jon gens Kadetten 2 tegen Oegstgeest. Zaterdag 3 april om 19.00 uur Jon gens Kadetten 1 tegen Westland Stars. Om 17.15 uur Jongens Mini's 1 tegen BS Leiden. Waddinxveen - Traditioneel werd ook dit jaar het veldhandbalsei- zoen geopend met de zogeheten bekerwedstrijden. Wedstrijden in een toernooivorm waarbij na afloop de winnaar door gaat naar de volgende ronde. Handbalvereni ging Rowah nam dit jaar deel met drie teams. Het C-team moest aan treden in Schiedam op het terrein van handbalvereniging DWS. In de drie wedstrijden die er deze dag gespeeld moesten worden kwamen de speelsters uit Waddinx veen in de openingswedstrijd nog het dichtst bij een overwinning. Tegen Oliveo uit Pijnacker verloor Rowah nipt met 1-2. De wedstrij den tegen DWS en de Hollandiaan werden met grotere cijfers verloren 3-6 en 3-7). Bij het heren-B team, dat speelde op het terrein van de Meeuwen in Rotterdam, was hetzelfde beeld te; zien. Ook hier kwam Rowah in de eerste wedstrijd in de buurt van een zege. Toch ging de wedstrijd tegen Ventura uit Schiedam verlo ren met 12-10. De twee Rotterdam se tegenstanders, Roda en gastheer de Meeuwen waren duidelijk te sterk voor Rowah. Eindstanden 17- 10 en 19-4. Een dag later stond het damesteam van Rowah op het zelfde veld klaar voor hun wedstrijden. Rowah speelde tegen Roda wat onzeker en verzuimde de kansen te benut ten. In de tweede helft kwam Rowah nog goed terug in de wed strijd en kwam op gelijke hoogte. Maar uiteindelijk liet Rowah de winst aan het eind van de wedstrijd liggen. Eindstand 6-8. In de tweede wedstrijd tegen MOK uit Dordrecht wist Rowah beter om te gaan met Amsterdam - In Amsterdam wer den zaterdag de districtsfinales voor de LOS gehouden. Sharona Meijers van TOOS wist een tweede plaats te bemachtigen en heeft zich daarmee verzekerd van deelname aan de landelijke finale op 15 mei van dit jaar. Voor TOOS deden vijf turnsters mee. Bij de Instap waren dat Sharo na Meijers en Inge van de Meirac- ker. Sharona draaide een uitsteken de wedstrijd met driemaal een score van boven de negen punten op brug, sprong en lange mat en met een 8.45 voor de balk behaalde ze een eindscore van 36.40 punten, goed voor een zilveren medaille. Ook mag ze meedoen aan de lan delijke finale op 15 mei. Inge had ook een goede wedstrijd, met alleen een fout op de brug met ongelijke liggers. Ze kwam met 34.30 punten uit op de twaalfde pjaats, niet genoeg voor de finale. Bij de categorie pupil 1 (meisjes 10 jaar) kwamen Nadia Koedoot en Sharon Smit in actie. Beide dames scoorden zeer hoog op sprong, 9.70 punten. Ook op brug scoorden ze boven de negen punten. Sharon haalde ook een negen voor haar lange mat oefening. De balk ging minder, Nadia stond teveel te wie belen en bij Sharon mislukte één onderdeel. De dames kwamen uit op 35.40 en 35.45 punten. Ondanks deze hoge totalen kwamen ze niet verder dan de 15de en 17de plaats; niet genoeg voor de finale. Bij de pupillen 2 mocht Nathalie Knijnenburg laten zien wat ze kon. Het wilde niet lukken. Op brug kwam ze niet verder dan 5.40 pun ten, waar ze normaal hoger dan acht punten scoort. Ze was direct kansloos voor een goede klasse ring. Ook de balk ging niet vlekke loos, maar de lange mat en de sprong gingen wel goed. Met 30.25 eindigde ze op de 36ste plaats. Er werden ook twee wedstrijden in de turncompetitie gedraaid. In poule 5 kwamen de TOOS turnsters na een spannende strijd niet verder dan (voorde derde keer) een derde plaats. In poule 1 werd voor de derde keer een tweede plaats behaald. Voor beide teams was dit de laatste poulewedstrijd en moe ten nu afwachten of het genoeg is voor een plaats in de finale. Moerkapelle - Rolling'90 hield voor haar leden een trainings- weekeinde, waarbij de Engelse topdanstrainers Ashley en Ange la Moore aanwezig waren voor de solo en paardanstrainingen. Ook Freek Bergman (mentale trainer van de NRB) kwam een aantal oefeningen verzorgen. Door het slechte weer werden de trainingen binnen gehouden. In twee dagen tijd werden veel trai ningsuren gemaakt door 62 leden van de rolschaatsvereni- ging. de kansen en speelde een goede wedstrijd met de einduitslag van 11-5. Ook de derde wedstrijd tegen de Meeuwen wisten de dames uit Waddinxveen in winst om te zet ten. Vooral de onderhandse scho ten waren een plaag voor de keep- ster van de Meeuwen. Rowah won deze wedstrijd met 14-9. In de laat ste wedstrijd stond Rowah tegeno ver Unitas. Unitas dat na drie wed strijden aan de leiding ging was de betere ploeg in deze wedstrijd. De dames van Rowah wisten tot 6-6 nog bij te blijven maar zagen ook in deze wedstrijd de overwinning aan het eind verloren gaan en slo ten dit bekertoernooi af met een 6- 9 nederlaag. Zo is er voor alle deel nemende teams Rowah in de eerste ronde een eind gekomen aan het bekeravontuur. Waddinxveen - In een zinderende thuiswedstrijd tegen naaste concur rent Woerden pakten de heren van Be Fair met 3-1(14-25, 25-18, 25-20, 25-21) de titel. Het behalen van het kampioenschap ging gepaard met volleybal op hoog niveau. De Wad- dinxveense formatie is hierdoor na één jaar terug in de eerste klasse. Na de nederlaag tegen Nesselande dames 2 van afgelopen zaterdag is het voor het eerste damesteam van Be Fair zo goed als zeker dat zij gedegradeerd is. Met nog twee wedstrijden in het vooruitzicht ziet het er niet naar uit dat de dames uit Waddinxveen de tiende plaats kunnen bereiken om zo door pro motie/degradatie wedstrijden in de race te blijven voor een plaatsje in de promotieklasse. In de uitwedstrijd tegen Nesselan de gooide Be Fair alles in de strijd. Zonder de geblesseerde Liselotte de Gijt, maar verder met compleet team speelden de zenuwen nog parten in de eerste set en maakte Nesselande de set af met 25-18, maar in de tweede en derde set had de winst beide kanten opge- kund. In beide sets kwam Be Fair op setpunt, maar ze wisten beide keren geen gebruik te maken van de gelegenheid. Buiten de gast vrouwen was het publiek de win naar van deze sets, want het werd getrakteerd op een spannende strijd met als eindstanden 27-25 en 26-24. Duidelijk aangeslagen speel de Be Fair de vierde set en ondanks een dubbele wissel aan het einde van de set was de fut uit het team en ging de laatste set verloren met 25-13. Be Fair krijgt nu te maken met een interessante ontwikkeling, want het tweede damesteam van Be Fair is al zeker van handhaving in pro motieklasse B. Gaat het tweede damesteam nu haar plaats afgeven aan het eerste damesteam of ruilen de damesteams van nummer? Het bestuur van Be Fair zal zich de komende weken moeten buigen over deze beslissing. Rotterdam - Ortec.Nesselande speelde zaterdag 27 maart de eer ste wedstrijd van de halve finale tegen Piet Zoomers/D in het Top sportcentrum. Op deze dag speelde ook Rotterdam Basketbal en waren er gecombineerde activiteiten te doen. Nesselande beet de spits af om 15.00 uur en wist via de cijfers 25-21, 25-23, 25-20 een goede 3-0 overwinning te behalen. Coach Peter Blangé had voor de supporters een aangename verras sing in petto. Na een kortstondig blessure stond wonderwel Joost van der Hoek weer in het veld als libero. Na dagelijks deze zweepslag te hebben behandeld kon Joost volop meespelen. Vandaag, woensdag 31 maart, speelt Nesselande in Apeldoorn, waar een maand geleden met 3-0 verloren werd. De derde wedstrijd in deze cyclus is zaterdag 3 april 20.00 uur. Waddinxveen - De bondsteams van de Gouwe speelden afgelopen zaterdag thuiswedstrijden. Zoals verwacht mocht worden had heren 1 weinig in te brengen tegen titel kandidaat Vlaardingen. Met het 3- 9 verlies werd de schade nog enigs zins beperkt gehouden, want uit werd al eerder met 18-4 verloren. Dames 2 speelde een bekeken wed strijd tegen Lumio het Ravijn 2 uit Nijverdal. De 6-1 overwinning is gewoon een goed resultaat, want uit werd nog met 6-6 gelijk gespeeld. De uitslag geeft goede hoop voor de kraker volgende week in de uitwedstrijd tegen Grando GZC Donk. Zondagmiddag speelde dames 1 in Gouwebad 'De Sniep' tegen Lumio het Ravijn 1. De wedstrijd is de thuiswedstrijd in de strijd voor de derde plaats om de 'KNZB Trophy'. Volgende week vindt nog een uitwedstrijd plaats. De dames speelden in een gelijkop- gaande strijd met 9-9 gelijk. Heren 1 speelde zondagmiddag de belangrijke uitwedstrijd tegen Hoornl. Bij winst zouden de heren vrijwel definitief veilig zijn in de tweede klasse C. Er werd met 9-4 verloren. Hoera, (O)pa Krijgsman 60 jaar! Marco Miranda Mike Dian Wilco Sandra Youandi Jaren 70/80 platen gezocht. Bij voor keur maxi-singles 06-28231811 Nieuwegein - Tijdens de beginners wedstrijden bij vereniging KRC Rol ling te Nieuwegein hebben leden van rolschaatsvereniging Rolling'90 uit Moerkapelle het goed gedaan. Voor een aantal was het de eer-ste wedstrijd ooit. Rolling'90 schreef Geschiedenis door voor het eerst in te schrijven met solo dansers voor een officiële wedstrijd georgani seerd door de NRB, een nieuwe wedstrijddiscipline in Nederland. Bij de beginners C wist Nina Schilp ue derde plaats te behalen bij zowel het figuur- als vrijrijden, waardoor ze in de combinatie tweede werd. Uitslag Beginners C vrijrijden: 2. Debby Holstege; 4. Annemiek van Luinen; 5. Bodeyne Snijder; 15. Raynor Krijgsman. Bij de beginners D behaalde Cateli- ne Sinnige de derde plaats bij het figuren. Het vrijrijden werd gewon nen door Inge Slot, nadat ze een mooie Spaanse kur had gereden. Mandy Corver en Joyce Westra behaalden een vierde en vijfde plaats bij hun eerste wedstrijd. Het publiek was nieuwsgierig naar het solodansen, aangezien de meeste toeschouwers dit onderdeel nog nooit hadden gezien. De dames werden met applaus ontvangen.Uitslag: 1. Jessica Sinni ge; 2. Cateline Sinnige; 3. Chelsie Rupke. Een mooie score van al deze dames van Rolling'90. Boskoop - Voor midgetgolfers is afgelopen zondag de compe titie weer begonnen. Na de wind en regen van vorige week was het nu gelukkig beter weer. Weinig wind en een lek ker zonnetje, er werd dan ook sterk gespeeld door sommigen. Zoals gebruikelijk kwamen beide teams van De Trekvogels tegen elkaar uit in de eerste wedstrijd. Door een zwakke eerste ronde van Leo Jansen met 32 sla gen, kwam het eerste team al snel tien slagen achter. Dit gat werd niet meer goed gemaakt door de rest van het team en zo ging de eerste ronde met 101 om 104 naar De Trekvogels 2. De tweede ronde liep ook nog niet echt soepel voor het eerste team, maar door een slechte ronde (30) van Paul de Wit, ging de zege nu naar De Trekvogels 1 met 102 om 106. Beide teams stonden nu weer op gelijke voet. In de derde ronde wist het eerste team weer afstand te nemen. Jan- Kees van Voskuilen was goed op dreef en met slechts een misser op de salto kwam hij uit op 19 slagen. Hij pakte daarmee vijf slagen op zijn tegenstander en besliste daar mee de ronde. Met 94 slagen wer den er vijf gepakt op het tweede team, dat nu beslist de laatste ronde moest winnen om nog één wedstrijdpunt uit de wacht te kun nen slepen. Leo Jansen kwam na zijn eerste ronde van 32 goed terug en pakte in de vierde en tevens de laatste ronde met 23 slagen er vier op Leo van der Bas. Marco Slomp kon niet echt imponeren en mocht zich gelukkig prijzen dat hij met 31 sla gen er slechts twee verloor van Paul de Wit. Jan-Kees van Voskuilen was met 22 -SSs goed bezig, maar wist daarmee toch niet te winnen van Arie van der Kooij die ook 22 slagen nodig had. Hans Redegeld begon slecht aan deze ronde met 12 slagen over de eerste zes hindernissen, maar wist aan het einde toch met 27 twee slagen te winnen van Els van der Stroom. Door dit resultaat had den beide teams 103 in de laatste ronde en wist De Trekvogels 1 de wedstrijd te winnen met een krap pe 403 om 409. Beste speler van team 1 was Jan- Kees van Voskuilen met 86 slagen. Arie van der Kooij mistte ook niet veel in team 2 met 91 slagen en was daar de ster. Aanstaand weekeinde staat voor De Trekvogels 1 de uitwedstrijd tegen Rotterdam 1 op het pro gramma. De Trekvogels 2 staat een zware uitwedstrijd te wachten bij Hole Ridders 2 in Ridderkerk.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 27