Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente Gemeentenieuws 31 maart 2004 «PUI? VERKIEZINGEN EUROPEES PARLEMENT ONTWERP WELSTANDSNOTA TER INZAGE KERNBEZOEKEN AFGEROND VEERPONT 'T VERLAAT MET 'NIEUW JASJE' WEER IN DE VAART STUURGROEP NIEUWBOUW BASISSCHOLEN KIEST VOOR PLAN BURGLAND ijkhede VERGUNNINGEN WELSTANDSVERGADERING VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPEI I F Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 14 Kandidaatstelling Op woensdag 28 april 2004 vindt de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van het Europees Parle ment plaats. Op die dag kunnen tus sen 09.00 en 15.00 uur bij de voorzit ter van het centraal stembureau (Kiesraad), of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau, op het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties te Den Haag, Schedeldoekshaven 200, de kandida tenlijsten, als bedoeld in artikel H1van de Kieswet worden ingele verd. De benodigde formulieren zijn vanaf 7 april 2004 tot en met de dag van de kandidaatstelling op elk gemeentehuis alsmede bij de Kies raad kosteloos voor de kiezers ver krijgbaar. Registratie als kiezer In verband met deze verkiezing kan iedereen het college van burgemees ter en wethouders verzoeken hem/haar mee te delen of hij/zij als kiezer is geregisteerd. Als u van mening bent dat u dat niet of niet behoorlijk geregistreerd bent, kunt u schriftelijk om herziening van regis tratie vragen. Indienen registratieverzoek voor personen van andere lidstaten Euro pese Unie Bent u niet-Nederlander, die de nationaliteit bezit van een andere lidstaat van de Europese Unie? Woont u in Nederland en wilt u in Nederland deelnemen aan de verkie zing van de leden van het Europees Parlement In dat geval kunt u zich tot en mêt 28 april aanstaande als kiezer laten registreren. U kunt in Nederland deelnemen aan de verkie zing, als u op de dag van de kandi daatstelling (28 april 2004) werke lijke woonplaats heeft in Nederland; op de dag van de stemming 18 jaar of ouder bent en niet bent uitgeslo ten van het kiesrecht in Nederland of in een andere lidstaat. U mag niet zowel in Nederland als in de lidstaat van herkomst aan de verkiezing deelnemen. De autoriteit van de andere lidstaat wordt op de hoogte gesteld van uw deelname aan de ver kiezing in Nederland. Het schriftelijk verzoek tot registratie van kiesge- rechtigheid (Y32) moet u sturen naar de sectie Publiekszaken van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen en moet uiterlijk op 28 april 2004 zijn ontvangen.Dit formulier (Y32) waar mee u schriftelijk om registratie van kiesgerechtigheid verzoekt, is reeds aan belanghebbenden toegezonden. Heeft u echter dit formulier niet ont vangen dan kunt u alsnog om toe zending van dit formulier bij de sec tie Publiekszaken verzoeken. Een eenmaal geregistreerde persoon blijft geregistreerd zolang hij/zij ingezetene is van een Nederlandse gemeente. Op 1 mei 2004 treedt een aantal kan didaat-lidstaten van de Europese Nu op 1 januari 2003 de nieuwe Woningwet van kracht is geworden, dient elke gemeente een welstands nota op te stellen. Welstand gaat over het aanzien van de woonomgeving en de wijze waarop dat is of wordt vormgegeven. U moet hierbij denken aan kleur- en materiaalgebruik, de relatie van het bouwwerk tot de omgeving, hoe de welstandscommis sie moet omgaan met dakramen, dak kapellen en televisieschotels enzo voort. De welstandsnota heeft tot doel het gemeentelijk welstandsbeleid inzich telijk en bespreekbaar te maken. In de welstandsnota zijn voor klein schalige bouwwerken (lichtvergun- ningpïichtige bouwwerken) zeer con crete welstandscriteria opgenomen, zogenaamde sneltoetscriteria. Met deze sneltoetscriteria is snel inzichte lijk waaraan een bouwplan moet vol doen om aan de redelijke eisen van welstand te voldoen. Voor grootscha lige bouwwerken (regulier vergun- ningplichtige bouwwerken) is een kader in de welstandsnota opgenomen waar de welstandscommissie zich in haar advies aan moet houden. Op deze wijze weet u waar de welstands commissie haar welstandsadvies op heeft gebaseerd. Ontwerp welstandsnota De gemeente heeft een ontwerp wel standsnota opgesteld. In deze wel standsnota zijn criteria geformuleerd, die de welstandscommissie toepast bij het beoordelen van bouwplannen en bouwaanvragen. Het is mogelijk om deze ontwerp wel standsnota in te zien en uw reacties op dit ontwerp te geven. De ontwerpwelstandsnota ligt vanaf 1 april tot en met 28 april 2004 ter inzage ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhui zen. Gedurende de periode van terin- zagelegging kan een ieder schriftelijk een inspraakreactie indienen bij het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, Postbus 30, 2760 AA te Zevenhuizen, o.v.v. "inspraakreactie ontwerpwelstandsnota". Unie toe tot de Europese Unie. Het betreft Cyprus, Estland, Honga rije, Letland, Litouwen, Malta, Polen, Slovenië, Slowakije en de Tsjechische Republiek. Ook deze nieuwe lidsta ten nemen deel aan de verkiezingen voor het Europees Parlement. Nadere informatie Voor meer informatie over de Euro pese verkiezingen kunt u contact opnemen met de heer J.L. Poelmans van de sectie Publiekszaken, telefoon 0180-637741. Gisterenavond heeft het derde en laatste kernbezoek van het college en de gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle aan de inwoners van Zevenhuizen plaatsgevonden. Een aantal stellingen passeerde de revue tijdens de tafelgesprekken met leden van de gemeenteraad en col lege en aanwezige inwoners. Zo is er gesproken over de verkeersveiligheid in de kern Zevenhuizen en dat de kwetsbare groep verkeersdeelnemers (voetgangers en fietsers) meer aan dacht moet verdienen. De tweede stelling ging in op het betrekken van jongeren bij het bestuur van de gemeente. Via een enquête zou moe ten worden uitgezocht wat zij missen in het dorp, waaraan ze behoefte hebben en wat ze er voor over heb ben (tijd, geld, inzet). De derde stelling had betrekking op de leefomgeving. Het beheer en onderhoud van de openbare ruimte (groenonderhoud, zwerfvuil, wegen, straten en begraafplaats) zou moeten verbeteren. De gemeente dient een beheersvisie openbare ruimte te ont wikkelingen met als motto: "Schoon, Heel en Veilig". De inwoners konden ook kiezen voor een vierde stelling die inging op volkshuisvesting. Meer woningen bouwen voor 55+, zowel in de koop- als in de huursector en meer aandacht voor betaalbare huurwo ningen luidde de stelling. Op deze pagina treft u op korte ter mijn voorafgaand aan de raadsverga dering op 20 april aanstaande een overzicht van alle onderwerpen en de uitkomsten die tijdens de drie kern- bezoeken in het raadsgedeelte zijn besproken. De gemeenteraad buigt zich in de vergadering van 20 april over de onderwerpen om te komen tot een selectie. U kunt deze open bare raadsvergadering bijwonen (zie vergaderschema). Het vaarseizoen gaat weer van start. Vanaf zaterdag 3 april kan iedereen weer genieten van een overtocht met de zonnepont 't Verlaat. De veerpont is in een geheel nieuw jasje gestoken. De heldere kleuren van de nieuwe huisstijl van het recreatieschap Rottemeren zijn duidelijk herkenbaar en geven de pont een fraai en opvallend uiterlijk. De pont is vaarklaar gemaakt en de enthousiaste schippers beginnen aan een hopelijk mooi zomerseizoen. kost 0,50 per voetganger of fietser. Bij slechte weersomstandigheden vaart de pont niet. Op www.recre- atiegebied-rottemeren.nl kunt u meer informatie over de veerpont 't Verlaat en het recreatiegebied Rotte meren vinden. Een overtocht met veerpont 't Ver laat is een leuke afwisseling tijdens een wandel- of fietstocht door het recreatiegebied Rottemeren. De veerpont legt aan bij het Bleiswijks Verlaat in Bleiswijk. Vandaar vaart de pont naar de steiger bij de Zevenhui- zer Zoom vlakbij de Tweemanspol derweg in Zevenhuizen. Op verzoek en als de drukte het toelaat, wordt ook naar de Roerdomp gevaren. Opstappen kan met en zonder fiets. In april en oktober vaart de pont alleen in het weekend van 11.00 uur tot 17.55 uur. Vanaf mei tot en met september vaart de pont dagelijks. Een enkele reis voor een overtocht Op basis van criteria als functionaliteit, architectuur, stedenbouwkundige uitstraling en materiaalkeuze blijkt de basisschool van Burgland Projectontwikkeling BV voor 't Reigerbos en de Eendragt de gewenste droomschool te zijn. 'Een mooi, eigen tijds gebouw en een op de toekomst gericht ontwerp', zo schrijft de Stuurgroep in haar gunningsadvies. Verder past het totale plan ook wat betreft het woningbouwplan en de infrastructuur het best bij het programma van eisen waaraan de projectontwikkelaars dienden te voldoen. Overigens zijn er ook waarderende woorden voor de twee andere plannen van BAM/HGB Vastgoed en Lithos/SMT ASVB Groep. De onafhankelijke Stuurgroep Nieuw bouw, bestaande uit vertegenwoordi gers van de betrokken scholen en gemeente, adviseert het college dan ook om te kiezen voor het plan van Burgland. Wel heeft de Stuurgroep nog wensen met betrekking tot de invulling van het hart van het plange- bied en de parkeermogeltjkheden Dorpsstraat en de nieuw te bouwen daar. Ook zal nog bekeken moeten worden of een onderbreking van de aaneengesloten bouwwijze van de woningen aan de Eendragtsdijk mogelijk is. Dit vormt nog teveel een 'muur' aan het water. De Stuurgroep is zeer te spreken over de invulling van de huidige gjymzaallocatie aan de gymzaal bij de scholen. Nu is het woord aan de raad. In de openbare commissievergadering van 5 april a.s. staat de nieuwbouw van de scholen op de agenda. Vervolgens valt de definitieve beslissing op 20 april in de raadsvergadering. Ingekomen aanvragen bouwvergunning/sloopver gunning •Nederlandse Aardolie Maatschappij; aanvraag sloopvergunning voor het opruimen van de locatie Moerkapelle-4 achter Knibbelweg 83 te Zevenhui zen (ontvangen 22 maart 2004). •Nederlandse Aardolie Maatschappij; aanvraag sloopvergunning voor het opruimen van de locatie Moerkapelle-13 achter Julianaweg 2 te Zevenhuizen (ontvangen 22 maart 2Ó04). •aanvraagdatum: 23 maart 2004, BL/2004/0021: S. Eriks voor het vergroten van de woning d.m.v. een aanbouw aan de zijgevel op het perceel Beatrixlaan 56 te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 23 maart 2004, BL/2004/0022: J.W.Bouman voor het plaatsen van een dakkapel op de linker en rechterzijgevel op het perceel Brede- weg 66c te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 23 maart 2004, BL/2004/0023: J.W.Bouman voor het gedeeltelijk veranderen van de linkerzij- en voorgevel op het percaal Bredeweg 66c te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 24maart 2004, BL/2004/0024: G. Zweere voor het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde op het perceel Perkstraat 63 te Zevenhui zen; •aanvraagdatum: 29 maart 2004, BL/2004/0025: D. Smits voor het vergroten van de woning op het per ceel Beatrixlaan 61 te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 29 maart 2004, BL/2004/0026: J. Bonnet voor het vergroten van de woning op het perceel Van Swaanswijckstraat 46 te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 29 maart 2004, BL/2004/0027: A. Proper voor het plaatsen van een dakkapel op de achtergevel op het perceel Hollevoeterlaan 48 te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 25 maart 2004, BR/2004/0016: Exploitatiemij Clazing BV voor het plaatsen van een bedrijfsgebouw op het perceel Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 29 maart 2004, B1/2004/0001: L. van Wijngaarden voor het vervangen van een wagenschuur op het perceel Zuïdplasweg 15 te Zevenhuizen: Bezwaar vergunningen ontheffingen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Openbare welstandsvergadering Deze vergadering vindt plaats op maandag 5 om 14.15 uur in het gemeentehuis april Openbare vergadering regionale welstandscommis sie Delft-& Schieland en Gouwestreek Deze vergadering vindt plaats op donderdag 8 april in het gemeentehuis Moordecht aan het Westeinde 1 te Moordecht van 15.00 tot 17.00 uur. Beide agenda liggen ter inzage in het gemeentehuis (sectie vrom) te Zevenhuizen. Cie I 5 april 2004 Cie II 6 april 2004 Let op aanvang om 18.00 uur Raad 20 april 2004 Raads- en commissievergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhui zen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website Alarm Alarm Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4