ECHTPAAR HOOGENDOORN-VAN HEEZIK GENIET ELKE DAG SPONSORLOOP IN WADDINXVEEN EN ADDIS ABEBA WEKEN VAN HUIS VOOR GOEDE DOEL FIETS- NIOBIUTEITSDAG POPPENKASTVOORSTELLINGKREATER KOFFIELEZING: HOE IS HET MET MIJ? VOORVERKOOP DISCOKAARTEN IN "DE PADDESTOEL" pagina 15 Waddinxveen - Het echtpaar Hoogendoorn-van Heezik was op 29 maart 55 jaar getrouwd. Burgemeester Jonkman en zijn echtgenote bezochten het paar op 31 maart. De echtelieden zijn beiden geboren en getogen in Wad dinxveen. De heer Hoogen- doorn heeft in zijn jonge jaren als tuindersknecht in de groenteteelt gewerkt. Vervolgens is hij bij de bui tendienst van de gemeente Waddinxveen gaan werkn. Jarenlang heeft hij gras gemaaid en perkgoed onderhouden. Onlangs I het echtpaar verhuisd naar een appartement aan de Kerk- weg-Oost. Zij wonen daar zeer naar hun zin en genie ten elke dag van het uit zicht op de Petteplas. Het echtpaar, dat nog redelijk gezond is, heeft drie kinde ren en twaalf kleinkinderen. *8* M '4 r -i ->• Waddinxveen - Op initiatief van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen woensdag 14 april, voor het vijfde achtereenvolgende jaar, een sponsorloop gehouden. Deze lustrumloop vindt plaats rondom de singel op de Beatrix- laan. De kinderen van onder andere de Regenboogschool, Dick Brunaschool en de Leilinde weten wat er gaat gebeuren met het geld dat zij bij elkaar gaan lopen. De opbrengst is bestemd voor de inrichting van een scho lingscentrum in aanbouw, in een van de krottenwijken in de Ethiopi sche hoofdstad, Addis Abbeba. Heel bijzonder is dat het de Kern groep ook dit jaar is gelukt een schaduwloop in Addis Abbeba te organiseren. Op 25 april - 9 dagen na sponsorloop in Waddinxveen - zullen kinderen in de leeftijd van 10 tot 16 jaar op een parcours in het centrum van Addis Abeba door en rondom de krottenwijk waarin ze wonen, meedoen aan een wed strijd over een afstand van vier kilo meter. Een van de bekendste Ethio pische atleten, Kenenisa Bekele, zal daar het startschot lossen. Het idee erachter is de kinderen in de krottenwijk in Addis op de hoogte te brengen van de sponsor loop in Waddinxveen en hen in staat te stellen op een min of meer symbolische wijze mee te lopen en zo ook hun steentje bij te dragen aan de verbetering van de levens omstandigheden in hun eigen wijk. Een dergelijk evenement betekent natuurlijk heel wat voor jongeren die in zulke moeilijke omstandig heden leven. Ook in Waddinxveen wordt het startschot gelost door een Ethiopi sche hardloper, Abraham Zewdie. Zewdie, in Nederland sinds 1987, is geboren in de krottenwijken van Addis en heeft daar 23 jaar gewoond. Hij vindt het ook leuk wat rondjes mee te lopen met de kinderen hier. De eerste start is om 18.30 uur voor de kinderen van de groepen 1 tot en met 4. Als zij na een half uur lopen hun 'beloning' in ontvangst hebben genomen is het tijd voor de kinderen vanaf groep 5. Zij starten om 19.15 uur en lopen drie kwar tier, tot 20.00 uur. Individuele deelname aan deze lustrumloop is eveneens mogelijk. Opgave via de website van de Kerngroep: www.onwikkelingssa- menwerkingwaddinxveen.nl Deelnameformulieren kunnen ook worden afgehaald bij: Vijverlaan 7, Zuidplaslaan 284 en Anna van Han- noverstraat 9. Waddinxveen - Na drie jaar voorbereiding is het bijna zover: de Dutch Round Table four for children is zo goed als klaar voor vertrek. Op 6 mei beginnen drie Waddinxveners aan een 6 maanden durende trektocht per landrover. Vanuit Beijijng in China legt de karavaan van 14 geprepa reerde landrovers in totaal 35.000 kilometer af langs ontwik kelingsprojecten voor kinderen in Azië, het Midden-Oosten en Euro pa De deelnemers hebben '"middels meer dan 200.000,- bij- ingebracht. Waddinxveen draagt hier een steentje aan bij" volgens Erik van °en Noort: "Zo hebben de service rs Tafelronde en Lionsclub Wad dinxveen Tsuytende een mooie bij- drage geleverd. De Lionsclub door een deel van de opbrengst van het ™n9 jaar georganiseerde sponsor- diner en de Tafelaars krijgen er 9een genoeg van en organiseren °P 30 april een kartrace. "et bedrag zal de komende weken n°9 oplopen. Onderweg worden rL"m 40 hulpprojecten voor kinde- financieel ondersteund. Een IJn'ek avontuur dat geheel georga niseerd is door particulieren die lc" willen inzetten voor mensen in nood." jj^ddinxveense deelnemers Tahi Van C'en N°ort: "De Round va i ^°Ur 's voor m'i c'e afsluiting ik l iaar actief tafelen waarmee ."eb moeten stoppen wegens het re'ken van de 40-jarige leeftijd, middels ben ik nu Lid van de ,jj nsc'ub Waddinxveen Tsuytende mede sponsor zijn van ons •vaT Jeam 09. De afgelopen jaren s ik actief betrokken bij een tan* aantal projecten van de HPt 'n Kerkrade en Waddinxveen. te k'S een eer om aan de tour d^l kunnen nemen, projecten van dichtbij te zien en ondertussen te genieten van het avontuur! Mijn team zal nog versterkt worden met Pieter Dirven, voor veel Waddinx veners ook geen onbekende." Ton, Mirande, Coen en Marlies Baan: Wij vertrekken twee maan den na Erik en Pieter en zullen de reis vervolgen. Na veel voorberei ding en lang wachten is het insche pen van onze Landrover een sym bolische start. In totaal nemen er 13 teams deel aan deze monster- tocht van bijna zes maanden, leder team rijdt in een Landrover. Het is wel een vreemd gevoel om je Land rover zo ingeblikt richting China te zien verdwijnen. Het begint nu echt te kriebelen! Natuurlijk is het fantastisch dat we projecten in verre landen mogen sponsoren met het geld wat haan ons meegege ven wordt. Maar eerlijk is eerlijk. Het gaat ons ook om het avontuur en de unieke ervaringen. Vooral omdat we met het hele gezin gaan." Het doel Mirande Baan: "Wat begon als een voorzichtig idee is drie jaar later uitgegroeid tot een ontwikkelings project van internationale omvang. Kinderen in ontwikkelingslanden vormen een uiterst kwetsbare groep en daar willen wij ons met dit project graag voor inspannen. In de landen waar de Dutch Round Table Tour for Children doorheen trekt worden hulpprojecten gefi- nancieerd als de oprichting van SOS kinderdorpen, de bouw en restau ratie van scholen en tehuizen, ondersteuning van onderwijs aan gehandicapte kinderen, de aanleg van waterpompen, het opzetten van een oogkliniek en een trai ningsprogramma voor verloskundi gen." Ingeblikte Landrovers De Dutch Round Table Tour for Children 2004 is uniek in z'n soort, ondermeer omdat 100% van de bij eengebrachte sponsorgelden naar de vastgestelde projecten gaat. Er' blijft niets aan de strijkstok han gen. De organisatie van de tour ligt geheel bij de vrijwilligers die mee gaan en die bovendien de reis- en verblijfkosten uit eigen zak beta len. Ook de aanschaf van de Land Rovers is voor eigen rekening. "Deze Landrovers zijn nu richting China verscheept. 20 maart j.l. heb ben we de Landrovers letterlijk en figuurlijk ingeblikt in containers. Het vertrek uit de Rotterdamse haven is voor mijn gevoel een sym bolische start van de Round Table Tour 2004 for Children. Het wordt pas echt serieus als ik afscheid neem voor zes weken van mijn familie en vrienden. 6 mei is het vertrek en we zijn benieuwd hoe we onze Landrovers en de bagage daar zullen aantreffen." Aldus Erik van den Noort. De route Vanuit Beijing trekt de karavaan achtereenvolgens langs hulpprojec ten in China, Tibet, Nepal en India. Het landschap varieert van poesta's en hooggebergtes (6.000 meter hoogte!) tot nationale natuurpar ken en woestijngebieden. Eenmaal in India wordt per boot de over tocht naar Dubai gemaakt om ver volgens via Oman af te zakken naar Yemen waar een school voor gehandicapte kinderen wordt bezocht. De route vervolgt via Saoedi-Arabië in noordelijke rich ting naar Jordanië, Syrië en Turkije. In Jordanië wordt een school voor dove kinderen ondersteund. Via een project in Sovata in Roemenië eindigt de lange tocht eind okto ber in Amsterdam. Gedurende deze periode kunt u de gehele reis vol gen op www.roundtabletour.nl Een Wereldreis voor Wereldkinderen. (Dit artikel is een bijdrage van Ron van Gils (Lionsclub Waddinxveen Tsuytende). Waddinxveen - Het Platform Gehandicapten Waddinxveen en de Fietsersbond Gouda Midden- Holland houden zaterdag 10 april een Fietsmobiliteitsdag in het Anne Frankcentrum. Op deze dag kan men kennis maken met de mogelijkheden van aan gepast fietsen. Op een aange paste fiets kunnen veel mensen met een handicap en ouderen weer zelfstandig op pad. Diverse bedrijven die zich bezig houden met de vervaardiging van deze fietsen zijn uitgenodigd. In de grote en de recreatiezaal wordt een informatiemarkt ingericht waar de fietsen te zien zijn en uitgeprobeerd kunnen worden. De Fietsmobiliteitsdag wordt om 10.00 uur geopend door wet houder Gerts en duurt tot 15.00 uur. De entree is vrij. KERKDIENSTEN - 9 en 11 april Waddinxveen Victorkerk 9-4 19.00 uur Plechtig heden pastor A. v.d. Helm; 11-4 9.30 uur Eucharistieviering pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9-4 10.00 uur Ouderenviering pastor A. v.d. Helm, 15.00 uur Kruisweg viering pastor M. Ameling; 11-4 9.30 uur pastor G.J. Martini. Immanuelkerk 9-4 19.30 uur ds. C- de Jong; 11-4 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9-4 19.30 uur ds. E. Brink; 11-4 9.30 uur ds. E. Brink, 16.30 uur ds. K. de Vries. De Rank 9-11 19.30 uur ds. M.A. Bos; 11-4 10.00 uur ds. M.A. Bos. De Bruggen-viering 11-4 11.00 uur drs. Jan L. Delhaas. Boskoop De Stek 9-4 19.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen; 11-4 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Herv. kerk 9-4 19.30 uur ds. R. de Reuver; 11-4 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen, 11.00 uur ds. R. de Reu ver. Ger. kerk 9-4 18.30 uur J.A. van Hooijdonk; 11-4 9.30 uur ds. B. Terpstra, 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9-4 15.00 uur Zorgcentrum ds. C.C. den Hertog, 19.30 uur ds. C.C. den Hertog; 11- 4 9.30 uur ds. C.C. den Hertog, 17.00 uur ds. C. van Atten. Geref. Gem. 9-4 19.30 uur ds. M. Golverdingen; 11-4 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 9-4 10.00 uur D. Wijker; 11-4 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 11-4 9.30 uur Ga by Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - In het gebouw van wijk- en speeltuinvereniging "De Paddestoel" wordt op dinsdag 13 april de voorverkoop gehouden voor de disco van vrijdag 16 april. Deze voorverkoop is in verband met pasen niet op de maandag voor de disco, maar op de dinsdag ervoor. De voorverkoop duurt van 19.00 tot en met 19.30 uur. Kaartjes voor de disco zijn alteen via de voorverkoop en met de Paddie Pas verkrijgbaar en kosten €1,50. De leeftijd voor deze disco is 9 tot en met 14 jaar. Waddinxveen - Corrie Korver geeft woensdag 14 april een poppenkast voorstelling over "Rikkie's ver jaardag" in Kreater. De voorstelling gaat over de jarige Rikkie, die door alle cadeautjes die hij krijgt heel even zijn knuffelkikker vergeten. En nu is hij weg- verdwenen! Kin deren van 4 tot en met 7 jaar zijn van harte welkom bij de voorstel ling. De voorstelling begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 14.15 uur. Kaarten kosten 3,- per stuk en zijn te bestellen bij Kreater, telefoon 0182-614422 of e-mail info@kreater.nl. Waddinxveen - In de bibliotheek wordt woensdag 14 april een work shop 'ontspannen' gehouden door relaxatietrainer en stressconsulent Danielle ter Haar. Het is een veel gehoord advies: "jij moet je eens ontspannen". In de workshop leidt Danielle ter Haar de aanwezigen met theorie en advies én praktische oefeningen door het gebied van de spieren, van het autonomisch zenuwstelsel, van de emoties en het denken naar het gebied van de zingeving en spiritu aliteit. Zij verwacht van de deelne mers een pro-actieve houding. De workshop wordt georganiseerd in de serie koffielezingen. Aanvang 10.00 uur. De entree bedraagt €5,-. Reserveringen: 0182-640572.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15