K dames nesselande van slag LICHTMASTEN VOOR LOVE '70 MOERKAPELLE LAAT BE FAIR GEEN KANS STREEKGENOTEN LOPEN MARATHON ROTTERDAM CLUBKAMPIOENSCHAP TRIPLETTE NESSELANDE EEN WEDSTRIJD VERWIJDERD VAN FINALE WSE Dl VERSLAAT KOPLOPER JEUGD TZM SLUIT COMPETITIE AF MET WINST GROENEWEG VERDER WEG VAN DIRECTE PROMOTIE SPORT Hart van Holland 7 april 2004 pagina 17 Voetbal Marathon Moerkapellenaren Jeu de Boules Volleybal Voetbal Tafeltennis Voetbal Volleybal Dnor Paulien de Graaf Moerkapelle - Tennisvereniging Love '70 beschikt sinds enkele weken over lichtmasten voor twee banen. Om dit te vieren mochten belangstellenden gra tis komen tennissen in de week van 29 maart tot en met 2 april. Ook kon men in de actieweek lid worden tegen een geredu ceerd tarief. De banen waren open voor belangstellenden van 19.30 tot 22.00 uur. Uiteraard brandden de nieuwe lichtmasten. De vereniging trof het goed met het weer; de lentetemperaturen trok menigeen naar de banen. Veel bekenden, maar ook nieuwe gezichten. Love '70 heeft een groot aantal nieuwe leden kunnen inschrijven. Zes jaar geleden is de tennisvereni ging al bezig geweest om licht masten te plaatsen. De kabels zijn toen al aangelegd door leden van de vereniging. Door gebrek aan financiële middelen zijn de plan nen toen niet doorgegaan. Nu is dan toch de langgekoesterde wens in vervulling gegaan. Ook zijn de banen volledig gerenoveerd en weer van goede kwaliteit. Op deze manier kunnen zij hun leden meer speeltijd bieden als de avonden niet zo lang meer zijn. Er kan het hele jaar worden getennist vanwe ge de hardcourt ondergrond. De lichtmasten zullen in ieder geval branden op dinsdag-, woensdag en donderdagavond; dan zijn er activiteiten van de club en is de kantine geopend. Maar als er meer animo is, kan ook op andere avon den gebruik gemaakt worden van de banen. Voor meer informatie: 079-3316647. Rotterdam - Zevenhuizenaren Dini Braber, John Heijkoop, Bart Klos, Theo van Iwaarden en Rinus van Ruitenburg hebben zondag deelgenomen aan de Fortis/Rotterdam 2004 Mara thon. In de voorbereiding zijn de afge lopen wintermaanden veel kilome ter gemaakt, door weer en wind. Zondagmorgen leek het erop dat het heel moeilijk zou worden een goede tijd neer te zetten door de regen en storm die over het weste lijke deel van het land waaide. Nadat de deelnemers waren ver trokken naar Rotterdam klaarde het echter op. Om exact 11.00 uur gaf burge meester Opstelten het startschot en ging men op pad. De lopers werden onderweg regelmatig aangemoe digd door aanwezige Zevenhuize naren langs het parcours. Na ongeveer 34 kilometer werden de lopers verrast door een grote groep Zevenhuizenaren die langs de kant stond om de deelnemers aan te moedigen. Dat gaf een extra adrenalinestoot om de laatste 8 kilometer af te leggen. John Heij koop finishte in 3 uur 25, Rinus van Ruitenburg: 3 uur 55, Theo van Iwaarden: 3 uur 57, Bart Klos: 4 uur 02 en Dini Braber 4 uur 26. Moerkapellenaar Taco Jonker liep de marathon voor de vijfde keer. Hij redde het niet zijn beste tijd (4.02) te halen; hij finiste in 4.19.15. Barend den Ouden ging als 884e over de eindstreep in een tijd van 3.16.12. w r Rotterdam - Ortec.Nesselande speelde zaterdag in eigen huis de derde wedstrijd tegen Piet Zoo- mers/D en wist na een krachtin spanning in de eerste set (26-24) de wedstrijd winnend met 3-0 (25-20, 25-22) af te sluiten. Hier mee is de stand, in de halve fina le ronde op 2-1 gekomen en kan Nesselande bij winst in de wed strijd van vandaag, woensdag 7 april, in Apeldoorn de finale halen. Deze wedstrijd begintom 19.30 uur en belooft een waar spektakel te worden. Moerkapelle - Het was voor het standaardteam van Moerkapelle zaterdag een uitstekende dag. Niet alleen wist de blauw-witte forma tie directe concurrent voor recht streekse promotie Be Fair zeer overtuigend met 3-0 te verslaan, maar door dit resultaat werden de Waddinxveners eveneens op de ranglijst gepasseerd. Met nog drie wedstrijden te gaan is de situatie aan kop: 1. Koudekerk, 19-39; 2. Moerkapelle, 19-38; 3. Be Fair, 19- 37. Met 26 uit 17 lijkt BSC'68 uitge schakeld voor de bovenste twee rechtstreeks promotie gevende plaatsen. Vanaf het allereerste begin straalde de ploeg de absolute wil uit om de wedstrijd te winnen. Er werd met een enorme concentratie gespeeld, waardoor men telkens iets eerder bij de bal was dan de tegenstander. Natuurlijk werd Moerkapelle ge holpen door een wel heel snelle goal van Rob van Leeuwen, want binnen de minuut lag de bal achter Be Fair keeper Jan-Willem Schone- veld. Vanaf dat moment liep Be Fair achter de feiten aan en bleef de thuisclub de sterkere ploeg. Al in de tiende minuut leidde dit tot de 2-0, uit een vrije schop kogelde Robin Reigwein de bal er snoeihard in. Hoewel Be Fair het daarna nog wel probeerde en technisch een redelijke ploeg bleek, kwam eigen lijk nooit echt in de wedstrijd. De Moerkapelse defensie was opnieuw erg solide, gaf nauwelijks kansen weg en vanaf het middenveld wer den messcherpe counters opgezet. In de tweede helft zat de thuisclub helemaal op rozen. Nadat Schone- veld al eerder redding had gebracht, viel in de tiende minuut de 3-0. De schutter was Jurn Hoog- ma. Daarna was de wedstrijd gespeeld en had Moerkapelle naar een nog veel ruimere score kunnen uitlopen, maar er volgden geen goals meer. Men kan zich gaan rich ten op zaterdag, als het moeilijk te bespelen Perkouw op bezoek komt. Een andere topper is overi gens Be Fair-Koudekerk. Moerkapelle 2 speelde tegen kop loper Jodan Boys 4, na een 1-2 rust stand liep de tegenstander uit tot uiteindelijk 1-5, Johan Klomp redde de eer. Waddinxveen - De eindstand tegen koploper Bodegraven D1 was 3-1. In het voordeel van WSE D1 wel te verstaan. Al in de eerste helft liet W.S.E. zien niet onder de indruk te zijn van Bodegraven. Na de ope ningstreffer van Gino Janzen was het Michel Schimmerl die dé goal van het seizoen wist te scoren. Een indraaiende voorzet vanaf de rech ter cornervlag verdween in de rech ter bovenhoek. De tweede helft bleef WSE de wedstrijd controle ren. Gino Janzen scoorde de 3-0 waarmee de wedstrijd definitief was beslist. In de slotfase wist Bodegraven de eindstand op 3-1 te zetten. Ook E1 speelde tegen de koploper: Aarlanderveen E-1. Zij zorgden eveneens voor een verrassing. Patrick Zwinkels en Andros Martina speelden een topwedstrijd en scoorden elk een doelpunt. In de tweede helft wist Aarlanderveen terug te komen tot 2-2. Maar toch een puntje afge snoept van de koploper. D2 speelde pover, maar pakte toch wéér drie punten. Deze keer van VEP D5. Het werd 2-3. E2 verloor met 6-2 van Soccer Boys E5 en voor E3 was VEP E4 te sterk:7- 2. F1 was voor tegenstander Be Fair F1 veel te sterk: 9-0. F2 verloor met 1-11 van Lekkerkerk F5. De meisjes junioren speelden 2-2 tegen de meisjes van Doto. C1 verloor met 0-4 van koploper Schoonhoven C1 en B1 zag DCV B1 met een 0-2 overwinning naar huis gaan. A1 had geen kind aan Moordrecht A1. Zonder zich veel in te spannen werd het 4-0. A2 kwam met drie punten terug van Hazers- woude A2. Zij wonnen met 0-2. Waddinxveen - In het kader van het clubkampioenschap triplette (3 tegen 3) werd op 30 maart de voor laatste ronde gespeeld. Echt grote verrassingen waren er niet en het klassement bleef dan ook nage noeg hetzelfde. Met nog één avond te gaan, is de stand als volgt: 1Ton en Jopy Huls kamp/Peter Rubeling 8-6-26+; 2. Toos Wubben/Jan Kooistra/Leen Roos 7-5-17+; 3. Wout Versluis/Elly Nieuwland/Andries Roos 7-4-20+; 4. Herman Verwaal/Henry van Wage- mngen/Toon v.d. Velde 7-4-13+; 5. Rob, Ron en Fred van Dijken 7-4-6+; 6. Imca Matla/Corrie Monster/Anne ke Grootjen 7-4-0; 7. Babs Allaard/Hanna de WildeA/Vil Vons 8- 3-18. Hans van Woudenberg/ Arnold en Marco Janssen 7-3-4-; 9. Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas/Norbert Schifferling 8-3-13-; 10. Harm Maillé/Jan Lapaer/Jan van Luiken 7-3-32-; 11.Wim Hendriks /Riek de Jong/Bert Grootjen 7-1-32- De laatste avond is 13 april; dan vindt de definitieve rangschikking plaats. Moerkapelle - In de laatste wed strijd van de voorjaarscompetitie hebben de beide jeugdteams van TZM uitstekende resultaten behaald. Kampioen TZM 1, met in de opstelling Daniëlle Lindhout, Jeroen Hoogendoorn en Adriaan Bout, speelde een uitwedstrijd tegen Reflex 4 uit Lisse. Geen van de spelers liet zich in het enkelspel verrassen en ook de dubbel werd door Daniëlle en Adriaan met over macht gewonnen. Opnieuw dus een maximale overwinning: 0-10. TZM 2 moest op bezoek bij Vrien denschaar 12 uit Gouda. Hans Uit- tenbogaard, Sjakko Perdijk en Nadia van Kasteel slaagden erin met grote cijfers te winnen: 1-9. Hans en Nadia wonnen hun drie partijen. Sjakko won er twee en verloor er één in vijf games. De dubbel werd door Hans en Nadia gewonnen. Afhankelijk van de prestaties van de naaste concurrent eindigt TZM 2 hiermee op een keu rige derde of vierde plaats. Zevenhuizen - Door blessures en ziekte bij de dames van Nesselande was coach Wim Boegheim genood zaakt enkele wijzigingen binnen net team aan te brengen in de uit wedstrijd tegen Mikro Electro. ueze wedstrijd ging met 3-1 verlo ren voor Capricorn Beveiligingen nesselande met de volgende set standen: 25-19; 27-25; 25-23 en 22- Karin Vermeulen op de njiddenpositie en Flore Gravesteijn 5 libero startte het Zevenhuizense Ream de eerste set wat nerveus, edelijke passing was echter geen garantie voor punten, want de aan- sters wisten de bal in het begin iet op de grond te krijgen. Hier- °or kwam Mikro Electro op een oorsprong, die tot het einde van Ir? 9ehandhaafd bleef. (25-19) e tweede set werd het wed- smjdverloop, met name aan het inde van de set, erg spannend. De t ging jammerlijk verloren voor Nesselande met 27-25. °k in de derde set hielden de teams elkaar redelijk in evenwicht en met Monique Bijl op de diago naalpositie werd menig punt gescoord. Ook de blokkering van Olga van Zaanen draaide inmiddels op volle toeren. Dit leverde niet de setwinst op, want met 25-23 pak ten de Roosendaalse dames toch de derde set. In de vierde set lieten de Zevenhui zense dames zien dat ze konden volleyballen en namen met 11-6 een ruime voorsprong. Aan het einde van de set kwam de tegen stander toch nog iets dichterbij, maar Nesselande wist ze met 25-22 op afstand te houden. Ondanks de 3-1 nederlaag blijft Nesselande op de 2e plaats op de ranglijst met drie punten voorsprong op Activia. Op zaterdag 17 april is de laatste competitiewedstrijd in dorpshuis Swanla tegen Taurus. Met deze wedstrijd neemt, na drie jaar in Zevenhuizense dienst te zijn geweest, trainer/coach Wim Boeg heim afscheid van de dames. Hope lijk kan dit met een overwinning voor de Capricorn-brigade. Zevenhuizen - In de fase van de competitie waarin de prijzen wor den verdeeld laat Groeneweg het volledig afweten. Was het verleden week al een verdiend verlies tegen koploper Stolwijk, nu blameerden de Zevenhuizenaren zich tegen het lastige maar kwalitatief arme Ber gambacht. Met een 2-0 achterstand in de rust en met nog slechts 9 spe lers moest de promotiekandidaat de tweede helft volmaken. Tien minuten voor rust werd Ed Boude- wijn wegens natrappen met rood van het veld gestuurd en had Jaap Bevaart zoveel commentaar op deze beslissing dat hij, met al geel op zak, ook kon vertrekken. Daar voor had dezelfde Bevaart in het begin van de wedstrijd twee keer de kans om Groeneweg op een voorsprong te schieten en te kop pen. Groeneweg is daarna nauwe lijks meer bij de goal geweest als de twee spitsen van Bergambacht heel simpel het zwak spelende centrale verdedigingsduo van Groeneweg aftroefden. Een kwartier later maakte keeper Gert Haan een pupillenfout. De bal werd door de in het nauw gedreven Rick van Yperen teruggespeeld en Haan had alles kunnen doen behalve de bal oprapen. De scheidsrechter besliste een indirecte vrije trap, de muur stond volkomen verkeerd opge steld en de linkermiddenvelder van Bergambacht kon simpel raak schieten. Toen daarna Groeneweg nog eens met twee man minder verder moest was de wedstrijd gespeeld. Na de rust probeerden de negen er toch nog een wedstrijd van te maken en als er uit de kleine kansen voor Maurice Eckhardt, Menno van Dam en invaller Léon van Vliet snel een doelpunt geval len zou zijn had de wedstrijd mis schien kunnen kantelen. Deze aan sluitingstreffer bleef uit en Ber gambacht scoorde de 3-0 uit een van de spaarzame uitvallen. De conclusie was dat Groeneweg de tweede helft met negen man beter speelde dan in de eerste helft. Men weet dat als je naar Bergambacht gaat dat je vanaf de eerste minuut scherp moet spelen, duels moet winnen en dan geeft het betere voetbal wel de doorslag. Het scherp spelen en duels winnen zat er de eerste helft totaal niet in. De bal onder de voet halen, achter het standbeen spelen, buitenkant voet spelen of dat soort zaken is aan een tegenstander als Bergambacht niet besteed. Zonder bezieling, zonder overleg en zonder ook maar één behoorlijke aanval opgezet te heb ben werd al in één helft de brood nodige punten weggegeven. Het is zaak om de koppen eens bij elkaar te steken en met er elkaar er voor te gaan. Het kampioenschap is geen haalbare kaart meer maar een achterstand van twee punten op de tweede promotieplaats is in te lopen maar dan moet er wel met dezelfde inzet gestreden worden als in de tweede helft. Als Groene weg de promotie weggeeft door deze nederlaag dan is dit een bla mage wat eigenlijk de nederlaag tegen Bergambacht toch al is. Tweede Paasdag is de uitwedstrijd tegen kampioenskandidaat num mer één Stolwijk en als daar de drie punten worden gehaald dan ziet het er allemaal weer wat rooskleu riger uit.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17