ONDERZOEK NAAR BIBLIOTHEEK-WENSEN vliegseizoen begonnen MOERKAPELLE E2 HIJST KAMPIOENSVLAG VEERPONT 'T VERLAAT MET 'NIEUW JASJE' WEER IN DE VAART MOERKAPELLE 3 ONTSNAPT AAN DEGRADATIE WEINIG PUNTEN JEUGD GROENEWEG CLUBKAMPIOENSCHAP HZM VERLOTING GROENEWEG K0FFIELEZING: HOE IS HET MET MIJ? VOORJAAR BIJ WERELDWINKEL NATIONALE SPORTWEEK BIJ TARZAN 0180-632633 PUZZELRIT GEZONDE VOEDING EN HET AFWENNEN VAN DE BORST Kraam huren op Koninginnedag in Zevenhuizen? Hart van Holland 7 april 2004 Bel met Wil Hordijk ZEVENHUIZEN-MOERKAPFIIf Regio - Binnenkort gaat in opdracht van de bibliotheek een marktonderzoek onder de inwoners van Bodegraven, Bos koop, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Wad- dinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle van start. De bibli otheek wil het onderzoek gebruiken om haar dienstverle ning goed af te stemmen op de behoeften van de consument. Voor iedereen is het belangrijk dat in de bibliotheek interes sante romans en tijdschriften, de nieuwste DVD's, en actuele muziek cd's en cd-rom's te vinden zijn. Om dit doel te realiseren heeft de bibliotheek besloten een onder zoek uit te voeren. Wat zijn de wensen van inwoners op het gebied van informatie en ontspan nende media zoals romans, films en muziek cd's? In welke onderwerpen is veel en in welke minder interes se? Welke romans lezen mensen in Bodegraven, Boskoop, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeu wijk, Waddinxveen en Zevenhui- zen-Moerkapelle graag en welke films zijn hier favoriet? De uitkomsten van het onderzoek moeten inzicht geven in de behoef ten en wensen van het publiek zodat de bibliotheek een betere dienstverlening kan realiseren. Hiermee wil de bibliotheek berei ken dat de inwoners zich zo goed en gemakkelijk mogelijk kunnen informeren over onderwerpen die ook inderdaad gewenst zijn. Ook als mensen op dit moment geen gebruik maken van de biblio theek, is het belangrijk om mee te doen. Voor een beter aanbod en een betere dienstverlening moet de bibliotheek ook de wensen en interesses leren kennen van men sen die de bibliotheek zelden of nooit bezoeken. Door medewer king aan het onderzoek hebben ook zij invloed op hoe de biblio theek van de toekomst eruit ziet. De mening van iedereen telt! Op basis van een willekeurig samengestelde lijst met adressen worden mensen telefonisch bena derd met de vraag mee te werken aan het onderzoek. Het gaat daar bij om leners en niet-leners, zowel jeugd als volwassenen. Meedoen aan het onderzoek kost ongeveer tien minuten tijd. De vragenlijst wordt thuisgestuurd, zodat men die kan invullen als het uitkomt. De bibliotheek hoopt op een grote medewerking, zodat zij in staat is het publiek voortaan nog beter van dienst te kunnen zijn. Als attentie worden onder de deelnemers aan het onderzoek VW Irischeques a €5,- verloot. Moerkapelle - Het vorig jaar gepro moveerde derde team van schaak vereniging Moerkapelle is ternau wernood ontsnapt aan degradatie. In de 3e klasse B van de Rotterdam se Schaakbond spelen acht teams waarvan er twee degraderen. Alle teams spelen zeven wedstrijden en na vijf merendeels ongelukkig ver lopen wedstrijden was nog maar één matchpunt behaald. Na een overwinning in de zesde wedstrijd, leek er weer hoop te gloren. De laatste wedstrijd werd in Rotter dam gespeeld tegen IJsselmonde 1. Er moest minimaal één punt behaald worden en dan was er kans op behoud. De andere rele vante wedstrijd tussen Sliedrecht 3 en Spijkenisse 4 mocht dan niet ein digen in een 4-4 gelijkspel. Na een heftige strijd met twee jeugdige invallers en een snelle achterstand werd door Moerkapelle 3 een gelijkspel bereikt. Michiel Rensen, Ron Droog en invaller Matthias Freeke wonnen, terwijl invalster Jojanneke Weijermars en Patrick Stam remiseerden. Jacques de Lange, André Corpeleijn en Stefan van der Zalm beten helaas in het stof. De wedstrijd tussen Sliedrecht 3 en Spijkenisse 4 is in een 3-5 geëindigd waardoor Moerkapelle 3 Sliedrecht 3 op bordpunten pas seert. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag werden er weinig punten gehaald door de 20 jeugdteams van vv Groeneweg. A1 speelde uit bij PPSC A1 en ver loor met 5-2, mede door gebrek aan een keeper. B1 speelde uit bij Bodegraven B1 en verloor met 1-2. B2 speelde weder om een sterke wedstrijd, maar dit kon helaas niet omgezet worden in een overwinning, het werd 3-3. C2 verloor op eigen veld met 7-1 van Gouda C3, dat daardoor kampi oen werd. Ook D1 verloor en wel met 3-0 van Altior D1D2 deed wederom goede zaken op weg naar het kampioen schap en dit keer met een ware tienklapper: 10-0. En ook D3 liet zien dat inzet en training loont. Met 4-0 werd Moerkapelle D1 ver slagen. E1 verloor na een stevige wedstrijd met 1-2 van Capelle El, maar E2 won met 2-0 Rhoda'76 E1E3 speel de uit tegen Wippolder E3 en ver loor met 10-0. Bij Moordrecht E3 werd door E4 verloren met 6-1. E5 speelde thuis en verloor met 4-0 van BVCB E7. F1 haalde in een leuke wedstrijd een puntje: 3-3 tegen CKC F1. F2 speelde uit bij Schipluiden F2 en verloor met 2-0, maar F3 heeft met 6-0 gewonnen uit bij Olympia F4. F4 speelde uit bij Schoonhoven F4 en F5 speelde voor de derde maal dit seizoen tegen Oliveo F5. De eer dere wedstrijden werden dik verlo ren, maar dit maal werd er met 1-1 gelijk gespeeld. F6 speelde ook met 1-1 gelijk tegen BVCB F15, die één punt achter koploper Groeneweg F6 stond. Goede zaken dus voor de F6 op weg naar het kampioen schap. De mini's mochten dit maal uit naar de mini's van Poortugaal en de mini's van Groeneweg won nen de wedstrijd. Zevenhuizen - De eerste wedstrijd van het clubkampioenschap van Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle zou op 20 maart gevist worden, maar door de storm en regen is deze wedstrijd niet doorgegaan en wordt op een later tijdstip ingehaald. Afgelopen zaterdag werd de twee de wedstrijd gevist in de Rotte. Er deden negen deelnemers aan mee en samen werd er in totaal 22.780 gram vis gevangen, een matige vangst. Eerste werd J.Wiersma met een gewicht van 5.040 gram vis, de tweede plaats was voor J. Rijnben de met een gewicht van 3.420 gram en derde werd J. Klomp met een gewicht 3.020 gram vis. De volgende wedstrijd is op zater dag 17 april en dan wordt er gevist in de Oude Rijn bij Bodegraven. Vertrektijd is om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats van La Baraque. Voor inlichtingen: J. Wiersma, telefoon 0180-632654 of 06-22156429. Zevenhuizen - Het vliegseizoen is weer begonnen voor de Stormvlie- gers. Zoals gewoonlijk werd er begonnen met het vitessekampi- oenschap, vluchten tot 300 km, vooral vanuit België. Afgelopen zaterdag werden de duiven gelost in Kalken, 110 km. De 598 duiven werden om 10.00 uur gelost met een stevige zuidwesten wind, dus wind mee, wat een snelle vlucht voorspelde. Joh. Stofberg werd winnaar op deze vlucht, hij klokte zijn eerste duif om 10.54 uur. Zijn duif had een gemiddelde snelheid gehaald van 122 km p/u. De laatste prijsduif was tien minuten later thuis. Uitslag: 1-2-3. Joh. Stofberg; 4-14- 16-17. J.S. Heykoop; 5. J. v.d. Haak; 6-7-8. Joh. Wiltenburg; 9. D.C. den Hertog, 10-13-18. C. Zweere; 11-12- 16. B. Hertog; 19-20. N. Koppenaal. Zevenhuizen - De trekking van de jaarlijkse verloting van voetbalver eniging Groeneweg heeft afge lopen weekend plaatsgevonden. De prijzen zijn als volgt gevallen: Fiets: 0347; reischeque: 5208; DVD- speler: 3610; 1 jaar gratis bloemen: 0433; levensmiddelenpakket: 3025; Accu boormachine: 5096; Mini- oven: 5748; dieet grillplaat: 5437; blender: 2677; strijkijzer: 0776; accu In de onderlinge competitie werd de eerste ronde van de finalegroep gespeeld. Favoriet Gerard van Ommeren won van Hugo van Elte- ren, Dick Bac van Ben van Geffen. Gerard en Ben staan samen boven aan. Bij de jeugd werd er gespeeld in de tweede groep. Koploper Martijn de Wit won van concurrent Wietse van Leeuwen en is nu echt bijna zeker van de titel. Andere uitslagen. John Noorland - Bas Schoemaker 0-1; Geert v.d. Hoek - Cynthia v.d. Win den 1-0; Hielke Hendrikse - Raynor Krijgsman 0-1; John Noorland - Raynor Krijgsman 1-0. Zevenhuizen - In de bibliotheek wordt woensdag 21 april een work shop 'ontspannen' gehouden door relaxatietrainer en stressconsulent Danielle ter Haar. Het is een veel gehoord advies: "jij moet je eens ontspannen". In de workshop leidt Danielle ter Haar de aanwezigen met theorie en advies én praktische oefeningen door het gebied van de spieren, van het autonomisch zenuwstelsel, van de emoties en het denken naar het gebied van de zingeving en spiritu aliteit. Zij verwacht van de deelne mers een pro-actieve houding. De workshop wordt georganiseerd in de serie koffielezingen. Aanvang 10.00 uur. Van tevoren aanmelden is gewenst: aan de balie, telefonisch: 0180- 638388 of per e-mail info@biblio- theekzevenhuizen.nl. De entree bedraagt €5,-. Op woensdag 14 april wordt deze workshop gege ven bij bibliotheek Waddinxveen. Zevenhuizen - De voeding van de moeder en de overgang van borst voeding naar vast voedsel voor de baby. Daarover wordt gesproken tijdens de maandelijkse regionale bijeenkomst van de Borstvoeding organisatie LLL. Deze wordt gehou den op dinsdag 13 april bij Agnes Blok, de Wielewaal 24 in Zevenhui zen. Voor meer informatie: 079- 5932689. Nieuwerkerk a/d IJssel - The Sky- masters organiseren voor donder dagavond 8 april een paaspuzzelrit. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur bij het Zwembad van Nieuwerkerk aan de lersestraat 15. De eerste auto start om 20.15 uur. Voor meer infor matie: www.skymasters.nl en http://go.to/puzzelrit. Zevenhuizen - Als in het voorjaar de natuur zich vernieuwt met frisse kleuren, krijgt men zelf ook zin in iets nieuws. Daarom heeft Wereld- Winkel veel nieuwe artikelen in het assortiment. In het kader van "Meeting colours" (ontmoeting met kleuren) zijn die artikelen vaak ook kleurrijk, zoals de droomvan- gers, de sjaals, de hengselmanden en de cadeausetjes wierook. Ook speeigoedartikelen, zoals spring touwen en ballenvangers, zien er fleurig uit. Diverse artikelen zijn aantrekkelijk laag geprijsd en leuk om cadeau te doen. Voor verzame laars hebben we olifantjes, uiltjes. schildpadden, boeddha's en poe zen. Mooi zijn ook de kettingen en oorhangers van gekleurde zaden. Bij bepaalde non-foodaankopen krijgt men gratis het boekje "Mee ting colours". Op culinair gebied zijn er onder andere de geschenk verpakkingen van drie soorten olie of drie potjes mosterd. Ook is er honing in kleine doosjes van twee potjes of vijf verschillende chutneys in één doosje. Zelfs zijn er pakket jes voor een Maleise maaltijd. Kort om: er is weer van alles aanwezig. De winkelwagen staat elke vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het AH plein. Moerkapelle - In dit voor w Moer kapelle zo belangrijke jubileumjaar vierde men zaterdag bij de jeugd afdeling het eerste feestje. Hoewel er nog een aantal wedstrijden te gaan is, werd E2 na de 5-1 winst op CVC Reeuwijk E3 onbereikbaar voor de concurrentie en werd met 22 punten uit 8 wedstrijden het kampioenschap luid bejubeld. Het kampioenschap werd niet alleen bereikt door dit fraaie puntento taal, ook het doelsaldo van 52-13 is veelzeggend. In de eerste helft liep het nog niet zo goed, maar na de 1-1 ruststand werd uitgelopen tot 5-1 en kon het verdiende feestje beginnen. F1 is vastbesloten dit voorbeeld te vol gen, in een uiterst leuk voetbalge weld werd concurrent Rohda F1 met 1-2 opzij gezet. Ook E1 ligt uit stekend op koers, na de 2-3 winst op Ona E2 werd de bovenste plaats overgenomen en staat dit leuk voetballende team er prima voor. D1 daarentegen moet voorlopig even pas op de plaats maken, buur man Groeneweg D3 bleek met 4-0 veel te sterk. C2 had tegen Oude water C2 niets in te brengen, Oudewater scoorde er lustig op los en hield het pas bij 0-15 voor gezien. C1 won wel en consolideer de haar derde plaats met een 2-3 winst bij Sportlust C2. Taco Drost Edwin Wondergem en Mick Bree- dijk waren voor C1 trefzeker. B2 herstelde zich van de vorige week geleden nederlaag door met 8-1 tegen Olympia fors uit te halen, waarmee ook dit team op koers blijft voor het kampioenschap- Kamal Boatasgound scoorde maar liefst zesmaal, Jaron van Dommele maakte het achttal vol. A1 leek zich tegen Nieuwerkerk A2 ook te herstellen en stond bij rust terecht met 2-1 voor. Maar daarna boog de tegenstander dit vrij snel om tot 4-2 in Nieuwerkerks voor deel. Moerkapelle - De eerste landelijke 'Nationale Sportweek' wordt van 9 tot 18 april gehouden. Bij Gym nastiekvereniging Tarzan zijn in die week- op 13 en 15 april - alle lessen 'open lessen' dat wil zeggen: ieder een is welkom! De bedoeling is dat ieder lid iemand anders meebrengt om mee te doen. Ouders, broer of zus, opa, oma, buren kennis senMaak eens kennis met gym nastiek! Alle lessen zijn in dorps huis Op Moer. De tijden: Gymnastiek: meisjes 6+7 jaar: dinsdag 15.30-16.30; meisjes 8+9 jaar: dinsdag 16.30-17.30; meis jes 10+11 jaar: dinsdag 17.30-18.30; jongens meisjes 12+ dinsdag: 17.30-18.30 en 19.00-20.00 uur; dames 16+: dinsdag 20.00-21.00 uur; dames heren 16+ dinsdag 21.00-22.00 uur; kleuters: donder dag 15.30-16.30 uur; jongens 6-8 jaar: donderdag 16.30-17.30 uur; jongens 9-11 jaar: donderdag 17.30-18.30 uur; Jazzdans: meisjes mini's (vanaf ongeveer 6 jaar): donderdag 18.00- 18.45 uur; mixi's van 18.45-19.30 uur en de maxi's van 19.30-20.15 uur. Aerobics: alle leeftijden donderdag van 20.15 to 21.15 uur. De lessen ouder kind gym en de sportfit 50+ gaan op 15 april niet door omdat de gymzaal niet beschikbaar is. Zevenhuizen - Het vaarseizoen ging zaterdag 3 april van start, ledereen kan weer genieten van een overtocht met de zonnepont 't Verlaat. De veerpont is in een geheel nieuw jasje gestoken. De heldere kleuren van de nieuwe huisstijl van het Recreatieschap Rottemeren zijn duidelijk herken baar en geven de pont een opval lend uiterlijk. De pont is vaarklaar gemaakt en de enthousiaste schip pers beginnen aan een hopelijk mooi zomerseizoen. Een overtocht met veerpont 't Ver laat is een leuke afwisseling tijdens een wandel- of fietstocht door het recreatiegebied Rottemeren. De veerpont legt aan bij het Bleiswijks Verlaat. Vandaar vaart de pont naar de steiger bij de Zevenhuizer Zoom, vlakbij de Tweemanspolder in Zevenhuizen. Op verzoek en als de drukte het toelaat, wordt ook naar de Roerdomp gevaren. Opstappen kan met en zonder fiets. In april en oktober vaart de pont alleen in het weekend van 11.00 tot 17.55 uur. Vanaf mei tot en met september vaart de p°nt dagelijks. Een enkele reis voor een overtocht kost €0,50 per voetgan ger of fietser. Bij slechte weersom standigheden vaart de pont niet- Op www.recreatiegebied-rotte- meren.nl is meer informatie over de veerpont 't Verlaat en het recreatiegebied te vinden. I stofzuiger: 5876; leren voetbal: 1601; sinaasappeipers: 4104; leren voetbal: 0004; 1 uur kanoën: 5284; 1 uur roeien: 4126; cadeaubon 2203; cadeaubon: 0225; taart: 3607; bierpakket: 1274. Prijzen kunnen vyorden afgehaald op een zaterdag bij de voetbalver eniging Groeneweg op de Knibbel- weg (0180-631683). Bel eerst even met Rik Berends (0180-63 36 17).

Hart van Holland | 2004 | | pagina 18