'AUTOWERELD NIEUWE GEMEENTESECRETARIS IN WADDINXVEEN AMATEURMUSICI LEVEN ZICH UIT OP MUZIEKAVOND m kaartavond PAASDIENST CV-KETEL NODIG? P- VISSER EN ZN. (H)EERLIJK VOEDSEL BIJ VROUWEN VAN NU FAASK AARTEN BIJ ZANG EN KLEUR KW BEZOEKT J0STIBAND KLAVERJASSEN j^jNAF PAGJM^ r~VAN HOLLANDS Lichtmasten voor Zie pagina 15 Gehandicapten lift in gebruik genomen Zie pagina 10 Loopbaan Verrassen, verbazen en overrompelen! Zie pagina 6 Verhuizen 26e jaarganc, nummer 1069 7 april 2004 Waddinxveen - De Gereformeer de Kerk (vrijgemaakt) houdt zon dag 11 april om 10.00 uur een paasdienst in de Kruiskerk. De dienst wordt geleid door domi nee Brink, ledereen is welkom Voor meer informatie:www.kruis kerk.nl. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdag 8 april een klaverjasavond in de Unie aan de Kerkweg Oost 26. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur. Het klaverjassen begint om 20.1 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de vereniging, ieder een is welkom. De inmiddels traditionele muziekavond is volgens Peter Lelieveld begonnen als huis kamerconcert. "Langzamerhand is het groter geworden en de huiska mer ontstegen." Het aanbod was zaterdag weer erg - gevarieerd. Artiesten uit de gehele regio ver toonden hun kunsten op het podi um en speelden en zongen dat het een lieve lust was. Op het program ma stonden onder andere zang met piano, dwarsfluit met piano, een vocaal dubbelkwartet en het koor De Zingerij. Liederen van Scar latti, zang op tekst van Kees Stip, muziek van Schubert en Mozart, het was er allemaal. Ellen van de Loo die op hoge leeftijd (93 jaar) nog puik piano speelt. Natuurlijk mocht er op de avond ook wel eens iets mis gaan. Zo had Ellen van de Loo (93 jaar!) vanwege de wat lastige belichting soms moeite de noten te lezen, deed de dwarsfluit soms wat raar en werd hier en daar de tekst er nog even bijgepakt. Deze 'incidenten' gaven echter ook extra charme aan de avond en werden gezien het enthousiasme van het publiek ook snel vergeten. Wat bleef was waardering voor de muzikanten die hier en daar positief verrasten met hun creatieve muzikale uitin gen. Peter Lelieveld deed de pre sentatie en trad zelf ook op met Marianne Vink en Sonja Bakker. Hoewel de koffie niet mee naar binnen mocht, was het gezellig toeven op weer een geslaagde muziekavond van De Zeven Muzen. Gemist? De volgende muziekavond zal plaatsvinden op 13 november. Moerkapelle - De afdelingen van de NBvP Zuid-Holland gaan don derdag 15 april, tijdens de jaar vergadering, aan de slag met het thema "(H)eerlijk voedsel". De jaarvergadering wordt gehouden in dorpshuis Op Moer van 10.30 tot 15.30 uur. Na het huishoude lijk gedeelte gaat de bijeenkomst verder onder de titel 'Eten is genieten'. Culinair publiciste Alma Huisken gaat in haar lezing uitvoerig op dit onderwerp in. Na de lunch kan worden deelgeno- i men aan workshops die ook in het teken van voeding staan. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdag 9 april vanaf 20.00 uur een paas- kaartavond in het clubgebouw 1 aan de Zuidplasweg. ledereen is welkom. Boskoop - De Katholieke Vrou wen Vereniging bezoekt woens dagavond 14 april een oefen avond van de Jostiband in Zwam merdam. In het orkest musiceren bijna 200 verstandelijk gehandi capten. Éénmaal per maand geven ze een uitvoering. Er wordt woensdag 14 april vertrokken vanaf de Overslag om 18.30 uur, met eigen vervoer. Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel is op vrijdag 9 april van 20.00 tot 23.00 uur een klaverjasavond. Aan het eind van de avond wordt er een loting gehouden, ledereen is vanaf 19.30 uur van harte wel kom aan de Lijsterbesstraat 18. Entree leden €1,25, niet leden €1,75. Door Ron Krul Zevenhuizen - Alweer de 26ste amateurmuziekavond van De Zeven Muzen stond afgelopen zaterdag op het programma. In de gere formeerde kerk werd een gevarieerd programma aangeboden. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Adriaan Hoogendoorn is sinds 15 maart de nieuwe gemeentesecretaris. Hij volgde interim-secretaris Jaap Schrik op, die de ambtelijke organisatie in de periode mei 2003-maart 2004 na een tumul tueuze periode weer op de kaart zette. In Waddinxveen wordt gewerkt met een tweehoofdige directie. De gemeentesecretaris vervult de rol van algemeen directeur. Hij stuurt onder meer alle beleidsafdelingen aan en ook grote projecten als het centrumplan en de Triangel behoren tot zijn verantwoordelijkheden. De directeur bedrijfsvoering (Dick den Ouden) is verantwoordelijk voor alle uitvoerende en interne afdelingen. Hoewel Hoogendoorn nog maar pas is gestart met zijn werkzaamheden, lijkt hij al goed te weten, hoe hij het ambtelijk apparaat van de gemeente Wad dinxveen verder kan optimaliseren. Adriaan Hoogendoorn ging na het behalen van het MAVO-diploma gelijk fulltime werken. Vastomlijn de plannen voor een carrière had hij toen nog niet. Hoogendoorn vond eerst werk bij een accoun tantskantoor in Gouda. Na een klein jaar werd hij aangenomen bij de afdeling algemene zaken op het gemeentehuis in Nieuwpoort. "Vanaf de eerste dag wist ik dat ik verder wilde binnen de gemeente. De gemeentelijke overheid sprak me erg aan. Als je het goed doet als gemeente vervul je een belangrijke rol voor de samenleving. Mijn uit daging is om de interactie tussen de overheid en de samenleving te bevorderen. Ook het politieke spel tussen de gemeenteraad en het college en de raadsleden onderling vind ik boeiend. Na de gemeente Nieuwpoort werkte ik onder meer bij de gemeente Kerkwijk (door herindeling later gemeente Zalt- bommel) en de gemeente Krimpen aan den IJssel. In Kerkwijk en Krim pen volgde ik gemeentelijke stu dies en later ook nog MO Staatsin richting en Nederlands Recht aan de Erasmus Universiteit. Al dat stu- !f«.- deren bracht me overigens steeds hoger op de ladder bij mijn werk gevers. In 1988 werd ik bij de gemeente Ede aangesteld als Hoofd Algemene en Juridische zaken. Hier was ik ook secretaris en kwartiermaker van het regionale samenwerkingsverband West-Velu- weA/alleigebied." Adriaan Hoogendoorn en zijn gezin zijn niet zo honkvast. Vanuit Ede vertrok de familie Hoogen doorn-in 1994 naar Vriezenveen, een gemeente met ongeveer 20.000 inwoners, waar Hoogen doorn gemeentesecretaris werd. Na de fusie tussen de gemeenten Vriezenveen en Den Ham (14.000 inwoners) bleef hij deze functie bekleden. "Aanvankelijk was het een echte uitdaging om de ambte lijke organisatie van een gemeente met 34.000 inwoners te ontwikke len. Toen het eenmaal goed op de rit stond, ben ik verder gaan kijken. Ik ben minder geschikt om alleen 'op de winkel te passen'." In Waddinxveen hoeft Hoogen doorn zich niet te vervelen. "Een gemeente is een zeer complex bedrijf. De rol van gemeentesecre taris is boeiend en uitdagend. In Waddinxveen wil ik bereiken dat afdelingen meer gaan samenwer ken. Daarvoor is geen reorganisatie nodig. Je kunt dat ook bereiken door projectmatiger te gaan wer ken. Daarmee doorbreek je barriè res tussen verschillende afdelingen. Wat betreft de dienstverlening ben ik een groot voorstander van de 1- loket gedachte, zoals in Waddinx veen via de gemeentebalie. Ik pleit ervoor om in de toekomst meer diensten die bij elkaar horen ook bij elkaar onder te brengen. Hoe we dat gaan realiseren, moet in de komende maanden duidelijk wor den."

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1