PAASONTBIJT BURGEMEESTER KEIJZERSCHOOL MAGNETISCHE KLIMMUUR EN MEER OP KONINGINNE DAG ZEVENHUIZEN DIPLOMAZWEMMEN GR0ENEWEG GRIJPT LAATSTE KANS MOERKAPELLE KOPLOPER IN 4B TONEELSTUK OP SLOT- collectanten AVOND VROUWEN VAN NU STORMVLIEGERS KIEZEN OF DELEN? FRED SLINGERLAND WINT RAPIDTOERNOOI HARTSTICHTING ZOEKT «n-A* SOIRÉE ALLIANCE FRANCAISE OPBRENGST COLLECTE ZOA START PROJECT 'DROMEN' BIJ 'T REIGERBOS VROUWEN- BIJBELKRING Hart van Holland 14 april 2004 HUIZEN MOERKAPELLE pagina 19 S* A ïtóJÉe Voetbal Voetbal Moerkapelle - De kinderen van de openbare basisschool de Burge meester Keijzerschool begonnen de donderdag op 8 april plezierig. In alle klassen stond de leerlingen neen heerlijk paasontbijt klaar. Na het ontbijt was het tijd voor ande re activiteiten. De kleuters van de onderbouw brachten een bezoek aan de boerderij van de familie van der Spek en aan de boerderij van de heer Bakker. De kinderen moch ten er pasgeboren lammetjes bewonderen,konijnen aaien en vogels en kippen bekijken. Na terugkomst op school bleek de paashaas langs te zijn geweest en had eieren verstopt. Voor de kinderen van de boven bouw was er een speurtocht geor ganiseerd. De leerlingen moesten verschillende opdrachten uitvoe ren, zoals een rebus oplossen,eie- 1 ren zoeken en raden van welke leerkracht de ogen van de paas haas waren. Zevenhuizen - In zwembad de Koornmolen is examen afgelegd voor de verschillende zwemdiplo ma's. Alle kinderen zijn geslaagd: diploma a (zwem abc): Tineke Bac, Jente Zwamborn, Dominique Jon ker, Robbert Schippers, Wouter van Harten, Mike van Ahee, Rick van Bollaart, Maarten de Jong, Joran van Oeffel, Jasminah van Dijk, Danielle Markus, Mandy Kemner en Robin Kautz. Diploma B (zwem abc): Tamara Flo rijn, Bodine 't Hart, Matthijs van Gils, Bas Jansen, Mariska Braakman, Sara van Hamburg, Derek van der Gaag, Jeroen Kenselaar, Niels Jacobs, Britt Jacobs, Esther Droo- gers, Bonita Jansen, Yvonne Zand vliet, Henriette Boesveld, Dagmar Brouwer, Francisca van Vark, Eric van Schijndel, Jurrian Suijten, Rogier Jordaan, Demi Onclin en Anthara Bik. Diploma C (zwem ABC): Nico Haag- sma en Estee van Hal. Diploma A (Groene Hart): Eline van der Kooij, Fleur Dumoley, Joey Mets en Natascha Dahles. Diploma B (Groene Hart): Fleur Blom en Sama ra Sharry. Zevenhuizen - Het Oranjecomité heeft voor het in aantocht zijnde feest op 30 april getracht een afwisselend programma samen te stellen. Als hoogtepunt een attrac tie die net nieuw in Europa is. Een magnetische klimmuur waarbij de traditionele klimnoppen overbodig zijn. Enkel magisch-magnetische handschoenen en een vlakke meta len plaat zijn de ingrediënten die nodig zijn om 7m hoog te klimmen. Het thema van deze Koninginne dag is 'knuffelbeesten'. Het comité verwacht veel knuffels te zien tij dens de traditionele lawaaioptocht, die om 9.15 uur start. Ook is er een speciaal knuffelbeestenplein, waar de kinderen allerlei oud-hollandse spelletjes kunnen spelen en een goochelaar aanwezig is. Dit jaar geen autopainten (verven) voor de kinderen, maar koepainten. Op het plein bij de hervormde kerk kun nen de kinderen op de foto tussen heel veel knuffels. Ook de etalage wedstrijd zal geheel in het teken staan knuffelbeesten. Voor de kin deren is er nog veel meer te doen, onder andere Triker-rijden. Limona de moet dit jaar zelf gemolken worden bij de limonadekoe. Het springkussen, treintje en de draai molen onbreken niet. De traditio nele viswedstrijd voor de jeugd start om 8.00 uur. Zevenhuizen De wedstrijd Stol- wijk-Groeneweg was voor Groene- weg de beste van het seizoen. Groenweg speelde deze wedstrijd met een tomeloze inzet, waarbij vooral het uitstekende spel van Rick van Yperen opviel. Groenweg begon direct aanvallend, met de prima spitsen Menno van Dam en Maurice Eckhardt in de hoofdrol. Stolwijk ontsnapte voor rust aan zeker twee doelpunten, maar na de rust zorgde de fel spelende Zeven- huizense ploeg voor aanval op aan val op Stolwijk. Na een handbal van een verdediger, benutte Eckhardt de strafschop. De in het veld geko men Dennis van Vliet maakte met een formidabele knal 0-2. Toen Terpstra de bal uit het doel sloeg, mocht ook Stolwijk een strafschop nemen. De vele supporters hielden hun hart vast toen die bal er in ging, maar Camillo de Boer maakte de wedstrijd af door de 1-3 in te schieten. Alle spelers verdienden lof voor hun inzet. Zoetermeer - De Alliance Frangaise houdt vrijdag 23 april een soirée in het Stedelijk College aan de Paltelaan 9 in Zoetermeer. Op deze avond wordt de bilans uitgereikt aan de cursisten die het examen met goed gevolg hebben afgelegd. Ook worden de prijswinnaars van de fotowedstrijd bekend gemaakt. Het duo "Chante la Vie" sluit de avond af met een 'tour de chants'. De entree is voor leden en cursisten vrij; niet-leden betalen 5,50. Moerkapelle - De 3-1 winst van het Moerkapelse standaardteam op Perkouw zaterdag betekende alweer de vierde overwinning in successie. Door dit prachtige resul taat en door de 2-0 nederlaag van Koudekerk bij Be Fair nam de Blauw-Witte" formatie van Peter Kerkhof voor het eerst de kopposi tie in 4B over. Met voor de meeste ploegen nog twee wedstrijden te gaan is de stand aan kop als volgt: Moerkapelle (20-41), 2. Be Fair (20-40), 3. Koudekerk (20-39), 4. BSC 68 (19-32). Aanstaande zater dag hebben de drie bovenste ploe- 9en vrijaf, de week daarop volgt de p'^st lastige uitwedstrijd bij t- 68- Zaterdag 1 mei wordt de competitie beëindigd tegen het mmiddels al gedegradeerde SDV. e Fair speelt nog tegen Perkouw n Floreant, terwijl Koudekerk op ezoek moet bij SDV en Sportief ontvangt. bet was zaterdag tegen Perkouw verigens een wedstrijd met twee 9ezichten. Evenals tegen Be Fair «en week eerder, startte te thuis- uo overdonderend en speelde ^.n Perkouw in het eerste half uur edig zoek. Dit resulteerde al na Moerkapelle - De Nederlandse Hartstichting houdt van 19 tot en met 24 april de jaarlijkse collecte. De afdeling Moerkapelle zoekt nog collectanten. Voor meer informatie: telefoon 079-5932836. Moerkapelle - De collecte voor ZOA-vluchtelingenzorg, die gehou den is van 28 maart tot en met 3 april heeft in Moerkapelle 1341,80 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - De openbare basis school 't Reigerbos staat vanaf dins dag 13 april in het teken van 'dro men'. Alle groepen zullen hieraan deelnemen en un eigen droom gaan uitvoeren. Tijdens het project worden de kinderen begeleid door zes docenten van het Hofplein The ater uit Rotterdam. Het resultaat is te zien op dinsdag 20 april om 11.30 uur op ht schoolplein. De afsluiting van het dromen-project vindt don derdag 22 april plaats, ledereen is welkom van 17.00 tot 19.00 uur. Bergschenhoek - In de Nederlands Hervormde kerk houdt de Vrou wen-Bijbelkring dinsdag 20 april een open koffieochtend. Tonneke Bijker spreekt over "Waar kies ik voor?". Om 9.30 uur begint het programma en rond 11.00 uur ein digt het. Kinderoppas is aanwezig. Voor meer informatie: telefoon 010-5214626. Moerkapelle - Ter afsluiting van het seizoen bij de Vrouwen van Nu afdeling Moerkapelle wordt woensdag 21 april het toneelstuk "Niemandsland" naar het boek "Honour thy father" van Lesley Glaister gespeeld. De avond vindt plaats in dorpshuis Op Moer, aan vang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Een korte inhoud: Op het platte land wonen vier bejaarde zusters in alle eenzaamheid in het vervallen en vervuilde huis van hun jeugd. Agatha, Milly en de identieke tweeling 'Ellenenesther'. Nog jaren na hun vaders dood zijn het ang sten die de vrouwen in hun afgele gen woning gevangen houden. Ze zijn overgeleverd aan elkaar en aan het verleden, dat ieder van hen zich anders herinnert. Over zijn graf heen regeert de vader nog steeds hun leven. En dan is er 'baby' Geor ge die in de kelder zit opgeslo ten.... Stukje bij beetje worden de macabere gebeurtenissen onthuld die er voor hebben gezorgd, dat een idyllische jeugd op het platte land langzaam veranderde in een bizar leven van afzondering. Het stuk wordt gespeeld door Festes Theaterstichting. Regie en bewerking Stephan W. Zeedijk, choreografie Inge Freeth, spel Cor- rie van den Akker, Agaath van Dijk, Inge Freeth en Liesbeth Petrus. Zevenhuizen - De Stormvliegers deden afgelopen weekend mee met een concours vanuit Wetteren, 127 km. Omdat het zaterdag te slecht weer was voor de duiven, moest er worden gewacht op bete re omstandigheden. Zondag was het weer wel goed en konden om 9.00 uur 575 duiven gelost worden. Om 10.39 uur was het een duif van N. Koppenaal die de wedstrijd won, met een voorsprong van 50 meter op een duif van Joh. Stofberg. De snelheid was niet zo hoog als vori ge week, toen was het 122 km p/u, nu werd er een snelheid behaald van 77 km p/u. Acht minuten na de eerste duif waren alle duiven weer thuis. Uitslag: 1. N. Koppenaal; 2-6-9. Joh. Stofberg; 3-7. D.C. Brem; 4. J.S. Hey- koop; 5. R. Brands; 8-12. R. v.d. Helm; 10-13. Joh. Wiltenburg; 11J. v.d. Haak; 12. Andre en Marjan; 14. M. Flier; 15. C. Zweere; 17. C.P. Ede- ling. Zevenhuizen - Voorafgaand aan de dodenherdenking vindt dinsdag 4 mei om 19.00 uur een herdenkings dienst. Het thema voor deze bijeen komst is 'Kiezen of delen'. Dit jaar kan men ervoor kiezen om mee te zingen in het gelegenheids koor 4 mei. ledereen die graag zingt is van harte welkom. Speciaal voor deze dienst zal een driestem mig koorwerk: "Lead me Lord", ingestudeerd worden o.l.v. Margré van Gestel. Organist Ton Verschuur begeleidt het gelegenheidskoor op het orgel. Het koor zal verder de gemeenschapszang ondersteunen. Er vindt een repetitie plaats op dinsdagavond 27 april in de Her vormde Kerk. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: 0180- 632829. vijf minuten in een 1-0 voorsprong. Tien minuten later stond de 2-0 al op het scorebord. Daarna zag Rob van Leeuwen een kopbal met een reflex door de keeper gekeerd en een derde goal wegens vermeend duwen afgekeurd. In plaats van 3-0 stond het onmiddellijk hierna 2-1. Deze tegenslag deed de wedstrijd volledig kantelen. Met name het eerste half uur in de tweede helft liet Moerkapelle zich terugdringen en was men enkele keren akelig dichtbij de gelijkmaker. Het was vooral Mark Huisman die er voor zorgde dat deze niet viel. Ook had de thuisclub niet over geluk te kla gen, toen twee Perkouwers elkaar bij een perfecte kans in de weg lie pen. Langzamerhand onttrok Moerkapelle zich aan de druk. Een kwartier voor tijd werd Rob van Leeuwen door Robin Reigwein de diepte in gestuurd, beheerst omspeelde hij de keeper en liep de bal het doel in, waarmee de 3-1 en de winst een feit waren. Daarna kwam de ploeg niet meer in gevaar en kan men zich bij de w Moerka pelle voor nog enkele uiterst span nende weken opmaken. Moerkapelle - Het begint een traditie te worden op stille zaterdag in het paasweekend: het rapidtoernooi van schaak vereniging Moerkapelle. Dit jaar met 88 deelnemers bij de senioren zeer geslaagd. Het aantal van 24 deelnemers in de twee categorieën bij de jeugd kan beter. In groep A was Ad van den Berg (Philidor Leiden) de ratingfavo riet gevolgd door Fred Slinger land (Oegstgeest'80). Het was ech ter jeugdtalent Tony Zhang van Spijkenisse die in het begin de lei ding nam. In de laatste ronden kon hij het echter tegen de andere top pers niet helemaal bolwerken. Met nog een ronde te gaan leek Ad van den Berg de beste papieren te heb ben. Hij stond een half punt los van zijn volgers. In de laatste ronde tastte hij naar eigen zeggen vrese lijk mis in een betere stelling tegen Pim Ydo uit Utrecht met een neder laag als gevolg. Pim kwam hierdoor op 5.5 uit 7, maar daar voegden zich nog 3 anderen bij: Fred Slin gerland, Jan Evengroen (De IJssel uit Moordrecht) en Chiel van Oosterom (Rijswijk). De geldprijs van de eerste 3 plaatsen werd onder deze 4 spelers verdeeld, maar een toernooi moet toch ook een winnaar hebben. Vaak zijn er dan nog andere puntentellingen die in zo'n situatie onderscheid maken zoals de weerstandpunten en SB-punten, waarbij de prestatie van hun tegenstanders ook een rol spelen. Bij Fred Slingerland en Jan Evengroen bleken deze punten ook exact gelijk te zijn, zodat er niets anders opzat dan via loting een winnaar aan te wijzen. Fred Slin gerland was hierbij het gelukkigst. De jeugdprijs ging verdiend naar Tony Zhang die een indrukwek kend toernooi had gespeeld. In de B-groep (rating tot 1600) was er wel een ongedeelde winnaar: Tijmen Kampman uit Veenendaal. Met 6 uit 7 bleef hij de concurren tie een half punt voor. Ron Droog werd uiteindelijk gedeeld tweede, maar op basis van de weerstand- punten kreeg hij de tweede prijs voor Henk-Jan Evengroen (één van de vijf) en Adriaan van Es (Messe- maker 1847 uit Gouda). De Moer kapelse inbreng deed het over de hele linie goed en eindigde met het volgende puntenaantal uit 7 wed strijden: Christiaan Noorland en André Corpeleijn (5), Sjaak Kou- wenhoven (4) en Michiel Rensen (3.5). In de D-categorie van de jeugd ging de overwinning naar Renzo Finkenflugel uit Amsterdam die op basis van onderling resultaat Joram Linder voorbleef. In de E-categorie zegevierde Onno Kampman. De organisatie in handen van de schaakvereniging Moerkapelle en het was allemaal prima en zonder incidenten voor elkaar. Speciale dank gaat ook uit naar de Wad- dinxveense Schaakvereniging die het toernooi met materiaal onder steund heeft.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 19