s KOFFIE CONCERT IN PRAATHUIS 24 APRIL eva me BRIDGEMIDDAG IN WADDINXVEEN ACTIVITEITEN OP DE BOERDERIJ BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN M0ERKAPELLE f: "OPEN HUIS" ROUTE CV-KETEL NODIG? p- VISSER EN ZN. Lezersonderzoek in Nesselande Zie pagina 13 Eerste fietsmobiliteitsdag Zie pagina 15 Wielerronde voor het eerst op Coenecoop Zie pagina 17 GQ Wonderlijke rAjj >|Tl li I I bij Perdijk Makelaardij oxourc Waddinxveen - In het kader van de Nationale Sportweek organi seert de Bridgeclub Waddinxveen zondag 18 april een gezellige middag voor bridgeparen die kennis willen maken met andere bridgers. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per paar. Het evene ment vindt plaats in "De Hoge Noot" aan de J.W. Frisoweg 1a van 13.00 tot 17.00 uur (zaal open 12.30 uur). Voor meer informatie en inschrijving: ienvander- meer@12move.nl of 0182-613520. Boskoop - Altijd al benieuwd geweest wat er zoal te doen is op een moderne boerderij? Op zaterdag 17 april krijgt men de kans om het boerenleven te bele ven, want dan toont de agrari sche natuurvereniging Weide- en Waterpracht het boerenbedrijf en stalhouderij van de Familie Nie sing. Van 10.00 tot 16.00 uur is aan de Wijkdijk 34 het moderne bedrijf opengesteld voor ieder een. Naast dit bedrijf kan men ook terecht op enkele bedrijven tussen Kwakel en Vrouwenbrug in Snelrewaard. Voor meer infor matie: www.struinenenvorsen.nl. Moerkapelle - Ook dit jaar orga niseert Biljartvereniging Moerka pelle een kampioenschap waar iedereen aan mee kan doen. Men hoeft beslist geen lid te zijn van een vereniging en men hoeft ook niet heel goed te kunnen biljar ten. ledereen van 16 jaar en ouder die biljarten leuk en uitda gend vindt kan meedoen. De start van het "Biljartkampioenschap van Moerkapelle" staat gepland °P 3 mei. Opgeven kan tot 26 aPril. In de eerste ronde speelt men minimaal vier wedstrijden verdeeld over twee avonden (een avond per week). Er is mogelijk heid tot het opgeven van een voorkeursavond. Voor meer infor matie: 079 5932722. Door Karin Heeren Nesselande - Eenenzestig kinde ren van groep vijf tot en met acht van de Brede School Nesse lande waren er woensdag 7 april helemaal klaar voor: bomen planten op de Piet Mon- driaansingel. Ondanks de fikse regenbuien gingen de kinderen vol goede moed de bus in, nadat mevrouw Jolanda van Drongelen van het dagelijks bestuur van de deelgemeente Prins Alexander de kinderen had toegesproken. Moeilijke vragen waren het wel: "Wie weet wat gemeentewerken doet?" En: "Wat is Staatsbosbe heer?" Op de vraag: "Van wie krijgen we deze bomen?" wisten de kinderen het ant woord wel: "Van Prinses Amalia natuurlijk". Dit bleek echter niet het geval, de bomen komen van Staatsbosbeheer, maar gelukkig werd er wel de Amali aboom geplant. 11 Kijk voor onze advertentie °P pagina 7 kt/Ic i/oor onzt adverfenfre °P pagina 7 >>- !s Verleiding Aangekomen op de Piet Mon- driaansingel krijgen de kin deren werkhandschoenen en een schep. Verdeeld in groepjes gaan zij aan de slag. Er zijn door gemeentewerken al voorbereidin gen getroffen: het gat waar de boom moet komen is gegraven en er staan al ondersteuningspalen. De bomen worden door de kinde ren netjes recht in het gat gezet, de wortels goed in de grond en dan worden de wortels netjes bedekt met een laagje aarde. Langs de gehele Piet Mondriaansingel staat na een uurtje een groot aantal elzen en essen. Samen met andere bomen, die regelmatig in Nesselan de worden aangeplant, moeten deze bomen de wijk het gewenste groene karakter gaan geven. Staatsbosbeheer heeft ter gelegen heid van de Nationale Boomplant- dag de Koningslinde beschikbaar gesteld. Deze Amaliaboom werd door portefeuillehouder Jolanda van Drongelen samen met de jong ste aanwezige kinderen: Sem Kremmer, Sterre Beekenkamp en Melissa van Oudenaarden. Samen gooiden zij aarde op de kluit van de Amaliaboom en onthulden zij het herinneringsbord. Rondom de boom komt een hek en het bordje blijft erbij, zodat de kinderen ook later nog kunnen kijken waar zij de Koningslinde een plekje hebben gegeven. De boomfeestdag is een jaarlijks terugkerende landelijke actie. Scholieren maken op die dag Nederland een beetje groener door grote aantallen bomen en struiken te planten. Sinds 1957 wordt in ons land de Boomfeestdag gevierd. In al die jaren zijn er bijna 3 miljoen bomen en struiken aangeplant. Het symboliseert dat ieder kind moet kunnen opgroeien in een gezonde, groene wereld. Nadat het werk is gedaan gaan de kinderen van de Brede School Nesselande weer de bus in, terug naar school waar hen nog een cadeautje van de deelge meente wacht. Boskoop - In het Praathuis is zondagmorgen 18 april een koffieconcert. Het concert zal worden verzorgd door het trio "To Be Sung". Dit trio bestaat uit sopraan Elisa Roep, klarinettiste en baskla- rinettiste Fie Schouten en celliste Eva van de Poll. Kran terecensies schreven over "intrigerende stukken" en "gevoelig gebrachte lyrische liederen op liefdesgedichten van Petrarca tot de absurde poëzie van de Zweedse dich ter Christian Morgenstern". Het concert begint om 11.30 uur en duurt tot iets na 13.00 uur. Entree €6,- voor volwas sen, kinderen hebben vrij toegang. Vi Meer weten? Zie onze "openhuis" pagina volgende week in het h.v.h. of Bel 0180-631655 Dorpsstraat 146 - Zevenhuizen Tel. 0180-631655 - Fax: 0180-633808 Internet: www.perdiikmakelaardii.nl Zevenhuizen - Leerlingen van de schilder- en tekencursus Zoetermeer exposeren van 15 april tot en met 27 mei in de bibliotheek. Onder leiding van Marijke Rietbroek (docent tekenen) schilderen zowel beginners als gevorderden uit Zevenhuizen, Zoetermeer en omliggende plaatsen in klei ne groepjes van maximaal 6 personen. Door de individuele manier van les geven ontstaat zeer persoonlijk en dus veel verschillend werk qua stijl, ervaring en materiaal. Tijdens de lessen worden alle onderdelen van het tekenen en schilderen zoals bijvoorbeeld compositie, perspectief, kleur en toon behandeld met voorbeelden uit de kunstgeschiedenis. De expositie, tijdens de reguliere openingstijden te bezichtigen, laat een selectie zien van het in het afgelopen seizoen gemaakte werk en omvat zowel schilde rijen in acryl, olieverf, aquarel, potlood en krijt. Voor meer informatie: 0180 - 63 83 88 of www.bibliotheekzevenhuizen.nl

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1