I Effecten Prijsuitreiking kleurwedstrijd Kom in de Kas Rabobank De bank waar je lid van wordt 6e jaargang nummer 260 Aantrekkelijk Projecttarief "Dool-Hof Herstel zet door Gratis uitleen Minichip voor lokale evenementen Wat ons betreft kunt u gelijk beginnen! Interpolis no-daim garantie op uw autoverzekering: vanaf nu mogelijk bij uw Rabobank Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 14 april 2004 Rabobank Zevenhuizen - Êk voor u, van en door uw i a Bijna 280 kinderen hebben op Kom in de kas hun mooi gekleurde kleur plaat ingeleverd in afwachting van een prijs. Afgelopen woensdag 7 april werd de prijsuitreiking van de kleurwedstrijd gehouden in onze Rabobank. Onder het genot van iets lekkers werden de prijswinnaars gefeliciteerd en mochten zij hun cadeau in ontvangst nemen. De winnaars zijn: Martin van der Vlist, Rens Brakshoofden, Henriëtte Paul, Dorothea Perdijk, Hadassa van Doorn, Thimo Bout, Jeroen Broer, Anne Marije Quartel, Deborah Bakker, Renske van der Spek, Pirn Stork, Rik Braai, Janneke van der Hoeven, Ruth Roos, Eline Cammeraat, Rosalien de Jong.Martijn Zijderhand, Jos Paul, Joan ne Schipper en Martine Reijm. Tevens werd de opbrengst 2.595,=, van deze dag aan de Stichting Ontmoe ting overhandigd. Stichting Ontmoe ting zet zich in voor hulp aan dak- en thuislozen. Namens de stichting bedankt de heer Krijgsman een ieder die hieraan heeft bijgedragen. die gerealiseerd gaan worden op de hoek Burgemeester Klinkhamerweg en Noordelijke Dwarsweg aantrekkelijk Voor het nieuwbouwproject "Dool- Hof" in Zevenhuizen heeft de Rabo bank een speciaal projecttarief voor de hypothecaire financiering samen gesteld. Hoewel de rentetarieven van de Rabo bank al zeer aantrekkelijk zijn, wordt er voor dit project een extra korting aan geboden op de gebruikelijke renteta rieven. Hiermee kunnen de 10 starters appar tementen en de 10 seniorenwoningen gefinancierd worden en komen ze binnen het bereik van een grotere doel groep. Bent u geïnteresseerd in dit nieuw bouwproject en wilt u weten wat dit projecttarief voor u kan betekenen? Neemt u dan contact met ons op voor het maken van een afspraak. U kunt ons bereiken op telefoonnummer (0180) 637 353. Carolien Groeneweg, Ruud de Ridder en Jan Hordijk - Beleggingsadviseurs De aandelenmarkten hebben een goede week achter de rug. Positieve macro-economische cijfers uit de Verenigde Staten inspireerden beleggers. De onverwachte winst waarschuwing van Nokia kon daar weinig aan veranderen. Per saldo won de AEX-index 3.4% tot een stand van 350 punten. De week begon aardig met het positie ve winststatement van telecomappara- tuurfabrikant Ericsson. Daar kwamen vrijdag nog uitzonderlijk goede Ameri kaanse macro-economische cijfers bovenop. Er werden in maart namelijk maar liefst 308,000 nieuwe banen gecreëerd en dat was het grootste aan tal sinds april 2000 herzien. Dat was het laatste beetje bewijs dat beleggers nog nodig hadden: het herstel van de Ame rikaanse economie zet door. Waarschu wende woorden van analisten dat de sterke cijfers er mogelijk toe leiden dat de Amerikaanse centrale bank sneller dan verwacht zal overgaan tot een ren teverhoging, werden even opzij geschoven. Zeker toen maandag bleek dat de Amerikaanse verwerkende industrie de toekomst weer een stuk zonniger tegemoet ziet. En ook uit Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Japan kwamen opnieuw gunstige macro-economische geluiden. In schril contrast daarmee staat het aanhouden de getob in Euroland over uit de bocht vliegende begrotingstekorten en de voortdurende economisch malaise. Op de beurzen waren het vooral technolo- giegerelateerde aandelen die er goed bij lagen. Stijgende chipprijzen en berichten over opnieuw aangetrokken chipverkopen zorgden voor een koers opleving van chipgerelateerde aande len. Tegen het einde van de verslag week werden beleggers echter nog even hardhandig op het feit gedrukt dat het economisch herstel niet nood zakelijkerwijs hoeft te leiden tot hogere winsten. De Finse producent van tele- comapparatuur Nokia kwam namelijk met een zware winst- en omzetwaar schuwing naar buiten. Beleggers rea geerden ontstemd en straften het aan deel hard af. Verder moesten beleggers het stellen met goede vervoercijfers van KLM, tegenvallende jaarcijfers van VendexKBB en het gerucht dat Konink lijke Olie af zou willen van zijn tanksta tions in Spanje en Portugal. Bron: IRIS Research Organisatoren van lokale evene menten kunnen hun bezoekers voortaan betaling via de Chipknip aanbieden. De Minichip, het appa raat dat dit mogelijk maakt, kunt u namens uw vereniging of stichting kosteloos lenen bij onze bank. Organisatoren van lokale evenemen ten, zoals fietsrondes en braderieën, weten dat deze vaak heel wat gedoe met geld opleveren. Zo moet u zorgen voor wisselgeld, iemand moet de kas beheren en het binnengehaalde geld moet uiteindelijk op een rekening wor den gestort. Met het Minichip-apparaat kunt u bezoekers de mogelijkheid bie den via de Chipknip te betalen. Dat maakt de afhandeling stukken makke lijker. Het gaat vaak om kleine bedra gen, dus die kunnen perfect met de Chipknip worden afgerekend. Een ver eniging schaft zo'n chipbetaalautomaat natuurlijk niet aan voor een eenmalig evenement. Wij hebben daarom een drietal minichips aangeschaft, die kosteloos worden uitgeleend aan uw vereniging of stichting. De Minichip stort af op een tussenrekening van de bank, die het vervolgens doorstort naar de rekening van uw vereniging of stich ting bij de Rabobank. Heeft u vragen of heeft u interesse in het lenen van een Minichip, neemt u dan contact met ons op via telefoon nummer (0180) 637 333. Het voorjaar staat weer voor de deur. Tijd voor veranderingen. Misschien is uw huis toe aan een opknapbeurt. Of een complete verbouwing. Reali seer nü uw woonwensen. Met de Rabo Verbouwingshypotheek. Nu met 0,5%* rentekorting. Slim gebruik van de overwaarde Bent u al een tijdje eigenaar van een huis? Dan is de waarde van uw woning waarschijnlijk flink gestegen. Deze overwaarde kunt u gebruiken om een langgekoesterde woonwens te realiseren. Nu met 0,5%* rentekorting! Met de Rabo Verbouwingshypotheek hebt u de slimste financiering voor uw verbouwing. U bepaalt namelijk zelf hoeveel u wilt opnemen. En u betaalt alléén rente over het bedrag dat u heeft opgenomen. Een rente die met 0,5%* rentekorting nog gunstiger is. Zo wordt het éxtra aantrekkelijk om de overwaarde van uw huis nu te gebruiken voor een verbouwing. Vraag naar de mogelijkheden via tele foonnummer (0180) 637 353. Korting gedurende een jaar. Vraag naar de actievoorwaarden van dit doorlopend krediet. Toetsing en registratie bij BKR te Tiel. Stel, u rijdt al jaren schadevrij. U bent zuinig op uw vervoersmiddel en dus is de no-daim korting op uw verze kering aardig opgelopen. En toch weet ook u dat het ongeluk in een klein hoekje zit. Opeens is het gebeurd, u heeft een schade en van de verhalen weet u dat het claimen bij de verzekering meteen "bestraft" wordt met een aanzienlijke stijging van uw verzekeringspremie. Veel mensen kiezen er dan ook nog vaak voor om de schade zelf te betalen om zodoende de no-claim korting te behouden. Dit resulteert dan in een flinke aanslag op uw spaargeld die vaak samengaat met een ontevreden gevoel; "waar ben ik nu eigenlijk voor verzekerd"? De No-Claim Garantie van Interpolis is een dekking die gekoppeld is aan een WA, WA-Beperkt Casco of de WA-Casco dekking van personenauto of motor. De No-Claim Garantie houdt in dat de no-claim korting behouden blijft na een schade die normaal gesproken zou leiden tot terugval in no-claim korting. De No-Claim Garantie geeft deze garantie voor één terugvalschade per verzekeringsjaar. De jaarpremie voor deze aanvullende verzekering ligt, afhankelijk van u keuze, tussen de €19 en €80 per jaar. Loopt uw autoverzekering nog niet bij Interpolis, laat onze adviseurs dan een vrijblijvende premievergelijking voor u maken. Deze verzekering is onderdeel van de Alles in één Polis, waarbij u afhankelijk van het aantal schadeverze keringen (wonen, verkeer, recreatie, aansprakelijkheid, rechtsbijstand) dat u afsluit, tot 12% extra korting over de totaal verschuldigde premie kunt krij gen. Als u nieuwsgierig bent geworden kunt u contact opnemen met onze afdeling Cliënten Advies, telefoon nummer (0180) 637 385. Prijsgroei woningen neemt af De huidige stevige prijsgroei op de woningmarkt is niet houdbaar en zal de komende kwartalen afne men. Dat concluderen de econo men van de Rabobank. Ondanks economische tegenwind steeg de gemiddelde huizenprijs in de eerste maanden van 2004 met 4.000 euro, een toename van circa 7% in vergelijking met het eerste kwartaal van 2003. 'Opvallend, want de eerste maanden van een jaar zijn doorgaans nogal mager', meent Jan Willem Aarts van de Stafgroep Eco nomisch Onderzoek (SEO) van Rabobank Nederland. 'Deze sterke stijging van de huizenprijzen werd vooral veroorzaakt door de invoe ring van de bijleenregeling en de verdere daüng van de hypotheek rente.' De komende maanden wordt een afnemende groei van de huizenprijzen verwacht. Aarts: 'De bijleenregeling, die het fiscale voor deel voor woningbezitters met overwaarde op de huidige wonin gen bij verhuizing beperkt, zal steeds meer een rem op de doorstroming vormen en daarmee op de prijsont wikkeling van koopwoningen.' Een tweede rem op de stijging van de huizenprijzen is volgende de SEO de stijging van de lange rente eind dit jaar. Deze hangt samen met het aan trekkende economisch herstel. Independer: plus voor hypo theekaanbieder Rabobank Van de grote banken heeft de Rabobank haar hyptheekzaken het best op orde, blijk uit consumen tenonderzoek van vergelijkingssite lndepender.nl. Independer vroeg aan 30.000 bezoekers van de site hoe tevreden zij zijn over hun hypo theekverstrekker. 12.000 mensen vulden de vragen in. De lijst wordt aangevoerd door Centraal Beheer Achmea met een gemiddelde waardering van 7,2 op de onderde len 'heldere informatie', 'belofte nakomen' en 'bereikbaarheid voor de klant'. Obvion pakte de bronzen plek met een gemiddeld rapportcij fer van 7,1. Rabobank staat in het totaaloverzicht op de vijfde plaats met eveneens een 7,1De Postbank moest genoegen nemen met de achtste plek. De andere grootban ken vielen buiten de top 10 (SNS Bank (16), Fortis (20), ING Bank (21) en ABN Amro (26). Het onderzoek van Independer (externe site www.independer.nl) wordt maande lijks voortgezet. Openinastiiden: qeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Openinastiiden: qeldwinkel Moerkapelle Rabo orderliin: Telefoonnummer Alqemeen: Verzekerinqen: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Raboliin: Blokkeren Dassen/cards: Helpdesk internetbankieren,Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2