Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente VERGUNNINGEN WET MILIEUBEHEER ONTHULLING MONUMENTENSCHILDJES IN DE DRIE KERNEN VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES AGENDA RAADSVERGADERING 20 APRIL AANMELDING KRANSLEGGING NATIONALE HERDENKING VLAGGEN OP 4 MEI EN 5 MEI NATIONALE HERDENKING 4 MEI 2004 Gemeentenieuws 14 april 2004 pagina 5 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl :V' it Ingekomen aanvragen bouwvergunning/ sloopvergunning Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt inge volge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning heeft ont vangen: 5 april 2004, C.Alten voor het bouwen van een zomerhuisje op het perceel De Bonk 68 te Zevenhui zen; 6 april 2004, P.A, van der Eijk voor het plaatsen van bedrijfsloodsen op het perceel Molenweg 6 te Zevenhuizen; •7 april 2004, HZPP5 B.V. voor het plaatsen van een bedrijfsgebouw op het perceel Bredeweg achter nummer 80-86 te Zevenhuizen en FA A.en W.Tas voor het gedeeltelijk vernieuwen van bedrijfsruimte op het perceel Knibbelweg 62 te Zevenhuizen; Bezwaar vergunningen (ontheffingen) Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toe zending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Beschikking Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft de vol gende vergunning verleend: Nijverheidscentrum 38 (Zevenhuizen), Precise Phaff B.V. inzake een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een kunststofverwerkend bedrijf. Tegen de beschikking kan tot en met donderdag 27 mei 2004 beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorzie ning worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, op het zelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. De voorschriften, die deel uitmaken van de beschik king zijn ten opzichte van de ontwerpbeschikking 9ewijzigd. Beroep kan worden ingesteld door: •degenen, die eerder bedenkingen hebben inge bracht tegen de ontwerpbeschikking; •de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp beschikking; •degenen, die bedenkingen hebben tegen de wijzi gingen ten opzichte van de ontwerpbeschikking; •belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren bedenkingen in te brengen tegen de ont werpbeschikking. De beschikking ligt vanaf donderdag 15 april tot en met woensdag 26 mei 2004, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637731. Wethouder Zijderhand brengt op zaterdag 17 april 2004 in aanwezigheid van genodigden momunentenschildjes aan in de drie kernen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Een aantal Nederlandse gemeenten, waaronder Zevenhuizen-Moerka pelle, vraagt en vestigt op deze wijze aandacht voor het culturele erfgoed. Veel eigenaren van monumenten in de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle reageerden positief op een schrijven van de gemeente of zij een duidelijk zichtbaar teken van (h)erkenning in de vorm van een schildje op de gevel op prijs zouden stellen. Op initiatief van de gemeente lijke monumentencommissie, onder voorzitterschap van wethouder Zij derhand, zijn monumentenschildjes voor gemeente- en rijksmonumenten vervaardigd. Deze worden dus op 17 april officieel onthuld. De schildjes, ter grootte van een tegeltje, zijn vervaardigd van dik perspex en voor zien van het gemeentewapen uitge voerd in kleur. Belangstellenden zijn welkom. Het programma van 17 april is als volgt: Kern Moerkapelle: 10.00 uur Ontvangst in Dorpshuis Op Moer met koffie/thee. Toespraak Wethouder M. Zijderhand 10.30 uur Officiële handeling. Aanbrengen van schildjes op twee monumenten in de kern Moerkapelle: o.a. Dorpsstraat 15 te Moerka pelle (rijksmonument) Kern Zevenhuizen: 11.30 uur Ontvangst in de raadszaal van het gemeentehuis met koffie/thee. Toespraak Wethouder M. Zijderhand 12.0fruur Officiële handeling. ^aiibrengen van schildjes op twee monumenten in de kern Zevenhuizen: Dorps straat 142 (gemeentemonu ment) en het Kerkgebouw Vrijzinnige Hervormden, Dorpsstraat 139 (rijksmonu ment) Kern Oud Verlaat: 13.00 uur Ontvangst bij boerderij "De Morgenster" van de familie Kubatz aan de Vlietkade 3 met koffie/ thee. Toespraak Wethouder M. Zijderhand 13.30 uur Officiële handeling. Aanbrengen van schildjes op twee monumenten in de kern Oud Verlaat, Vlietkade 3 (gemeentemonument) en basisschool De Nessevliet, Wollefoppenweg 40 (gemeentemonument) in samenwerking met een aantal leerlingen van de Nessevliet. Raad Extra Commissie I vergadering 20 april 2004 11 mei 2004 Agendapunten ondermeer: Ingekomen stukken en spreekrecht belangstellenden Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aan vang van de vergadering aan te mel den bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Wijziging gemeenschappelijke re geling Recreatieschap Rottemeren. •wijziging van de Verordening leer lingenvervoer kaderstellende rol van de raad. •toetreden gemeenschappelijke re geling Samenwerking Vastgoedin formatie Heffing en Waardebepa ling. intrekken van verkeersmaatregel Noordeinde t-e Zevenhuizen. «Vervangen verkeersregelinstallatie aan de Wethouder Kreftlaan te Zevenhuizen. Op 4 mei aanstaande vindt bij het herdenkingsmonument aan de Dorps straat te Zevenhuizen de Nationale Herdenking plaats. Organisaties, ver enigingen, instellingen en inwoners worden in de gelegenheid gesteld om bij het monument aan de krans- legging deel te nemen. Aanmelding voor de kranslegging kan tot en met 3 mei plaatsvinden bij mevrouw J.Groenveld van de sectie Welzijn, tel. 0180-637709. Raads- en commissievergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moer kapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente informatie. Tevens kunt u deze stuk ken raadplegen via de gemeentelijke website. Openbare welstandsvergadering Deze vergadering vindt plaats op maandag 19 april om 14.15 uur in het gemeentehuis. De agenda ligt ter inzage op het gemeentehuis, sectie VROM. Openbare vergadering regionale wel standscommissie Delft-8i Schieland en Gouwestreek Deze vergadering vindt plaats op donderdag 21 april in het gemeente huis Moordrecht aan het Westeinde 1 te Moordrecht. Tijd: 15.00 - 17.00 uur. De agenda ligt ter inzage op het gemeentehuis, sectie VROM. Bij de Nationale Herdenking worden alle burgers en militairen herdacht, die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog tot op heden, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk of tijdens vredesmissies van internationale organisaties zijn gevallen dan wel door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen. De Nationale Herdenking is niet alleen 20.00 uur: herdenken van diegenen die hun 20.02 uur: leven verloren, maar houdt ook bezin- 20.03 uur: ning in op heden en toekomst. Programmaraad Bergschenhoek, Ca- pelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJs- sel en Zevenhuizen-Moerkapelle. •Project scholen- en woningbouw te Zevenhuizen. Reqionale Structuurvisie Detailhan del. Deelname overlegplatform Z5- gemeenten. •Grondtransactie Zuidplasweg te Zevenhuizen. •Prioriteitenlijst onderwerpen naar aanleiding van de kernbezoeken 2004. Het Pact van Savelberg. Nota Integrale Veiligheid. •Overname Oogstpad te Moerka pelle. Tweede Tussenrapportage 2004. Zie het vergaderschema raad en com missies voor het inzien van agenda's en stukken. Stilte Trompetsignaal Toespraak drs. J.D. Westendorp Het programma Herdenking op 4 volgt uit. 18.00 uur: 19.00 -19.40 uur: Graag doen wij een beroep op de inwoners van onze gemeente om op 4 en 5 mei a.s. te vlaggen. Volgens de vlaginstructie gelden de volgende regels: - Op 4 mei dodenherdenking, half stok vlaggen van 18.00 tot zonson dergang (+21.10 uur zomertijd). - Op 5 mei de vlag hijsen vanaf 9.00 uur tot zonsondergang 21.10 uur zomertijd). 19.40- 19.50 uur: 19.50- 19.55 uur: 19.55- 19.59uur: 19.59-20.00 uur: voor de Nationale mei 2004 ziet er als Vlag halfstok Herdenkingsdienst Nederlands Her vormde kerk Zevenhuizen Luiden klok Neder lands Hervormde kerk Muziek door "De Kleine Trompetter" Schoolkinderen van de groepen 8 van de Scholen de Rehobothschool, Burg I.J.P. de Keij- zerschool en de school de Nessevliet lezen hun eigen gedicht voor Trompetsignaal Aansluitend 2 coupletten Wilhelmus. Uitnodiging kransleggingen: Burgemeester en echtgenote namens de gemeente Zevenhuizen Moerka pelle. Nabestaanden, politieke par tijen, scholen, organisaties, verenigin gen, instellingen en inwoners. Alle aanwezigen om langs het monument te lopen en evt. bloemen te eggen. Vanaf 20.00 uur tot 2 minuten daarna wordt op de herdenkingsplaats en naaste omgeving volkomen stilte in acht genomen. Ook elders wordt men verzocht deze plechtige stilte in acht te nemen. Met het oog op het karak ter van de Nationale Herdenking is het wenselijk dat in sportlokaties, kantines en horeca-inrichtingen van 19.30 uur tot 20.30 uur de exploitatie zodanig geschiedt, dat het vermakelijkheidsa- spekt zo veel mogelijk ontbreekt.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 5