GROEP 3 NAAR DE BRANDWEERKAPSTERBUS Abonnement op de schilder? WITS KAARTEN BIJ ZANG EN KLEUR OPBRENGST COLLECTE Z0A TTTTTTTTTTTTTTTTn 4 Activiteiten-Agenda BRIDGECURSUS AFGEROND Interieur cheque cadeau!* GROEP Bel direct voor een afspraak: 010-429 25 88 Dorpsstraat, Ons Dorp pagina 8 t.w.v. iJÜtlfl I1 I» IR (R www.zevenhuizen-dorpsstraat.nll KERKDIENSTEN - 18 april Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ev. G.J. v.d. Bos; 19.00 uur ds. L.J. Geluk. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.C. de Borst. Nesselande 10.00 uur ds. P.A. Ver baan. Geref. kerk 9.30 uur dra. E.A. van Halsema; 18.30 uur ds. R. Klijnsma. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 16.00 uur ds. J.S. v.d. Net. Herv. Gem. 9.30 uur ds. KJ. Visser; 18.30 uur ds. C. Boele. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen); HuisArtsen Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 (19.00-20.00 uür); Mw. J. Snoep 079- 593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen-Moerkapelle - De groepen 3 van de basisscholen De Eendragt en De Rehoboth bezochten de brandweerkap- sterbus van ProBiblio. Tijdens de inleiding in de klas vertelde mevrouw Rekers van Probiblio over boeken lezen en over verschillende beroepen. De kinderen mochten vertellen wat ze later willen worden. Daarna ging de groep naar de Bibliobus. Deze was ingericht met spullen en boe ken over verschillende beroepen. Een hoek met brandweermannen die een vuur blussen en een poes redden, een doktershoek compleet met rolstoel, een echte kapsalon en een keuken voor de kok. Toss, de vader van Otje, uit het gelijknami ge boek van Annie M.G Schmidt was ook aanwezig. Na een korte uitleg mochten de kinderen met de spullen uit de bus aan de gang; ver kleden met alle kleding die er hing, maar ook spelen met de spullen en kijken in de boeken. Vooral de ver- kleedkleren waren erg in trek; de meisjes waren vooral bezig in kap salon en de zusterhoek. De jongens voelden zich meer aangetrokken tot de brandweer-, politie- en sol datenspullen. "Het zal nog vele jaren duren voor we het rollenpa troon kunnen doorbreken," ver zuchtte mevrouw Rekers. ProBiblio heeft ieder jaar een bus die ingericht wordt rondom een bepaald thema. Vorig jaar was het thema "diepzeedieren" en dit jaar "beroepen". Hiermee trekken ze zeven weken lang door Nederland langs verschillende basisscholen om het lezen te promoten. Ze hopen de kinderen te kunnen stimuleren om lid te worden van de biblio theek. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdag 16 april vanaf 20.00 uur een kaart avond. ledereen is welkom in het gebouw aan de Zuidplasweg. Zevenhuizen - De collecte van ZOA- Vluchtelingenzorg was dit jaar een succes. Dankzij de inzet van vele collectanten is in Zevenhuizen een bedrag van €1082,03 opgehaald. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. ZOA-Vluchtelingenzorg zet zich al sinds 1973 in voor hulp aan vluchte lingen wereldwijd. De hulpverle ning van ZOA strekt zich uit van acute noodhulp tot en met weder opbouw. Vanuit Nederland worden hulpverleners uitgezonden voor de coördinatie van de programma activiteiten. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten ijlZeve«iuizen-l Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend lloorgdJen aan r mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Zevenhuizen - De bridgecursus voor gevorderden, die afgelopen weken werd gegeven is ten einde. De cur sisten waren enthousiast over de aangeboden stof. Aan de orde kwa men: het negatief doublet, contro lebiedingen, ophouden bij Sans- Atout, troefcontrole en eliminatie en ingooi. Als rode draad heeft de docent F.C. Schiereck zijn cursisten verplicht elke week een stukje van hun biedafspraken (als huiswerk) in te leveren. Er is nog een wachtlijst(je) van cur sisten, die in september deze cursus willen volgen, deze zal naar alle waarschijnlijkheid op dinsdagmid dag gehouden worden in Swanla (Zevenhuizen), maar als er voldoen de belangstelling is (16 man mini maal) wordt het wellicht vóór de zomervakantie. Belangstellenden kunnen zich melden via E-mail: fcschiereck@hotmail.com of 0182 - 392.590. Vraag vóór 30 april een vrijblijvende offerte aan en ontvang een: www.wits.nl of www.uniplan.org Sluit dit voorjaar nog een UNIPLAN Onderhouds Abonnement af en betaal een vast bedrag per jaar. De vakschilder van Wits komt elk jaar bij u langs. De komende 4 of 10 jaar heeft u geen zorgen meer over het onderhoud van uw woning. *Zie onze UNIPLAN krant of vraag naar de voorwaarden. Geen UNILPAN krant ontvangen? Neem dan contact met ons op. WITS Rotterdam BV Van blommesteynstraat 33-35 3087 BX Rotterdam UNIPLAN Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: Iedere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH. Dinsdag 4 mei: Hervormde kerk: 19.00 uur: herdenkingsdienst voorafgaand aan her denking bij gemeentehuis. Zaterdag 15 mei en zaterdag 12 juni: dorpshuis Swanla: Bedrijfsvolleybaltoernooi. Zeven Muzen: 19 juni:'Grote Avond', geref. kerk, 20.00 uur. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 637111koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371II). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: donder dag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30* uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemans polder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: 7,21 mei; 4, 18 juni; 2, 16 en 30 juli; 13 aug. Theater Swanla: 16, 17,23,24 apr., 7 en 8 mei: Polderromance "Les Miserables:. OUD VERLAAT De Vierkap: Wo-avond en do-morgen en- avond tekenles (opgeven 01CM554051 Creatieve middag jeugd: 21 apr; Koninginnedag: 30 apr.; Beachvolleybai: 10,11 en 12 juni; Buurtfeest: 28 aug. Dansles: om de week op vrijdagavond; Soos: 20 apr, 4 en 18 mei; Kla-1 verjassen: 16 apr. De Schakel: Tl apr., 6 mei. MOERKAPELLE Zaterdag 24 april: kerkgebouw geref. gem.: 10.00-13.00 uur: autowasmorgen; 10.00- 12.00 uur: kindermorgen. Ouderensoos dorpshuis Op Moer: 9.30-11.30 uur op 13 mei. Dinsdag 18 mei 2004: Seniorenreis Moerkapelle Zaterdag 22 mei: Ger. gem. Raadhuisplein: v.a. 10.00 uur: "Kerk naar buiten"- actie- markt. Kunt u ook zo genieten van deze tijd? Wanneer ik door de Burgemeester Boerstraat rij, staan er links en rechts bomen prachtig in bloei. Juist in deze periode kijk ik mijn ogen uit en zie ik overal nieuw groen ontstaan. Het is toch ongelofelijk welke energie al die planten inzetten om weer tot leven te komen. En dat allemaal in een paar weken. Bij de juiste tempe ratuur en een beetje regen kan je de bomen en plan ten bijna horen groeien. Het is jammer, dat de bloei zo kort duurt. Al snel zie je uitval en komen de groe ne bladeren naar voren. De kleur van al dat jonge groen is overweldigend. Ook die frisse kleur is er maar heel even. Rap worden de bladeren groter en wordt het groen donkerder. En wat dacht u van de gele brem bij de boerderij van Sol, daar bij de vijver. Op het Zuideinde moet ik oppassen, want ik wordt afgeleid door twee parende futen. Hun spitse snavels staan recht omhoog in de lucht en zij walsen met hun borst tegen elkaar door het water. Weldra gaan zij een nest bouwen. Binnen niet al te lange tijd zijn er weer kleine fuutjes, die zo prachtig op de rug van de ouders mogen zitten. Even verderop lopen de lammetjes alweer in de wei. Het is lente! Niet alleen de planten en dieren ontwaken, maar ook het dorp ontwaakt. De mensen worden vrolijker. Ze gaan weer naar buiten. Tuinen worden aangepakt, bij de tuincentra staan dikke rijen. De bakken met viooltjes en ander eenjarig spul worden ingeladen om thuis het lentegevoel te brengen. Bij Cees Wiggers is een hogedrukspuit in de aanbieding, in steeds meer huis houdens heeft men inmiddels zo'n apparaat om de groene alg en ander vuil weg te spuiten. In vroeger jaren heette dat de grote schoonmaak, het hele huis werd grondig aangepakt. Net zo goed als dat de weersomstandigheden van invloed zijn op de P'an" ten en dieren, hebben zij ook vat op de mens. Ook wij zetten onze energie in om weer levendiger te worden. Ook wij schudden ons nestje op. In deze beleving komt bij mij de gedachte op, dat wij eigenlijk allemaal met ons eigen nestje bezig zijn, maar dat wij ons grote nest, het dorp, overlaten aan de mensen van gemeentewerken. Mensen die het al druk genoeg hebben en er niet nog even een grote schoonmaak bij kunnen hebben. Daarnaast voelen zij de gevolgen van onze individuele schoonmaak woede. Ik was zaterdag bij het afvalbrengstation aan de Zuidplasweg en ik stond versteld van de hoeveel heid zaken die er werden aangeleverd. Aanhangwa gens vol met tuinafval en huishoudelijke zaken, de mensen hadden er blijkbaar lang over nagedacht, maar nu toch besloten op te ruimen. In Rotterdam hebben ze 'opzomeren' bedacht, een actie die de inwoners mobiliseert om de stad op te schonen. Waarom doen wij eigenlijk niet zo iets in ons dorp, denk ik dan. Zou het niet geweldig zijn wanneer we ons allemaal met onze hogedrukspuiten verzamelen op het dorpsplein en van daaruit rondgaan om onze gezamenlijke eigendommen op te poetsen? Ons dorp net even schoner maken, alle spinrag en alg verwijderen om spie en span de zomer in te gaan. Wanneer u het initiatief wilt nemen, ik doe mee! U merkt het, ik heb de lente in mijn hoofd en denk even niet aan de Dorpsstraatontwikkelingen, dat komt volgende week wel weer. De échte lente duurt maar heel kort, dus geniet ervan! Arno Lamot (arno@lamot.nl) y

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8