SCHILDEREN ROND HET THEMA BOSKOOP WERELDWINKEL VERHUIST NAAR ZIJDE 24 UUR WAKKER VOOR KANKERBESTRIJDING KLEDINGINZAMELING VOOR OOST EUROPA UITVERKOOP WILLY'S WINKEL KLEDINGBEURS OPENBARE AVOND SPIRITUEEL CENTRUM SCHAKERS VAN PUTTEN EN DANNIS IN BEKERFINALE COLLECTE NATIONAAL FONDS KINDERHULP HEREMIJNTIJD! GROTE ROMMELMARKT VROUWEN BIJBEL STUDIEAVOND Hart van Holland 21 april 2004 pagina 11 Wereldse kleuren Boskoop - Dit jaar bestaat 'Boskoop Creatief' 30 jaar. Voor de 30e maal zal in december de tentoonstelling voor Boskoopse amateur-kunstenaars worden gehouden, reden om er wat extra aandacht aan te besteden. Daarom is er dit jaar een thema aan de expositie verbonden: 'Boskoop'. De ingezonden werken moeten op de een of andere manier een relatie heb ben met Boskoop. Net als vorig jaar zijn er twee prijzen: de publiekskeu- ze en de prijs van de vakjury. Een uitstekende gelegenheid om iets in het thema te maken, is mee te doen met de zomer- tour van Boskoop Creatief: op acht woensdagavonden vrij werken op locatie. Deelnemers kunnen schet sen, tekenen, schilderen of foto graferen. De avonden beginnen om 19.00 uur. Als afsluiting vindt er een avond plaats in het Praathuis, waar met een docent het gemaak te werk wordt besproken. De data: 5 mei (Proeftuin); 12 mei (Tuin Hans Verweij, bij Reijerskoop 299); 19 mei (Kinderboerderij); 26 mei (Pol derlandschap Wonnepad) 2 juni (Rosarium); 9 juni (De Gouwe) 16 juni (Boomkwekerij WJ Hooftman); 23 juni (Otwegsluis); 30 juni Afslui tende werkbespreking in het Praat huis. Bij slecht weer wordt uitge weken naar een binnenlocatie. Inschrijven kan per avond. Voor meer informatie:0172-212274 of www.boskoopcreatief.nl. Op de foto deelnemers vorig jaar aan het werk. (foto: Boskoop Creatief) Boskoop - De Wereldwinkel - voorheen Solidariteitswinkel - is met ingang van vrijdag 23 april gevestigd aan de Zijde 64. De laatste tijd is er veel te doen geweest rond het onderko men voor de Wereldwinkel. De kiosk op het Kerkplein mocht niet meer betrokken worden en de Rabobank, waar de winkel bijna 3 jaar in gehuisvest was, wordt gesloopt. De gemeenteraad heeft besloten dat er een nieuwe kiosk op het Kerkplein mag komen. Het zal echter nogal wat tijd kosten voor alle procedures hiervoor zijn afgerond. De Wereldwinkelmede werkers moesten dus op zoek naar een tijdelijke locatie; die is gevon den aan de Zijde 64. De Wereldwinkel wordt op bescheiden, maar toch wat feeste lijke wijze geopend. Een groter feest vindt plaats op 19 juni, dan bestaat de Wereldwinkel 25 jaar. Ook in de Wereldwinkel wordt het zomer. Vrolijke, zonnige kleuren uit Afrika, Azië en Latijns-Amerika bepalen de sfeer. Met Koninginne dag in aantocht ontbreekt het oranje niet! Dit hele jaar staan kleuren centraal in de Wereldwinkel. Allereerst dankzij het kleurige assortiment. Hangers met geluksschelpen en kussens uit India, exclusief aarde werk uit Peru, geurige mangosaus uit Zuid-Afrika; producten die de tropische warmte in zich dragen. En tegelijkertijd producten die ver wijzen naar de kleurrijke culturen waar ze stuk voor stuk vandaan komen. De openingstijden van de Wereld winkel zijn ongewijzigd: dinsdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Boskoop - De leden van Christe lijke Jongerenvereniging Jovac houden op 23 en 24 april een 24-uursactie voor KWF Kanker bestrijding. Dit houdt in dat zij van vrijdag 23 april 18.00 uur tot en met zaterdag 24 april 18.00 wakker blijven, waarvoor ze door verschillende mensen gesponsord worden. Tijdens dit wakker blijven zullen er verschillende activiteiten plaatsvin den om geld in te zamelen. Tussen zaterdagochtend 8.00 uur en zater dagmiddag 16.00 uur staat er een kraam op de markt van Boskoop. Bij deze kraam zullen verschillende producten en etenswaren verkocht worden, kinderen kunnen zich laten schminken en er is een moge lijkheid uw schoenen te laten poet sen. Verschillende leden zullen langs de deuren gaan om tegen betaling klusjes op te knappen, zoals bijvoorbeeld autowassen. Verder staan er leden aan het begin van de supermarkten, die lege flessen voor u in willen leveren in ruil voor het statiegeld. Ook is het mogelijk uw lege flessen bij de kraam in te leveren. KWF kankerbestrijding besteedt haar geld voor 15 procent aan voorlichting en patiëntenbegelei ding, voor 80 procent aan kanker onderzoek en de overige 5 procent gaat naar opleiding van talentvolle kankeronderzoekers. KWF Kanker bestrijding is voorzien van een cbf- keurmerk. Boskoop - De stichting Sociaal Medische Hulpverlening aan Oost Europa houdt donderdag 29 april een kledinginzameling. De stich ting ondersteunt materieel en financieel kleinschalige projecten in medische en sociale instellingen in Oost Europa. Voor het inzamelen van de kleding verleende de gemeente vergunning. Gebruikte kleding, gordijnen, bed dengoed, schoeisel en ander textiel kan in de bezorgde plastic zak of meerdere zakken op donderdag 29 april uiterlijk om 9.00 uur aan de stoeprand klaar gezet worden. De vrachtauto van de stichting haalt de zakken dezelfde dag nog op. Bewoners van een woonerf kunnen de zakken op de algemene huis- vuilverzamelpunten deponeren. Weer of geen weer, stichting S.M.H.O. haalt de kleding op. Waddinxveen - De jaarlijkse uitverkoop van gebruikte kinder- en dames kleding bij Willy's Winkel aan het Nicolaaserf 15 wordt gehouden van 26 tot en met 29 april. De gehele zomercollectie hangt in deze week voor de halve prijs. Na 29 april gaat alle niet verkochte gebruikte zomerkle ding op transport naar die landen en plaatsen waar door de omstandig heden erg veel behoefte is aan kleding. Voor meer informatie: 0182- 617764. Boskoop - In het Centrum voor Spi rituele en Persoonlijke Ontwikke ling wordt dinsdag 27 april een openbare avond gehouden. Medi- um/paragnoste Tiny de Ruiter is deze avond te gast. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De entree bedraagt 7,50, leden van 'dicht-er- bij' betalen 6,50. Voor meer infor matie: www.cspodichterbij.nl. Het Nationaal Fonds Kinderhulp zet zich sinds tientallen jaren in om net leven van kinderen in de jeugd zorg wat vrolijker te maken. Het 9aat daarbij doorgaans om bescheiden wensen. Kinderhulp kan bijvoorbeeld meebetalen aan een zomerkamp, speelgoed of het lidmaatschap van een sportvereni ging. Het fonds krijgt daartoe aan vragen vanuit tehuizen, pleegge zinnen en andere instellingen voor jeugdzorg. Deze beschikken vaak niet over de financiële middelen om 'hun' kinderen af en toe iets extra's te kunnen bieden. Kinder hulp springt waar mogelijk bij. Maar door de toenemende zorg vraag van de laatste jaren en de daarmee gepaard gaande groei van het aantal aanvragen wordt dat voor het fonds steeds lastiger. Om toch zoveel mogelijk aanvra gen te kunnen blijven honoreren, is het voor Kinderhulp absoluut noodzakelijk dat er tijdens de jaar lijkse landelijke collecteweek veel geld wordt opgehaald. Ook dit jaar, van 25 april tot en met 1 mei, gaan zo'n 25.000 vrijwilligers met de col lectebus op pad. Samen moeten zij zorgen voor een groot deel van de inkomsten van Kinderhulp. Voor meer informatie: www.kin- derhulp.nl. Waddinxveen - Mark van Putten en Ronald Dannis hebben zich afge lopen donderdag geplaatst voor de bekerfinale op 13 mei. Mark behaalde de finale door in de halve eindstrijd outsider Albert Prins heel rustig onder druk te zetten. Mark veroverde een paar pionnen, Albert zag deze niet meer terug en verloor hierna ook nog eens een stuk, waarna hij opgaf. In de ande re halve finale, die ging tussen Ronald Dannis en Erik Hennink, stond meer op het spel dan de fina le alleen, namelijk ook het kampi oenschap. Ronald speelde met wit een opening die hem niet bekend was, maar kwam toch mooi te staan en kreeg een gevaarlijke aan val. Erik was even niet op zijn hoede, maakte een foutje en Ronald strafte dit genadeloos af en won. Ronald verkleinde hiermee de achterstand op zijn concurrent Erik Hennink, ging Leon Willemen op de ranglijst voorbij en staat voor de eerste keer in de bekerfinale. Mark van Putten stond al eerder in de finale, hij versloeg in mei 2002 Her man Smitskamp na een barrage. In de onderlinge competitie won Theo van Herk opnieuw, deze keer versloeg hij Hans van Woudenberg, nadat Hans een kwaliteit weggaf. Barthold Jansen offerde tegen Wim van Vuuren een pion in de opening KERKDIENSTEN - 25 april Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Communievie ring pastor M. Ameling. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Themaviering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 en 18.30 (Vesper) uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Herv. kerk 9.30 uur ds. J.G. Koo- ren. Ger. kerk 9.30 uur mw. N. Rijne- veld-Schep; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Stolk. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen Post Midden-Holland (HAP MH)( Jan van Beaumontstraat 4. Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. om aanvallend spel te krijgen. Bar thold slaagde hier ook wel in, maar Wim wist zich goed te verdedigen en de partij eindigde in remise. Jeroen Eijgelaar kreeg een op het oog gevaarlijke aanval tegen Arjan Hennink, maar Arjan verdedigde sterk en Jeroen nam genoegen met remise. De nummers twee en drie van vorig seizoen, Wim Hennink en Wim van Os, speelden tegen elkaar. Wim van Os kwam, zoals het hem vaak overkomt, in tijdnood en miste de juiste voortzetting en ver loor. Nico Dannis en Wim Mulder speelden een spectaculaire partij met kansen over en weer. Nico had het betere van het spel en kwam materiaal voor. Hij verrekende zich echter en Wim vocht zich terug en de partij eindigde vervolgens in remise. Ton van Nieukerke had zijn pionnen ver opgespeeld in de ver dediging van Henk Stam. Henk wist zich van deze aanval te ontdoen en won materiaal van Ton en uiteinde lijk ook de partij. Nieuwe stand aan kop met nog zeven ronden te gaan: 1. E. Hennink, 2. R. Dannis, 3. T. van Herk. Donderdag wordt er niet voor de competitie gespeeld, maar is er een simultaan met Johan van Mil en Tea Lanchava. De meesters moeten het opnemen tegen zo'n 30 spelers uit Waddinxveen en omstreken. Boskoop - Veel mensen zijn erg druk met allerlei dingen. Ais we een afspraak met vrienden wil len maken moeten we eerst in de agenda kijken of het wel kan. Tijd is schaars, tijd is geld, tijd vliegt voorbij. "Heremijn tijd, is het nu alweer mei wat gaat de tijd toch snel!" Here mijntijd: een ouderwetse uit roep van verbazing die we tegenwoordig niet zo vaak meer horen. In de Lofprijzings- dienst van zondagavond 2 mei, onder leiding van voorganger Bertine van de Weg, staat deze uitdrukking centraal. De dienst wordt gehouden om 18.30 uur in de Hervormde Kerk aan het Kerkplein 1. ledereen is wel kom. Waddinxveen - Voor de dertig ste maal wordt op zaterdag 24 april een grote rommelmarkt gehouden, uitgaande van de Centrale Hervormde Gemeente. Met de opbrengst wordt jeugd- en evangelisatiewerk in binnen- en buitenland gesteund. Dit jaar zal Rob Favier muzikale onder steuning verlenen tussen 10.00 en 11.00 uur en de gastkraam wordt bemand door het Neder lands Bijbel Genootschap. De rommelmarkt vindt plaats op het evenemententerrein aan de Dreef, naast benzinestation Texaco. Parkeren kan op het ter rein bij Gouwebad "De Sniep". Waddinxveen - in de Morgen ster aan de Sterrenlaan 1 wordt woensdag 12 mei een Open Vrouwen Bijbelstudieavond gehouden. Spreekster op deze avond is Gerdien Ouweneel en het thema is "Hoop doet leven!". Vanaf 19.00 uur is de zaal open, de avond begint om 19.30 uur. De toegang is vrij en iedereen is welkom.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11