AGON JONGENS 1 KAMPIOEN kapelse a-junioren DAMES NESSELANDE SLUITEN COMPETITIE IN STIJL AF DAMES 1 DE GOUWE NAAR FINALE UITSTEKENDE WINST MOER- GROENEWEG BLOEDELOOS GELIJK JEUGDINSTUIF BIJ ROWAH BLOEDSTOLLENDE FINALE FLYERS HEREN 1 F-JES WSE SPELEN TEGEN SPARTA ASCHWIN VAN ZOEST VIERDE VAN NEDERLAND SPORT Hart van Holland 21 april 2004 pagina 17 Volleybal - Ml Volleybal Waterpolo Voetbal Voetbal Voetbal Handbal groeit Instuif Ambities Zwemmen Basketbal hoebT' ÏOt rust ^1"2^ ging het nog Benjamins 1 kampioen Boskoop - Op de laatste wedstrijd dag van het seizoen heeft Agon J1 het kampioenschap veilig gesteld. Na het gelijkspel vorige week tegen naaste concurrent VCH moesten de jongens minstens gelijkspelen tegen nr. 3, Waterlan ders uit Nieuwkoop. In eigen huis werd geconcentreerd begopnen aan de eerste set. Met een goede service-serie zette aanvoerder Jeroen van der Weide zijn team op ruime voorsprong (9-2). Waterlan ders, dat te laat in de zaal kwam, moest duidelijk nog opwarmen. Langzaam slopen ze dichterbij. Bij de stand 13-10 greep coach Ruud Goldstein in. De puntjes werden weer op de i gezet en Agon pakte de set met 25-13. Een voorsprong van 4-1 in de tweede set ging ver loren en Waterlanders kwam zelfs op voorsprong. Het ongewijzigde Agon-team maakte teveel fouten en de servicedruk werd minder. Een time-out op 9-11 onderbrak het ritme bij de Nieuwkopers. Agon kwam op stoom. Mooie aanvallen werden afge wisseld met slimme prikbalten. Al snel stond Agon weer op voorsprong. De Boskopers roken het kampioenschap en gedecideerd maakten ze het karwei af (25-17). Na het uitbundige rondedansje van spelers en coach ging de derde set wat moeizamer. In een gewijzigde opstelling ging het tot 9-9 gelijk op. Net als in de eerste set zette een goede serveice-serie, nu van Rick van Haastert, de Agon-boys op het goede spoor. De voorsprong werd verder uitgebouwd. Met 25-19 werd de wedstrijd afgesloten. Door het behaalde kampioenschap kan Agon nu meedoen aan de regiona le gesloten clubkampioenschap pen. Als vrijdagavond thuis in de -S Zevenuizen - Zoals de dames van Capricorn Beveiligingen Nesselan- de het volleybalseizoen begonnen, sloten zij het ook af, namelijk met een duidelijke 4-0 overwinning tegen Taurus uit Houten. Deze laat ste competitiewedstrijd, die voor de naar de heren van Sliedrecht Sport vertrekkende coach Wim Boegheim het afscheid van de Zevenhuizense dames betekende, werd er aantrekkelijk volleybal gespeeld. In de eerste set beten Monique van Dijk, Eva Malschaert, Olga van Zaanen, Els Vindevoghel, Karin Vermeulen en Lisette Brand enburg het spits af. In de basis stond ook libero Aafke Verbrugge in de wedstrijd, die voor haar de laatste was in de 1e divisie na een indrukwekkende volleybalcarrière op hoog niveau. Tot halverwege de set ging het gelijk op, maar door een service-serie van Monique van Dijk werd er een gaatje geslagen van vijf punten, hetgeen de set winst betekende met 25-18. In dezelfde samenstelling werd aan de tweede set begonnen, waarin de dames door geconcentreerd spel een voorsprong namen en deze niet meer uit handen gaven, der halve zetwinst met 25-16. De blok kering van Olga van Zaanen functi oneerde uitstekend en zij keerde menige aanvalsbal, daarnaast was ook Lisette Brandenburg goed op dreef door veelvuldig te scoren met haar aanvalsacties. In de derde set zorgde wederom een service-serie Waddinxveen - Dames 1 van de Gouwe speelde afgelopen vrijdag ln Bilthoven de eerste wedstrijd om een finaleplaats in de strijd om het landskampioenschap tegen Brand enburg 1. De Gouwe verloor met 7- 5 en moest daarom dé tweede con frontatie winnen om nog kans te niaken op een finaleplaats om het ederlands Kampioenschap 2003/2004. Dat lukte! De dames wonnen met 8-5, zodat zondag- w d -9 'n Gouwebad 'De Sniep' te Waddinxveen het derde en beslis sende duel werd gespeeld. En ook deze wedstrijd wist de ploeg uit Waddinxveen te winnen! Branden burg werd verslagen, zij het nipt, met 4-3. Aanstaande zaterdag spelen dames 2 en heren 1 een uitwedstrijd. Het zijn voor hen de laatste competitie wedstrijden van het seizoen 2003/2004. Dames 2 speelt in Aqua Indoor te Ede om 19.30 uur uit tegen Polar Bears 2. Heren 1 gaan naar het Rivièrabad te Spijkenisse voor de wedstrijd tegen De Kemp vis 1. Aanvang 20.40 uur. Waddinxveen - De F-selectie van WSE speelt zondag 25 april vanaf 12.30 uur een voorwedstrijd tegen de F- selectie van Sparta. De wed strijd vindt plaats voor de wedstrijd van WSE 1 tegen Bernardus 1, dieom 14.00 uur thuis aanvangt, ledereen is welkom om de F-pupillen aan te moedigen. Puttelaan de voorronde van OKV wordt gewonnen, kan het team zich zaterdag meten met andere kampioensteams. Naast dit toer nooi staan de jongens van Agon ook in de finale om de districtsbe ker. Op zaterdag 15 mei wordt in Schoonhoven tegen Taurus (uit Houten) om de beker gestreden, (foto: Agon) Zevenhuizen - In de voetballerij wordt van een 0-0 wedstrijd vaak gezegd dat het een bloedeloos gelijkspel is geworden. De wed strijd van promotiekandidaat Groe- neweg tegen het laaggeklasseerde Schiebroek vormde hierop geen uitzondering. De trouwe suppor ters van de thuisclub wreven eens in hun ogen omdat zij niet konden geloven dat dit (bijna) zelfde elftal een week eerder koploper Stolwijk van de mat speelde. Slap en zonder overleg spelend konden de rood zwarten de broodnodige 3 punten niet thuis houden. Dat het zonder overleg gebeurde bleek uit het feit dat voor de rust maar liefst zes schoten op het doel nauwelijks de achterlijn haalden of richting cor- nervlag verdwenen. Waarom niet via combinatiespel, een eenvoudi ge 1-2 combinatie of een kaatsbal van de spits tot een doelpoging komen? De aanvallers en midden velders van Groeneweg bezitten zo veel snelheid meer dan de tegen stander, maar ook van dat wapen werd geen gebruik gemaakt. Na de rust bleef het spelbeeld het zelfde. Groeneweg kreeg voldoen de gelegenheid om, ondanks het slechte spel, de overwinning te grij pen. Toch had het nog slechter af kunnen lopen omdat ook Schie broek met de overwinning aan de haal had kunnen gaan. Tot aan het laatste fluitsignaal bleven de sup porters hopen op een toevalstreffer maar het zat er niet in. Aanvallen om te scoren is goed maar te veel aanvallers in het centrum en te wei nig op de vleugels is niet goed omdat via de zijkanten de gevaar lijkste aanvallen opgezet kunnen worden. Nu liepen de spitsen elkaar in de weg. Groeneweg had bij een overwinning goede zaken kunnen doen omdat koploper Stol wijk zijn tweede achtereenvolgen de nederlaag leed, nu bij concur rent RVC. Een prachtige prestatie van deze kleine Reeuwijkse club. Tot nu toe alle thuiswedstrijden winnen is geweldig en na zondag is RVC plotseling de voornaamste titelkandidaat. Groeneweg is terug te vinden op de vierde plaats omdat Zwarte Pijl zich op de derde plaats nestelde na een 3-1 overwin ning op Aeolus. Met nog drie wed strijden te gaan zal het heel moei lijk worden om direct te promove ren. Zondag uit tegen NOC, daarna thuis tegen hekkensluiter PKC en dan de laatste wedstrijd uit bij Kra lingen. In de komende weken zul len ook nog eens Marco Terpstra, Ed Boudewijn, voor 7 wedstrijden en Cor Buitenhuis gemist gaan wor den door schorsingen, tel uit je winst! van Monique van Dijk in haar laat ste wedstrijd in dames-1 voor een ruime voorsprong. Met 25-17 werd deze set gewonnen. De laatste set startte coach Wim Boegheim met Monique Bijl op de diagonaalposi tie en met Roos van de Hoeven als passer-loper. Ook de andere reserve speelsters mochten hun opwach ting maken, zodat het gehele team een bijdrage leverde aan de 4-0 overwinning na de vierde setwinst met 25-22. Hierna namen naast trainer/coach Wim Boegheim ook Aafke Ver- brugge, Monique van Dijk en Moni que Bijl afscheid van dames 1 met het behalen van een tweede plaats in de competitie achter kampioen WC. Waddinxveen - Handbalvereniging Rowah is één van de jongere sport verenigingen in Waddinxveen. in haar dertienjarig bestaan is de club flink gegroeid. Inmiddels speelt het hoogste damesteam in de op één na hoogste klasse in de afdeling Rotterdam. Enkele jaren geleden behaalde datzelfde team een vier de plaats op het Nederlandse kam pioenschap Beach Handball. Ook met de jeugd werkt het aan goede prestaties. Maar plezier in de sport, teamspirit en het open karakter van de club zijn minstens zo belangrijk. Daarom voelen zowel ervaren als beginnende handballers zich er prima thuis. Rowah heeft teams in alle leeftijds groepen: voor jongens en meisjes vanaf 5 jaar tot senioren en recre anten. Voor al deze teams zoekt Rowah nieuwe leden. Op 28 april houdt Rowah een handbalinstuif voor kinderen tussen 5 en 10 jaar. De instuif wordt een gezellige hap pening en vindt plaats van 14.00 tot 16.00 uur op het veld in het sportpark De Sniep. Er zullen diver se kennismakingstrainingen gehou den worden en iedereen is wel kom! Als je het leuk vindt om te handballen, dan kun je de komen de maand gewoon bij de vereni ging mee komen trainen. Rowah heeft een eigen veld in sportpark De Sniep. Dit jaar bouwt de club aan een eigen kantine en kleedruimten. Veel leden zullen daarbij hun steentje bijdragen. Met de nieuwe accommodatie wordt Rowah nog aantrekkelijker voor haar leden. De club verwacht zeker verder te groeien tot een middel grote vereniging in de afdeling Rotterdam. Daarbij zet het flink in op de jeugdopleiding. De vereni ging heeft een doortimmerd jeugd- plan, waarmee het de komende jaren enthousiast aan de slag gaat. Boskoop - De 12-jarige Boskoper Aschwin van Zoest deed zaterdag 17 april mee aan de Nationale Kam pioensschappen in Amsterdam. Hij mocht starten in het program ma 1500 meter van jongens gebo ren in het jaar 1991. Aschwin was als zesde geplaatst. Meezwem- mend in het kielzog van de overige deelnemers merkte hij dat er meer in zat. Na 200 meter haakten de meeste zwemmers af, maar bij de Boskoper was geen spoor van ver moeidheid te bespeuren. Met een krachtige eindsprint kon hij zijn p.r. aanscherpen. Met zijn tijd: 19.36.30 is hij vierde van Nederland. erkapellë - Met 19 punten uit maximale score van 27 stemden vn Erestaties van de Moerkapelse Me+ ieugd tot tevredenheid name A1 leverde een uitste- Met Kende prestatie door bij het hoog- 0 oteerde Esto A1 verdiend met der HW'nnen' waar een week eer- Was n u'ts'a9 precies andersom Net als een week eerder was n, e,en, leuk en vrijwel gelijkop- slan ^eer was Al echter de ^aarc''9er in het benutten van troLv Sen' een 8-8 ruststand lev '-)an'e' v.d. Hoven en Wes- zich toe«2ar terec^lt de winst naar hijgde weer drie punten aan to», to a' niet onaanzienlijke ve a door WDS 81 met 1"5 te alle m' maar daarna werden Werrire9lstors open getrokken en er naar genoemde eindstand uitgelopen. C1 was wel sterker dan Esto C1, maar kwam door een counter toch al snel op achterstand. Daarna trok Arco Verweij met een schitterende omhaal de stand gelijk, maar ver der wist C1 ondanks veldoverwicht niet te komen. D1 benutte de mogelijkheid om ook in deze reeks hoog te eindigen. Na een 3-3 ruststand werd bij Soc cer Boys uiteindelijk met 4-6 gewonnen, waardoor ook D1 prima mee blijft doen. E1 liet bij naaste concurrent CVC Reeuwijk een kostbare steek vallen door dit titelgevecht met 0-2 te ver liezen. F1 ligt eveneens goed op koers voor het kampioenschap, zaterdag jongstleden werden daarvoor weer goede zaken gedaan door Sport- lust'46 F3 met 4-1 overtuigend te verslaan. Waddinxveen - Flyers Heren 1 met hakken over de sloot tegen Divine. Verlies voor Dames 1 in uitwedstrijd tegen Cangeroes. Winst was er voor Jongens Juni oren 1, Meisjes Aspiranten 1 en Benjamins 1. Op papier leek Flyers tegen Divine een makkelijke wed strijd, maar de thuisploeg was gewaarschuwd want de uit wedstrijd werd verloren. In de eer ste periode ging het gelijk op (13- 14). De tweede daarentegen begon dramatisch voor Flyers. In een mum van tijd keek men tegen een achterstand van 15-30 aan. Hierna kon begonnen worden aan een inhaalrace. Dit lukte wonderwel en via 18-20 werd de rust bereikt met een kleine achterstand. In de twee volgende periodes was het steeds stuivertje wisselen, dan weer had den de gasten een paar punten voorsprong, dan weer de thuis ploeg. Resultaat derde periode 26- 21. In de negende minuut van de vierde periode bij een stand van 69- 64 was er geen vuiltje aan de lucht, maar Divine gaf zich niet gewon nen en met nog drie seconden speeltijd was de stand 71-71. Hier na onstond er een situatie, die Hitchcock niet had kunnen beden ken. Een fout van Flyers gaf Divine twee vrije worpen plus zijkant. Nie mand gaf nu nog een cent voor de Waddinxveense heren, maar Divine miste een vrije worp en bij het innemen van de bal werd er terug gespeeld. Hierdoor kwam Flyers in balbezit. Poging tot score mislukte, maar wel zijkant. Met nog 0,7 seconde op de klok mocht de thuis ploeg de bal innemen Stefan Giel- liet kreeg de bal en tijd om na te denken was er niet, dus meteen schieten en scoren. Spelers en sup porters vierden deze overwinning alsof de Europacup was gewonnen. Uitslag 73-72. Topscoorder: Wim Koole met 17 punten en Walter Padding met 15. Benjamins 1 had aan één punt genoeg om kampioen te worden. Meteen vanaf het begin ging het uitstekend. De thuisploeg had blijk baar geen last van zenuwen, want na de eerste periode stond er al een 16-4 voorsprong op het score bord. Deze voorsprong werd verder uitgebouwd. Via 13-0, 20-5 en 17-5 klonk bij een stand van 66-14 het eindsignaal (topscoorder: Jason Coesel met 16 punten) en konden de spelers en speelsters de kampi oensbeker vergezeld van een medaille en bloemen in ontvangst nemen. Vrijdag in de Duikelaar 23 april om 21.00 uur de topper Heren 1 tegen Bourgondie. Om 19.00 uur speelt Jongens Aspiranten 1 tegen Zoe- bas.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17