GELD VERDIENEN TIJDENS KONINGINNEDAG IN ZEVENHUIZEN PREMIÈRE MUSICAL LES MISÉRABLES: ROMANTIEK, DRAMATIEK, DYNAMIEK, HUMOR, VICTOR(IE), (RE)PUBLIEK GENOEGEN REÜNIE EEN VAN DE VELE ONDERDELEN JUBILEUMFEEST W MOERKAPELLE BURGEMEESTER ZINGT OP KONINGINNEDAG HENNA TATTOO EN NAIL ART IN SWANLA pagina 18 Hart van Holland 21 april 2004 ZEVENHUIZEN MO ERKAPELLE EXPOSITIE ROMEIJNSHOF Zevenhuizen - Deze week ontvan gen alle inwoners van Zevenhuizen het Oranjeboekje bij het Hart van Holland. Extra exemplaren van het Oranjeboekje zijn verkrijbaar bij "Reisburo de Zwaluw". Er is geld te verdienen op Konin ginnedag, door mee te doen aan 'trucktrekken'. De prijs voor de snelste tijd is 100 euro. Informatie en aanmelding: 0180-631866. Maar er is meer te doen; levend tafelvoetbal spelen, meedoen met de fiets-puzzeltocht, eier- over/ver gooien en kijken naar vlam in de pan bij de brandweer. Op het AH-plein zijn diverse optre dens: DJ Bart Schinkelshoek (bekend van o.a. de 70/80 jaren party's bij La Baraque) is de hele middag aanwezig. De Zevenhui- zense bands Moebius en Kevlar ver zorgen eveneens een optreden. Op het dorpsplein wordt een demon stratie streetdance en breakdance gegeven. Ommoord - In wijkaccommodatie Romeijnshof is van 23 aprii tot 28 mei een expositie te zien van Renee Sleijpen uit Zevenhuizen. De collectie bestaat uit verschillen de werken in acryl en aquarel. Haar werk is te bekijken in de foyer van Romeijnshof aan de Stresemannplaats 8vanmaandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 23.30 uur. Door Ron Krul Zevenhuizen - Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden Holland houdt maandag 26 april van 19.00 tot 21.00 uur een beautyavond voor jongeren van 11 tot en met 15 jaar in dorpshuis Swanla. De beautyavond is ter afsluiting van de sport- en spelactiviteiten die elke maandagmiddag van 15.30 tot 18,00 in dorpshuis Swanla hebben plaatsgevonden. Tijdens de beautyavond wordt door een specialist henna tattoo en nail art aangebracht. Deelname is gra tis. Voor meer informatie 06- 12839280. Moerkapelle - Hoewel de huidige voetbaljaargang nog in volle gang is en er voor de club wellicht nog wat moois in het verschiet ligt, komt ook de bedrijvigheid voor de viering van het 75-jarig jubileum bij de vv Moerkapelle langzaam op gang. In september is het immers 75 jaar geleden dat de club het levenslicht aanschouwde. Uiteraard zal dit jubileumfeest van 28 augustus tot en met 4 september uitbundig worden gevierd met tal van activiteiten. Twee jaar geleden werd een jubileumcommissie in het leven geroepen, die zich tot taak stelde een jubileumprogramma te vormen, waarbij de vv Moerkapelle in al haar geledingen betrokken moest zijn. Zo brengt de totale voetbaljeugd (met uitzondering van de A-junioren) op 26 juni een dag door in Duinrell en komt er 28 augustus een 24 uur durende voet balmarathon die wordt afgesloten met de wedstrijd Moerkapelle 1- Oud Ajax. Uiteraard ontbreken ook een sponsoravond en de officiële receptie niet. Op 4 september wordt de feestweek afgesloten met een groot feest in dorpshuis Op Moer voor alle leden en donateurs. De jubileumcommissie, bestaande uit Cor Rutgrink (voorzitter), Edwin Zuierveld (penningmeester), Jac ques van der Heyden (secretaris), Cees van Helden, Ronald Germe- raad, Ron Kievit, Fred Hertog, Rinus Zijderhand en Wim Stormbroek, heeft er inmiddels al heel wat avonden opzitten en ook de komende maanden zullen nog heel wat zweetdruppeltjes kosten, maar men is er van overtuigd dat het een aansprekend en waardig jubileum feest zal worden. Voor Wim Storm broek en Rinus Zijderhand is het niet de eerste keer dat zij bij de vie ring van een dergelijk evenement zijn betrokken. Wim was medeor ganisator van zowel het vijftig- als zestigjarig jubileum, terwijl Rinus onder andere zijn sporen bij het 50- jarig jubileum heeft verdiend. Bei den zijn trouwens al heel lang bij de vereniging betrokken, vervul den er tal van functies en zijn er dus erg bekend. Redenen te over voor de commissie om beiden te belasten met de organisatie van een speciale reünie voor oud-leden op zaterdag 4 september. Het is de bedoeling op deze middag zoveel mogelijk oud-leden, leden van ver diensten en eventueel enkele oud trainers bij elkaar te krijgen, van zelfsprekend mogen ook de erele den niet ontbreken. Voorwaarde is wel dat men ouder dan 35 jaar moet zijn en gedurende een perio de van minimaal 15 jaar lid moet zijn geweest. Wim en Rinus zijn momenteel druk bezig met het achterhalen van namen en het tref fen van voorbereidingen oor uitno digingen, die rond juli de deur uit zullen gaan. In totaal verwacht men ongeveer 200 uitnodigingen te verzenden, de opkomst van 150 aanwezigen zou al tot tevreden heid stemmen, hoewel "hoe meer zielen, hoe meer vreugd" ook hier van toepassing is. Eveneens wil men deze middag graag een foto reportage "Moerkapelle door de jaren heen" tentoonstellen. Een ieder die over oud foto's, artikelen enzovoorts beschikt, wordt ver zocht contact op te nemen met Wim (telefoon 079-5932108) f Rinus (telefoon 079-5931715), alles wordt uiteraard retour gegeven. Zevenhuizen - Na een maandenlange voorbereiding mocht alles en iedereen die bij de musical betrokken is, eindelijk los. Het moment waarop iedereen zolang op had gewacht was vrijdag 16 april daar en het publiek in de uitverkochte zaal ging er eens goed voor zitten. Met het spetterende num mer "omlaag" als flashforward, voorafgaand aan het echte verhaal van de musical, werd een trend gezet bij wat een bijzondere avond zou worden. op het toneel en het witte doek opgevoerd. Anne Sytsema heeft het verhaal een geheel eigen bewerking meegegeven zodat er in de zaal ondanks alle ellende van de tijd waarin het verhaal zich afspeelt, toch veel werd gelachen. Natuurlijk spelen zenuwen op een premiere een grote rol en gaan er dingen fout. Dit ligt echter niet altijd aan de acteurs of de mensen achter de schermen. De theaterzaal in Swanla, hoewel uiterst intiem en gezellig, heeft beperkingen met name waar het decorwisselingen betreft die soms het tempo uit het verhaal halen. Toch moet het publiek hier doorheen prikken gezien de grootte van de productie en de inzet van allen. De uitvoering van de musical was zeer verzorgd met veel oog voor detail. De mensen van de kleding, grime en het decor hebben veel werk verzet en dat was te zien. Tezamen met de belichting, het geluid en 'het orkest werd een musical neergezet waar geheel Zevenhuizen-Moerkapelle trots op mag zijn. Jean Valjean (Harm Hes sels) en Javert (Hans Sytsema) wer den geloofwaardig neergezet. De 'snollen en wasvrouwen' zorgden voor snelle aansprekende, soms hilarische scènes, terwijl Cosette, gespeeld door Miranda Eiting en Marius, gespeeld door Lallas van dat misdadigers bij zich moeten dragen, voor het leven getekend. Les Misérables is gebaseerd op het boek van Victor Hugo die hiermee de armoede en ellende die een groot deel van de Franse bevolking teisterden, aan de kaak wilde stel len. Les Misérables is al velen malen der Waal voor de nodige roman tiek gingen. Uitschieters waren het echtpaar Thernadier (Carla Binken Peter Abbekerk) en Fantine (Mar jan Pacuk). De straatkinderen en de kleine Cosette Sanne van Rijs) ver dienen een groot compliment omdat ze ondanks de grote druk hun zenuwen de baas bleven en zo het publiek in vervoering brachten. Grote uitblinker op de premiere was Eponine (Judith Bink) die de sterren van de hemel zong. Maandenlange voorbereiding en dan moet alles in een keer op zijn plaats vallen. Regisseuse Anne Syt sema heeft van die hele grote groep een eenheid gemaakt die allemaal zo vreselijk graag het publiek willen vermaken, niet van uit een enorme carrièredrang maar gewoon omdat ze het leuk vinden Bloed, zweet en tranen hebben ze ervoor gelaten en daarom alleens verdienen ze veel waardering. Door Paulien de Graaf Moerkapelle - Het oranjecomité van Moerkapelle heeft ook dit jaar een programma voor Koninginnedag samengesteld. Het thema is "Nederland - Waterland" en kent verschillende 'natte' onderdelen. Naast de ludieke festiviteiten ook muziek; De Moer- kapelse band "H81V" en Shanti-koor Het Kraaienest verzorgen optredens, waarbij burgemeester Westendorp een Frans lied ten gehore zal brengen. Het Oranjecomité bestaat uit 6 personen: Theo en Ton Matze, Marco Hoogendoorn, Nellie Springer en Janny en Frans Stolwijk. "Eigenlijk hebben we 10 tot 12 mensen nodig om de taken goed te kunnen verdelen," zegt Janny Stolwijk. "We hadden een goede bezetting, maar er haken steeds meer leden af. Dit jaar doet voorzitter Theo Matze, na 25 jaar, ook voor het laatst mee." Al in oktober wordt de eerste ver gadering gehouden. Alle vereni gingen van het dorp worden uitge nodigd en gevraagd ideeën in te brengen. Dit jaar is gekozen voor het thema "Nederland - Water land". "Meestal zijn het dezelfde verenigingen die activiteiten orga niseren. De brandweer doet voor het eerst mee: We hopen dat zij dat de komende jaren zullen blijven doen," aldus Theo Matze. "We krij gen van de gemeente een subsidie om Koninginnedag te organiseren, maar dit is een beperkt bedrag en we zijn dus voor een groot deel afhankelijk van verenigingsactivei- ten." Na oktober wordt maandelijks ver gaderd om de taken te verdelen, de nodige vergunningen aan te vragen en alle materialen te rege len. Het programmaboekje wordt door Marco Hoogendoorn gemaakt. "Gelukkig hadden we het boekje niet vroeg klaar! In Bos koop hadden ze het in januari al af en daarin feliciteerden ze prinses Juliana Het programmaboekje en de kleur platen worden door de comitéle den persoonlijk huis aan huis bezorgd in de week voor Koningin nedag. Ook worden in deze week de laatste dingen geregeld. Daags voor Koninginnedag wordt alles klaargezet en op 30 april zijn de comitéleden de hele dag in touw. Het programma is heel divers: naast de traditionele rommel markt, de snoepzakkenactie en de lampionnenoptocht, is er een natte-sponsen-spel, kan men zelf Dé rode draad door Les Misérables vormt het bewogen leven van Jean Valjean. Door de honger gedreven, steelt hij als kind een brood en wordt veroordeeld tot een jaren lange gevangenisstraf. Wanneer hij vrijkomt, is hij door het paspoort Jp de brandspuit hanteren bij brandweerdemonstratie en S een zeepbaan. Ook staan de en de fotopuzzeltocht weer op programma en wordt er muziek gezorgd. Nu maar nop- op mooi weer.... De scheidend voorzitter Matze °25 jaar lang genoeg

Hart van Holland | 2004 | | pagina 18