DE ONDERWEG EN OVERHEIDSGELD WINNAARS PAASPUZZEL M0ERKAPEI1E STUNT IN UTRECHT MOERKAPELLE IN DE BAN VAN PROMOTIE DRIE TEAMS TZM KAMPIOEN DRUK WEEKEND ROLLING '90 CLUBKAMPIOENSCHAP DE STORMVLIEGERS NESSEVLIET BEREIDT ZICH VOOR OP HUWELIJK Hart van Holland 21 april 2004 ZEVENHUIZEN MOERKAPE^^ Oplossingen Voetbal Tafeltennis Rolschaatsen Hengelsport Seniorenwedstrijd Duivensport 6 Door Karin Heeren Nesselande - Bij de redactie van •deze krant kwam enige tijd geleden een brief binnen over werkzaamheden aan de Onder weg. Door de bouw van het nieuwe gemaal zouden de bewoners van de Onderweg aangesloten worden op het riool. Tot grote vreugde van de bewoners. En zij snappen ook: enige tijd overlast hoort bij dit soort werkzaamheden. De irritaties door de werk zaamheden lopen echter inmiddels fors op. Door graafwerkzaamheden is tot vijf keer toe de telefoonkabel eruit getrokken en de waterleiding is drie keer vernield. Daarna waren er asfalteringswerkzaamheden, en het resultaat om 19.00 uur was een prachtige weg. Helaas werd er om 6.30 uur de volgende ochtend opnieuw gedrild, er moest ergens nog een afsluiter tussen, dus er werd een gat van twee bij twee meter gemaakt in de gloednieuwe weg. Deze werd later opgevuld met straatstenen. Er werden vervol gens nieuwe kabels getrokken voor lichtmasten maar helaas, zij bran den niet. Bij controle door Nuon bleek dat er vier kabelbreuken in zaten. Er komt vervolgens een boorwagen en er worden drie plek ken van een vierkante meter uit het asfalt gehaald, waarbij achteraf bleek dat de kabels daar niet onder lagen. Dit hadden aanwonenden van de Onderweg overigens als gezegd, maar opdracht is opdracht. De kabel wordt later door een andere firma 'gevonden' in de bèrm en deze blijkt gewoon in het geheel niet te zijn aangesloten, waardoor de lampen uiteraard niet branden. En ondertussen is de mooie asfaltstrook verworden tot een lappendeken. De schrijver van de brief verbaast zich over het gebrek aan coördinatie en het ver spillen van overheid- en gemeen schapsgeld, Nog los van de irritatie die het oplevert voor de aanwo nenden. Bij navraag bij de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle bleek het pro bleem op de Onderweg wel bekend, echter deze wegwerk zaamheden vallen onder verant woordelijkheid van de Deelge meente Prins Alexander. Bij navraag op het kantoor van de Deelgemeente moet men op zoek naar het antwoord en zullen nade re berichten over deze kwestie vol gen. Zevenhuizen - De paaspuzzel van het Hart van Holland heeft in menig huishouden voor de nodige hoofdbrekens gezorgd. Om voor de prijzen in aanmerking te komen behoefte men niet alle puzzels (goed) opgelost te hebben. De deelnemers kregen per goede oplossing een lootje. Na loting kwamen de volgende winnaars uit de bus. De eerste prijs (50,-) is voor MARGRIET TEEKENS, Korenstraat 10 in Zevenhuizen. De tweede prijs (20,-) gaat naar MEVROUW A.M. BOEVE-VAN INGEN, Moerdijk straat 7 te Moerkapelle. De derde prijs (10,-) tenslotte is voor DE HEER M. TERPSTRA, Dahliastraat 6, Zevenhuizen. Zij kunnen vanaf donderdag 22 april tijdens kantoo ruren hun prijs afhalen, (legitima tiebewijs meenemen). Na het maken van de puzzel ont stond de wens: vrolijk pasen. Bij puzzel 2 gingen veel deelnemers de mist in: Jan is 2x zo oud als Piet was, toen Jan even oud was als Piet nu is. Samen zijn ze 84. Hoe oud is Piet. Jan is 48 Piet is 36, twaalf jaar gel- Moerkapelle - De voorlaatste ronde in de landelijke 3e klasse G van de KNSB stond 17 april op het programma. Met 6 matchpunten uit 7 wedstrijden en nog twee wed strijden tegen de nummers 2 en 3 voor de boeg, verkeerde Moerka pelle nog enigszins in degradatie gevaar. De wedstrijd werd gespeeld in Utrecht tegen Oud Zuylen. Het begon voorspoedig. Nauwelijks uit de opening of de tegenstander van Maarten Vroegindewëij liet een paard insluiten en kon direct opge- ven:0-1 Ben van Geffen kreeg in de opening een enorme aanval door een dubbel stukoffer. Hij moest uiteindelijk de koning omleggen. Hugo van Elteren boek te een knappe overwinning door zijn tegenstander positioneel te overspelen. Ook bij Dick Bac hield het hoofd koel en tekende de 1-3 aan. Marcel de Haan was in de tweede ronde als eerste klaar, hij redde het niet: 1.5-3.5. Jesse van Elteren verloor uiteindelijk: 2.5-3.5. Wouter Vroegindeweij bereikte een belangrijke remise: 3-4. Niet lang hierna werd de partij van Gerard ook remise, want zijn tegenstander kon zeker niet meer winnen en de buit voor Moerkapel le was binnen. Na deze niet ver wachte maar wel verdiende over winning, komt Moerkapelle weer op 50%. Degradatie is hierdoor definitief afgewend. Moerkapelle - Op en rond het com plex van w Moerkapelle wordt deze dagen veel gesproken over voetbal, met name over de plaats die het "Blauw-Witte" stan daardteam op de ranglijst inneemt. Met 41 punten wordt deze immers aangevoerd, met respectievelijk 40 en 39 punten op de voet gevolgd door Be Fair en Koudekerk. Nog nooit eerder was de felbegeerde promotie zo dichtbij als in dit jubi leumjaar, twee ploegen promove ren immers rechtstreeks. Hoewel men al verzekerd is van nacompeti- tie, wil de ploeg nu beslist meer. Zaterdag aanstaande wacht het team bij BSC'68 in Benthuizen een zeer lastige klus, dit team wil zich graag verzekeren van nacompeti- tie. Ongetwijfeld zal de ploeg gesteund worden door een grote schare supporters, steun die men beslist nodig heeft. De wedstrijd op het Benthuizer sportpark begint om 14.30 uur. Hoewel in eerste Moerkapelle - Drie seniorenteams van tafeltennisvereniging TZM zijn kampioen geworden. Team 1 speelde een uitwedstrijd tegen de nummer twee van de competitie Flamingo's uit Gouda. Het verschil op de ranglijst was vijf punten in het voordeel van TZM, zodat er nog maar drie punten nodig waren om kampioen te wor den. Coerd van Kasteel, Guus van Amerongen en Sebastiaan van Ommeren wonnen ieder hun eerste enkelwedstrijd, waardoor het direct al 3-0 stond. Maar daarna stond het al snel weer 3-3. Uitein delijk werd er met 6-4 gewonnen, doordat Guus zijn overig twee enkelwedstrijden won en Coerd er ook nog eentje wist te winnen. Team 2 speelde een uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 20. Zij had den nog vier punten nodig om zeker van het kampioenschap te zijn. Ook Jan van Halm, Anne Duur- sma en Simon Wondergem wisten hun eerste drie enkelwedstrijden te winnen. Daarna werd de dubbel door Jan en Anne gewonnen, zodat het 4-0 stond. Er werd uitein- Moerkapelle - Rolschaatsvereni- ging Rolling'90 heeft een druk weekeind achter de rug. Het begon vrijdagavond met Bondstesten die werden afgenomen in dorpshuis Op Moer, thuisbasis van de club. Deze bondstesten zijn dit jaar in een nieuw jasje gegoten en daardoor een stuk moeilijker. De geslaagden: Figuurtest pup. 1 Charelle Grootenboer. Figuurtest Cadet: Marlotte Vonk, Valerie Krijgsman, Lindsey Krijgsman en Maxime Disseldorp. Danstest 1: Joyce Bakker en Jessica Sinnige. Danstest 2: Chantal Hertog/ Martijn Robbemond. Lindsey Krijgsman, Valerie Krijgsman, Marlotte Vonk Colette Kamp, Elja Kamp. Danstest 4: Iris Dijkema/ Mark Bakker, Emily van 't Wout, Claudia Jonker De zaterdag was voor een wed strijd voor aspiranten B en C en pup. B,C,D die in Zaandam werd gehouden. De uitslagen bij de: Aspiranten B: Figuren: Maxime Disseldorp 1e, Lindsey Krijgsman 5e, Joyce Bakker 7e. Vrijrijden: Joyce Bakker 3e, Lindsey Krijgsman 6e. Aspiranten C: Figuren: Marlotte Vonk 4e. Paarrijden. Elja Kamp en Colin Hoogendoorn 1e, Jessey Grooten boer en Martijn Robbemond 2e. Pupillen B: Figuren: Jessica Sinnige den was dat 36 en 24, Jan is 2x zou oudals Piet (toen) was. Puzzel 3: tweemaal twee paar tweelingen, dat zijn 16 kinderen. De spreekwoordenpuzzel: 1. Behalve keukenprinsen zijn er nog wel andere lieden die deze behoor lijk grote wapens dragen: Het zijn niet allen koks die lange messen dragen. 2. Deze uit de kluiten gewassen struiken moeten bestand zijn tegen zwaar weer: Hoge bomen vangen veel wind. 3. Het is vaak zo dat als iemand het voortouw neemt, hij veelal wel medestanders krijgt: Als er één schaap over de dam is volgen er meer. 4. Het is meestal niet goed om zon der aan sport te doen, het leven door te gaan: Rust Roest. 5. Nederland kent 16.000.000 voet- balcoaches, maar uiteindelijk blijkt dat hun adviezen niet veel waard zijn: De beste stuurlui staan aan wal. De zin die ontstond na het oplossen van puzzel 5 - de cryptopuzzel - is: Pa op z'n paasbest. TOT VOLGEND JAAR! Zevenhuizen - De Hengelvereni- ging Zevenhuizen-Moerkapelle hield afgelopen zaterdag de derde wedstrijd van het clubkampioen schap. Er werd gevist in de Oude Rijn ter hoogte van het Ford in Bodegraven. In totaal deden er 12 deelnemers aan mee en samen werd 23.200 gram vis gevangen, wat een matige vangst is. Eerste werd Adr. van Erk met een gewicht van 4.460 gram vis, de tweede plaats was voor J. Kok met een gewicht van 2.660 gram vis en derde werd P. Vermulm met een gewicht 2.540 gram vis. De volgende wedstrijd is op zater dag 1 mei en dan wordt er gevist in het Lage Bergsche Bos. Vertrektijd is om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats van La Baraque. Voor inlichtingen: J. Wiersma, telefoon 0180-632654 of 06-22156429. Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle houdt op dinsdag 4 mei de eerste wedstrijd van de seni orencompetitie. Deze wedstrijden worden gevist door 65-plussers en vutters. Voor inlichtingen: K. Bos, telefoon 0180-632704. instantie de eigen prestatie telt, zal er ook zeker met een half oor geluisterd worden naar de tussen standen bij Be Fair-Perkouw en SDV-Koudekerk. De week daarop volgt tenslotte de thuiswedstrijd tegen het al gedegradeerde SDV. Moerkapelle 2 verloor in een doel puntrijk duel nipt met 4-3 van Wad- dinxveen 1, Patrick Bontenbal, Robin Reigwein en Alex Hertog waren de Schutters. Zevenhuizen - Postduivenvereni ging de Stormvliegers deed afge lopen zaterdag mee met een con cours vanuit Oudenaarde, 146 km. De 639 ingekorfde duiven werden- om 9.00 uur gelost. Precies ander half uur later was het C. Zweere die de eerste duif thuis kreeg. De duif was met een gemiddelde snelheid van 96 km p/u naar huis gevlogen. Een kwartier later waren alle prijs- duiven weer thuis. De uitslag is als volgt: 1-3. C. Zweere; 2-7. Joh. Stof berg; 4. D.C. den Hertog; 5-11 -12. L. van Wensem; 6. C. Nobel; 8-19. J.S. Heykoop; 9-20. André en Marjan Paul; 10. Rita Mizzi; 11. C.P. Edeling; 14. E.P. Verschoor; 15-17-18. R- Brands; 16. J. v.d. Haak. delijk met 8-2 gewonnen. Jan en Simon wonnen hun overige wed strijden. Anne kwam niet meer tot winst. Team 3 was al kampioen, omdat hun voorsprong niet meer in te halen was. Zij speelden een uitwed strijd tegen llac 10 uit Gouda en er werd met 9-1 gewonnen. Adrie Bout en Walter Micke wonnen al hun wedstrijden. Harm Rodenboog wist twee partijen te winnen. De dubbel werd gewonnen door Harm en Adrie. Oud-Verlaat - In de Nessevliet, de basisschool voor christelijk onder wijs in Oud-Verlaat, is er een grote tentoonstelling van bruidsjurken, taarten, foto's en alles wat verder met het huwelijk te maken heeft. Op een bordje worden de dagen afgeteld tot 23 april: de dag dat Renske van Laviere in het huwelijk treed met Peter Hoogendoorn. Juf Renske werkt in groep drie en vier en de kinderen vinden het maar wat spannend dat hun juf gaat trouwen. De kinderen kunnen zelfs meedoen met een leuke prijsvraag. In de gang - vol met bruidsjurken - han gen vier jurken die van andere juf fen zijn geweest. De kinderen mogen raden welke jurk bij welke juf past. Een hele moeilijke opdracht want er zijn veel meer jurken opgehangen. De winnaar krijgt een bruidstaart, van snoep goed. Uiteraard zullen de kinderen bij een deel van de bruiloft aanwe zig zijn om juf Renske en haar brui degom het beste te wensen. 6e Suzanne Hendrikse 7e Jessey Grootenboer 11e Vrijrijden: Jessica Sinnige 4e, Jessey Grootenboer 6e, Suzanne Hendrikse 20e. Combina tie: Jessica Sinnige 4e, Jessey Groot enboer 6e, Suzanne Hendrikse 9e. Pupillen C: Figuren: Denise Koore- vaar 2e. Vrijrijden: Denise Koore- vaar 1e en in de combinatie ook 1e. Cateline Sinnige 5e. Pupillen D: Vrijrijden: Martijn. Robbemond 4e. Bovendien kregen twee leden van Rolling'90, Elja Kamp en Nicky Boer, een uitnodiging voor de Nationale Selectie Kunstrolschaat-

Hart van Holland | 2004 | | pagina 20