Huren of Kopen? Nieuws Verandering Robecofondsen Beleggers afwachtend De bank waar je lid van wordt Het Woonboek van VT Wonen Interpolis en Achmea samen met LTO in oogstschadeverzekering Rabobank Hart van Holland 21 april 2004 Heeft u wel eens gedacht aan het kopen van een eigen woning? Aanmeldformulier voor u, van en door uw bank 6e jaargang nummer 261 Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Als u nu een adviesgesprek aan gaat voor een hypotheek, dan ont vangt u van ons hét Woonboek. Dit Woonboek is samengesteld door VT Wonen en Jan des Bouvrie en geeft vele inrichtingsadviezen en handige tips. Erg handig als u uw tuin of woning (opnieuw) wilt inrichten. Bent u geïnteresseerd in een hypo- theekadviesgesprek? Dan kunt u ons bellen op (0180) 63 73 53. Wellicht heeft u er al over gehoord of gelezen in de krant. Robeco brengt haar beleggingsfondsen terug in aantal. Dit heeft onder andere direct gevolg voor de beleggingspolissen van onze klanten zoals de Opmaat verzekeringen, Cumulent verzeke ringen en de Interpolis Beleggings pensioenen. Wat gebeurt er precies? Klanten kunnen de premies voor hun verzekering beleggen in een aantal huisfondsen die Robeco aanbiedt. Nu Robeco heeft besloten de fondsen te fuseren of te verhuizen, heeft dit ook gevolgen voor hun polis. Er verande ren twee dingen: Ten eerste houdt een groot aantal kleinere fondsen op te bestaan. De aandelen brengt Robeco onder bij vergelijkbare fondsen. Ten tweede verhuist een aantal fondsen van de Amsterdamse naar de Luxem burgse beurs. Rond 24 april ontvangen alle klanten op wie de wijziging betrekking heeft een brief waarin de veranderingen worden uitgelegd. In dit schrijven kunt u dus alles teruglezen. Natuurlijk kunt u zelf bepalen waar u, uw premie in belegt. Daarom wordt een gratis switch aangeboden.Tot en met 7 mei kunt u eenmalig gratis uw tegoed in de fondsen die betrokken zijn bij de conversie overzetten naar een Robeco- fonds van uw keuze. Carolien Groeneweg, Ruud de Ridder en Jan Hordijk - Beleggingsadviseurs Vanwege Pasen duurde de handels- week voor de meeste aandelenbeur- zen maar drie dagen. Desondanks was er het nodige nieuws. Zo waren er meevallende macrocijfers in de Verenigde Staten. Daarnaast presen teerden de eerste bedrijven hun kwartaalresultaten. De AEX-index verloor 0.2% tot 350 punten. Inmiddels druppelen de eerste kwar taalcijfers van bedrijven weer binnen. Afgelopen verslagweek kwamen al enkele belangrijke bedrijven met resultaten. In de VS waren er cijfers van onder meer chipconcern Intel, dat teleurstelde met zijn verwachtingen en daarmee de stemming in de chip- hoek negatief beïnvloedde. Chemie concern DuPont wist beleggers positief te verrassen met meevallende voorlo pige cijfers en een verhoging van de winstprognose voor heel 2004. Beleg gers beloonden DuPont met een plus van 3.2%. Onderaan de lijst met Dow- fondsen bungelde hamburgerketen McDonald's. Het concern kwam met teleurstellende verkoopcijfers over de maand maart en zag zijn aandeel 6.6% goedkoper worden. Op eigen bodem stelden de cijfers van elektronicaconcern Philips teleur Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen en dat kwam het aandeel op een verlies van 2.9% te staan. De verwachtingen die Philips afgaf, stemden overigens hoopvol. Eenzelfde beeld bij kopieer machinemaker Océ, die teleurstellende resultaten op de beursvloer moest bekopen met een verlies 4.5%. Voor de rest was er op fondsniveau weinig belangwekkend nieuws. De koersmu- taties waren dan ook beperkt. Op macro-economisch gebied was er interessant nieuws uit de VS. Zo werd bekend dat de detailhandelsverkopen in maart met 1.8% zijn gestegen ten opzichte van februari. Dit was verrassend goed aangezien analisten een stijging van 0.7% hadden verwacht. Verder viel het cijfer van de uitkeringsaanvragen in de voorgaande week mee. Er waren 328.000 mensen die voor het eerst een werkloosheids uitkering aanvroegen, terwijl gerekend was op een cijfer van 340.000. Minpuntje was dat de consumenten prijzen, een belangrijke inflatiemaatstaf, iets sterker dan verwacht stegen. De consumentenprijzen stegen in maart met 0.5%, waar een stijging van 0.3% verwacht was. Bron: IRIS Research Openingstijden: aeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: oeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Boeren en tuinders kunnen zich voortaan indekken tegen gewas- schade door extreme regenval en hagelbuien, zo besloot LTO-Neder- land onlangs. De agrarische-ondernemersorganisatie nam het besluit nadat Interpolis en Achmea zich bereid verklaarden om in het aandelenkapitaal van de op te rich ten 'Aquapol' te participeren. Ook was Rabobank Nederland bereid een achtergestelde lening te verstrekken. Interpolis Agro te Leidschendam levert de noodzakelijke verzekeringskennis. De verzekering onder de naam Aqua- polis is een calamiteitenverzekering die in werking treedt na zeer zware regenval. Gekozen is voor een Onder linge Waarborg Maatschappij op aan delen, waarbij de verzekerden 2,2 pro mille voorschotpremie betalen. Bij cala miteiten houden zij een eigen risico van 25%. De introductie van Aquapol zou eigenlijk vorig jaar al plaatsvin den. Toen bleek dat de verzekering nog moest worden getoetst aan de EU-regels voor staatssteun. En die toetsing vergde meer tijd dan ver wacht. Pas onlangs gaf Brussel groen licht. Minister Veerman van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit ver leende intussen al wel de garantie subsidie, waardoor boeren en tuinders vanaf mei kunnen inschrijven op de verzekering. Manager Interpolis Agro, Bernard Koeckhoven, is blij met de gekozen opzet:'Eindelijk, na vele jaren discussie, is er een verzekeringsoplos sing voor de schade bij dit soort cala miteiten. Boeren en tuinders moeten dit nu wel met beide handen oppak ken, want een tweede kans komt er niet meer.' Het is goed mogelijk dat er bij Aqua pol nog meer partijen aansluiten. Zo lopen er op dit moment gesprekken met Delta Lloyd. Dan weet u waarschijnlijk dat bij het zoeken naar een financiering van een woning heel wat komt kijken. Zo is het belangrijk om te weten hoe een makelaar werkt, welke mogelijkheden u heeft om een woning te financie ren (tot hoever u kunt gaan) en voor welke keuzes u bij een hypotheek komt te staan. Denkt u hierbij aan de aankoopbegeleiding door een makelaar, de keuze van de hypotheekvorm, de te verzekeren risico's en de gewenste netto maandlasten. Om u te helpen een goede afweging te maken, organiseert Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle met Perdijk Makelaardij op woensdag 12 mei 2004 een informatieavond voor starters op de woning markt. U kunt zich voor deze avond aanmelden bij Perdijk Makelaardij of bij de Rabobank via telefoonnummer (0180) 63 73 53 of via onderstaand aan meldformulier. Bij deze meld ik me aan voor de Startersavond van woensdag 12 mei aanstaande. Naam:. Adres: Aantal personen: U kunt dit aanmeldformulier in leveren bij Perdijk Makelaardij of bij de Rabobank in Zevenhuizen. Rabofoon: Rabo orderiiin: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Rekeningafschriften particulieren naar A4 De dikke pakken kleine rekeningaf- schriften zijn per 1 juli verleden tijd. Het 4-inch formaat maakt plaats voor A4. Het aantal transacties per klant neemt behoorlijk toe door het gebruik van geldautomaten, be taalautomaten en machtigingen. Dat betekent steeds meer en langere omschrijvingsregels per transactie. Klanten krijgen daardoor steeds dik kere enveloppen met afschiften.Om te zorgen dat u voortaan een beter overzicht heeft van uw geldzaken en om het opbergen van afschriften van betaalrekening, hypotheek en spaar rekening te vergemakkelijken, is gekozen voor A4-formaat. Daarop zijn in één oogopslag de transacties te zien. Overigens blijft de frequentie waarin u uw rekeningafschriften ont vangt gelijk. 'Mijn gegevens' op www.rabo- bank.nl uitgebreid Internetbankierende klanten heb ben voortaan de mogelijkheid zelf de persoons- of bedrijfsgegevens aan te passen via www.rabobank.nl. Het gaat hierbij om gegevens als het e-mailadres, het 06-nummer of het internetadres van bedrijven- klanten. Klanten kunnen kritische gegevens zoals huisadres, naam, geboortedatum en dergelijke niet veranderen. Hiervoor is nog steeds persoonlijk contact met de bank nodig. Klanten krijgen begin juli ook inza ge in de gegevens die voor hen zijn vastgelegd voor Rabo Interhelp Extra. 'Hierin staan standaard de Rabobank bankpassen. Daarnaast kan de klant zelf pasjes van andere banken, rijbewijsnummer en ver valdatum, paspoortnummer en ver valdatum en kostbaarheden vast leggen. Vastleggen hiervan gaat nu nog via een papieren formulier. Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2