Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente www.zevenhuizen-moerkapelle.nl I LEKKER WEER: OVER BUITEN SPELEN EN HONDENPOEP NATIONALE HERDENKING 4 MEI 2004 MELDINGSFORMULIER ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN AANMELDING KRANSLEGGING NATIONALE HERDENKING VLAGGEN OP 4 MEI EN 5 MEI VREEMDELINGEN LOKET VERGUNNINGEN PROJECT OUDERENVOORLICHTING GESTOPT Gemeentenieuws 21 april 2004 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 17 Nu de lente is begonnen, gaan ook de kinderen weer buiten spelen. Fijn buitenspelen gaat natuurlijk alleen als je niet hoeft uit te kijken voor hondenpoep op het speelveld of speelplaatsje en natuurlijk ook op de weg er naar toe! Tij dens de kernbezoeken is gebleken, dat ook in onze gemeente hondenpoep ergernis nummer één is! Daarom is het goed nog eens op een rijtje te zetten wat het beleid ten aanzien van honden uitlaten in onze gemeente is en wat daarover in het kader van de APV, de Algemene Plaatselijke Verordening, is vastgelegd. De belangrijkste regels zijn: de hond niet op de stoep laten poepen en ook niet op een voor het publiek toegankelijke kinderspeelplaats, zandbak of speelweide. Mocht het onverhoopt toch gebeuren dat de hond op een van deze plaatsen poept, dan geeft de APV aan dat de hondenbezitter/hondenuitlater de uitwerpselen direct moet opruimen. Toezicht Tijdens de kernbezoek discussies over hondenpoep tussen burgers en het college is een aantal keer gewezen op het handhaafprobleem. Er kan alleen opgetreden worden, als je de hond en eigenaar daadwerkelijk betrapt op het moment van de daad. Wethouder De Jong en burgemees ter Westendorp deden een beroep op iedere hondenbezitter om zich aan de regels te houden en op inwo ners om hondenbezitters aan te spre ken op ongewenst gedrag. Wethou der De Jong gaf aan dat goede voor beeld zelf te geven, hoewel dat niet altijd kan meevallen als een honden bezitter niet rustig reageert. Op basis van de klachten die voorafgaand aan het kernbezoek bij de gemeente zijn binnengekomen, zal extra aandacht aan het probleem gegeven worden. Wethouder De Jong gaf aan best een proef te willen doen met het plaat sen van afvalbakken in de kernen. Bij de Nationale Herdenking worden alle burgers en militairen herdacht, die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog tot op heden, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk of tijdens vredesmissies van internationale organisaties zijn gevallen dan wel door oorlogshandelin gen en terreur zijn omgekomen. De Nationale Herdenking is niet alleen her denken van diegenen die hun leven verloren, maar houdt ook bezinning in op heden en toekomst. Het programma voor de Nationale Herdenking op 4 mei 2004 ziet er als volgt uit: 18.00 19.00 19.40 19.50 19.55 uur -19.40 uur - 19.50 uur - 19.55 uur - 19.59 uur 19.59-20.00 uur 20.00 uur 20.02 uu Vlag halfstok Herdenkingsdienst Nederlands Hervormde kerk Zeven huizen Luiden klok Nederlands Hervormde kerk Muziek door "De Kleine Trompetter" Schoolkinderen van de groepen 8 van de Scholen de Rehobothschool, Burg I.J.P. de Keijzerschool en De Nes- sevliet lezen hun' eigen gedicht voor Trompetsignaal Stilte Trompetsignaal gevolgd door toespraak burgemeester drs. J.D. Westendorp Aansluitend twee coupletten van het Wilhelmus. Uitnodiging kransleggingen: Burgemeester en echtgenote namens de gemeente Zevenhuizen- Moerka- pelle. Nabestaanden, politieke partijen, scholen, organisaties, verenigingen, instellingen en inwoners. Alle aanwezigen om langs het monument te lopen en evt. bloemen te leggen. Vanaf 20.00 uur tot twee minuten daarna wordt op de herdenkingsplaats en naaste omgeving volkomen stilte in acht genomen. Ook elders wordt men verzocht deze plechtige stilte in acht te nemen. Met het oog op het karakter van de Nationale Herdenking is het wenselijk dat in sportlocaties, kantines en horeca-inrichtingen van 19.30 uur tot 20.30 uur de exploitatie zodanig geschiedt, dat het vermakelijkheidsaspect zo veel mogelijk ontbreekt. Via onderstaande meldingsbon kunt u onderhoudswerkzaamhe den aan wegen, straatmeubilair, riolering, openbaar groen en straatverlichting aan de gemeente doorgeven. Let op, de meldin gen worden op basis van urgentie afgehandeld en er wordt niet schriftelijk op gereageerd. U kunt ook telefonisch een melding doorgeven van maandag t/m vrijdag van 12.00-14.00 uur, -a 0180- 634275. Omschrijving van de melding: naam: adres: woonplaats: telefoon*: *ik wil wel/niet teruggebeld worden (doorhalen wat niet van toe passing is) Zevenhuizen/Moerkapelle, Handtekening: 2004 Verder willen we u als inwoner vra gen om waar nodig en mogelijk de hondenbezitter op zijn ongewenste gedrag aan te spreken om samen ervoor te zorgen dat de overlast tot een minimum beperkt kan worden. Meer informatie? Heeft u vragen of wilt u meer infor matie, neemt u dan contact op met A. Sinke, tel. 0180-637710. Op 4 mei a.s. vindt bij het herden kingsmonument aan de Dorps straat te Zevenhuizen de Natio nale Herdenking plaats. Organisa ties, verenigingen, instellingen en inwoners worden in de gelegen heid gesteld om bij het mounu- ment aan de kranslegging deel te nemen. Aanmelding voor de kranslegging kan tot en met 3 mei plaatsvinden bij mevr. J.- Groenveld van de sectie Welzijn, tel. 0180-637709. Graag doen wij een beroep op de inwoners van onze gemeente om op 4 en 5 mei a.s. te vlaggen. Volgens de vlaginstructie gelden de volgende regels: - Op 4 mei dodenherdenking, half stok vlaggen van 18.00 tot zonson dergang (+21.10 uur zomertijd). - Op 5 mei de vlag hijsen vanaf 9.00 uur tot zonsondergang 21.10 uur zomertijd). Met ingang van 13 april 2004 beschik ken de gemeenten Zevenhuizen- Moerkapelle en Nieuwerkerk a/d IJs- sel over een gezamenlijk Vreemdelin genloket. Op deze datum heeft er aan alle gemeenten in Nederland een over dracht van taken plaatsgevonden door de Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND). Om de klanten van de beide gemeenten optimaal en vak kundig van dienst te zijn is er door de colleges van burgemeester en wet houders besloten om gezamenlijk een Vreemdelingenloket in te stellen. Langer dan drie maanden in Nederland Vreemdelingen, die langer dan drie maanden in Nederland willen verblij ven kunnen van de diensten van het loket gebruik maken. Voor een ver blijf binnen de zogenaamde 'vrije verblijfstermijn' van drie maanden kan informatie bij de afzonderlijke gemeenten worden verkregen. Het loket is gevestigd in het gemeen tehuis van Nieuwerkerk aan den IJs- sel, Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieu werkerk aan den IJssel. Het telefoon nummer is: 0180 - 330300. De openingstijden zijn van maandag t/m donderdag van 9.00-15.00 uur, vrijdag van 9.00-12.00 uur en dins dagavond yan 17.30 - 20.00 uur. Ingekomen aanvragen bouwvergunning/sloopvergun ning Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de vol gende aanvragen om bouwvergunning heeft ontvan gen: aanvraagdatum: 08 april 2004: •BR/2004/0024, bouw van een woning, Bredeweg te Moerkapelle B1/2004/0002, gewijzigde bouwaanvraag 1e fase ver nieuwen van bedrijfsloodsen. Molenweg 6 te Zeven huizen; slopen van een asbestdak van een landbouwschuur. Noordeinde 63 te Zevenhuizen aanvraagdatum: 13 april 2004: •BR/2004/0025, bouw van een schuurkas, Oogstpad 10 te Moerkapelle BL/2004/0029, veranderen van de gevel, Akkerweg 9 te Moerkapelle BL/2004/0030, vergroten van de woning aan de achter zijde d.m.v. een aanbouw, Moerkapelsezijde 28 te Moerkapelle •BL/2004/0031, plaatsen van reclameborden, Dorps straat 129 te Zevenhuizen •aanvraagdatum: 16 april 2004: BR/2004/0026, plaatsen van een kas, Bredeweg achter nummer 80-86 te Zevenhuizen •aanvraagdatum: 19april 2004: Bl/2004/0032, plaatsen van een dakkapel aan de voor zijde, Wilgenlaan 40 te Zevenhuizen BL/2004/0033, vergroten van de woning aan de achter zijde d.m.v. een aanbouw, Dorpsstraat 14 te Zevenhui zen Verleende bouwvergunningen/vrijstellingen Verzonden 14 april: Rottekade 38, Zevenhuizen, herbouwen van een berg- loods, BR/2004/0008 Onderweg 18, Zevenhuizen, sloop van een garage/schuur, SA 2004 005 Julianastraat 2, Moerkapelle, sloop van garage en deel bijkeuken, SA 2004 004 Besluiten algemene plaatselijke verordening Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: •Nierstichting Nederland voor de organisatie van een collecte in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle van 19 tot en met 25 september 2004. Bezwaar vergunningen (ontheffingen) Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Even min kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunnin gen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uit reiking van het desbetreffende besluit aan de aanvra ger. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Post bus 20302, 2500 EH Den Haag. In 2002 is de gemeente in samenwerking met Zorgcen trum De Zevenster en de Stichting De Vierstroom gestart met het project Ouderenvoorlichting. Zelfstandig wonende ouderen van tenminste 70 jaar kregen het aan bod om thuis bezocht te worden door voorlichters van De Vierstroom. Bedoeling van dit project was om enerzijds ouderen infor matie te verstrekken over activiteiten, regelingen, en voor zieningen op het gebied van wonen, zorg en welzijn, van belang om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven wonen. Anderzijds verzamelde het 'project informatie over de leefsituatie van zelfstandig wonende ouderen. Deze informatie zou vervolgens weer gebruikt worden voor het verbeteren of veranderen van het aanbod van activiteiten, voorzieningen en regelingen. Als gevolg van drastische bezuinigingen in de zorgsector is De Vierstroom onlangs helaas genoodzaakt het project ouderenvoorlichting in haar gehele werkgebied met onmiddellijke ingang te beëindigen. Behalve door De Vierstroom wordt deze stop zetting ook door zowel De Zevenster als de gemeente betreurd. Door de gemeente zal nog nader worden onderzocht op welke wijze en in welke vorm dit project kan worden voortgezet of een vervolg kan krijgen Alarm Alarm Politie Brandweer 0182-550550 0900-8844 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4