AVONDVIERDAAGSE 10 JAAR HULP IN RUIL VOOR DANKBAARHEID EN EEN LACH ANP£KS P£MfC£W DE ZONNEBLOEM ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE: Activiteiten-Agenda BEDRIJFSVOLLEYBAL Hart van Holland 21 april 2004 zevenhuizen-moerkapfiif Dorpsstraat, Ons Dorp mg nn m j m KERKDIENSTEN - 25 april Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. C. Haas noot; 19.00 uur ds. E.J.N. Kronen burg. Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Wes- dorp. Nesselande 10.00 uur ev. G.J. v.d. Bos. Geref. kerk 9.30 uur drs. G.J.M. Baalbergen. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. M. Driessen. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul; 19.00 uur ds. W. Silfhout. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur ds. A. van Vuuren. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079- 593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Het is waar, Daniëlle vandaag 18 jaar. Van harte dame. Pap, mam en Samantha Het is waar, Peter en Ingrid 25 jaar een paar! Arjan José Edwin Patty Door Ron Krul Zevenhuizen - De Nationale Ver eniging de Zonnebloem is een landelijke vrijwilligersorganisa tie die zich inzet voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicap ten en hulpbehoevende oude ren. Het gaat hierbij vooral om mensen voor wie persoonlijk contact en deelname aan het maatschappelijk leven niet van zelfsprekend is. De vrijwilligers bezoeken mensen die door hun ziekte of handicap vaak aan huis gebonden zijn waarbij gezelschap en een goed gesprek centraal staan. Daar naast organiseert de Zonne bloem tal van activiteiten waar onder dagtochten, vakanties, theaterbezoeken, rondvaarten etcetera. De afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle van de Zonne bloem is in mei 1994 opge richt na een oproep in de Dorps krant. Naast zes bestuursleden zijn er momenteel 12 vrijwilligers actief die gezamenlijk 51 mensen met regelmaat bezoeken en mee uitne men. Voorzitter is mevrouw Besse- link die zich naast de leiding over het bestuur ook graag bezig houdt met het organiseren van allerlei uitstapjes. Deze activiteiten buiten de deur vergen een gedegen orga nisatie en nauwe samenwerking met het regiokantoor in Gouda en/of het centrale orgaan in Breda. Een uitstapje is namelijk niet zo simpel als het lijkt. Vaak moet voor af de belangstelling voor een acti viteit worden ingeschat, moet er eventueel vervoer worden gere geld en zijn er rolstoelen en/of andere hulpmiddelen nodig. De Zonnebloem is de laatste tijd erg bezig met haar imago. In plaats van een-krachtige, integere en op velerlei terreinen actieve organisa tie van sterke vrijwilligers, staat de Zonnebloem bekend om het "reisje 0 langs de Rijn". Dat is jammer vindt mevrouw Besselink, aangezien de doelgroep van de Zonnebloem veel en veel breder is. Zo is er bijvoor beeld ook een jongerencluster die voor gehandicapte jongeren regel matig activiteiten organiseert zoals bijvoorbeeld bezoek aan voetbal wedstrijden. Door een reeks van recente maatschappelijke ontwik kelingen wordt het bestaansrecht van de Zonnebloem ook steeds groter. Noem bijvoorbeeld de mogelijke afname van de mantel zorg en de toenemende aandacht voor normen, waarden en goed burgerschap. Hoewel een vrijwilli ger van de Zonnebloem in principe geen maatschappelijk werker is, levert deze wel een belangrijke bij drage aan de maatschappij. Immers zorg voor de kwaliteit van leven is het handelsmerk van de Zonne bloem. De afdeling geeft op 7 mei een feestje voor haar vrijwilligers en de mensen die ze met regelmaat bezoeken en mee uit nemen. In zorgcentrum de Zevenster zullen om 14.00 uur de feestelijke acti viteiten van start gaan. Op het pro gramma staat onder andere een optreden van het zangduo Joop en Marijke, dat met oude bekende Nederlandstalige liedjes de sfeer er in zal brengen. Daarnaast zal een aantal vrijwilligers van het eerste uur in het zonnetje worden gezet. Deze vrijwilligers verdienen dit omdat ze door hun 'werk' veel mensen dagelijks blij maken. En dat gebeurt niet altijd door hele ingewikkelde gesprekken en uit stapjes. Het zijn vaak de simpele dingen die het doen. Zo was er recentelijk een uitstapje naar het Graanhuys waar met een drankje en een hapje in het zonnetje op het terras spontaan een soort van vakantiegevoel ontstond. Vrijwilliger worden? Bel mevrouw Besselink: 0180-634272. Meer info over het werk van de Zonnebloem, lidmaatschap en/of donateur schap is te vinden op www.zonnebloem.nl GEZOCHT Jaren 70 80-piaten bij voorkeur singles en maxi-singles 06-28231811 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten i Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend lii mevrouw G. Beunder, 0180-631733 uizen- n aan Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: /edere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH. Dinsdag 4 mei: Hervormde kerk: 19.00 uur: herdenkingsdienst voorafgaand aan her denking bij gemeentehuis. Zaterdag 15 mei en zaterdag 12 juni: dorpshuis Swanla: Bedrijfsvolleybaltoernooi. Zeven Muzen: 19 juni:'Grote Avond', geref. kerk, 20.00 uur. De Zevenster: Lunch restaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avond restaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 II). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: donder dag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: 7, 21 mei; 4, 18 juni; 2, 16 en 30 juli; 13 aug. Theater Swanla: 16, 17, 23, 24 apr., 7 en 8 mei: Polderromance "Les Miserables:. OUD VERLAAT De Vierkap: Wo-avond en do-morgen en- avond tekenles (opgeven 010-4554051); Creatieve middag jeugd: 21 apr; Koninginnedag: 30 apr.; Beachvolleybal: 10,1 I en 12 juni; Buurtfeest: 28 aug. Dansles: om de week op vrijdagavond; Soos: 4 en 18 mei; De Scha kel: 27 apr., 6 mei. MOERKAPELLE Zaterdag 24 april: kerkgebouw geref. gem.: 10.00-13.00 uur: autowasmorgen; 10.00- 12.00 uur: kindermorgen. Ouderensoos dorpshuis Op Moer: 9.30-1 1.30 uur op 13 mei. Dinsdag 18 mei 2004: Seniorenreis Moerkapelle Zaterdag 22 mei: Ger. gem. Raadhuisplein: v.a. 10.00 uur: "Kerk naar buiten"- actie- markt. Zevenhuizen - Het jaarlijkse bedrijfsvolleybaltoernooi wordt dit jaar gehouden op de zaterdag 15 mei en 12 juni. De locatie is dorps huis Swanla. Beide avonden begint het sportieve evenement om 17.00 uur. Na afloop van de wedstrijden is er op live muziek. De toegang is vrij; iedereen is welkom. Zevenhuizen - Dit jaar wordt de Avondvierdaagse gehouden van 7 tot en met 11 juni. Het thema is dit maal 'robots'. Iedere deelnemer kan één avond vrijaf nemen. Er is een route van 5 en een route van 7,5 kilometer. Starten kan tussen 18.15 en 18.30 uur vanaf het Dorps plein. De voorinschrijving is op zaterdag 5 juni van 10.30 tot 13.00 uur op het Dorpsplein. Voor meer informatie: www.avondvierdaagse- zevenhuizen.nl IIVIiII i wé m. m www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl Mijn lentekriebels van vorige week hebben heel wat tongen losgemaakt. Ik blijk niet alleen te staan in mijn beleving van de omgeving in deze tijd. Vele mensen hebben soortgelijke ervaringen, maar ande ren hebben niet de rust om het tot zich door te laten dringen. De vele indrukken op een dag maken het bijna onmogelijk om alles te ervaren en te verwer ken. Persoonlijk ben ik heel blij dat ik de rust gevon den heb om de belangrijke dingen wel te zien en te genieten. Alles valt of staat bij het woord 'belang rijk', wat vind je belangrijk en wat maakt voor jou persoonlijk werkelijk het verschil. Voor mij bleek het 'hier en nu' van grote waarde te zijn, de dingen direct om mij heen. Ik was veel meer bezig met giste ren en morgen, dan met vandaag. Het was niet gemakkelijk om zover te komen, maar door het anders denken, neem ik nu veel meer waar en zie dingen die ik vroeger niet zag. En bovenal ik geniet ervan en zie de humor er eerder van in. Zo kwam ik vorige week 's ochtends vroeg bij mijn kantoor in de Dorpsstraat aan, de stoep voor de deur lag open. Een aantal mannen was al heel ver met het graven van een goot om kabels in te leggen. Hoe vroeg waren zij wel niet begonnen? Het straatwerk voor de bank was nog maar net klaar en nu al werd alles weer op de schop genomen. Vroeger zou ik mij daar geweldig aan ergeren, terwijl ik er nu naar sta te kijken en moet lachen om het langs elkaar wer ken. Hoogstwaarschijnlijk ligt binnenkort de stoep op een paar plekken weer open om de aansluitingen te maken. Het zal zo wel moeten, maar ik kan er niet aan wennen. Zaterdag was het heerlijk weer en toen ik op de Lange Zijde mijn auto wilde instappen bedacht ik ineens, dat ik nog eens rustig een rondje door de dorpskern zou kunnen lopen. Gewoon nog eens waarnemen en opzuigen. Ik liep over het bruggetje linksaf naar de Boslaan. Op het speelveldje zocht ik even naar de mogelijkheid om langs de Bosgracht te blijven lopen. Er staan daar wat garages in de weg, maar daar achter is een pad waar de achteruitgan gen van de woningen op uitkomen. Ongetwijfeld is dat privéterrein, maar ik wilde graag een direct beeld krijgen van de achterkant van de Dorpsstraat en nam het pad. De Bosgracht heeft hier helemaal geen waarde naar de omgeving. Alle gebouwen zijn er met de achterkant naar gericht en er zijn daar diverse grote kale plekken, die niet echt onderhou den worden. De huizen van de Boslaan liggen niet aan het water. In veel gevallen staan er de vuilnis bakken. Het is meer een afwateringskanaal dan een gracht met waarde voor zijn omgeving. Bij de Bur gemeester Boerstraat staat een rare pompinstallatie en een stuk vangrail, waardoor de inkijk in noorde lijke richting ook geen waarde heeft. Het geheel is ontstaan in een periode waarin water totaal anders werd beleefd. In grote steden werden singels gedempt en het wonen stond niet in relatie met natuur en water. Een huis was om te wonen en een gebouw om te gebruiken. Nu denkt men er heel anders over, men wil natuurlijke omgevingen met groen en water, men kijkt heel anders naar de leet omgeving. En zo worden de singels weer terug9e' bracht en zou bij ons de Bosgracht een rol in onze leefomgeving kunnen krijgen. In de plannen worn hier op ingespeeld en als ik er zo rondloop denk i* dat we daar allemaal bij winnen. Arno Lamot (arno@lamot.nl)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8