ZINLOOS SCHOOLPROJECT TEGEN IGEWELD RITE OPENBARE VERGADERING JEUGDADVIESRAAD GROENEWEG F6 KAMPIOEN boeken- en E23H3W7ÏÏTÏÏTFH VISSER EN ZN. BLOEMLEGGING BIJ MONUMENT SKATE-ACTIVITEITEN IN MEIVAKANTIE TRIMPLOOP TZM (URI0SAMARKT BEVRIJDINGS CONCERT 26e jaargang* nummer 1072 28 april 2004 hart van holland Winnaars voorjaarsactie MVZ Zie pagina 9 Clinic ADO bij vv Waddinxveen Zie pagina 15 Respect Goed gesprek Echte vertegenwoordigers van de jeugd Dansen op het plein van 't Reigerbos Zie pagina 8 Zevenhuizen - Aan de voet van het monument "Spiegeling naar de toekomst" worden donderdag 29 april bloemen gelegd. Belang stellenden zijn welkom vanaf 19.00 uur in de Roerdomp aan de Tweemanspolder; de bioemleg- ging is om 20.00 uur. De bloem- legging is een initiatief van de John. F. McCormick Foundation. Zevenhuizen - Jeugdgroep Zevenhuizen-Moerkapelle, stich ting Jeugd en Jongerenwerk Midden-Flolland en Skate Bevor dering Rotterdam houden woens dag 5 mei een skate-activiteit. Deze dag zijn er diverse skate- attributen, zowel voor skateboar ders als inline skaters. Ook kan er meegedaan worden aan een ska- tewedstrijd en zijn er clinics. De activiteiten vinden plaats van 13.00 tot 17.00 uur bij La Baraque en zijn bedoeld voor iedereen in de leeftijd van 6 tot en met 16 jaar. Deelname is gratis. Voor meer informatie: 06-12839280. Moerkapelle - Tafeltennisvereni ging T.Z.M.houdt vrijdag 30 april haar 25e trimloop. De startplaats is in de Jhr. v/d Weistraat hoek Bernardstraat. Er kunnen vijf afstanden gelopen worden: 2 km 5 km, 10 km, 15 km en 21.1 km Inschrijven kan vanaf 9.30 uur in dorpshuis Op Moer. Starttijd 2 km om 10.00 uur, overige afstanden 11.30 uur. Deelnemers tot en met 12 jaar betalen €2,- inschrijfgeld, 13 jaar en ouder €4,-. Voor meer informatie: 079-5932742 of 079- 15931460. Waddinxveen - De Rommel marktcommissie houdtzaterdag 8 mei een voorjaarsmarkt met boe ken, platen en curiosa in de hal van de Ontmoetingskerk. Aan vang 10.00 uur.De opbrengst gaat deels naar goede doelen en deels naar het kerkenwerk. Waddinxveen - In de Ontmoe ongskerk aan de Groensvoorde wordt woensdag 5 mei een bevrij dingsconcert gehouden. Aanvang 2000 uur, kerk open 19.30 uur. het concert wordt verzorgd door net koor Vox Jubilans. De toe- 9ang is vrjj yox jufc,j|ans brengt ®en aantal liederen ten gehore ossendoor wordt een orgelsolc gegeven en spreekt burge feester Jonkman over de beteice n,s van bevrijdingsdag. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Burgemeester Jonkman praatte afgelopen woensdag in de raadzaal met leerlingen van groep 7 en 8 van de Dick Brunaschool en de Regenboogschool. Het thema was zinloos geweld. Later die ochtend plaatste de burgervader met enkele leerlingen een stoeptegel vlak vóór het gemeentehuis. Op die tegel staat het logo van de landelijke Stichting Tegen Zinloos Geweld: het lieveheersbeestje als symbool voor geluk en liefde. Het plaatsen van de tegel was het officiële startsein voor een pro ject op de basisscholen over zinloos geweld. Bij het project hoort een les kist. Deze kist bevat informatie en lesprogramma's over onderwerpen als pesten, respect hebben voor elkaar, normen en waarden, agressie, geweld, tolerantie, discriminatie, Fair Play enzovoort. Als de leerlingen van de Dick Bruna school en de Regenboogschool het project hebben afgerond, gaan de leskisten naar de andere basisscholen. Alle scholen doen mee aan het project. De gemeente vindt het belangrijk dat kinderen al op jonge leeftijd leren respect te hebben én aardig te zijn. Niet alleen voor ouderen maar ook voor elkaar. Om die reden nam zij het initiatief voor het leskist-project. Melissa van de Regenboogschool en Rick van de Dick Brunaschool (beiden groep 8, 11 jaar) hebben wel zin in het pro ject. Ze verwachten dat er na het project minder vaak ruzie zal zijn in de klas. Wel zeggen ze allebei dat het op hun school wel meevalt met pesten. Hun leerkrachten bevesti gen dat. "We besteden op school al veel aandacht aan pesten en zin loos geweld. De kist kan helpen om alert te blijven. Overigens gaat het project veel verder dan school alleen. Ook buiten school moeten mensen elkaar in hun waarde laten. Hopelijk gaan de lespro gramma's hier ook op in." Burgemeester Jonkman nam ruim de tijd om met de leerlingen te pra ten. Hij behandelde actuele en lan delijk bekende zaken zoals de dood van Sedar Soares uit Rotter dam, die aan het sneeuwballen gooien was en ineens werd neerge schoten, maar haalde ook onder werpen dichter bij huis aan. Zoals het verhaal van een moeder, die het zo vervelend vindt, dat een grote groep jonge kinderen die met de bus naar school in Gouda gaan, regelmatig worden getrei terd door een klein groepje grote jongens. En over bushokjes en lan taarnpalen die zonder reden ver nield worden. Bij ieder onderwerp vroeg hij de kinderen of zij dat zin loos geweld vonden en of ze een oplossing voor de problemen wisten. De meningen van de kinde ren waren soms eensgezind, soms sterk uiteenlopend. De oplossingen varieerden van meer politie op straat, tot meer praten in de klas over dit soort onderwerpen. Uit de discussie die ontstond concludeer de de burgemeester dat het blijk baar nog niet zo gemakkelijk is om vast te stellen wat zinloos geweld is én wat je er zelf aan kunt verande ren. Hij sprak de hoop uit dat de kinderen veel van het project zou den leren. Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - De leden van de jeugdadviesraad vergaderden vorige week woensdag voor de eerste keer in het openbaar. De vergadering vond plaats in de raadzaal van het gemeentehuis en werd onder meer bijge woond door RTW radio. De leden van de jeugdadviesraad kwamen zelf verzekerd en goed beslagen ten ijs over. Op de agenda stonden onder meer het centrumplan en de werkconferentie integraal veiligheidsbeleid. Daarnaast spraken de leden onder meer over hun communicatie-uitingen en onderzochten de mogelijkheid om een nieuwsbrief uit te brengen. Hoewel dit de eerste openbare vergadering was, kwam de jeugdadvies raad al drie keer eerder bijeen. De leden van de Waddinxveense jeugdadviesraad - Hafida Anakh- rouch, Laurens Boelhouwer, Teunis de Gelder, Koen Hoondert, Rianne van Houten, Joey Scheffers, Lisanne van der Veen, Alexander van de Windt en Ruben Zoeterwij - zijn gekozen door de jongeren en Wad dinxveen en werden op maandag 19 januari officieel geïnstalleerd in het gemeentehuis. Secretaris Rianne van Houten: "In het begin moesten we elkaar wel leren kennen én ook wennen aan het vergaderen. Inmiddels loopt dat allemaal prima. De jeugdad viesraad komt maandelijks bij elkaar. Als het nodig is, omdat we aan een punt bijvoorbeeld extra aandacht willen besteden, plannen we een extra vergadering. Onze ervaringen tot nu toe zijn heel posi tief. We zijn blij dat de gemeente ons betrekt bij belangrijke onder werpen voor jongeren. Zo waren er vertegenwoordigers van de jeugd adviesraad bij de bijeenkomst over het centrumplan en het integraal veiligheidsbeleid. Ook zullen er twee jeugdadviesraadleden aanwe zig zijn bij de dodenherdenking op 4 mei." Rianne legt uit wat de jeugdadvies raad precies doet. "De jeugdadvies raad heeft een adviserende rol naar de gemeenteraadsleden over alles wat met jeugd en jongeren te maken heeft. Wij nemen daarbij zelf het initiatief om een belangrij ke zaak voor jongeren onder de aandacht van de gemeenteraad te brengen, maar worden ook door de gemeenteraad om advies gevraagd. Wij vertegenwoordigen de hele jeugd van Waddinxveen. Ons advies stellen we op naar aan leiding van gesprekken met én ideeën van jongeren uit onze omgeving." Zevenhuizen - Het F6-team van voetbalvereniging Groeneweg speelde zaterdag tegen Berkel F5 een kampioenswedstrijd. Tientallen ouders, grootouders en belangstellenden zagen F6 terecht kampioen worden. Zaterdag waren het Mitchel Haan en Rick Heger die voor de overwinning zorgden. Maar ook de andere jongens hebben de afgelopen maanden met hun doelpunten en inzet voor dit eindresultaat gezorgd. Samen met Jari van der Eijk, Niels Heij- koop, Vince Heijmans, Brian Hoff mann, Damian Knotsenburg, Brandon Verschoor, Patrick Wasse naar en Robbie van de Weerdt was het een winnend team. Een doel saldo van 41 voor en 5 tegen spreekt boekdelen. Na de wedstrijd was er een sfeervolle huldiging op het veld en in het clubhuis.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1