GROOT FEEST VOOR 60-JARIG HUWELIJK KATHOLIEKEN WEG UIT ECHTPAAR GELDERBLOM DIABETES EN COMPLICATIES EUROPA KINDERHULP KOMT VIJFENTWINTIG ADRESSEN TEKORT 0NTM0ETINGSKERK? HENGELEN TIJDENS SPORTWEEK INSCHRIJVING KOPPEL- KLAVERJASSEN SPORTWEEK KOPPELKAARTEN OP KONINGINNEDAG KARTEVENEMENT MET ALLURE VAN GRAND PRIX TURNWEDSTRIJD IN DE DREEF KLEDING- INZAMELING CACTUSBEURS Hart van Holland 5 mei 2004 WADDINX VEEN/BOSKOOP Goede gezondheid Wie kan er reageren Vijfentwintig adressen Reageren? Laatste kans Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - Het was op 3 mei zestig jaar geleden dat het echtpaar Gelderblom-van Dode- waard in het huwelijk trad. Hun huwelijksdag was voor het echtpaar aanleiding voor een groot feest. Evenals bij hun 55- jarig huwelijksfeest vierden ze dit feest met familie en vrien den in restaurant De Unie. Omdat er veel familie buiten de stad woont en in het weekend gemakkelijker onderdak vindt, vond het feest plaats op zater dag 1 mei. Burgemeester Jonk man kwam het echtpaar, samen met zijn vrouw, feliciteren. Hij kon helaas wegens verplichtin gen elders niet bij het hele diner aanwezig zijn. Deson danks werd het een zeer geslaagde namiddag en avond, niet in de laatste plaats door de vrolijke grappen van de heer Gelderblom. Ondanks hun hoge leeftijd verkeert het echtpaar Gelderblom in goede gezondheid. Ze maken graag samen een wandelingetje in de omgeving van het Anne Frankcen- trum, waar ze sinds zeven jaar wonen. Vóór die tijd woonde het echtpaar in de Sniep, wat mevrouw Gelderblom typeert als "een gezel lige buurt, waar ze het altijd goed naar haar zin heeft gehad. Ook in het Anne Frank bevalt het prima." Het echtpaar Gelderblom trouwde in Waddinxveen - de geboorte plaats van mevrouw Gelderblom - in 1944 en ging hier ook wonen. De heer Gelderblom werd geboren in Zwammerdam en groeide op in Zevenhuizen. Hij is altijd werkzaam geweest als schipper en vrachtwa genchauffeur. Mevrouw Gelder blom zorgde voor de vijf kinderen die tijdens hun huwelijk werden geboren. Inmiddels is daar een groot aantal kleinkinderen en achterkleinkinderen bij gekomen. Waddinxveen - In sporthal "De Dreef "wordt zaterdag 15 mei de jaarlijkse regionale aspiranten turn- wedstrijd gehouden. Aan deze wedstrijd, georganiseerd door de regio Zuid Holland Noord en de gastvereniging Jazzdans- en Turn vereniging TOOS, doen ongeveer 500 recreatiegymnastiek meisjes en jongens mee. In de ochtend doen alle deelnemers van 7 tot en met 9 jaar hun wed strijd (aanvang 9.00 uur) en na de wedstrijd is er voor alle deelnemers (aanvang 11.15 uur) een recreatief turnprogramma. De deelnemers kunnen dan meedoen aan een Acrodinic, een dansgedeelte en als laatste is er voor alle deelnemers een aantal sprongbanen uitgezet inclusief een tweetal tumblingba- nen. Het middagprogramma is identiek als het ochtendprogram ma, alleen dan voor de jongens en meisjes van 10 tot en met 11 jaar. De wedstrijd begint om 13.15 uur en het recreatief programma start om 16.00 uur. Tijdens de wedstrijd zijn er indivi duele prijzen per niveau en per groep te verdienen, deze prijzen zullen na het recreatief programma worden uitgereikt (circa 12.15 uur en 17.00 uur). De toegang is vrij en iedereen is welkom. Waddinxveen - Voor de derde keer dit seizoen zamelt Muziek Vereni ging Concordia kleding in voor de Oostbloklanden en Derde Wereld landen. De onbruikbare artikelen worden gerecycled. De opbrengst (berekend aan de hand van het aantal ingeleverde kilo's) komt ten goede aan Concordia. De kleding kan ingeleverd worden in clubge bouw de Hoge Noot aan de J.W. Fri- soweg 1 op donderdagavond van 18.00 tot 22.00 uur (met uitzonde ring van feestdagen en zomervak antie). Gouda - Het Groene Hart Ziekenhuis houdt in samenwerking met de Dia betes Vereniging Nederland (DVN) op dinsdag 11 mei een voorlichtings avond over diabetes en complicaties. Voorafgaand aan dit thema, houdt de DVN de jaarlijkse ledenvergadering. De avond vindt plaats in de Gehoorzaal van de Bleuiandlocatie aan de Bleulandweg 10. De ledenver gadering start om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Vanaf de pauze om 20.30 uur zijn alle andere belangstellenden van harte welkom. De toegang is gratis. Aanmelden en informatie bij het Bureau Patiënten service, telefoon 0182-505324 (maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag tot 14.30 uur). Reeuwijk - De afdeling Gouda en Omstreken van de landelijke cac tus- en vetplantenvereniging Suc- culenta houdt op zaterdag 15 mei een internationale cactusbeurs. De beurs wordt gehouden in zalen centrum 'De Brug' aan de Dunant- laan 1 in Reeuwijk. De ope ningstijd is van 9.00 tot 14.30 uur. ledereen is welkom. Regop - Ondanks de tientallen aan meldingen van nieuwe gastouders na een oproep in de media, zoekt Europa Kinderhulp nog voor vijfen twintig kinderen dringend een vakantieadres in Zuid Holland. Na een lichte stijging van het aan tal gastgezinnen verleden jaar, ziet het er nu naar uit dat er dit jaar vijfentwintig adressen te weinig zijn. Kansarme kinderen die verle den jaar op vakantie zijn geweest zitten nu af te wachten of ze dit jaar weer op vakantie kunnen. Om de meest uiteenlopende redenen zijn er gastouders afgevallen zoals verhuizing, gezinsuitbreiding eet. De gezinssamenstelling is niet belangrijk, iedereen kan reageren, we zoeken mensen die liefde en geduld op kunnen brengen om een kind op te vangen. Wij zijn drin gend op zoek naar gezinnen met of zonder kinderen maar ook opa's, oma's en alleenstaanden met of zonder kinderen, die bereid zijn een kind in hun midden op te nemen. De vakantie staat al bijna voor de deur, als we deze gezinnen niet op korte termijn vinden, heeft dit tot gevolg dat reeds geselecteerde kin deren in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar zich misschien voor niets hebben blij gemaakt. Als er zich geen nieuwe gastouders aan melden dan betekent dit voor veel kinderen géén vakantie. Het gaat om kinderen uit probleemsituaties, die geselecteerd zijn door sociale diensten, RIAGG, Leger des Heils en soortgelijke organisaties. Europa Kinderhulp regio Zuid Hol land zoekt nog vijfentwintig adres sen voor kansarme kinderen uit de volgende groepen: - Frankrijk AdS, Noord Frankrijk, in de periode van 4 juli t/m 22 juli (4 adressen) - Frankrijk CR, Parijs, in de periode van 2 juli t/m 23 juli (3 adressen) - Frankrijk SPF, grote steden, in de periode van 17 juli t/m 7 augustus (5 adressen) - Duitsland Berlijn, in de periode van 12 juli t/m 30 juli (4 adressen) - Duitsland Hannover, in de periode van 26 juli t/m 14 augustus (5 adres sen) - Roemenië platteland en kinderte- Waddinxveen - Het Parochiebe stuur van de St. Victorparochie in Waddinxveen overweegt op ter mijn het samenwonen met de Gereformeerde Kerk in de Ontmoe- tingskerk te beëindigen. De paro chie wil zich concentreren op de St.Victorkerk aan de Zuidkade. Van wege de teruggang in het aantal kerkgangers vindt het bisdom Rot terdam het niet langer verant woord dat parochies zoals de St. Victorparochie twee kerkgebou wen bezitten. Nu houdt de rooms-katholieke parochie wekelijks nog twee vierin gen in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde, maar helemaal ver huizen naar die kerk ligt volgens het Parochiebestuur niet voor de hand, omdat de eigen St.Victorkerk herkenbaar en sfeervol is. Dat staat in een concept-advies dat het bestuur deze week openbaar heeft gemaakt in een brief aan alle parochianen. De twee geloofsgemeenschappen delen het gebouw aan de Groens voorde sinds 1969. Veel katholie ken zijn gehecht aan de Ontmoe tingskerk, niet alleen vanwege de ligging maar ook vanwege het comfort in de kerk en de vele mogelijkheden die het gebouw biedt. Het Parochiebestuur ver wacht dan ook dat de kwestie veel stof zal doen opwaaien in de paro chie. Het is bisschop Van Luyn van Rot terdam die uiteindelijk de knoop zal doorhakken, maar het Parochie bestuur moet hem daarbij advise ren. Om dat advies goed te kunnen opstellen wil het Parochiebestuur graag weten wat de parochianen vinden van de plannen. Daarvoor is een informatieavond georgani seerd, en wel op dinsdag 11 mei. Vanaf 20.00 uur is iedere parochi aan van harte welkom in de Ont moetingskerk. Waddinxveen - Ook dit jaar wordt er gevist tijdens de Waddinxveense Sportweek. Op donderdag 27 mei kunnen visliefhebbers hun hengel uitgooien in het Gouwekanaal van 19.00 tot 21.30 uur. Belangstellen den kunnen zich tot 23 mei aan melden bij de heer M. Reichard, telefoon 0182-617119. Er kan zowel individueel worden deelge nomen als in teamverband. Een team bestaat bijvoorbeeld uit vijf deelnemers van dezelfde vereni ging, hetzelfde bedrijf, uit dezelfde straat of van één familie. Het inschrijfgeld is 6,- per persoon, voor teams is géén inschrijfgeld ver schuldigd. De loting voor de kant nummers vindt plaats op 27 mei van 17.30 tot 18.15 uur bij het Gou wekanaal aan de Broekweg. Waddinxveen - In het kader van de 59e Sportweek Waddinxveen orga niseert het Sportweekcomité in samenwerking met Hotel Café Restaurant 'De Unie' voor zaterdag 5 juni de jaarlijkse Koppelklaverjas- wedstrijd. Deze wedstrijd, met minimaal zeven partijen, begint om 10.00 uur en zal rond 17.00 uur afgelopen zijn. De zaal is vanaf 9.30 uur open en de inschrijfkosten zijn 22,- per koppel. Men kan zich opgeven bij HCR 'De Unie', Kerk- weg-Oost 206 te Waddinxveen, telefoon 0182-61 69 65, bij de heer Arie Boer, Stekelbaarssloot 16 te Zoetermeer, telefoon 079-331 52 05, mobiel 06-23 67 15 49 of per e- mail bij Richard Boer: richard_sas- kiaboer@zonnet.nl. huizen, in de periode van 26 juli t/m 13 augustus (1 adres) - Nederland A'- R'- dam kinderte huizen in de periode van 26 juli t/m 13 augustus (2 adressen) - Engeland grote steden o.a. Lon den, in de periode van 26 juli t/m 13 augustus (1 adres) Wilt u in 2004 een kind een fijne vakantie bezorgen? Reageer dan zo spoedig mogelijk, dit is de laat ste kans, omdat er nog veel gere geld moet worden voor dat ze wer kelijk bij u op de stoep staan. Een beetje aandacht en geduld is alles wat wij van u vragen. Heeft u gedurende drie weken een liefde vol plekje over? Kunt u een kind laten ervaren dat er lieve volwasse nen bestaan? Wilt u hem of haar een onvergetelijke herinnering bezorgen? Neem dan onmiddellijk telefonisch contact op met een ervaren gastouder van de stichting Europa Kinderhulp of kijk op onze internetsite www.europakinder- hulp.nl. Voor meer informatie: Monie Wijn stra 0182-640584. Waddinxveen - Met 56 deelnemers aan 14 tafels was het volle bak bij het jaarlijkse koppelkaarten op Koninginnedag bij KJV de Spring plank. Om 10.00 uur werd er gestart met de eerste ronde en na zes rondes was om 16.00 uur de einduitslag bekend en werden de prijswinnaars bekend gemaakt. De uitslag is als volgt: 1. mevrouw Moermans-mevrouw Simons, 10850 pnt; 2. Riet Kruif-Sjaan v.d. Berg, 10124 pnt; 3. Jan van Velzen- Aad Eijkelhof, 10030 pnt; 4. de heer Kors-de heer Lossie, 10019 pnt; 5_ mevrouw-de heer Holierook, 9836 pnt; 6. de heer Doornheim-Lies Koning, 9710 pnt; 7. mevrouw van Heiningen-mevrouw Balpes, 9675 pnt; 8. mevrouw J.Pronk-de heer van Rossen, 9653 pnt; 9. Henny-Cor Montanje, 9526 pnt; 10. Loes -Ruud Beekhuizen, 9452 pnt; 11. Cor Stol- ker-Theo de Wit, 9389 pnt; 12. Elly- Bert Hendrichs, 9315 pnt. Waddinxveen - Tafelronde 143 Waddinxveen beloofde een heuse 3-uursrace en een Grand Prix. En die belofte maakte zij waar op 29 en 30 april. De drie uur durende estafetterace tussen 12 bedrijven uit Waddinxveen en de regio ein digde op de vooravond van Konin ginnedag in een spannende close finish. Het toegestroomde publiek en supporters van de deelnemende teams genoten van de wedstrijd op het met strobalen en autobanden tot circuit ingerichte evenementen terrein aan de Dreef. Daar zagen zij hoe hoveniersbedrijf Van Vliet na 180 minuten met acht ronden voor sprong de race van Toyota Van Leeuwen won. De derde plaats was voor Van Noort Transporten. Nadat de teamcaptains hun bekers in ont vangst hadden genomen, volgde de bij Formule 1 gebruikelijke eer monie van knallende kurken e fonteinen van bruisend spuitwate Op Koninginnedag kon iedere?*] die dat wilde en langer was da 1.40 meter op het circuit karte r Meer dan 150 coureurs in spe Het deze kans niet voorbij gaan e schreven zich in voor de Grand van Waddinxveen. Op de zonov goten kartbaan had de heer Fr es slechts 19,61 seconden nodig een ronde van ruim 250 meter.de rijden. Daarmee was hij de sne karter van de dag en dus de kamp oen van de Grand Prix van Vv dinxveen. Een compleet °verz' j. van alle persoonlijke records va deelnemers is eenvoudig te vin via www.waddinxveen.net

Hart van Holland | 2004 | | pagina 16