NESSELANDE LANDSKAMPIOEN FLYERS HEREN 1 NU MEDEKOPLOPER EINDELIJK WINST VOOR WSE Cl groeneweg, over winning ZONDER WAARDE MOERKAPELLE BEKROONT STERK SEIZOEN MET PROMOTIE HEREN TOOS TURNTEAM OP STOOM SPORT Hart van Holland 5 mei 2004 Volleybal Basketbal Voetbal Voetbal Zwolle - Ortec.Nesselande behaalde donderdag 29 april in een bomvolle sporthal in Zwol le na een curieuze wedstrijd een 3-1 overwinning, (25-8, 23- 25, 20-25 en 12-25) en verover de daarmee de kampioenstitel. De ZBC-sporthal was overvol en de supporters van .Nesseiande, die 3 uur over de reis hadden gedaan, konden slechts met veel moeite binnenkomen. Peter Blangé bracht zijn ver trouwde opstelling in het veld: Dirk Jan van Gendt, Arno van Solkema, Marko Klok, Rob Bontje, Allan van de Loo, Kristian van der Wel en libero Joost van der Hoek. Vanaf het begin liep het niet, in de eerste set aan Nesselande-zijde. Bij Zwolle lukte alles en de Landstede- lingen onder aanvoering van Kars van Tarel, Kay van Dijk en Twan van Kuijk bezorgden Nesseiande een forse achterstand. Coach Blangé zag zijn ploeg op alle fronten tekort komen. Achteraf werd door de spelers van Nesseiande gezegd dat ze geen bal hebben gezien in deze set. Het werd 25-8 voor de Zwollenaren in de oude telling een 15-0. Nadat coach Peter Blangé zijn spe ler had wakker geschud werd het in de tweede set pas echt een wed strijd. De ploegen hielden elkaar in evenwicht en Zwolle ging met 8-6 de eerste technische time-out in. Nesseiande wist door Kristian van der Wel en Rob Bontje te zorgen dat de tweede time-out met een lichte voorsprong van Nesseiande kwam 15-16. Maar de strijd bleef open tot 22-22 daarna was de Zwolle uitblinker Kay van Dijk de maat van het veld kwijt en kon Nes seiande op 22-24 komen. Zwolle haalde de service terug 23-24, maar de aanval van Marko Klok bracht de set met 23-25 in Rotterdamse handen. In de derde set zette Nes seiande door en nam een voor sprong. Vooral de middenmensen Arno van Solkema en Rob Bontje waren ongenaakbaar. Laatstge noemde zorgde dan ook voor het beslissende punt: 20-25. De vierde set verliep als de eerste set, maar nu was Nesseiande op alle fronten de Zwollenaren de baas. Bij 3-7 kreeg Twan van Kuijk geel voor het praten naar de tegenstander (3-8) dat bleek later het begin van het einde te zijn. .Nesseiande bleef rustig spelen en kon de druk op Zwolle opvoeren. Joost van der Hoek haalde alle ballen van de vloer, die Dirk Jan van Gendt weer aan zijn aanvallers Allan van de Loo en Kristian van der Wel aanbod om te scoren. De voorsprong liep gestaag op naar 11-22. Van Kuijk scoorde 12-22 en maakte een zege vierend gebaar naar de tegenstan der. In de moderne volleyballerij is emotie uit den boze en scheids rechter Joep van lersel voelde dat goed aan en gaf weer een gele kaart, door de eerste werd het een rode kaart. Doordat coach Hansma al een wissel had toegepast met Twan van Kuijk kon er niet meer gewisseld worden en kwam Zwolle met vijf man in het veld staan en dus incompleet. Hiermee was de wedstrijd afgelopen: 12-25 en kon den de handen van de Nesselande- spelers en hun meegerêisde sup porters de lucht in. Ondanks dit abrupte einde konden de Rotter dammers feest vieren. Dat feestje, gehouden in het oude vertrouwde dorpshuis Swapla in Zevenhuizen, duurde tot in de kleine uurtjes. Waddinxveen - Flyers heren 1 trof dit weekend wederom Bourgondie. Vorige week was het een spannen de strijd. Daarom ging Flyers goed gemotiveerd richting Wijk bij Duur stede, in de wetenschap dat er gewonnen moest worden om uit zicht op het kampioenschap te behouden. De eerste periode ging gelijk op. Verdedigend ging het niet zo soepel, maar aanvallend was het beter verzorgd dan een week geleden. (17-18). Toen de ver dediging verder aangescherpt werd, kwam Bourgondie in de pro blemen en konden de Waddinx- veense heren via 12-19 een voor sprong nemen. De derde periode was weer de Flyers-periode, men ging over op man-tot-man en de gasten raakten het overzicht kwijt hetgeen resulteerde in een 13-17, waardoor de voorsprong meer dan tien punten bedroeg. In de vierde periode werd dankzij goed team- spel en spelend met overzicht de voorsprong vastgehouden, ondanks een verwoed aanvallend Bourgondie. Via 14-14 werd de einduitslag 56-58 bereikt. Topscoor der werd Wim Koole met 18 pun ten. Later op de avond kwam het ver heugende bericht dat concurrent SBU een steek had laten vallen, door te verliezen in Rotterdam tegen Alexandria. SBU en Flyers nu samen lijstaanvoerders zullen daar om op 8 mei moeten uitmaken wie zich kampioen mag noemen. Het komend weekend wordt wel licht 'oogstweekend' voor Flyers; te beginnen op 7 mei in de Duikelaar om 19.00 uur Jongens Aspiranten 1 tegen Grasshoppers, winnaar is kampioen. Zaterdag om 19.15 uur in Oegstgeest Jongens Kadetten 2 tegen Oegstgeest. Ook hier is de winnaar kampioen en als klapper in Utrecht Heren 1 tegen SBU om 14.15 uur. Waddinxveen - De hele competitie was het nét niet voor het C-1-elftal van voetbalvereniging WSE. Ondanks dat bleef het hele team keihard werken. De allerlaatste competitiewedstrijd werd dat ein delijk beloond: bij Woerden C1 werd met 2-4 gewonnen. Moha- med en Ahmed el Azzouti, Geof frey Grimmelius en Sammy Ogbasci waren de doelpuntenmakers. Na het eindsignaal een dolgelukkig WSE dat nu weer weet hoe winnen voelt. B1, A1 en A2 sloten de competitie af met een nederlaag. D1 won met klinkende cijfers de allerlaatste wedstrijd van het seizoen 2003/2004. Zwijndrecht - In Zwijndrecht werd afgelopen zaterdag de jaarlijkse Open Jongensdag Turnen georga niseerd. Voor veel heren van het T00S Turn Team gold dit als een oefenwedstrijd in aanloop naar de komende finalewedstrijden later in mei. Van de negen deelnemers namen er vier een gouden medaille mee naar Waddinxveen. Tim van Agten turnde zich in niveau LOS 6 naar een vijfde plaats en Lesley van Hof werd in niveau LOS 3 zesde. Jas van Agten, Dennis van Hof en Menno Versluis vochten gezamen- 'Jk een strijd uit om de podium- Plaatsen in niveau LOS 2. Dennis werd uiteindelijk derde, Bas liet Z|jn kans op het hoogste podium 9 'PPen door een misser aan de rin- ?en en werd tweede. Menno turn- e een constante wedstrijd en werd verdiend eerste. Tevens werd hij winnaar van de wisselbeker voor de hoogste dagscore bij de keuzeoe fenstof. In de Nationale Wedstrijd Sport had het TOOS turnteam vier deelne mers. Daan Koedoot turnde een sterke wedstrijd in niveau Benja- minn-A en werd overtuigend eer ste. Yannick Verwey was als van ouds op dreef in niveau Instap-C, maar miste helaas net het podium; hij werd knap vierde. Daan Vermeij kwam uit in niveau Junior-1C. Bij het laatste toestel brug was zijn warming up ongeluk kig: een grote blaar van zeker vier vierkante centimeter op zijn rech terhand was het resultaat. Flink ingetapet verbeet hij de pijn tijdens zijn oefening. Dit werd uiteindelijk wel beloond met een gouden medaille. Tenslotte turnde Anton Stoter zich in niveau Senior-C naar een eerste plaats. jLVp?)lu'2en Om tegenstanders zaïr vo'9er|d jaar te ontlopen m'.troeneweg via de nacompetitie ali Pvr prornoveren. Verenigingen QpnH maar ook Kralingen (vol- r,n e week tegenstander van da "e,we9> hebben niets in stan- vonr sen Te zoeken en het zou in9edeeldtbeter ^'in vol9end Jaar sen rv worden in reserveklas- rtiAno lrecte promotie is door de Wek0re resu'Taten van de laatste en n^ niet meer mogelijk. Stolwijk Groene j-.de .promovendi en Petitie pg?®newe9 zal zich via de nacom- voorH ™°pten z'en te plaatsen PKr 0 ^las. De wedstrijd tegen eigenliiifS' ZOals te verwachten, rustel 9een wedstrijd. Na een de sm Van 10-1 werd na de thee doelnn* op9evoerd tot 19-1. De Maudce SrJdei? 9emaakt door Boer it ckhardt (8x), Camillo de Arnoiid Dennis van vliet (3x), Leeuwen en invaller dat ho+er roe9°P (lx Ondanks drie geen wedstrijd was toch Gert nPmerkelijke feiten. Keeper verkeek zich op het enige schot van PKC dat tussen de palen kwam (1-1), Groeneweg bleef goed en zeker niet egoistisch spelen en over de tegenstander alleen maar lof voor de manier waarop zij de zware nederlaag accepteerde. Week in, week uit geconfronteerd worden met nederlagen en dan zonder één grove overtreding te maken of zonder ook maar één opmerking op de leiding te geven is natuurlijk ook heel opmerkelijk. Nog één reguliere competitiewed strijd, die overigens wel gewonnen moet worden om de nacompetitie te halen, en Groeneweg kan zich opmaken voor de confrontaties met Zwarte Pijl en NOC. De winnaar van deze driekamp promoveert als 'klassewinnaar' rechtstreeks naar de 4e klas. Op het moment van dit schrijven zal Groe neweg eerst uit tegen Zwarte Pijl moeten spelen waarna de verliezer van deze wedstrijd uit of thuis NOC krijgt te bekampen. Eerst van Kralingen winnen en dan verder denken. Moerkapelle - Na de met 7-1 gewonnen wedstrijd tegen het Rot terdamse SDV verzamelden alle spelers en technische staf van het Moerkapelse standaardteam zich rond de middenstip en begon het wachten op de definitieve uitslag van Koudekerk-Sportief. In de rust stond Koudekerk met 2-0 voor en rekende iedere Moerkapellenaar op een beslissingswedstrijd om de tweede promotieplaats. Bij het eindsignaal van de eigen wedstrijd was echter ook op heel "de Wilde Veenen" bekend dat Sportief die achterstand in een 2-3 voorsprong had omgezet, maar op dat moment was er nog een aantal minuten te gaan. Na enkele minuten kwam de bevrijdende mededeling en barstte er een ongelooflijke feestvreugde los. Voor het eerst in haar bijna 75- jarig bestaan mochten de "Blauw- Witten" zich derde klasser noemen. Het was tevens een terechte belo ning voor een sterk en regelmatig seizoen, waarbij een ijzersterke slotfase de kroon op het werk zette. Aanvankelijk leek Koudekerk moeiteloos kampioen te worden. Na de winterstop kende Moerka pelle een minder sterke periode, waarna men door drie remises wat achterop raakte. Na de 6-0 winst op Linschoten kwam het zelfvertrou wen terug en werd de ploeg met de week een grotere eenheid. De overwinningen op Be Fair en Kou dekerk deden het team groeien en betekenden tevens een bloedstol lende eindfase van een hele leuke competitie. Dat de ploeg het een week eerder bij BSC'68 wat liet lig gen en daardoor het kampioen schap aan Be Fair moest laten, daar kon niemand zaterdag meer mee zitten. De wedstrijd tegen SDV stel de overigens niet zo veel voor, daarvoor was de tegenstander te zwak. Vanaf het begin van de wed strijd was voor iedereen duidelijk dat de thuisclub dit duel gemakke lijk zou winnen. Wel straalde Moer kapelle de eerste helft een grote vastberadenheid uit en binnen een kwartier stond er 2-0 op het score bord. Met de 5-0 ruststand was er geen vuiltje meer aan de lucht. Na rust ebde de concentratie wat weg, hetgeen tot de tegentreffer leidde. In de slotfase werd de draad van het scoren weer opgepakt. Nadat met tal van kansen slordig was omgesprongen, scoorde Rob van Leeuwen de 6-1. Het slotakkoord was voor Ron Kievit, die daarmee met 7-1 niet alleen de wedstrijd, maar tevens een prachtige carrière in Moerkapelles hoofdmacht (voor lopig?) afsloot. Na het eindsignaal kwam na enkele minuten wachten de ontlading. De volgende spelers en leden van de technische staf droegen aan deze prestatie bij: Mark Huisman, Stefan van Vuuren, Pieter Lips, Peter Zijderhand, Danny Pols, Gido Stuurman, Jeroen Hertog, Robin Reigwein, Rob van Leeuwen, Menno Verschoor, Jurn Hoogma, Ron Kievit, Lennaert Visser, Martin Lekkerkerk, Johan Klomp, Patrick Bontenbal, Derek de Leeuw, Alex Hertog, Edwin Zuierveld, trainer Peter Kerkhof, assistent-trainer René Stormbroek, keeperstrainer Henk Breedijk, leider Ronald Ger- meraad, grensrechter Dick Bakker, verzorger Ad van der Kraan en coördinator Cor Rutgink. Velen van hen kunnen zich nu eerst opmaken voor een onbezorgd BZAV toer nooi.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17