WETHOUDER DE JONG OPENT MELDPUNT BESTUURSKRACHTMONITOR: WAT IS DAT DAN? Zevenhuizen Moerkapelle GESLAAGD VOOR EHBO- EXAMEN CLUBKAMPIOENSCHAP H.Z.M. pagina 26 Hart van Holland 5 mei 2004 Gem. Zevenhuizen-Moerkapi ■m. Zevenhuizen-Moerkapelle ZEVENHUIZEN M Q E R K A PEm? Door Karin Heeren 0180 - 637703. Koninginnedag I; fl- Zevenhuizen - Een centraal meldpunt voor alle klachten uit de woonomgeving, toegankelijk en gemakkelijk bereikbaar. Wethouder De Jong heeft maandagochtend 3 mei het meldpunt bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle officieel in gebruik genomen. Hiermee is het startsein gegeven voor inwoners van de gemeente om de 'ogen en oren' van de gemeentelijke organi satie te zijn. Het meldpunt is ondergebracht bij Publiekszaken en heeft een eigen telefoon nummer. Met de ingebruikname van het meldpunt geeft het college van burgemeester en wet houders invulling aan haar voornemen om de communicatie met de inwoners van de gemeen te te verbeteren. Het centraal meldpunt is bedoeld voor de registratie en het afhandelen van meldin gen van de inwoners. Het gaat om alle zaken die de woonomgeving aangaan. Met het meldpunt wil de gemeente meldingen gestructureerder aanpakken om zodoende de dienstverlening te verbeteren. Wethouder De Jong hoopt dat op deze manier voorkomen kan worden dat meldingen klachten worden. De meldingen kunnen gaan over allerlei zaken die de directe woonomgeving aangaan. Bijvoorbeeld: afvalverwijdering, onderhoud van. graven, stank overlast, hinderlijke beplanting, verontreiniging door honden, jeugdoverlast, geluidsoverlast, van dalisme, defecte straatverlichting, defecte riole ring, defecte verkeerslichten, bestrijding van glad heid, en onderhoud van wegen. Het meldpunt is ondergebracht bij de receptie van de sectie Publiekszaken en de openingstijden van het meldpunt zijn van 08.30 tot 12.00 uur. Het meldpunt heeft een eigen telefoonnummer: Buiten de openingstijden worden de inwoners door een antwoordapparaat geïnformeerd. Na de officiële ingebruikname door wethouder De Jong zullen alle meldingen via het centrale meld punt worden geregistreerd. Nadat een melding is geregistreerd wordt deze melding automatisch aan de verantwoordelijk vakambtenaar gezonden. Voor het afhandelen van de meldingen wordt uit gegaan van een standaard termijn van drie dagen. De gemeente hoopt hiermee een goede service te verlenen aan haar inwoners en hiermee te zorgen voor een goede communicatie waarbij inwoners serieus genomen worden, met welke melding dan ook. Zevenhuizen - Hengelvereni- ging H.Z.M. hield afgelopen zaterdag de vierde wedstrijd van het Clubkampioenschap. Er werd gevist in het Lage Berg- sche Bos, waar in totaal door acht deelnemers 7.700 gram vis werd gevangen. Eerste werd J. Visser met een gewicht van 3.700 gram vis, tweede werd J. Klomp met een gewicht van 2.380 gram vis en derde werd J. Rijnbende met een gewicht 1.340 gram vis. De volgende wedstrijd is op zater dag 8 mei, een inhaalwedstrijd, en deze wordt gevist in de Oude Rijn. Vertrektijd is om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats van La Baraque. Voor inlichtingen: J. Wiersma, telefoon 0180-632654 of 06-22156429. Als jaarlijkse traditie werd er''P Koninginnedag gevist in de, be vaart. De opkomst door de ren was groot, alleen liet de dit jaar weer afweten. Er is d kinderen slechts 520 gran gevangen. Uitslag: 1. Clau met 300 gram vis, 2. Dianne v met 100 gram vis en 3. Patrik See bach met 60 gram vis. Bij de senioren deden e neqen vissers mee en ook -e de vangst slecht, 2.540 gra jongste deelnemer ging |imI11y winst naar huis en dat wa Heijink met een gewicht va gram. Tweede werd D. °a een gewicht van 360 g'a ^et derde plaats was voor 240 gram vis. Er zijn inmiddels vele plannen gemaakt. De Zuidpias- polder heeft op verschillende tekentafels gelegen. Een iets ruimer gebied dan alleen de Zuidplaspolder is het gebied dat door de provincie Zuid Holland de Zuidvleugel genoemd wordt. De Zuidvleugel is het gebied in het zuid westen van de Randstad. Het valt binnen de provinciale grenzen van Zuid-Holland. De Zuidvleugel is met 3,5 mil joen inwoners één van de dichtstbevolkte regio's van Euro pa. In de visie van de provincie moet de Zuidvleugel uit groeien tot een vitale netwerkstad van bestuur recht, kennis en logistiek in een Hollands landschap. Om dit tot stand te brengen is in 2000 het bestuurlijk Platform Zuid vleugel opgericht. Het platform houdt zich bezig met de thema's economische vitaliteit, sociale samenhang, bereik baarheid, woon- en leefklimaat en natuur en recreatie^ Een van de onderwerpen die bij de provincie aan de orde zijn geweest is de vraag of al de kleine gemeenten die lig gen binnen dit gebied wel de mogelijkheden hebben om veranderingen van deze grootte tot een goed einde te brengen. Om dit vast te stellen is er een instrument ont wikkeld om op een groot aantal terreinen de 'kracht' van een gemeente te meten: de bestuurskrachtmonitor. De heer Vissers van Rijncopsult, het bureau dat de bestuurs- Op deze pagina politieke onderwerpen in de samen leving van Zevenhuizen- Moerkapelle en omgeving. krachtmonitor bij de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle zal gaan uitvoeren, zegt hiero ver: "Gemeenten realiseren zich ook vaak niet waar hun eigen krachten wel liggen. Niet alleen de tekorten worden duidelijk, ook de sterke punten van de organisatie komen aan de orde." Door de vijf gemeenten in de Zuidplaspolder, de Z-5, zal er een bestuurskrachtmonitor uitgevoerd worden. Hierbij zal ook nadrukkelijk gekeken worden of, zeker op die terrei nen dat gemeenten alleen tekort schieten, er intensief samengewerkt kan worden zodat de gemeenten elkaar kunnen versterken. Door middel van de monitor zullen subjectieve gevoelens objectief bekeken gaan worden, er komt een heldere en duidelijke analyse van de mogelijk heden van de gemeenten. Burgemeester Westendorp onderschrijft wat de heer Vis sers hierover zegt: "Het is van belang dat we de tempera tuur van de gemeente gaan meten, kijken of we met elkaar de taak wel aankunnen." Centrale vraag is natuur lijk: kan de gemeente wel zelfstandig blijven? De heer Vis sers zegt hierover dat het nog te vroeg is om hier uitspraak over te doen en dat er vanuit de provincie nog geen sig nalen zijn om over te gaan tot gemeentelijke herindeling- Burgemeester Westendorp herkent het gevoel dat leeft in de kernen over het behoud van de eigen identiteit. Toen zit hierbij ook het knelpunt: kunnen we die eigen iden titeit in stand houden door zelfstandigheid. De kernen hebben juist ook behoefte aan groei zodat het voorzie ningenniveau op peil kan blijven of opnieuw op peil kan komen. Burgemeester Westendorp: "Het gaat uiteindelijk toch om de leefbaarheid in de kernen. Wat wij hieraan kunnen doen is een kwaliteitsslag maken binnen het ambtelijk apparaat. We hebben bij Nieuwerkerk aan den IJssel amp- telijke saménwerking gezocht en gevonden en we gaan in zee met de Z5-partners. Daarnaast wordt in ISMH verband een aantal praktische taken centraal uitgevoerd, zoals ae GGD, de ambulancedienst en de milieudienst. Daar door heen loopt deze bestuurskrachtmonitor, waarvan we oe resultaten gewoon even moeten afwachten." Zevenhuizen - De EHBO-vereniging Zevenhuizen heeft er negen nieu we Eerste Hulpverleners bij. Op 6 april deden tien kandidaten exa men voor het diploma Eerste Hulp, waarvan er negen slaagden. Op 20 april werd de toets verbandleer afgenomen, waarvoor iedereen slaagde. De spanning was duidelijk merkbaar, doch toen de kandidaten eenmaal aan het werk waren, werd duidelijk dat de lessen, gegeven door kaderinstructeur Johan Spies, goed bestudeerd waren. Zevenhuizen - Met de presentatie van de nota ruimtelijke ordening in de Tweede Kamer werd opnieuw duidelijk dat er binnen het woongebied waar ook de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle onder valt, veel zal veranderen tussen nu en 2020. Dit lijkt nog zo ver weg, maar de omvang van de plannen op het gebied van ruimtelijke ordening, maken het nodig om daar nu al voorbereidingen voor te treffen. Een van de gebieden die binnen de nota is aangewezen voor groei, door huizenbouw en economische groei door uitbreiding van bedrijventerreinen is de Zuidplaspolder. Dit is op zich niet nieuw; al geruime tijd wordt er binnen de politiek gesproken over de plannen en mogelijke samenwerkingsverbanden.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 26