Zevenhuizen - Moer ka pel Ie ren of Kopen? Renteverhoging stapje dichterbij Nieuws Effecten Laatste oproep Lokaal Initiatief Weeknieuws Interpolis Rechtsbijstandverzekering, met recht bij de besten Rabobank De bank waar je lid van wordt Rabobank verhoogt hypotheekrente 'Jochem de Bruin' doet 't goed pagina 2 Hart van Holland 5 mei 2004 Heeft u wel eens gedacht aan het kopen van een eigen woning? 6e jaargang nummer 263 \tvterpolis Rabobank Dan weet u waarschijnlijk dat bij het zoeken naar een financiering van een woning heel wat komt kijken. Zo is het belangrijk om te weten hoe een makelaar werkt, welke mogelijkheden u heeft om een woning te financie ren (tot hoever u kunt gaan) en voor welke keuzes u bij een hypotheek komt te staan. Denkt u hierbij aan de aankoopbegeleiding door een makelaar, de keuze van de hypotheekvorm, de te verzekeren risico's en de gewenste netto maandlasten. Om u te helpen een goede afweging te maken, organiseert Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle met Perdijk Makelaardij op woensdag 12 mei 2004 een informatieavond voor starters op de woning markt. U kunt zich voor deze avond aanmelden bij Perdijk Makelaardij of bij de Rabobank via telefoonnummer (0180) 637 353 Marktleider Rabobank heeft met ingang van 28 april 2004 de hypo theekrente verhoogd. De hypotheekrente voor alle rente vaste perioden zijn met 0,20% ver hoogd. Een uitzondering is het tarief van woninghypotheken met een 1 jaar vaste looptijd, welke in verband met de lopende campagne op 3 mei 2004 met 0,20% is verhoogd. Per 28 april 2004 zijn eveneens de adviestarieven voor vastrentende leningen aan bedrijven met 0,20% verhoogd. De variabele rente is gelijk gebleven. Het tarief van de Rabo Spaar Vrij Reke ning wordt met ingang van 5 mei 2004 verlaagd naar 1,00%. Tenslotte zijn met ingang van 29 april 2004 de adviestarie ven voor Vaste Termijn Spaarrekeningen met 0,20% verhoogd. Carolien Groeneweg, Ruud de Ridder en Jan Hordijk - Beleggingsadviseurs Afgelopen week werd duidelijk dat een renteverhoging in de VS niet al te lang meer op zich zal laten wachten. Zo stegen de orders voor duurzame goederen in maart met 3,4%, ter wijl een stijging van 0,7% was ver wacht. Daarnaast steeg het Amerikaanse consumentenvertrouwen van 88,3 in maart naar 92,9 in april, terwijl ana listen op een toename tot 88,5 had den gerekend. De stijging was vooral te danken aan de verbeterde per spectieven voor de arbeidsmarkt. Als komende week opnieuw sterke cijfers over de werkgelegenheid worden bekendgemaakt, ligt het in de lijn der verwachting dat de Fed de rente in juni zal verhogen. Wat Europa betreft, werd de hoop op een renteverlaging de kop in gedrukt door ECB-president Trichet, die zei dat de centrale bank niet van plan is de rente te verlagen. Verder bleek het IFO Geschaftsklima, de index die het Duitse ondernemers- vertrouwen meet, in april gestegen van 95,4 naar 96,3. Analisten hadden op een daling tot 95,2 gerekend. Oorzaken zijn de daling van de euro ten opzichte van de dollar en de bete re vooruitzichten voor de wereld economie. Wat betreft de bedrijfscijfers vielen de goede cijfers van de IT fondsen Micro soft en Ericsson op. Beide bedrijven maakten beter dan verwachte kwar taalcijfers bekend. Er was een tegenvaller voor de aan deelhouders Vendex KBB. Het bod werd verlaagd van euro 16,00 naar euro 15,40 per aandeel. Bron: IRIS Research voor u, van en door uw bank Een aantal weken geleden hebben wij een herhaalde oproep voor het Lokaal Initiatief geplaatst. Dit is de laatste keer dat wij de inwoners uitnodigen om, via hun stichting, vere niging of club onderbouwde voorstel len in te dienen voor de financiële ondersteuning van initiatieven die de lokale gemeenschap of een deel daar van, in de ruimste zin van het woord, ten goede komen. Op de algemene vergadering van onze bank, maandag 21 juni aan staande, worden de indieners van de drie meest aansprekende voorstellen in de gelegenheid gesteld om hun plannen te presenteren. Als de drie presentaties afgerond zijn, kunnen alle aanwezige leden hun favo riete 'goede doel' kiezen. Het voorstel met de meeste stemmen wordt geho noreerd met een bedrag van maar liefst 6.000,=. Ook de overige projec ten worden niet vergeten, zij ontvan gen een donatie van respectievelijk €4.000,= en €2.500,=. De uiterste inschrijfdatum om initia tieven in te dienen is 13 mei 2004. Voor vragen of suggesties kunt u con tact opnemen met Anneke de Vos of Els van Laarhoven van het directie secretariaat. Zij zijn bereikbaar onder telefoonnummer (0180) 637 301. De TV-commercial van de Rabo bank waarin Jochem de Bruin een zaal vol Britse bankiers over de Rabobank vertelt, wordt hoog gewaardeerd. Uit onderzoek blijkt dat de spot bijdraagt aan de doel stelling van de Rabobank; Laten zien dat de Rabobank anders is en anders doet en bovendien de grootste financiële dienstverlener van Nederland is. De wijze waarop de Rabobank aan de kaak wordt gesteld draagt duidelijk bij aan de herkenning bij de kijker. Het kleine, oubollige, tikje kneuterige karakter dat de Rabobank nog in zich draagt, wordt omgekeerd. De bank krijgt door deze commercial een meer competitieve, competente uit straling zonder de eigen identiteit te verloochenen. Enkele spontane reacties op de commercial: "Ze laten zien dat ze anders zijn" "Ik vond de Rabobank eigenlijk niet zo verschillen van andere banken, maar dit laat zien dat ze wel een paar bijzondere kenmerken hebben" "Dit steekt wel erg af bij die oude Boe renleenbank" "Ik heb nu meer het gevoel dat het een hele goede bank is" "Ze maken duidelijk dat ze er zijn voor de mensen en niet voor de aandeel houders" Voorts associeert 34% van de kijkers de commercial nu spontaan met de Rabobank en heeft 75% van de televi siekijkers de commercial minimaal één keer gezien. De Rabobank is tevreden met de resultaten. Rabolijn naar lokaal tarief Het tarief van de Rabolijn (0900- 0907) is op 3 mei verlaagd van 0,10 per minuut naar het lokale tarief, dat via KPN maximaal 0,0289 per minuut is. Tot de tariefs verlaging is besloten om de Rabolijn voor klantenlaagdrempeliger te maken. De Rabolijn is naast de num mers van de lokale banken een extra ingang voor de telefonische dienstverlening. Profiteren van EU-uitbreiding De Nederlandse food agrisector kan profiteren van de EU-uitbreiding per 1 mei. Vooral door export en investeringen is winst te behalen. De agrarische handel met de nieuwe lidstaten is nu nog maar 3% van de totale agrarische handel van Neder land. Omdat Nederland gespeciali seerd is in hoogwaardige producten, moet het in staat zijn om de afzet naar de nieuwe EU-landen tevergro- ten. Dat staat in het rapport 'Neder landse agrisector plukt de vruchten van de nieuwe EU', dat aan de Nederlandse pers is gepresenteerd en op 28 april werd besproken met onder andere een journalist van The Financial Times. Consumentengids mei 2004 De Consumentenbond heeft 24 rechtsbijstandverzekeringen met elkaar vergeleken. En wat blijkt: Interpolis hoort met recht bij de besten. Vooral wat betreft onze uitge breide dekking, kostenvergoeding, geschillenregeling en klantgerichtheid. Tel daar onze snelle en glasheldere service bij op en de keuze is snel gemaakt. Meer weten? Bel de Rabolijn 0900- 0907 0,10 p.m.) of informeer bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle (0180) 637 383. U bent dan meteen verzekerd van het beste als het om uw rechten gaat. Interpolis. Glashelder Bezoekadressen: ODeninastiiden: aeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Ooeninastiiden: aeldwinkel Moerkapelle Rabo orderlijn: Helpdesk Telebankieren Extra: Telefoonnummer Alaemeen: Verzekerinaen: E-mail-adres: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Blokkeren passen/cards: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2