Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente BESLUITENLIJST VAN DE OPENBARE RAADSVERGADERING DINSDAG 20 APRIL 2004 VERGUNNINGEN Hart van Holland 5 mei 2004 pagina 5 Koop een Unicef-kaartenset en zorg voor vitamine-A capsules voor 12 kinderen Kijk op www.unicef.nl/shop Vragenuur. De heer Aalderink stelt vragen over de aan La Baraque verleende ont heffing sluitingstijden voor de organisatie van een schoolfeest op 8 april jl. 4. Vaststellen van de notulen van de vergadering van 16 maart 2004. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 5. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door de heer A.G.G. van Haastert te Moer- kapelle ingediend bezwaar tegen het afwijzen van planschade. Conform besloten. 1. Voorstel tot het afwikkelen van een verzoek om vergoeding van planschade van P. Hoogerdijk te Moerkapelle. Conform besloten 8. Voorstel inzake het afhandelen van een door de heer H. Schouten te Moerkapelle ingediend be zwaarschrift tegen het vaststellen van de gemeentelijke belasting verordeningen 2004 en de tarie- ventabel. Conform besloten 9. Voorstel tot het instemmen met de door het Algemeen Bestuur van het Recreatieschap Rotte- meren vastgestelde wijziging van de Gemeenschappelijke regeling. Conform besloten 10. Voorstel tot het wijzigen van de Verordening leerlingenvervoer Conform besloten H.Voorstel tot het vaststellen van een regeling met betrekking tot informatievoorziening van het college aan de raad. Conform besloten 18. Voorstel inzake het invoeren van een raadsthema-agenda en be- ieidsverkennende notitie om de kaderstellende rol van de raad vorm te geven. Conform besloten 18. Voorstel tot het vaststellen van een gedragscode voor de leden van de raad en de voorzitter en de leden van het college van burgemeester en wethouders. Conform besloten 11- Voorstel inzake het toetreden tot de gemeenschappelijke regeling Samenwerking Vastgoedinfor matie Heffing en Waardebepaling. Conform besloten. 1S Voorstel tot het intrekken van een verkeersmaatregel voor het Noordeinde te Zevenhuizen. Conform besloten. Voorstel inzake de algemene inpassing van de begroting 2004. Conform besloten. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het vervangen van de verkeers- rogelinstallatie aan de Wethouder kreftlaan te Zevenhuizen. Conform besloten Voorstel tot het benoemen van *den in het algemeen bestuur van e Grondbank Zuidplaspolder. s lid worden benoemd: ethouder Van der Stee en wet- ouder De Jong en als plaats- v^rvangend lid worden benoemd: urgomeester Westendorp en ^houder Zijderhand. oorstel tot het benoemen van Sen lid in de Programmaraad "fgschenhoek, Capelle aan den Jssel, Nieuwerkerk aan den IJssel Zevenhuizen-Moerkapelle. s Hd wordt benoemd: de heer kW.M. Mol. 19a. Voorstel tot het benoemen van een plaatsvervangend lid in de rekenkamercommissie. Als plaatsvervangend lid wordt benoemd: de heer R.G.M. Fermont. 20. Voorstel inzake het realiseren van nieuwbouw basisscholen in combinatie met woningbouw te Zevenhuizen. Door de fracties van PvdA, VVD, CDA, Christenunie en SGP wordt een amendement ingediend: "De raad van de Gemeente Zeven huizen-Moerkapelle in vergadering bijeen op dinsdag 20 april 2004: Overwegende, dat de raad in het najaar van 2002 heeft ingestemd met het instellen van een haalbaar heidsonderzoek naar de mogelijk heden om het scholengebied in Zevenhuizen opnieuw te ontwik kelen; dat de opdracht luidde om na te gaan of het huidige scholenterrein dus danig kan worden ingericht de de bouw van een scholencomplex mogelijk is in combinatie met woningbouw; dat de raad in september 2003 heeft ingestemd met de conclusie dat de haalbaarheidsstudie voldoende in zicht geeft om te besluiten tot een vervolgstap, te weten ten minste drie projectontwikkelaars uit te nodigen om op basis van het programma van eisen scholenbouw en andere rand voorwaarden een design- en con structaanbieding te doen voor de ontwikkeling van het huidige scholenterrein; dat later in het programma van eisen de bouw van een nieuw gymlokaal is opgenomen; is van mening: dat het door Burgland Project ontwikkeling ingediende planont- werp past binnen het programma van eisen scholenbouw en andere vast gesteld randvoorwaarden; dat het belang van scholenbouw er niet mee is gediend om nu vlak voor de besluitvorming het programma van eisen scholenbouw en/of andere vastgestelde randvoorwaarden te wijzigen; dat het belang van scholenbouw er niet mee is gediend om nu of in de toekomst de combinatie met woning bouw los te laten; spreekt uit: 1. dat het lopende proces voort dient te gaan en de samen werkingsovereenkomst tussen gemeente, onderwijsbesturen en Burgland Projectontwikkeling dient te worden afgerond. 2. en spreekt uit, dat, gelet op het programma van eisen scholen bouw en andere voorwaarden en na afronding van de samen werkingsovereenkomst, de zin in het voorstel over de moge lijkheden ten aanzien van de Zevenster geschrapt dient te worden en gaat over tot de orde van de dag. Het amendement wordt aange nomen met 11 stemmen voor (de fracties van PvdA, WD, CDA, Chris tenunie en SGP) en 3 stemmen tegen (fractie Gemeentebelangen) 21. Voorstel tot het vaststellen van de Regionale Structuurvisie De tailhandel. Conform besloten. 22. Voorstel tot deelnemen aan het Overlegplatform Z5-gemeenten. Besloten wordt om niet aan het platform deel te nemen. 23. Voorstel tot het instemmen met de financiële consequenties van de grondtransactie aan de Zuidplasweg te Zevenhuizen. Conform besloten. Voor het voorstel stemmen de fracties van Gemeentebelangen, WD, CDA, Christenunie en SGP. Tegen stemt de fractie van de PvdA. 24. Voorstel tot het vaststellen van een prioriteitenlijst van onder werpen naar aanleiding van de kernbezoeken 2004 (wordt nagezonden). Besloten wordt het aantal raadsthema's te beperken tot zes onderwerpen. Uit de kern Moerkapelle: Voorzieningenniveau kleine kernen. De gemeente moet maatregelen nemen om het voorzieningenniveau in de kern Moerkapelle (maatschappelijke en economische) op peil te brengen en te houden. Verkeer. Het verkeersbeleid in de kern Moerkapelle moet op de schop. In het nieuwe beleid dient de Ontsluiting van de kern, de doorstroming en de wandel- en fietsvoorziening aandacht te krijgen. Uit de kern Oud Verlaat: Leefbaarheid kleine kernen. Het gemeentebestuur moet de leefbaarheid in de kern Oud Verlaat beschermen en actief bevorderen. De recreatieve ontwikkelingen in de directe omgeving zijn geen bedreiging maar een kans. Verkeersveiligheid. De veiligheid op de wegen in en om Oud Verlaat, ook voor schoolgaande kinderen,moet beter. Uit de kern Zevenhuizen: Verkeer. De verkeersveiligheid in de kern Zevenhuizen, vooral voor voetgangers en fietsers, laat te wensen over. Deze kwetsbare groep verkeersdeelnemers ver dient meer aandacht. Jeugdbeleid. De jongeren moeten betrokken worden bij het bestuur van de gemeente. Door het houden van een enquête kan worden uitgezocht wat zij missen in het dorp, waaraan ze behoefte hebben en wat ze er voor over hebben (tijd, geld,inzet) Deze zes raadsthema's worden gepubliceerd, waarbij gelegenheid wordt geboden op de voorkeur van de raad te reageren. In de raadsvergadering van 29 juni a.s. wordt de definitieve balans opgemaakt en wordt besloten welke raadsthema's worden gekozen. 25. Voorstel inzake het Pact van Sa vel berg. Conform besloten. 26. Voorstel tot het vaststellen van de Nota Integrale Veiligheid. Conform besloten. 27. Voorstel tot het instemmen met de financiële consequenties van de overname van het Oogstpad te Moerkapelle. Conform besloten. Voor het voorstel stemmen de fracties van SGP, Gemeentebelangen, Christen- Unie, CDA en WD. Tegen stemt de fractie van de PvdA. 28. Tweede Tussenrapportage 2004. Conform besloten. Het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat het op 27 april 2004 besloten heeft op grond van artikel 5.1.7, 1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2004 plaatsen en parkeergelegenheden aan te wijzen waar een voertuig dat, met in begrip van de lading, een lengte heeft van meer dan 6 meter en/of een hoogte van meer dan 2,4 meter op of aan de weg geparkeerd mag worden. De plaatsen zijn: het Nijverheidscentrum te Zevenhuizen, en de Zuidplasstraat, Ambachtsstraat, Nijverheidsstraat en Industriestraat te Moerkapelle. Bij het besluit horen 2 gewaarmerkte tekeningen met markeringen. Het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat het op 27 april 2004 besloten heeft op grond van artikel 4.1.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2004 vrijdag 30-4-2004 vanaf 12:00 uur tot en met 23:00 uur (Koninginnedag), vrijdag 31-12-2004 vanaf 18:00 uur tot 00:00 uur (Oud-en nieuw) en vrijdag 3-9-2004 vanaf 20:00 uur tot 23:00 uur en zaterdag 4-9-2004 vanaf 12:00 uur tot 20:00 uur (Oogstfeest) aanwijzen te als collectieve festiviteit waarop geluidsoverschrijding mag plaats vinden van de geluidsnormen als bedoeld in het Besluit horeca- sport en recreatie en de daarbij behorende bijlagen. De besluiten treden een dag na publicatie in werking. Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken, ingaande de dag na publicatie, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college, postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Het indienen van een bezwaarschrift schort de werking van een besluit niet op. Bij een spoedeisend belang voor schorsing kunnen belanghebbenden zich wenden tot de voorzieningen rechter, sector bestuursrecht, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De stukken liggen kosteloos ter inzage op het gemeentehuis. Tegen betaling van leges is voor een ieder een kopie te verkrijgen. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Gebruiksvergunningen Bezwaar vergunningen (ontheffingen) Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezen ding/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag KINDEREN EERST of bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) Zweefmaaier kantenmaaier 150,- 0180-633531 (na 18.00 uur) Tuimelvenster 114-118 compl. m. lood 0182-617074 Ordners folio zwart/grijs 2 voor 1,- i.z.g.s. 0182-619134 Originele allesdrager Renault Laguna 50,- 0182-611246 Ronde tafel blank houten blad met middenpoot 75,- 0182-634286 Trouwjurk maat 44 met sluier en hoepel 850,- 0172-216354 2,5-Zits groene bank Amaretta Suedine 100,-0172-214562 Openhaardhout 0182-615145

Hart van Holland | 2004 | | pagina 5